|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 11:13:51   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: poopsika

Ena taka beseda je tud švinglcuser posted image ...se kr ne more naučudt, da je to plonkcuser posted image


Točno tako ravno včeraj smo se neki pogovarjal o švinglcih, no punca od svaka je govorila kak bo plonkala pa sem jst njej govorila kako smo mi švinglal pa ji nič ni blo jasn, pol čez par minut men ona a švinglc je po vaše plonkec al kaj in valda pol v smeh, kot bi ne vem kaj rekla user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 11:16:01   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Podgurci s(m)o pač Podgurciuser posted image ).



Kdo se šteje za podgurce, kam tile spadajo in zakaj se jim tako reče. Mi je blo prav smešno ko sem na BB nonstop brala o podgurcih, pa nikol nisem slišala zanjeuser posted image user posted image

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 11:52:40   
HuAnita
user posted image user posted image user posted image   Dobra tema, ja.
Moje mnjenje o Ljubljančankah, preden sem jih spoznala.... raje ne bom napisala. Ker je bilo ene par takih, ki so v naše selo prihajale na počitnice, skoraj jim je faco zategnilo od kvakavščine, pojma niso imele, kaj je šporhet in rajžnata klobasa, še manj, kaj početi z grabljami. Samo kvakale so, pa fuuuuuuul jim je bilo dolgčas - naš lepi gaj ni bil zanje lep, po mojem so pogrešale razgret beton in tone pločevine....user posted image

Ne resno, ko pa sem šla študirat, se mi je ravno ena Ljubljančanka ponudila, da lahko hodim k njej pisat seminarske, pa jih printat (o računalniku sem takrat le sanjala), pa ni bilo problema, da me kam zapelje - z avtom od njene mame. Zdaj je ena mojih najboljših prijateljic - pa se vedno zezava, ona meni očita štajerščino, jaz njej kvakanje.... Na faksu sem spoznala še kup punc, tudi nekaj let mlajših, smo še zdaj v stikih, pa so vse Ljubljančanke, skulirane. Je pa res, da niso tiste v iber popedenane, ampak bolj rokerice ali metalke - skromne punce, ki jim kič ni zameglil razuma. user posted image

Po fončanju študija sem še nekaj let živela v LJ, saj je lepo tam, ampak mi narava več pomeni, tako da sem šla nazaj domov, v Cjeleuser posted image , zdaj pa bomo kmalu res na svojem, v naravi, malo iz CE. So pa take patronke, ki živijo samo zase in za to, da vsi pogledujejo za njimi, tudi v CE, uf, še preveč. Potem pa se ena taka skromna sirota, kot sem jaz, po dveh porodih 'odlična' postava, pa ob gradnji hiše in skromnih dohodkih na modo res ne mislim vsak dan, še sekirauser posted image user posted image user posted image   
No, hotla sem povedati, da so zafnane babe povsod.user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 12:25:12   
Anonimen
Ok, 10 let sem živela v Ljubljani, pa res ne vem, a slabo slišim al kaj, ampak se res ne spomnim, da bi katerikoli Ljubljančan uporabljal besedo kva. Jaz sem jo zelo veliko, v idrijski različici kwa z zelo širokim u-jem user posted image .
Besedo kuga ja, kva se pa res ne spomnim.

(odgovor članu HuAnita)
  Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 12:32:03   
sunny24
Ja pol mam pa jst to prekleto srečo, da vsakič, ko grem v LJ (pa grem parkrat na leto) slišim tisti smotan kva vsakih 5 metrov...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 12:39:59   
mateyka
preveč se obremenjujemo z nepomembnimi stvarmi, a se vam ne zdi? jaz mam prijatelje iz cele Slo, pa bivše Juge, pa širom po svetu in nikdar nismo imeli nobenih problemov s komunikacijo. pa nobenih pomislekov, da je nekdo s kmetov, drugi pa iz urbane sredine.


evo, se podpišem. meni je to prvo padlo na pamet, ko sem videla to temo. pa kaj smo tako cepidlakarski, men se res ne da še s tem ubadat.. kje mam pa čas user posted image

