|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  26 27 [28] 29 30   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:11:25   
mateyka
Res smo vsi grešniki, ampak nimajo vsi grehi enako težo. Eni imajo globoke sledi in resne posledice, drugi pa so manj nevarni po te in po druge.


sigurno, se strinjam. je pa tudi res, da imamo različna merila kaj je manj in bolj nevarno. eni bi rekli, da npr. jemanje heroina ni ne vem kako slabo, saj ne škodi drugemu kot sebi. eni pa da je zelo, ker si tudi do sebe enako odgovoren. eni bi rekli, da je gojenje maka za opij enako nevarno za tvoje nabiranje grehov, kot prodaja ali jemanje. islam npr. pravi da je vse od proizvodnje do distribucije in konzumiranje alkohola enako prekleto - da je greh, aka ti prinaša samo minus. kjerkoli v tej verigi si.
to samo tako za primer povem, kako imajo neenaki grehi z različno težo, različne interpretacije in kako jih ljudje dojemamo.

Kar pohvali tudi postopanje s posiljenimi punci u Afagnistanu. Baje to ni Islam. Tudi pohvali Iran in druge islamske dežele. Baje tudi to ni Islam. Ni islamski ubiti dva skorajda otroka, ker so gayi. Eno punco so kamnovali, ker je imala jeans na sebi in to v lastni hiši, in ne na ulici. Tudi to seveda ni Islam.


ne razumem zakaj naj bi hvalila slaba dela. a si me mogoče narobe razume in misliš, da podpiram tako tretiranje žensk? in ja, res je - to ni islam. to so tradicionalne plemeske navade te regije, ki so imele to že pred islamom v navadi. saj veš pregovor - navada, železna srajca. to na žalost še kako drži user posted image

**** ni prišla povedati "v moji družini sem kraljica". Takrat bi je verjetno tudi jaz občudovao, ker je srečna ženska. Prišla je in povedala "u Islamu je ženska kraljica.". To je pa laž.


kolikor sem jaz razumela, je **** skušala povedat, da v islamu ženska je kraljica, če se z njo ravna po islamskem idealu - mislim, da je nekje nazaj prilimala en sestavek o tem kako se naj bi pravilno ravnalo z žensko v islamu.
mislim, da nikoli ni trdila (tako kot ti ne za zahodne ženske), da je vsaka ženska na vzhodu (orientu, v arabskih državah, pakistanu, afganistanu itd.) kraljica.

Kje pa pravice lahko poišče posiljena punca v Afganistanu, saj je avtomatično kriva. Celo če je zelo pogumna, nima možnosti, ker je cel sistem "zaprt". Nekdo pravi da to ni islam. Meni se to zdi islam v praksi. Nimam jaz nič protiv posameznika, ki hočejo doseči verske ideale. Imam pa, če poskusijo nametnuti ideale tudi drugima.


ne vem no - saj to ni islam, je stvar interpretacije le tega. potemtakem ta sistem ni zaprt - je podvržen spremembam glede na to kdo ga interpretira. in ljudje se menjajo, ni res? če je razlika med teorijo in prakso, še ne pomeni da je stvar končana in se stvari ne bodo spremenile na bolje.
glede zadnjih dveh stavkov - nisem videla, da bi kdo hotel komu vsiliti verske ideale. če pa misliš, zlorabo verskih idealov, to pa je (vsaj zame) nekaj čisto drugega. zame je vera v svoji biti vedno pozitivna - k temu težijo vse vere. samo ljudje nismo vedno tako usmerjeni. žal. kot sva rekla na začetku - grešniki.

da malo razširim temo - ali se tebi/vam (vprašanje za vse) zdi demokracija višek vlade in njenega razvoja? oz. se vam to zdi najbolj "razsvetljen" način ureditve?
jaz sem namreč bolj za Platonovo varianto - razsvetljen vladar. ker pri masi nikoli ne veš kdaj jo lahko piči kaka manija in lahko potem uvedejo kak nori zakon. ali pa pretiravajo v nulo. a je v Singapurju tako, da če te vidijo, da si odvrgel čigumi ali smet na tla, da moraš paradirat čez vikend po mestu in pobirat smeti z napisom svojega greha okoli vratu in to prenašajo potem po lokalni televiziji?

