|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 19:48:37   
caillou
Ma meni se pa zdi, da ljubljančanke v resnici res zelo veliko dajo nase. In ker se toliko ukvarjajo s tem, imajo vso pravico biti prevzetne in visoke. Moj stil ni biti spedenana v nulo, pa tudi prevzetna in visoka se mi ne da biti. Sem rajši kmetica s hribov. Mi ta stil zelo leži user posted image .

< Sporočilo je popravil caillou -- 2.7.2008 19:49:16 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 19:55:55   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: hugolina***

Samo nekaj bi rada pokomentirala pa če me potem vsi popljuvate samo moram to napisat.
Kar slabo mi postane ob raznoraznih izjavah kako nakatere čisto slučajno začnete govoriti drugo narečje že v tako kratkem času zaradi ljudi, ki jih iamte okoli sebe. Sama sem rojena gorenjka že 5 let živim na popolnoma drugem koncu Slovenije in govorm še čisto točno tako kot sem doma. Zakaj? Zato, ker me vsi čisto lepo razumejo in se ne rabim nekaj afnat. In zato, ker sem to jaz to prihaja iz mene.Nobena mi ne bo rekla, da kar spontano prihajajo te besede. Spontano govoriš samo in edino svoje narečje vse ostalo je naučeno kontrolirano! Je pa seveda razlika kam se preseliš ena narečja so nam v čast in se jih nekateri hitro nalezejo druga pač ne.


Zdej si me pa res užalila, sama živim v drugem okolju 8 let in vem kako težko je ko se trudiš da bi v svojem novem okolju skoz govoril materin narečni jezik, pa žal vedno to ne gre in prav žalostna sem, ko vidim take reakcije. Sama pa ne govorim več svojega materinega jezika spontano, tako kot sem se ga naučila ampak se moram prav kontrolirat, ker drugče potegnem po gorenjsko ali ljubljansko in sem zarad tega kr jezna ampak tako je. Zato ne posplošuj. Mogoče si pa ti izjema, ki ti narečja ne pridejo do živega, jaz vem da men pač ne rata. Mah itak pa je vseeno.

Moti me predvsem to, ker ko v Celju spregovorim kako drugače kot po celjsko kr naenkrat postanem fina in zafnana, pa čeprav se drugače nisem nič spremenila.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 19:56:00   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: caillou

Ma meni se pa zdi, da ljubljančanke v resnici res zelo veliko dajo nase. In ker se toliko ukvarjajo s tem, imajo vso pravico biti prevzetne in visoke. Moj stil ni biti spedenana v nulo, pa tudi prevzetna in visoka se mi ne da biti. Sem rajši kmetica s hribov. Mi ta stil zelo leži user posted image .


se strinajm - tudi meni se zdi, da je dosti ljubljančank prevzetnih in visokih ... ampak take babe srečaš lahko tudi drugod po slo in po svetu; ljubljana je pač na udaru, veliko ljudi živi tukaj, pa je to mogoče bolj opazno.

no, jaz sem ljubljančanka, ampak niti najmanj visoka s svojim metrom cvajcih, prevzetna nimam biti za kaj, po srcu pa sem itak čisto nekaj drugega - zato se razen po kraju bivanja ne prištevam med ljubljančanke.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 19:58:58   
Anonimen
 
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: hugolina***

Samo nekaj bi rada pokomentirala pa če me potem vsi popljuvate samo moram to napisat.
Kar slabo mi postane ob raznoraznih izjavah kako nakatere čisto slučajno začnete govoriti drugo narečje že v tako kratkem času zaradi ljudi, ki jih iamte okoli sebe. Sama sem rojena gorenjka že 5 let živim na popolnoma drugem koncu Slovenije in govorm še čisto točno tako kot sem doma. Zakaj? Zato, ker me vsi čisto lepo razumejo in se ne rabim nekaj afnat. In zato, ker sem to jaz to prihaja iz mene.Nobena mi ne bo rekla, da kar spontano prihajajo te besede. Spontano govoriš samo in edino svoje narečje vse ostalo je naučeno kontrolirano! Je pa seveda razlika kam se preseliš ena narečja so nam v čast in se jih nekateri hitro nalezejo druga pač ne.