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 13:54:09   
Naja30
Ma ja, preveč se obremenjujejo ljudje s tem. Ko sem šla v Lj študirat, sem se tudi sama nalezla narečja in tudi kvakala sem, ja. Ko sem se vračala čez vikende domov, so me imeli za fino. Nekateri, ne vsi. Pa sem si rekla, briga me. Če sva bili s prijateljico od malega dobri prijateljici, ne bom dajala pažnje temu, da ko rečem "kva", da ponovi za mano. Sem si dala vedet, da ne govorim tako nalašč. Potem sem ostala še nekaj v let v Lj in tudi mož je ljubljančan. Zanimivo, on ne "kvaka", jaz pa user posted image  Še vedno. Zdaj živiva na primorski. No tukaj pa je sovražnost do ljubljančanov res velika. In vedno bolj opažam, zakaj je tako. Nekateri se res pridejo duvat kot da so ne vem kaj. In če popije kakšno pijačo več v lokalu, je že ves važen, da kakšen promet dela! Ja res srečaš take, like, da te nekam prime!
Drugače pa nikoli nisem gledala na to, iz kje kdo prihaja. Že vse življenje imam družbo iz cele slo in briga me, kako kdo zavija. Važno, da je fajn človek.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 15:49:50   
gojska
ja eni so kot zoran predin, ki še angleško govori po mariborsko,
drugi pa potegnejo kot okolica.
Meni je to drugo bolj normalno, ker če bi cel dan poslušal isti komad(musko) bi ga hočeš nočeš zvečer pel.

Poznam eno gorenjko, super punca, ki sred primorske gorenjščino tolče. Men je tko hecna, ko med tistimi oljkami in smokvami po alpsko zavija, ej ga .

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 15:51:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gojska

ja eni so kot zoran predin, ki še angleško govori po mariborsko,
drugi pa potegnejo kot okolica.
Meni je to drugo bolj normalno, ker če bi cel dan poslušal isti komad(musko) bi ga hočeš nočeš zvečer pel.

Poznam eno gorenjko, super punca, ki sred primorske gorenjščino tolče. Men je tko hecna, ko med tistimi oljkami in smokvami po alpsko zavija, ej ga .



user posted image user posted image user posted image user posted image huda

(odgovor članu gojska)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 17:20:02   
Anonimen
preveč se obremenjujemo z nepomembnimi stvarmi, a se vam ne zdi? jaz mam prijatelje iz cele Slo, pa bivše Juge, pa širom po svetu in nikdar nismo imeli nobenih problemov s komunikacijo. pa nobenih pomislekov, da je nekdo s kmetov, drugi pa iz urbane sredine.


evo, se podpišem. meni je to prvo padlo na pamet, ko sem videla to temo. pa kaj smo tako cepidlakarski, men se res ne da še s tem ubadat.. kje mam pa čas user posted image


Tole zelo komot drzi.


(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 18:45:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

preveč se obremenjujemo z nepomembnimi stvarmi, a se vam ne zdi? jaz mam prijatelje iz cele Slo, pa bivše Juge, pa širom po svetu in nikdar nismo imeli nobenih problemov s komunikacijo. pa nobenih pomislekov, da je nekdo s kmetov, drugi pa iz urbane sredine.


evo, se podpišem. meni je to prvo padlo na pamet, ko sem videla to temo. pa kaj smo tako cepidlakarski, men se res ne da še s tem ubadat.. kje mam pa čas user posted image


Tole zelo komot drzi.




men je pa to taka luštna tema, predvsem simpatična...daleč od cepidlakarskeuser posted image ..sej se debata se niti ni razvila v to smer.
pa nič se ne obremenjujem s temuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 18:46:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: poopsika

pa nič se ne obremenjujem s temuser posted image


Jaz pa se...ker nisem dovolj visoka...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
3.7.2008 18:50:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: poopsika

pa nič se ne obremenjujem s temuser posted image


Jaz pa se...ker nisem dovolj visoka...user posted image


sej jst tud nisemuser posted image ...še 1.70 ne dosežemuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
5.7.2008 3:02:16   
Anonimen
resno riba user posted image pol bom pa rajš kr tihuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
5.7.2008 8:14:26   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

user posted image user posted image user posted image   Dobra tema, ja.
Moje mnjenje o Ljubljančankah, preden sem jih spoznala.... raje ne bom napisala. Ker je bilo ene par takih, ki so v naše selo prihajale na počitnice, skoraj jim je faco zategnilo od kvakavščine, pojma niso imele, kaj je šporhet in rajžnata klobasa, še manj, kaj početi z grabljami. Samo kvakale so, pa fuuuuuuul jim je bilo dolgčas - naš lepi gaj ni bil zanje lep, po mojem so pogrešale razgret beton in tone pločevine....user posted image


Verjetno tudi sama marsikaj nisi vedela, posebej, ce bi te prestavili v drugo okolje. Kompleksi? Nevoscljivost? Negativna nastrojenost ker niso bile po nepisanih pravilih, ki veljajo v vasi vasi?