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 676
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:12:06   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Če namreč živiš nekje drugje je treba sprejet običaje in navade teh ljudi in če njim tako paše je potem že prav...Zahodni svet pa ima neko fiksno idejoa ,da je treba vse te ljudi spremeniti in jim vsiliti nek drug vzorec navad...

Kako lepo bi bilo, če bi se res držali tistega reka: Živi in pusti živeti.


Žal, pa se mi zdi, na podlagi tistega kar si napisala, da se v islamskih krajih ne pusti druge živiti. Posiljene punce zapirajo, ljude vedenjska policija pošilja na molitev, kontrole vedenjske policije brez sodnega naloga, na podlagi anonimke. Vse to mi nekako ne gre skupaj z "Živi in pusti živeti."
 
Priznam, da vsako lahko verjame v karkoli hoče, če ne škoduje drugemu. Vendar ta meja pri vas mi nije jasna. Mogoče vse gledam iz perspektive druge kulture.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 677
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:15:32   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0


Kaj ti misliš o zapiranju posiljenih punc v Afganistanu? A je to prav po Islamu, ali ni?
 



Za te pa bi se bolj težko reklo, da so kraljice, mar ne?user posted image


mogoče so kraljice zapora user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 678
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:16:31   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: daddy
Ja, zanesljivo. Na Poljskem, kjer ima RKC še bistveno večjo moč in vpliv na politiko, kot pri nas, so imeli v pripravi zakon, po katerem v nedeljo ne bi bilo potrebno oditi na delovno mesto nikomur, ki se deklarira za katolika ( zakon potem sicer ni bil potrjen, a je poskus zelo dobro pokazal, v katero smer si želi KC, kjer ima to moč in možnost ).


Sicer v duhu verskih svoboscin v nasi drzavici, vsak ima pravico do praznovanja svojih verskih praznikov. tako naj bi pravoslavci imeli pravico na dela prost dan takrat, ko oni slavijo Bozic, a delali bi takrat, ko katoliki slavijo Bozic. Ker je to nemogoce iz prakticnih vidikov npr. ce se proizvodnja ustavi se ustavi, ce so trgovine zaprte - so zaprte, je pa ta moznost zgolj mrtva crka na papirju.

RKC ze s tem, da predpisuje, da so njeni zakoni nad drzavnimi - jasno govori kaj si zeli.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 679
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:18:18   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: ****


Vem samo iz primerov kaj in kako... zato mi morda ne bi škodilo če mi daš link, naj bo v angleščini ali arabščini pls... da se malo izobrazim.user posted image user posted image user posted image
Nemško ne znam!user posted image




Vem, da nemško ne znaš, jaz pa toliko manj angleško(no malo se še spomnim, vendra mi je nemščina, kot tuj jezi bolj domača). Bom pa dala link v nemščini, ponavadi se ga da prebrati tudi v angleščini. Ni pa direktno preveden, temveč te poveže z "angleško" Wikipedijo. Bom poizkusila to, kar sem si zamislilauser posted image . Ta spodnji link je angleški.


http://de.wikipedia.org/wiki/Islamische_Religionspolizei

http://en.wikipedia.org/wiki/Mutaween

p.s. VIdim pa, da je v nemščini obsežnejši, saj ti kar za nekaj držav napiše, kakšne naloge opravlja ta verska policija. Na angleškem pa samo, kako je v Saudovi Arabiji

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 680
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:22:05   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

"vedenjska" policija : veš kaj ti bom kar kak primer povedala, bo najlažje:

Moški neporočen pripelje neko žensko v svoj dom. Sosed, ki posumi da tukaj ni vse tako kot bi moralao biti obvesti ta del policije, ki ji rečemo "vedenjska".



Sosed soseda "tapka", ce ne opravi svojo dolznost, bo tudi sam imel posledice. Na nasih prostorih o tovrstnem nacinu zivljenja seda govorijo kot o diktaturi. Hm....


Ja, dobro razmišljanje takšnih, ki hodijo po svetu z odprtimi očmi. Vendar so v manjšini.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 681
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:23:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0



 
btw še mi nisi odgovorila na vprašanje ali je žensko lahko imam? ali mesto islamskega kardinala lahko zasede žensko?


