|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mazanje trebuščkov
21.10.2008 20:37:35   
novo
Js se tudi mažem že od cca. 10t. Sm ugotovila, da mi nobeno olje ne paše, ker dobim izpuščaje po koži. Mažem se s kremami (vsesorte). Je pa res boljši občutek, sploh če imaš bolj občutljivo, tanko kožo. Saj veš, da si nekaj naredila na preventivi, pa še poleg tega paše!user posted image

_____________________________

Upanje in želja ter sreča

(odgovor članu acitak)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Mazanje trebuščkov
21.10.2008 20:44:01   
cursa
Pa mislim, da pri strijah ne gre toliko za tanko kožo. Bolj je pomembna elastičnost podkožja, koliko se lahko raztegne, ne da bi počilo. 

(odgovor članu novo)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Mazanje trebuščkov
21.10.2008 21:29:27   
čipka
jaz se nisem v času nosečnosti mazala nič-no tam pa tam če sem se če po celem telesu z losionom-drugače pa ne, pa nisem dobila tut ene strije. Moja sestra se je pa mazala od prvega dne, z raznoraznimi kremami proti strijam, pa jih je imela ful veliko ko je že rodila in jih ima še zdaj. Tko da kaj naj ti rečem? Menda je res od kože odvisno kakšno imaš. Nekatere se mažejo nonstop pa nič ne pomaga, so pa ene srečnice ki se ne mažejo in imajo kožo čist ok. Vseeno se ti kar maži če ti je ljubše.

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Mazanje trebuščkov
21.10.2008 22:18:25   
yania
Jaz se mažem od cca.10.tedna redno vsak večer z L'occitane-ovim 100% karitejevim maslom. Od najstniških let imam kar nekaj strij po stegnih, na trebuhu pa zaenkrat (trkam!!) še nič in sem v 38.tednu. Se mi pa zdi, da je poleg elastičnosti kože faktor tudi to koliko se ženska zredi in kam se zredi. Moram pa res pohvaliti to karitejevo maslo, imam zdaj res tako lepo kožo, da se bom verjetno še kasneje z njim mazala. Je pa res mastno in fajn mazati zvečer pred spanjem.


Kot bi opisala mene....haha...enako...

(odgovor članu acitak)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Mazanje trebuščkov
21.10.2008 22:20:48   
yania
Se opravičujem...le da jaz nisem v 38 ampak v 21..tednu....

Sem pa v prvi nosečnosti dobila le eno strijo, in to od popka gor, kjer se je koža raztegnila od uhančka, in je prav grdo....zdaj me pa tam ves čas srbi, pa čisto je rdeče...verjetno se bo še povečala zdaj...user posted image user posted image user posted image user posted image no ja karitejevo je zakon...imam pa tistega, ko je masaža za mami in dojenčka....ko je še neki kokos noter, al kaj...je pa brez vonja...

(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Mazanje trebuščkov
22.10.2008 7:29:21   
ninca19
jaz pa redno uporabljam eucerin olje in sem kr zadovoljna z njim. res je drago (cca.10EUR) ampak služi svoji nalogi user posted image
res pa ni vse odvisno od krem in olj ampak tudi od strukture kože. bolj je koža elastična, manj je možnosti za nastanek strij.
je pa vseeno fajn se malo mazat in božat trebušček, sploh če ti tudi partner pri tem pomaga user posted image  


_____________________________

Nina

(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Mazanje trebuščkov
22.10.2008 9:30:13   
T.A.T
Nina kot sem rekla eucerinovo olje ni naravno ampak je kr kemija...ne vem zakaj bi uporabljala na koži sedaj v nosečnosi nekaj kar je kemijskega in lahko škodi otroku(možnost je hudo majhna ampak vseeno)...weledino olje je še dražje (če se nemotim) vendar je popolnoma naravno...
no pa kakor kdo...
NI VAŽNA KREMA VAŽNA JE MASAŽA...tak dačimveč masirajte in to z najbolj poceni varianto-kupite l olivnega olja in masirajte vsak dan 2-3x po vsaj 15m...to je tisto kar bo kožo naredilo bolj prožno in kasneje po porodu če boste nadaljevale, bo tudi prej koža postala bolj prožna-torej deklice masirajte se ali se pustite masiratuser posted image

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Mazanje trebuščkov
22.10.2008 10:10:14   
cursa
V nosečnosti ni priporočljivo pretiravati z masažo trebuha in močnim vtiranjem olj ali krem. Še posebno ne proti koncu nosečnosti, ker lahko povzročiš krčenje maternice in s tem posledično prezgodnji porod. Vsaj tako mi je rekel ginekolog porodničar.