Ne resno, ko pa sem šla študirat, se mi je ravno ena Ljubljančanka ponudila, da lahko hodim k njej pisat seminarske, pa jih printat (o računalniku sem takrat le sanjala), pa ni bilo problema, da me kam zapelje - z avtom od njene mame.


A res? Ta je pa neka posebna ljubljancanka. Sicer pa ljubljancani zasmehujejo tiste, ki ne vedo kaj je racunalnik ali ne poznajo vse ljubljanske izraze in im skoraj faco zategne od zavijanja "po domace".... tako kot se zasmehuje ljubljancane, ki ne vedo kaj je sporhet pa rajznata klobasa...

Zdaj je ena mojih najboljših prijateljic - pa se vedno zezava, ona meni očita štajerščino, jaz njej kvakanje.... 


Je pa dejstvo, da ce bi tista ljubljancanka, ki ti je postala najboljsa prijateljica, sprejela enako nestrpno, kot ti sprejemas ljubljancanke v svoji okolici, ne bi postali prijateljici, temvec prej sovraznici. Mogoce pa ni problem v ljubljancankah. Mogoce je velik del problema v nacinu sprejemanja tistih, ki zivijo drugace kot ti.

No, hotla sem povedati, da so zafnane babe povsod.user posted image user posted image


Tocno tako. S tem, da imajo nekatere se kompleks, ker niso "glavne" iz "glavnega" mesta. user posted image user posted image



_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
5.7.2008 8:18:39   
dory
Prevzetnost in visokost loh najdeš povsod...če hočeš najdet najdeš...

ne vem jst sem s kmetov in sem vesela,da je tako...

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
5.7.2008 9:25:42   
ElaM
IZVIRNO SPOROČILO: dory

Prevzetnost in visokost loh najdeš povsod...če hočeš najdet najdeš...

ne vem jst sem s kmetov in sem vesela,da je tako...



Se kar podpišem.
Kvakamo  pa tudi pri nas, pa nismo iz LJ.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
5.7.2008 9:57:00   
ninataja
Uh, kira dooolga debata.
Tkole je, jaz sem Dolenjka moj fant je Štajerc in živiva v LJ. Če bi naju slišal kako se menva - ojoj ojoj - včasih pravi da me čisto nič ne razume, jaz pa njega ne in potem govoriva zborno slovenščino. user posted image Nazadnje sem rekla da ma ta štiblc taku naštrajan in je reku da naj mu simultano prevedem celotno poved. user posted image  Najbolj smešno pa mi je, ko mi fantova mama skozi govori da naj po dolenjsko govorim, ker je njej tako fajn in se mi potli smeji user posted image
Je pa res da ko sem bila še doma, se sploh nisem brigala kako sem zrihtana za kam, sedaj v LJ me je pa že kr sram jit neurejena v mesto. Tako pač je.
Drugače pa so mi iz Cela in iz Nove Horice najboljši naglasi user posted image  Za moja ušesa zelo blagodejno.
Prevzetne ljudi srečaš povsod ne glede na to kje si.

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
5.7.2008 10:43:59   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: ninataja

Nazadnje sem rekla da ma ta štiblc taku naštrajan in je reku da naj mu simultano prevedem celotno poved. user posted image


Tole se nama po 8 letih še vedno dogaja, kaj bol na hitr pove pa po njihovo in ker ga že ta tretič ne zatopim mu rečem da naj mi vsaj pove po slovensko user posted image je pa zanimivo kako najini otroci uporabljajo besede kot so
zokni-štumfi (nogavice)
gris-gres (pšenični zdrob)
kluke-klinčki (ščipalke za perilo)
riž - rajš (riž)
tak-tok (tako)
kak - kok (kako)
ka-kej (kaj)
teniske-supergi (športni copati)
japka-japčk (jabolko)
...

nekaj po moje, nekaj po moževo ampak vpliv je še vedno bolj gorenjski kot štajerski (samo jaz) saj smo tu doma.

