|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 13:15:05   
Anonimen
Se strinjam in ravno o tem govorim. Nikoli popolnoma ne bomo razumeli tuje kulture dokler bomo drugačnosti obsojali. Če pa vzameš stvari take kot so ti je s tem lažje živeti. Način življenja določajo različni dejavniki od kulturnih do geografskih. Te vrednote so globoko zasidrane v nas. Dober primer Dalmatinci in mi. Težko je to razumeti.

Zakaj nobeno slovensko mesto nima korzo (sprehajališča)? 

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 13:17:26   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Paštetka, a je tvoja sestra tudi prestopila v muslimansko vero?


user posted image user posted image user posted image  ne user posted image user posted image user posted image

zakaj pa bi prestopila?  user posted image  Ona je tam živela z možem kot rezident.




Ne vem, ker ne poznam njene zgodbe, razen težav z zanositvijo, tako da ne vem zakaj se je "znašla" v Dubaju. Sem pač predvidevala, da se je poročila z arabcem, a je to tako smešno? A več ne živi tam? Se je preselila?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 13:18:15   
zlatolaska
skratka....če bi bog res obstajal....cerkve ne bi imele strelovodov user posted image user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 13:23:36   
Rubin.
Vzamimo npr. samo Dalmatince. Za **** leni narod. Do 13. , 14. spijo, potem zajtrk, dolga kavica, ručak, kavica... Ampak kaj. To jim je v krvi, tako so navajeni. zakaj bi pa opoldne hodil ven in delal, če je vroče ali kaj drugega, če lahko odmara. . Mis mo jim pa čudni. Delavni garači - Slovenci.



O to bo pa lahko Mič komentirala. user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 13:27:54   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Se strinjam in ravno o tem govorim. Nikoli popolnoma ne bomo razumeli tuje kulture dokler bomo drugačnosti obsojali.


Ne obsojamo drugačnosti. Kvečjemu kake ekstreme. Drugačnost pa nas še vedno bogati ( naj bi vsaj bilo tako ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 13:29:33   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Zakaj nobeno slovensko mesto nima korzo (sprehajališča)? 


Izola ga ima. Portorož tudi. Zadnje leto deloma tudi Koper.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 13:46:22   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Zakaj nobeno slovensko mesto nima korzo (sprehajališča)? 


Izola ga ima. Portorož tudi. Zadnje leto deloma tudi Koper.


V Mb se tudi lahko na Lentu ob Dravi sprehajaš, če pa je to definirano, kot sprehajališče pa ne vem?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 14:12:04   
Anonimen
Res je obstaja sprehajališče, ne samo eno. Kar manjka so sprehajalci. O tem govorim. Primorski temperament pa je zopet čisto nekaj druga in ga ne bi uvrstil v tipično slovenskega.

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 14:20:04   
Rubin.
Kar manjka so sprehajalci.


Bi rekla med tednom, v nedeljo je kar gužva. user posted image  
Sicer pa se strinjam, da imajo ljudje premalo časa za prosti čas, če pa ga že imajo, pa ga presedijo doma za compom ali tv.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 14:24:43   
Anonimen
Ma glej, ta primer je pač prikazan kot tipičen primer te različnosti, ki mi je pač prvi padel na pamet. Saj ne da bi o tem morali zdaj debatirati, poanta je bila v tem, da se kraji in ljudje med seboj razlikujejo in da se lahko mi še ne vem kako čudimo tem razlikam, spremeniti jih ne bo mogoče. In zaradi teh razlik ne bi smeli ustvarjati predsodkov, kot se nam to pogosto dogaja. 

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 15:10:29   
Rubin.
O.k. sej razumem user posted image .

Samo je pa zanimivo, koliko moških se je našlo na tej debati, prej pa ne duha ne sluha o njih. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 15:16:34   
Anonimen
Moški radi politiziramo.

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 16:08:09   
Gina
Pa še ena za intermezzo.... Če vprašam mojega, kaj je svet, kaj smo mi, pravi da je vse skup en big f...... experiment. Bad one.user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 17:50:19   
Anonimen
Nikoli popolnoma ne bomo razumeli tuje kulture dokler bomo drugačnosti obsojali


A je razumevanje sploh potrebno?

Vidim, da pocasi prihajete v blizje kraje, preko Dalmacije (ja, vem, lusta se vam po pivu na rivi user posted image ) domov in k sebi...kjer se razumevanje zacne. Ko razumes sebe, ne isces razumevanja drugih. Takrat druge samo sprejemas in za to razumevanje ni nujni pogoj.

