|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 19:32:35   
amaya
Žena, svaka ti čast - bi rekla Dada iz BB user posted image

Ne brez heca. Super si to izpeljala in si me nekako navdala z upanjem, da tudi meni to nekoč uspe. Je pa tudi res, da vedno ne gre vse tako lepo kot tebi, pa pri tem nista kriva ne strah, ne adrenalin, ne obnašanje babic in porodničarjev. Včasih so tudi ženske doma umirale zaradi tega, pa dojenčki prav tako. Všeč mi je tvoja zgodba in žal mi je,da tudi sama nisem doživela takega poroda....pa sem bila ena tistih, ki se ni prav nič bala in jamrala, ne kričala. Ko sem  prišla v P sem komaj čakala VSE. Verjetno sem ena redkih, ki je komaj čakala, da se vse skupaj začne in uživala v vsakem trenutku (no skoraj vsakem). Pa še 16x bi šla.....samo da občutim ponovno ta filing.


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 19:53:57   
Blueberry
Zelo, zelo lepa porodna zgodba.user posted image Lepo jo je bilo prebrati.

_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 20:22:31   
sunny24
Zares lepa porodna zgodba. Tebi pa samo user posted image user posted image user posted image user posted image , da si to tako lepo speljala!!!

(odgovor članu Blueberry)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 20:34:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver
Jaz še vedno mislim da je roditi doma neodgovorno do sebe in do otroka, vseeno pa Willma svaka čast.


se podpišemuser posted image

(odgovor članu scubadiver)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 20:42:04   
kokodajsa
Skrajno neodgovorno do otroka.

Me pa zanima wilma zakaj si šla po porodu v P?

_____________________________

Tudi slepa kura zrnje najde.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 21:04:42   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: kokodajsa

Skrajno neodgovorno do otroka.

Me pa zanima wilma zakaj si šla po porodu v P?


verjetno zato, da se je vseeno prepričala, če je vse OK.


sicer pa po lastnih dveh porodih ne bi nikdar hotela roditi doma. pa je bilo vse naravno in nikakršnih rezanj in trpinčenja s strani zdravstvenih delavcev. edino mene so 2x rešili, da nisem izkrvavela takoj po porodu. doma bi bila zgodba drugačna. zato sem tudi jaz ena tistih, ki pravi, da si (willma) imela srečo.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu kokodajsa)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 21:10:32   
majra
IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver
Jaz še vedno mislim da je roditi doma neodgovorno do sebe in do otroka, vseeno pa Willma svaka čast.


user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 21:14:21   
Freycha
Willma waw... to me pa je presentilo user posted image  Jaz se sicer ne bi odločila, pa tudi sem malo skeptična do poroda doma, vsekakor pa vsakemu posamezniku dopuščam lastno odločitev seveda. zato čestitke za odlično izpeljan porod in za prelepo punčko user posted image

me pa zanima, če si se kaj raztrgala, al ne?

(odgovor članu majra)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 21:21:29   
Pi-kica 1
Vau, mene si tudi fascinirala. A tudi jaz si tega ne bi upala izpeljati doma. En user posted image zate in še user posted image za očka, da je pristal na to.
Vseeno pa me malo firbec matra, kako so v bolnišnici reagirali. Čeprav si kar mislim...user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 21:36:52   
Seven*
Willma, če se ti bo ljubilo, prosim napiši še izkušnjo iz porodnišnice. Me zelo firbec mantra.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 21:43:03   
Angellina
Lepa porodna zgodba, toda brez zamere, kaj pa če bi prišlo do zapletov? Riziko se mi zdi prevelik, da bi prikimavala takšni odločitvi.
Mi je pa prišlo na misel, da bi lahko npr privat porodnišnice nudile točno takšno domače, umirjeno, prijetno vzdušje ob asistenci babice in partnerja. Če bi prišlo do zapletov,  bi bil zdravnik takoj na razpolago. Prav predstavljala sem si sobo z kopalnico, pa nežno gasbo, svečke... kar pozabiš na vse hudo...