Ja pa zadnič sem bla pri okolistu v LJ, pa jst njemu povem kje sem doma, se neki meniva in pol on men, pa a ni ta kraj na gorenjskem in me debel gledal in jaz njemu ja je, sem se preselila iz štajerske, mu nekak moj naglas ni šel v uho z gorenjsko user posted image

< Sporočilo je popravil puncica -- 5.7.2008 10:49:16 >

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
5.7.2008 12:12:52   
sunny24
Ninataja...ne ti meni v Gorico dajat črke H, ker to, kar mi izgovorimo, ni H ampak ena čudna varianta izgovorjave črke G. Bom jzna! user posted image

Misek, tle se sploh ne gre za kompleks "glavnega mesta", meni mi dol visi za Ljubljano, mi itak ni neki full všeč kot mesto. Na živce mi gre predvsem to, da ko pridejo na Primorsko, se obnašajo ko eni kreteni, ki so oh in sploh, pa so oni itak ta glavni, mi pa eni navadni kmeti. In zato pač imamo tako mnenje o njih, pa ko o Lj govorimo je to žabarplac, žabarji, močvirniki,.... So pa tudi izjeme, ki so prav v redu ljudje, normalni, nč zafnani.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
5.7.2008 13:42:39   
Naja30
Meni je pa bila Ljubljana najprej všeč kot mesto, šele potem ljudje... user posted image
Hecam se. Sem najprej spoznala nekaj fejst "žabarjev" šele potem mesto.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
5.7.2008 15:49:58   
Anonimen
Na živce mi gre predvsem to, da ko pridejo na Primorsko, se obnašajo ko eni kreteni, ki so oh in sploh, pa so oni itak ta glavni, mi pa eni navadni kmeti.


Kako pa ves, da so ravno iz Ljubljane? A jim na celu pise user posted image

(odgovor članu sunny24)
  Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
5.7.2008 16:11:59   
maja24
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Na živce mi gre predvsem to, da ko pridejo na Primorsko, se obnašajo ko eni kreteni, ki so oh in sploh, pa so oni itak ta glavni, mi pa eni navadni kmeti.


Kako pa ves, da so ravno iz Ljubljane? A jim na celu pise user posted image



Očitno jim piše na čelu,je pa res da se čist povsod najdejo taki neglede a so iz LJ al pa iz sela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
5.7.2008 16:12:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maja24

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Na živce mi gre predvsem to, da ko pridejo na Primorsko, se obnašajo ko eni kreteni, ki so oh in sploh, pa so oni itak ta glavni, mi pa eni navadni kmeti.


Kako pa ves, da so ravno iz Ljubljane? A jim na celu pise user posted image



Očitno jim piše na čelu,je pa res da se čist povsod najdejo taki neglede a so iz LJ al pa iz sela.


Ali pa taki, ki se zmrdujejo nad vsakim, ki se ne obnasa tocno po njihovih pravilih obnasanja.

(odgovor članu maja24)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Prevzetne in visoke Ljubljančanke....
5.7.2008 16:37:37   
sunny24
Nevem, narečje pa ja poznamo al ne? Pa registrske tablice tudi vidmo al ne?

Če smo pa že pri obnašanju, nekateri se žal res ne znajo obnašat, ko da bi žvali spustu iz kletke, sam včasih se te lepše obnašajo. In ne, nimamo določenih pravil obnašanja, sam besedi hvala in prosim ljudem dosti pomenita, ne pa npr. rečt natakarici "Ej ti, dej mi prnesi...", al pa "Ej bejba, dej..."  Nevem, tako se zame obnašajo primitivci, ne pa ljudje!!! Če pa je to za koga normalno in lepo obnašanje, pol pa... Bom rajši tiho, da ne bo kake zamere tle gor.

Ne mečem pa v isti koš vseh, so takšni in drugačni. Sej sem tudi že napisala, da poznam tudi prav fajn ljudi iz Ljubljane.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?