Do kdaj Dalmatinci spijo, pojma nimam. Za sebe vem, da najraje do 10-ih, ce lahko. Za druge ne vem. Ceprav sklepam, da vstanejo prej, ker okoli 11-ih na ribarnici ze zmanjka sveze ribe ali pa je se ostala zelo poceni. Lahko pa spijo tudi dlje, itak so ob 11-ih rolete ze spuscene, ker je sonce ze mocno. Ne razumem njihovega sistema, niti se ne trudim, ampak tako pac je. Iskati razumevanje v ritmu spanju (ali nacinu verovanja) je nesmiselno pocetje. Raje pijem kavo in gledam morje. Se raje gledam meglice nad morjem, ampak teh ni poleti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 18:03:41   
Rubin.
Ko razumes sebe, ne isces razumevanja drugih. Takrat druge samo sprejemas in za to razumevanje ni nujni pogoj.


user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 18:25:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Pa še ena za intermezzo.... Če vprašam mojega, kaj je svet, kaj smo mi, pravi da je vse skup en big f...... experiment. Bad one.user posted image  


user posted image user posted image user posted image  

Samo res, kaj pa če se nam vse samo dozdeva, da je tako, resnica pa je povsem drugačna?
Npr. kaj če je tako kot v filmu Men in Black? Kaj če je naša galaksija samo notranjost ene frnikule, s katero se igrajo vesoljci? Ali pa smo zaprti v enem velikem laboratoriju kot poskusne mške in nas opazuje en kup znanstvenikov? Kaj če smo v peklu (saj poleti zna biti zelo vroče user posted image )?

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 18:40:14   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Pa še ena za intermezzo.... Če vprašam mojega, kaj je svet, kaj smo mi, pravi da je vse skup en big f...... experiment. Bad one.user posted image  


user posted image user posted image user posted image  

Samo res, kaj pa če se nam vse samo dozdeva, da je tako, resnica pa je povsem drugačna?
Npr. kaj če je tako kot v filmu Men in Black? Kaj če je naša galaksija samo notranjost ene frnikule, s katero se igrajo vesoljci? Ali pa smo zaprti v enem velikem laboratoriju kot poskusne mške in nas opazuje en kup znanstvenikov? Kaj če smo v peklu (saj poleti zna biti zelo vroče user posted image )?



In kaj potem če je? A to kaj spremeni dejstvo, da je tako kot je?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 20:53:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

In kaj potem če je? A to kaj spremeni dejstvo, da je tako kot je?


Dobro vprasanje.

< Sporočilo je popravil Mič II -- 20.8.2008 20:54:07 >

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 21:08:05   
Anonimen
Punce, smajliji so vmes in na koncu??


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 22:17:11   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Punce, smajliji so vmes in na koncu??



Sej jaz ga tudi znam nalepit - hecam se.

Ne resno, pa kaj potem, če smo eksperiment, pa če nas non stop gledajo, pa če, pa če. Mislim, a to kaj spremeni. Jaz živim tako, kot želim, tako jaz mislim in to je za mene čist dovolj. Če mi bi nekdo rekel, da je že vse zapisano in da to ni moja volja, so what? Jaz še vedno mislim, da živim po svoji volji. Če pa koga tam gori zanimam, pa tudi prav, naj gleda in se uči. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 23:09:07   
ELMA
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

****, odgovorila si mi glede sedanjega vidika - če bi te nekaj kdaj pičilo in bi se spremenila (to je bilo itak bolj retorično oz. kot dodatek prejšnjemu vprašanju, ker sem predvidevala, da boš odgovorila tako kot si) - nisi mi pa odgovorila glede tega, kaj bi naredila, če bi v Sloveniji veljali verski zakoni in ti kot nekristjanki ne bi bilo dovoljeno odpeljati sina s seboj. Ker bi moral ostati očetu kot edinemu primernemu za vzgajanje. Ne glede na to, da v enem tednu preživi z njim par ur.
Pa to, zakaj ne piše, da lahko tudi žena okrca moža.
Ne bi pa rada, da bi tole debato jemala tako kot da si mi kaj dolžna, vse je samo pogovor in predvsem prostovoljen do te meje dokler je pogovarjanje prijetna izkušnja.