Ja kaj pa je imam? Saj ločiš med Imamom in Šehom a ne? Imam je lahko kdor koli samo da zna pravilno recitirat Koran in za skupino žensk je Imam lahko ženska.
V islamu nimamo kardinalov. Tudi niti malo podobne ureditve kot katoliki naprimer nimamo zato ne vem katero mesto imaš v mislih? Edina primerjava ,ki jo lahko naredimo je da je šeh po pomembnosti na istem mestu kot kardinal, ker nekoga kot je papež pa itak nimamo.

 
In ženska šeh je tudi moja svakinja, svojo izobrazbo pa vnovčuje tako da poučuje...




Aja, kaj si pa ti po narodnosti,ko ne znaš niti slovensko??

Filozofska fakulteta (slovenska) mi je izdala potrdilo da slovensko zadosti obvladam. user posted image
 
Kot ponavadi nisi odgovoril na vprašanje?


Če smem vprašat no? Pa koliko let že živiš v Sloveniji, da ti še ni uspelo osvojiti nekaj osnovnega znanja slovenščine??

Menda nisi jezna, ker sem prišu delati v državo, ki je ti smatraš manj lepom za življenje nasplošno. Vsaj si tako zapisala na začetku tiste diskusije. Tvoja prihodnost je itak v Egiptu in ti želim, da bi se hitro naučila arabskega jezika in kulture. user posted image
 
Ne niti najmanj nisem jezna, zato ker si prišel delat v Slovenijo...mi pa gre mal na "jetra" da ne odgovoriš na vprašanje ampak ovinkariš in obračaš besede...



(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 682
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:24:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

"vedenjska" policija : veš kaj ti bom kar kak primer povedala, bo najlažje:

Moški neporočen pripelje neko žensko v svoj dom. Sosed, ki posumi da tukaj ni vse tako kot bi moralao biti obvesti ta del policije, ki ji rečemo "vedenjska".


A zakon (ne vera) prepoveduje to?


Islam ni samo vera ampak je tudi ureditev. Vsebuje tudi zakonik...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 683
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:29:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****



Kaj ti misliš o zapiranju posiljenih punc v Afganistanu? A je to prav po Islamu, ali ni?
 



Brez zamere toda , da te punce v Afganistanu obstajajo ne verjamem.( zato no comment)

kar pa se tiče posilstva:
Po islamu se posiljevalce kaznuje z smrtjo. Punca pa nima bit za kaj kaznovana, predvsem potrebuje pomoč in podporo družine...


(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 684
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:29:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Islam ni samo vera ampak je tudi ureditev. Vsebuje tudi zakonik...


Aha, samo zdravsteno podrocje je izven tega zakona. Zdaj koncno razumem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 685
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:30:12   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

"vedenjska" policija : veš kaj ti bom kar kak primer povedala, bo najlažje:

Moški neporočen pripelje neko žensko v svoj dom. Sosed, ki posumi da tukaj ni vse tako kot bi moralao biti obvesti ta del policije, ki ji rečemo "vedenjska".


A zakon (ne vera) prepoveduje to?


Islam ni samo vera ampak je tudi ureditev. Vsebuje tudi zakonik...


Podobno, kot če bi pri nas ( civilno ) pravosodje za osnovo uporabljalo kanonsko pravo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 686
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:31:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Delali smo primerjavo med katoliki in muslimani.


Ne, nismo delali primerjave.
Ti si podala napacno informacijo tako o obredih in obicajih, ki lahko vodi zenska v RKC kot tistih, ki jih lahko vodi kot muslimanka v svoji veri.