(odgovor članu T.A.T)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Mazanje trebuščkov
22.10.2008 10:25:31   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: cursa

V nosečnosti ni priporočljivo pretiravati z masažo trebuha in močnim vtiranjem olj ali krem. Še posebno ne proti koncu nosečnosti, ker lahko povzročiš krčenje maternice in s tem posledično prezgodnji porod. Vsaj tako mi je rekel ginekolog porodničar.


Ja, ampak to bi morala res biti oreng masaža, da bi se to zgodilo. Mazanje oz. nežno vtiranje trebuha minutko ali dve pa ne škodi.

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Mazanje trebuščkov
22.10.2008 12:08:02   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: Naja30

Kar začni. Če bo kaj pomagalo.
Da se pojavijo strije je odvisno predvsem od elastičnosti kože, kreme so bolj modni dodatek.user posted image
Jaz sem se v nosečnostih mazala bolj zarad suhe kože, strij pa nimam, ker imam elastično kožo.


Enako tudi jst.


_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Mazanje trebuščkov
22.10.2008 12:37:59   
Anonimen
jaz se nisem v času nosečnosti mazala nič-no tam pa tam če sem se če po celem telesu z losionom-drugače pa ne, pa nisem dobila tut ene strije. Moja sestra se je pa mazala od prvega dne, z raznoraznimi kremami proti strijam, pa jih je imela ful veliko ko je že rodila in jih ima še zdaj. Tko da kaj naj ti rečem? Menda je res od kože odvisno kakšno imaš. Nekatere se mažejo nonstop pa nič ne pomaga, so pa ene srečnice ki se ne mažejo in imajo kožo čist ok. Vseeno se ti kar maži če ti je ljubše.



enako

(odgovor članu Pupsika)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Mazanje trebuščkov
22.10.2008 14:40:58   
T.A.T
masaža trebuška se priporoča...prvič slišim da se odsvetujeuser posted image  
popadke pa lahko zvabiš z masažo spodnjega dela hrbtenice oz. križa!!!!zato se ta del tudi med popadki masira, da lajša popadke itd.
masiranje je mišljeno rahlo vtiranje olja oz. kreme in ne kake tai chi tehnike al kaj že majo...pa da ti nekdo tolče po buhiju al krrižuuser posted image user posted image
in še seveda refleksoterapija je prepovedana!!!
buhija pa le masiraj, bo tud bebiju pasalo-moji zelo paše, se kr umiri in se pusti razvajatuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Mazanje trebuščkov
22.10.2008 19:39:22   
ninca19
nevem zakaj bi eucerinovo olje škodilo otroku, če pa je narejeno posebej za  nosečnice, poleg tega pa kupljeno v lekarni, kjer bi naj prodajali neškodljive izdelke. ne vem no.
se pa stinjam da je najboljše uporabit najbolj poceni olje, ker je isto ali pa še bolj učinkovito kot tista dražja. jaz sem pač poskusla z eucerinovim. naslednjič si sigurno kupim kaj drugega.


_____________________________

Nina

(odgovor članu T.A.T)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Mazanje trebuščkov
22.10.2008 21:31:38   
T.A.T
vprašaj kakšno babico, če je res eucerinovo olje tak naravno + tega lekarna je samo "trgovina" z zdravili, ki služi na ljudeh ki jim "nekaj manjka"...živi od potrošnikov kot vsaka navadna trgovina...in kaj se tiče kremic še ne pomeni da so manj škodljive, kot one v trgovini...so ponavadi samo dosti dražje ali pa zakupljene in jih ni moč drugje sploh kupit kot v lekarni ampak to še ne pomeni, da zaradi tega ne škodijo oz. so kaj boljše...to so samo tržne fore...

(odgovor članu ninca19)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
22.10.2008 22:22:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu PikicaStonoga)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Mazanje trebuščkov
23.10.2008 7:26:40   
nežka
Glede lekarn se strinjam s T.A.T, da so za kozmetične izdelke isto kot vse druge trgovine, ki prodajajo kemijo, pa čeprav piše, da je za nosečnice. Punce, poglejte embalažo, saj gor vse piše-npr. parabeni so škodljivi in pika.