IZVIRNO SPOROČILO: ELMA
juhu....dobila sem 4****user posted image user posted image user posted image user posted image


... in to je tudi edina pozitivna stran tvoje intervencije!



user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 23:24:34   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Saj se ne gre o prepricevanju. Jaz nimam obcutka, da me prepricuje, imam pa obcutek, da je neobjektivna in da svojo izkusnjo generalizira v trditve kot, "zenske so v islamu kraljice" in po spominu nadaljujem - kot nikjer drugje. Krasno, da je izkušnja krasna, vendar nima izkušnje celotnega islamskega sveta niti celotnih verskih in društvenih odnosov v drugih ali drugacnih okoljih, da bi lahko taksna trditev tudi zdrzala kritiko. Kdo pa ve, mogoce bi ji v neki tretji verski skupnosti zivljenje bilo še boljse, še bolj kraljevsko itd... Pa pridemo do tega, da domneva in osebno mnenje povsem dobro sluzita, za nekoga, kot argument.

Tudi pri argumentiranju je podobno. Vsak link ali podatek je rekla-kazala, ker ni verificirano ali ker ni muslimaskega izvora. Istocasno si jemlje pravico, govoriti o zatiranju in zlorabah zensk tudi v Sloveniji in se sklicuje na casopisje (ko se govori o islamu casopisje nikakor ni relevanten in objektiven vir) in med ostalim, tudi na ta forum, ne glede na to, da je ta forum neverificiran vir in so tu izpovedi zensk o zivljenjskih izkušnjah, enako, kot jke knjiga, ki jo je napisala neka muslimanka in ki opisuje zivljenje v njeni vasi, neverificiran vir. Vsaj zanjo.  To so IMO dvojna merila.

Pogosto sem v doloceni ustanovi, kjer imam priliko slisati pricevanja ljudi iz tega dela sveta o tem kako njihovo zivljenje tam izgleda, pa tudi o tem kaksno je ravnanje z zenskami in to kakor od moskih, tako tudi od zensk samih.  In kar "cudno" je, njihovo prepricanje - posebej moskih, da je to povsem v skladu z islamom.




Hvala, Misek, da mi ni potrebno pisati. Ker bi to bilo že četrtič.user posted image

****, si še tukaj?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 23:33:34   
Anonimen
Saj se ne gre o prepricevanju. Jaz nimam obcutka, da me prepricuje, imam pa obcutek, da je neobjektivna in da svojo izkusnjo generalizira v trditve kot, "zenske so v islamu kraljice" in po spominu nadaljujem - kot nikjer drugje. Krasno, da je izkušnja krasna, vendar nima izkušnje celotnega islamskega sveta niti celotnih verskih in društvenih odnosov v drugih ali drugacnih okoljih, da bi lahko taksna trditev tudi zdrzala kritiko. Kdo pa ve, mogoce bi ji v neki tretji verski skupnosti zivljenje bilo še boljse, še bolj kraljevsko itd... Pa pridemo do tega, da domneva in osebno mnenje povsem dobro sluzita, za nekoga, kot argument.


Tu nekje.

In debata b bila bolj zanimiva, ce bi govorila o svojih izkusnjah, o svojem dozivljanju, o svojih tezavah in o svoji sreci. Tu bi lahko rekla, da si z nami in mi s tabo delila izkusnjo.

Tako pa je to samo se ena debata o veri.
Govoriti, kaj sem se naucila iz nje, bi bilo hinavsko. Nicesar se nisem naucila, ker si mi podajala pravljico in v pravljice ne verjamem. Ali ker si ze stotic vrtela isto reklamo, ce hoces.

In mogoce je skoda tudi zate, da nisi ze v zacetku sestopila s stola kraljice. Mogoce bi se tudi sama necesa naucila....mogoce.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 23:37:57   
Anonimen
****, majčkeno naivno, dela isto kar očita drugim, vendar v popolnoma drugi smeri. Zanimivo je gledati njeno fasciniranost nad Islamom. Postaja moteče njeno prizadevanje dokazovanja islamske neoporečnosti.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: Da ne bomo smetile...
20.8.2008 23:45:29   
Anonimen
Dober večer.

A moram spet 3 strani prebrat.. o.k. pa bom.user posted image

MIČII - A smem vprašat koga si to citirala in kdo bi moral sestopiti iz prestola, ker mi ni nič več jasno??

Bakfark: Kaj bi pa ti rad slišal?

Če me kdo vpraša osebno stvar, jo povem. Mislim da je na tej temi napisano ogromno o meni čisto osebno.
Če me vprašaš o Islamu ti povem..
Če me vprašaš o arabcih ti povem...

Če je moje videnje za nekoga nepravo, jaz ne morem pomagat. Jaz povem tako kot stvari doživljam jaz in kot jih vidim jaz.

Če bi poznala kakšno matretirano ali zatirano žensko bi to povedal. Tako pa poznam samo take ki jim lahko v primerjavi z povprečno slovensko žensko pač rečem da so kraljice.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?