Zdej si me pa res užalila, sama živim v drugem okolju 8 let in vem kako težko je ko se trudiš da bi v svojem novem okolju skoz govoril materin narečni jezik, pa žal vedno to ne gre in prav žalostna sem, ko vidim take reakcije. Sama pa ne govorim več svojega materinega jezika spontano, tako kot sem se ga naučila ampak se moram prav kontrolirat, ker drugče potegnem po gorenjsko ali ljubljansko in sem zarad tega kr jezna ampak tako je. Zato ne posplošuj. Mogoče si pa ti izjema, ki ti narečja ne pridejo do živega, jaz vem da men pač ne rata. Mah itak pa je vseeno.

Moti me predvsem to, ker ko v Celju spregovorim kako drugače kot po celjsko kr naenkrat postanem fina in zafnana, pa čeprav se drugače nisem nič spremenila.



puncica, ne pusti si, da ti taki komentarji pridejo do živega.user posted image



< Sporočilo je popravil poopsika -- 2.7.2008 19:59:20 >

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 20:01:48   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: hugolina***

Samo nekaj bi rada pokomentirala pa če me potem vsi popljuvate samo moram to napisat.
Kar slabo mi postane ob raznoraznih izjavah kako nakatere čisto slučajno začnete govoriti drugo narečje že v tako kratkem času zaradi ljudi, ki jih iamte okoli sebe. Sama sem rojena gorenjka že 5 let živim na popolnoma drugem koncu Slovenije in govorm še čisto točno tako kot sem doma. Zakaj? Zato, ker me vsi čisto lepo razumejo in se ne rabim nekaj afnat. In zato, ker sem to jaz to prihaja iz mene.Nobena mi ne bo rekla, da kar spontano prihajajo te besede. Spontano govoriš samo in edino svoje narečje vse ostalo je naučeno kontrolirano! Je pa seveda razlika kam se preseliš ena narečja so nam v čast in se jih nekateri hitro nalezejo druga pač ne.


Zdej si me pa res užalila, sama živim v drugem okolju 8 let in vem kako težko je ko se trudiš da bi v svojem novem okolju skoz govoril materin narečni jezik, pa žal vedno to ne gre in prav žalostna sem, ko vidim take reakcije. Sama pa ne govorim več svojega materinega jezika spontano, tako kot sem se ga naučila ampak se moram prav kontrolirat, ker drugče potegnem po gorenjsko ali ljubljansko in sem zarad tega kr jezna ampak tako je. Zato ne posplošuj. Mogoče si pa ti izjema, ki ti narečja ne pridejo do živega, jaz vem da men pač ne rata. Mah itak pa je vseeno.

Moti me predvsem to, ker ko v Celju spregovorim kako drugače kot po celjsko kr naenkrat postanem fina in zafnana, pa čeprav se drugače nisem nič spremenila.



Punči, pa ti si čist vredu punca user posted image . Dej ga srat no, užaljena pa to.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 20:35:16   
hugolina***
se opravičujem, če sem te užalila samo moje mnenje je pač takouser posted image

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 20:43:31   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: tancy

pa riba, to itq ne velja za vse, ampak poglej malo po šoli, oz. boš pogledala k boš na fdvju, določene punce pač živijo za to, da so perfect.


Jah FDV je pač FDV.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 21:30:19   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: hugolina***

se opravičujem, če sem te užalila samo moje mnenje je pač takouser posted image


Jaz zunaj meja moje prečudovite zadimljene domače regije govorim bolj knjižno iz čisto preprostega razloga: ker me prej veliko ljudi  pol stvari ni razumelo in se mi ni dalo vsega 3x ponavljat. Pol se pa navadiš, ja. Tko da pri meni je definitivno stvar navade. Doma govorim "po domače" (mož se je navadil).


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 21:34:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tancy

pa riba, to itq ne velja za vse, ampak poglej malo po šoli, oz. boš pogledala k boš na fdvju, določene punce pač živijo za to, da so perfect.


Pri nas so za to zivele 2 iz Ihana in ena iz Skofje Loke pa ena iz Ljubljane. Torej? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 21:39:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: tancy

pa riba, to itq ne velja za vse, ampak poglej malo po šoli, oz. boš pogledala k boš na fdvju, določene punce pač živijo za to, da so perfect.