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 22:00:29   
mateyka
Že, sam če maš že 15 ur popadke, redne ali ne, je pa že kr za it v P, a ni? No, glavno da se je srečno končalo. user posted image


jah ne vem.. pri meni so se začeli neredni in trajali en teden. bili so sicer lažni, samo boleči. ko mi je že dojadil, da ponoč ne morem spat v kosu več kot 15 min in da mi gre res že čist na živce, sem šla v bolnico, da mi dajo neki da lahko mal odspim. no in ko pridem tja, sem bila odprta 3 cm. samo je bil slučaj - mislim, jaz nisem vedela, da se je kaj začelo atm.
in če si kdaj imel neredne in lažne popadke dolgo časa, in se npr. potem naslednji porod začne podobno - it could fool me user posted image

aja, sem pozabila dodat - jaz sem sicer vzela paracetomol in, če so popadki lažni bi morali popustit in ker niso, sem rekla, ok grem na checkup ali pa naj mi dajo nekaj za spat user posted image


< Sporočilo je popravil mateyka -- 3.8.2008 22:07:38 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 22:13:45   
willma
IZVIRNO SPOROČILO: kokodajsa
...
Me pa zanima wilma zakaj si šla po porodu v P?

kokodajsa, saj mi je žal, ampak sem morala it, zato, da imam priznano materinstvo.


Seven RR & Pi-kica 1
Čudni, zmedeni, neprimerni pogledi in komentarji. Bila sem celo kregana, da sem prišla pešuser posted image
Ko sem rekla, da nisem prišla peš, da me je z avtom pripeljal mož, je osorno odvrnila, da to pomeni, da sem prišla peš in da sem NJEN celo stala tam z otrokom v naročju.
Jaz sem si pač mislila, če bi ji bilo ljubše, da bi naga na tleh ležala in se tresla kot riba na suhem? user posted image user posted image user posted image
Je vedela, da smo klicali rešilce, pa niso prišli in potem ona nas nadere, da so oni dolžni prit. In zakaj se potem zdaj na mene dereš?
Pa še mnogo drugih cvetočih dogodkov sem doživela v treh dneh, te pa morda še moj mož opiše. Jaz jih res hočem čim prej pozabit!


IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
...
me pa zanima, če si se kaj raztrgala, al ne?

Kot sem planirala, čisto nič! user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Angellina

Lepa porodna zgodba, toda brez zamere, kaj pa če bi prišlo do zapletov? Riziko se mi zdi prevelik, da bi prikimavala takšni odločitvi.
Mi je pa prišlo na misel, da bi lahko npr privat porodnišnice nudile točno takšno domače, umirjeno, prijetno vzdušje ob asistenci babice in partnerja. Če bi prišlo do zapletov, bi bil zdravnik takoj na razpolago. Prav predstavljala sem si sobo z kopalnico, pa nežno gasbo, svečke... kar pozabiš na vse hudo...



Angellina, če bi to obstajalo pri nas (ali v tujini za razumno ceno), bi mene prvo tam videli!

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 22:18:44   
mayci
wilma user posted image user posted image  še od mene, res svaka ti čast!!!user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 22:23:01   
Anonimen
Če bi čebula ne imela če, bi bila samo bula.user posted image

Pogumna si, ni kaj. user posted image  sama tega nikakor nebi izpeljala, sploh, ko se je mala ustavila in je bil moj porod zelo hitro končan zaradi zastoja na medeničnem dnu, čeprav je potekalo sprva zelo lepo. Ampak na to ne razmišljam več.user posted image

(odgovor članu mayci)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 22:37:36   
Naja30
Svaka ti čast! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 22:40:58   
Noseckica
Willma, kapo dol pred tabo. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: willma- porodna zgodba?
4.8.2008 0:59:43   
yellowcrystalstar
ej, bravo in čestitke za pogum. tudi sama bi veliko raje rodila doma, pa si nisem upala, čeprav poznam že izpred let primer nekega para, ki sta se isto odločila, da bosta doma porodila otročka in sta ga . ne bom nikoli pozabila tega, kako je očka to opisoval.

no, lahko pa upamo, da bojo morda naši otroci imeli to možnost, seveda s pomočjo babic.


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: willma- porodna zgodba?
4.8.2008 9:34:48   
Mišni
Meni pa se ob vsej tej lepoti poraja vprašanje, ali bi bila mati, ki bi doma samovoljno rodila otroka in bi ta umrl zaradi vzroka, zaradi katerega, če bi bil rojen v porodnišnici, ne bi, sodno preganja ali ne?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: willma- porodna zgodba?
4.8.2008 10:44:41   
willma
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Meni pa se ob vsej tej lepoti poraja vprašanje, ali bi bila mati, ki bi doma samovoljno rodila otroka in bi ta umrl zaradi vzroka, zaradi katerega, če bi bil rojen v porodnišnici, ne bi, sodno preganja ali ne?