Jaz sem uporabljala Avalon olje in losjon, izmenično. Sem si večkrat na dan mazala na trebuh, ker me je precej koža srbela. Pa je pomagalo. In strij tudi nisem imela, nikjer.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Mazanje trebuščkov
23.10.2008 22:22:50   
Pacota
Tudi jaz lahko pohvalim 100% karitejevo maslo od L'Occitana. Mazem se zvecer, pa se celi drugi dan cutim, kako prijetno vlazno kozo imam. Sem vmes poskusila z olji, losioni in drugimi kremami (zaradi cene), pa sem se vrnila nazaj na karitejevo maslo, saj je vredno svoje cene. Ze 1x dnevno mazanje je dovolj!

Sem pa dolgo mazala le trebuh in ledveni, krizni del, pa boke, noge pa izpustila. Ko so mi zacele otekati, so mi naenkrat fuuul popokale na notranji strani stegen  - pri kolenih. Ne vem, ce bi pomagalo mazanje, je pa mi zal, da nisem... Svetujem drugim.

Me pa zanima, ce katera ve, kako se te obstojece sveze strije korigirajo. Z laserjem?

(odgovor članu nežka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Mazanje trebuščkov
23.10.2008 22:29:39   
Pacota
Se strinjam s predhodnicami glede lekarn. Lekarne prodajajo predvsem kemijo, kaj pa so drugega zdravila???

...razen zeliscnih, naravnih lekarnuser posted image .

Slisim pa, da je dm svojo znamko Weleda (ki bi naj bili naravni izdelki) razsiril na veliko izdelkov - tudi za dojencke!

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Mazanje trebuščkov
24.10.2008 10:48:33   
T.A.T
ja Weleda ima marsikaj!!!

Punce tudi jaz sem se dolgo sekirala zaradi strij...ampak dajte pomislit na ženske in pare, ki nebodo to nikoli mogli dat skozi, ene bi ble raje vse v strijah da lahko doživijo to kar doživljamome in bodite ponosne na svoje strije, ker so to strije zaradi vašihuser posted image  in so najlepše strije na svetu!!!!in pozabite na neke posege v telo zaradi par strijic...nobena še ni umrla zaradi njihuser posted image uživajte v njih in bo lažjeuser posted image

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Mazanje trebuščkov
24.10.2008 11:39:55   
petrcaK
Se popolnoma strinjam!user posted image

(odgovor članu T.A.T)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Mazanje trebuščkov
24.10.2008 16:27:06   
barboom
A mogoče katera uporabalja baby olje od Johnnson? Mi je že par mamic svetovalo da je ful dobro, pa nikjer nič ne piše o tem!

(odgovor članu petrcaK)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Mazanje trebuščkov
24.10.2008 22:01:07   
T.A.T
olje je olje...poglej pač da bo čimbolj naravno!

(odgovor članu barboom)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Mazanje trebuščkov
24.10.2008 23:13:12   
katja_p
Tud jaz imam Eucerinovo olje, mažem pa se nekje od 4m - sem zdej v 8m. Sicer si z začetka nisem vsak dan, zadnje čase pa poskušam vsak večer pred spanje, al pa vsaj vsak drug večer namazat. Rajš preventiva, zaenkrat je še vse OK.

(odgovor članu T.A.T)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Mazanje trebuščkov
24.10.2008 23:19:33   
Anonimen
 Pridelala nisem niti ene strije.Mazala sem se na vsake kvatre.user posted image Veliko strij pa sem dobila na sami porodni mizi, ko so se mi vrgli na trebuh, da smo rešili user posted image iz zelo krizne situacije. 

(odgovor članu katja_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Mazanje trebuščkov
27.10.2008 11:26:58   
ninca19
vse ki pišete da olje lahko škodi otroku, če bi, bi najprej škodlo tebi in ne otroku. zato nevem zakaj tak komplicirate. tud tista olja na katerih piše da so naravna vsebujejo nekaj kemije. in če že tak gledate na to kaka so olja, potem se tud prehranjujete sigurno samo z 100% naravno hrano, ki je po možnosti pridelana doma (hrana namreč prej pride do otroka kot pa olje). pa tudi tuširate se z doma narejenimi olji.
nočem bit nesramna sam včasih opažam da ženske rade pretiravate v tistih stvareh ki niti niso tako pomembne.
olje tako ali tako ne pride dalje kot do tvoje kože, do otroka je še dolga pot in olje niti te poti ne opravi. zato je vseeno al uporabljaš naravno olje al tisto ki pač ni tak naravno. sicer pa je v vsakem kozmetičnem preparatu nekaj kemije, ker drugače ne bi blo tak obstojno kot je ampak bi ga morala porabiti v dveh tednih.
pa brez zamere

_____________________________

Nina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?