Jah FDV je pač FDV.


A se bomo spet o faksih kregal? Moja izkusnja s filozofsko je trikrat bolj grozno kot z afnami na FDVju.

(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 21:40:47   
Anonimen
Meni je pa vedno fajn prebrat Seven, pristno Stajerko, ki vedno ful lepo o Ljubljani govori user posted image

Sicer se pa s tabo Hugolina ne strinjam - vsaj jaz ce se s kom dlje pogovarjam, zacnem pri kakih besedah "zavijat" tako kot oni. Pa me to sploh ne moti.

Moja sestra ima fanta Mariborcana - in ze pol besed govori po njegovo in mi gre prav na zivce, ker mesa "naso" govorico in nekaj vmes user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 21:50:55   
hugolina***
Me prav zanima, če bi isto ponavljala besede pa isto spontano zavijala, če bi imela npr fanta iz Idrije ali pa Črne na Koroškem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 21:53:06   
Pikec
Jezsmarija... zdej štekam zakaj me tle na Gorenskem noben ne razume... Mi sploh ne pride do živga drug dialekt... no kaka beseda že, še pravilno slovensko ne morem šprehat spontano - če se potrudim ni blema, ampak tko pa ne ne gre.... tud na gorenjskem ne... joj... no ktira beseda ali besedna zveza že, sam tko spontano pa ne gre... žal...

In pol mene PRIMORKO gorenjski lokalci vprašajo s kirga konca ŠTAJERSKE sem.... jst pa u jok na drevo in vse igračke s sabo...

Jojmene.... ampak razumejo me vseen vse.
BTW meni je pa tko lepo poslušat tastare gorence k tko lepo po domače lapajo... men je to tolk ušeč...sam tamladim pa ne gre to več tko dobr.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 21:55:36   
jakaracman
Sem 180 cm visoka Ljubljančanka, pa najbrž tudi prevzetnauser posted image !
PS:moji najboljši prijateljici sta pa pristni Štajerki.

(odgovor članu hugolina***)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 21:57:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hugolina***

Me prav zanima, če bi isto ponavljala besede pa isto spontano zavijala, če bi imela npr fanta iz Idrije ali pa Črne na Koroškem.


Moja sestra bi. Ze ce je dlje casa s sestricno iz Grosuplja, zavija po njihovo user posted image

Sicer je pa moj oci prvih 20 let svojega zivljenja zivel v Idriji, nato pa v Ljubljani, babica in dedek pa v Bovcu, pa sta vseeno govorila "slovensko" - bovcanov pa ne zastopim, ce samo po svoje govorijo. Jih je pa zanimivo poslusat user posted image


< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 2.7.2008 21:58:10 >

(odgovor članu hugolina***)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 22:04:34   
Anonimen
Jaz ne sodim ljudi po tem od kod prihajajo, je pa res da ne prenesem govorice Ljubljančanov (ti kva-ji in tako naprej), priznam. Saj verjetno pa tudi Ljubljančani ne štajerščine, tako da ni panikeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 22:08:50   
taška30
Jaz prihajam iz Zasavja, sem pa že 15 let v Ljubljani (od začetka študija) in moram reči, da sem zelooo fouš vsem, ki ste uspele prevzet 'ljubljanščino' za svoj jezik. Ker meni ne rata. Se zavoha moja zasavščina že na par sto metrov.
Pa se ful trudim, res, v službi se trudim 'lepo' govorit, pa zdej ko imam otroke se na vse kriplje trudim z dvojino (v Zasavju dvojina ne obstaja splohuser posted image ), pa zavestno pazim, da ne govorim npr. peglat, ampak likat in podobno, včasih se mi zazdi da se cel ljubi dan kar nekaj pretvarjam s to svojo umetno pravilno izgovorjavouser posted image , pa ne gre in ne gre, še na kakšnem pomembnem sestanku v službi klatim v narečju in mi je včasih ful nerodno.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 22:13:05   
Anonimen
taška30 kaj zdaj, se trudiš govorit Ljubljansko ali pravilno slovensko? Ker to sta dva različna pojma, definitivnouser posted image

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 22:14:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