Hja, mene bolj zanima kako bi to dokazali in predvsem kateri člen zakona meni zapoveduje, da MORAM rodit v porodnišnici?

Če imamo pacijenti pravico umreti doma, potem jo lahko imamo tudi roditi doma!

Vem le to, da če pri porodu doma pomaga slovenska babica, potem je lahko le ona pravno preganjana.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: willma- porodna zgodba?
4.8.2008 10:48:49   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: willma

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Meni pa se ob vsej tej lepoti poraja vprašanje, ali bi bila mati, ki bi doma samovoljno rodila otroka in bi ta umrl zaradi vzroka, zaradi katerega, če bi bil rojen v porodnišnici, ne bi, sodno preganja ali ne?

Hja, mene bolj zanima kako bi to dokazali in predvsem kateri člen zakona meni zapoveduje, da MORAM rodit v porodnišnici?

Če imamo pacijenti pravico umreti doma, potem jo lahko imamo tudi roditi doma!

Vem le to, da če pri porodu doma pomaga slovenska babica, potem je lahko le ona pravno preganjana.



Aha in potem bi bilo vse ok, če bi bog ne daj otrok umrl, ker ti pač ne morejo dokazat in prepovedat rodit doma?

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: willma- porodna zgodba?
4.8.2008 10:54:37   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: willma

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Meni pa se ob vsej tej lepoti poraja vprašanje, ali bi bila mati, ki bi doma samovoljno rodila otroka in bi ta umrl zaradi vzroka, zaradi katerega, če bi bil rojen v porodnišnici, ne bi, sodno preganja ali ne?

Hja, mene bolj zanima kako bi to dokazali in predvsem kateri člen zakona meni zapoveduje, da MORAM rodit v porodnišnici?

Če imamo pacijenti pravico umreti doma, potem jo lahko imamo tudi roditi doma!

Vem le to, da če pri porodu doma pomaga slovenska babica, potem je lahko le ona pravno preganjana.


Saj ne vem, kako je s tem, zato pa sprašujem. Vzrok smrti otroka se gotovo da ugotoviti in s tem tudi, če bi se to v porodnišnici dalo preprečiti.

To o pravici do umiranja doma in zapletov pri samovoljnem rojevanju doma brez prisotnosti babice nekako ne bi povezovala, ker res ne vidim povezave. Se mi zdi, da gre za popolnoma različni stvari.

Če pa je babica v primeru, da sodeluje pri porajanju doma, kazensko odgovorna vsaj v primeru, če gre kaj narobe, potem možno, da je mati tudi. Seveda v primeru, da pove ali se ji dokaže, da se je za porod doma sama odločila in je ni prehitelo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: willma- porodna zgodba?
4.8.2008 11:12:05   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: aspirinčica


Pravkar sem prebrala tvojo porodno zgodbo. Vsaka ti čast. Tako lepo si napisala, da me naenkrat ni več strah rojevanja. Sama si vrjetno ne bi upala roditi doma, vem pa(od tvoje zgodbe naprej), da je ključno, da v tisti fazi prisluhneš svojemu telesu. Vesela sem, da se je dobro končalo. Po mojem mnenju si imela čudovit porod- takšnega doživi le malokdo. Pa sem sama iz zdravstva, ampak če bi zmogla to, kar si ti, in bi bila prepričana, da bo vse vredu, bi tudi jaz rodila doma. Zame si carica, ne glede na to, kar pravijo drugi. Čudovitega moža imaš in prelepo, zdravo princesko. Uživaj zdaj živlljenje. Mislim, da bo tvoja zgodba marsikomu odprla oči in pokazala, da porod ni tak bau bau. Hvala ti! Ljudje še niso tako razviti, na tako miselni ravni, da bi razumeli. Sama veš, da si veliko pred nami- zato te cenim!




Se podpišem pod tole.... vse čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image sama bi si zelo želela takega poroda s tem da nebi niti slučajno šla v porodnišnico drugega kot, da nardijo vse potrebne preglede.... torej da nebi ležala tam 3 dni.... ker to me je v prvo dobesedno spravljalo v depresijo....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: willma- porodna zgodba?
4.8.2008 11:56:39   
Medeja75
No, se moje skromno mnenje. Zahodni kapitalisticni sistem zagotovo ne more funkcionirati drugace, kot sedaj: vse vecji nadzor, vse vecja uniformiranost, pravila, kazni, GPRS sistemi, satelitski nadzor.... Ljudi je treba obvladati, da ti dobro sluzijo. Jim vzeti zdrav razum in intuicijo tam, kjer je to potrebno. Kam pa pridemo, ce vsak dela nekaj po svoje? Ce vsak razmislja po svoje? Ceprav mislimo, da smo svodobni, da demokracija nikoli ni bila vecja, ampak drage moje, to je samo navidezna realnost. Konec koncev tudi jemo tisto, kar nam "dajejo" oglasi! In rojstvo otroka? Ista stvar. Zadevo je treba sproducirati v tovarni, ga popisati, mu dati nalepko.. morda kmalu celo cip.
No, namenoma sem malo bolj provokativna. Ampak dejstvo je, da tako zivimo. Smo del tega. Del crede. To je to..
Tale Wilma je imela "jajca" pogledati cez. Kapo dol, bom rekla jaz. Ali je to obsojanja vredno? Seveda, ker ne gre s credo in to je treba obsojati. Kam pa pridemo, ce kar vsaka po svoje zacne nalivati svoje banje in rojevati, kakor se ji zljubi? Kam bo sla kontrola? Kam bo sla pomembnost medicine, farmacije in vseh ostalih lobijev, ki na zalost tudi na tem podrocju sluzijo in razpredajo svoje lovke?? Ne, to ni prav. Wilma ne more naredita sama nekaj, za kar se je mozak v porodnisnici trudil ne vem koliko let na faksu in dobiva toliko in toliko place. Spet provociram...
Dejstvo pa je, da smo tudi mi samo zivali. In velik del sveta se vedno zivi na ta nacin. Prvinstveno. In, ce zadevo do konca poenostavim, potem je porod res tako normalna stvar, kot je vsak pojav v naravi. Ze tisocletja, morda miljone let se dogaja. In samo v zadnjh stoletjih v rokah zdravnikov in medikamentov. Ali smo ljudje res lahko bolj pametni in sposobni od narave? Domisljamo si, da ja. Vendar se nam ta logika podira na vsakem koraku - npr. podnebne spremebe, ce hocete tudi komplikacije v vezi s porodom.
Popolnoma jasno pa je nekaj. Da tudi v naravi obstaja nek majhen delez primerov, kjer gredo stvari narobe. Ko zival iz tega ali onega razloga umre, oz. se to zgodi njenemu potomcu. In, ker je bila Wilma odgovorna, je naredila vse, da bi se tej moznosti izognila. Torej, ne porod doma za vsako ceno, ampak premisljena odlocitev in odhod v bolnisnico, v kolikor bi bilo to potrebno. Se enkrat - to je vec kot odgovorno dejanje. Priznanje, da morda le ne bo imela vseh niti v svojih rokah in, ce bo temu tako, pripravljenost na pomoc sodobne civilizacije.
In se za konec... Jaz osebno se za kaj takega ne bi upala odlociti. Wilmo pa seveda obcudujem. Razlog je zagotovo v mojih spranih mozganih, katere je sistem uglasil na svoje zeljene frekvence. In, ce se primerjam z zivalskim svetom, kot sem omenila ze zgoraj... Na zalost smo zahodnjaki postali bolj ko ne taksni, kot zivali, ki zivijo v ujetnistvu. Bodisi v zivalskem vrtu, ali na domacem dvoriscu. In le-tem je v veliki vecini odvzeta samostojnost in celo sposobnost delovati v skladu z naravo in s tem, za kar smo bili ustvarjeni. In tukaj jaz vidim predvsem problem. Da stvari morda le ni bi mogla izpeljati do konca, ker so zadeve ze prevec zakoreninjene v nas. Smo morda ze celo prevec pomehkuzeni. Na zalost je v tem delu sveta bolj malo Wilm, ostale pa nekako cepljamo za credo in, ce si upamo, v okviru te crede poizkusamo najti kaksno svojo prav posebno barvo, ki bo morda le malo odstopala od povprecja. Jaz bi si zelela, da jih bi bilo vse vec. Ker potem bi nazaj dobivale moc in kar je se bolj pomembno, vero v to, da zmoremo, da smo del narave.
Wilma, cestitam. Ostalim, ki ste bile pa bolj proti temu dejanju, pa brez zamere.
Lep dan!
Medeja

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: willma- porodna zgodba?
4.8.2008 12:09:19   
cati
Medeja user posted image user posted image user posted image

Tebi willma pa kapo dol.

(odgovor članu Medeja75)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?