Jaz prihajam iz Zasavja, sem pa že 15 let v Ljubljani (od začetka študija) in moram reči, da sem zelooo fouš vsem, ki ste uspele prevzet 'ljubljanščino' za svoj jezik. Ker meni ne rata. Se zavoha moja zasavščina že na par sto metrov.
Pa se ful trudim, res, v službi se trudim 'lepo' govorit, pa zdej ko imam otroke se na vse kriplje trudim z dvojino (v Zasavju dvojina ne obstaja splohuser posted image ), pa zavestno pazim, da ne govorim npr. peglat, ampak likat in podobno, včasih se mi zazdi da se cel ljubi dan kar nekaj pretvarjam s to svojo umetno pravilno izgovorjavouser posted image , pa ne gre in ne gre, še na kakšnem pomembnem sestanku v službi klatim v narečju in mi je včasih ful nerodno.user posted image


taška si posrečenauser posted image
A mislš, da jst pa pravo ljubljanščino govorimuser posted image ...zmeraj pade kak celjski"čuj" al pa spredih, zadih..saos itd...user posted image

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 22:15:29   
taška30
Meni se ne zdita preveč različna pojma, imam dost sodelavcev čistokrvnih Ljubljančanov, pa nihče ne 'kvaka'.user posted image  Zelo lepo govorijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 22:16:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

Meni se ne zdita preveč različna pojma, imam dost sodelavcev čistokrvnih Ljubljančanov, pa nihče ne 'kvaka'.user posted image  Zelo lepo govorijo.


Jst tud nisem zasledila, da bi moji Lj. prijatelji kvakal al pa moj dragi, ki je tudi Ljubljančan nikol ne reče kvauser posted image

< Sporočilo je popravil poopsika -- 2.7.2008 22:18:36 >

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 22:16:44   
Pikec
pa ne gre in ne gre, še na kakšnem pomembnem sestanku v službi klatim v narečju in mi je včasih ful nerodno.


Jst to stalno počnem user posted image . Sicer kultiviram svoj govor na nivoju razumljive slovenščine z melodijo primorskega dialekta in marsktiro besedo v narečju, ampak zlo matram se pa ne, da bi govorila pravilno knjižno slovenščino, zgledam smešno. Ampak do zdaj so me še vedno resno vzeli.

Pomembno je KAJ in na KAKŠEN NAČIN povem in ne v katerem narečju je. Skratka zaenkrat se folk še ukvarja z vsebino in ne z narečjem povedanega. K se bojo začel ukvarjat z narečjem sem v riti user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 22:23:16   
Anonimen
no super, jaz pa poznam ene 10 Ljubljančanov in jih ne morem poslušat, res ne...

Saj jaz tudi ne govorim pravilno slovensko, daleč od tega, jaz pač štajersko šprehamuser posted image  in verjamem da mene tudi veliko ljudi ne more poslušat. Jaz pa pač ne Ljubljančanov, simpl ko pasuluser posted image

(odgovor članu Pikec)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 22:31:02   
pikapolona2
IZVIRNO SPOROČILO: poopsika

IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

IZVIRNO SPOROČILO: poopsika

IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

To je meni full smešen mit o ljubljančankah. Nihče jih ne mara... ne tipov in ne punc. Pri nas v Celju je prav poseben odnos do glavnega mesta... tko, malo sovražno nastrojeno.
Vem, da je tako tudi v Mariboru... pa še kje bi se našlo. Nihče jih ne mara.


In potem prideš živeti v Ljubljano in so prav ti tako hudo osovraženi ljubljančani najbolj prijazni, najbolj odprti in nič kaj sovražni.  v bistvu se njim sanja ne kaj vse se govori o njih in kako zelo so "pomembni".
Tko na kratko.... dol jim visi. In to mi je najboljš user posted image


se moram podpisatuser posted image




Hahahaha... jst sem se hotela pa pod tebe podpisati. user posted image




ti kruser posted image

sam Celje je še zmer zakon anedeuser posted image



a ni Cjele bolj pravilnouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
2.7.2008 22:35:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2

a ni Cjele bolj pravilnouser posted image


user posted image user posted image user posted image ..al pa Cele bi tud še šlo skozuser posted image

(odgovor članu pikapolona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?