Ja, ja...imaš pravuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 687
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:32:21   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne razumem zakaj naj bi hvalila slaba dela. a si me mogoče narobe razume in misliš, da podpiram tako tretiranje žensk? in ja, res je - to ni islam. to so tradicionalne plemeske navade te regije, ki so imele to že pred islamom v navadi. saj veš pregovor - navada, železna srajca. to na žalost še kako drži user posted image

potem pa jim je slabo "zdravilo" ta islam, če so močnejše stare navade

kolikor sem jaz razumela, je **** skušala povedat, da v islamu ženska je kraljica, če se z njo ravna po islamskem idealu -

ideali so teorija, praksa je nekaj drugega

glede zadnjih dveh stavkov - nisem videla, da bi kdo hotel komu vsiliti verske ideale. če pa misliš, zlorabo verskih idealov, to pa je (vsaj zame) nekaj čisto drugega.

verska policija? vsiljevanje? seveda da ne

zame je vera v svoji biti vedno pozitivna - k temu težijo vse vere. samo ljudje nismo vedno tako usmerjeni. žal. kot sva rekla na začetku - grešniki.

zame je vera v svoji biti vedno negativna - katolička ali islamska - vseeno

da malo razširim temo - ali se tebi/vam (vprašanje za vse) zdi demokracija višek vlade in njenega razvoja? oz. se vam to zdi najbolj "razsvetljen" način ureditve?
jaz sem namreč bolj za Platonovo varianto - razsvetljen vladar.

razsvetljen vladar je oksimoron, podobno kot bi rekli pametna budala

razsvetljeni (Jezus, Buda, ...) niso hoteli biti vladari
 
demokracija europskega tipa mi se tudi ne zdi bog ve kaj, vendar je daleč (10000000x) boljša od vseh islamskih ureditev - govorim izključno za me

ker pri masi nikoli ne veš kdaj jo lahko piči

tudi pametnega posameznika lahko piči marsikaj, platon je bil idealist, saj je njegova država utopija, če pa ne bi bila, verjetno bi moral kaznovati tiste ki bi hoteli živeti po svoje - podobno kot so bile grmade nekoč oz. kot je islam danes ...




(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 688
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:33:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Ja, ja...imaš pravuser posted image user posted image user posted image


Pa ne, da izgubljas potrpljenje pri podajanju pravih informacij?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 689
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:33:31   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: daddy
Podobno, kot če bi pri nas ( civilno ) pravosodje za osnovo uporabljalo kanonsko pravo?


Za enkrat ne, vendar bo, če Bog bo dovolil. user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 690
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:36:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy


Da bi pa "zahodnjaki" a priori želeli spreminjat navade priseljencev, pa mislim da ni čisto tako.


In kaj so naredili v Iraku? V Afganistanu?

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 691
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:39:41   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Kaj ti misliš o zapiranju posiljenih punc v Afganistanu? A je to prav po Islamu, ali ni?

Brez zamere toda , da te punce v Afganistanu obstajajo ne verjamem.( zato no comment)

kar pa se tiče posilstva:
Po islamu se posiljevalce kaznuje z smrtjo. Punca pa nima bit za kaj kaznovana, predvsem potrebuje pomoč in podporo družine...


Ali to pomeni če bi zapirali posiljenje punce, da to ne bi bilo v duhu islama?
 
Meni se tudi zdi, da v tem primeru prste ima Šejtan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 692
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:41:15   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


Da bi pa "zahodnjaki" a priori želeli spreminjat navade priseljencev, pa mislim da ni čisto tako.


In kaj so naredili v Iraku? V Afganistanu?


Priseljenci - Irak, Afganistan???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 693
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:42:10   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


Da bi pa "zahodnjaki" a priori želeli spreminjat navade priseljencev, pa mislim da ni čisto tako.


In kaj so naredili v Iraku? V Afganistanu?


Ja, saj zato sem pa napisal, da se pogojno ne strinjam s trditvijo, s poudarkom na pogojno. Glede Afganistana in Iraka ne poznam vseh interesov, ki so jih imeli predvsem Američani, eden od njih je bil zagotovo nafta. Kljub tema dvema primeroma ( pa še več bi se jih lahko našlo ) pa po mojem ne gre kar povprek trditi, da "zahodnjaki" povsod želijo/želimo spreminjat navade priseljencev. Vsi že ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 694
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:47:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek



Koliko druzin **** je v Kairu...


Ogromnoooo.
 
Glede na to da je 22 miljonov ljudi si lahko kar hitro ustvariš sliko...






Pa še en popravek oziroma podatek - morda za koga zanimivost:

Arabci nimajo priiimkov kot jih poznamo mi imajo samo svoje lastno ime, ki mu sledi ime očeta in nato ime dedka in praddedka...
Torej se vsakemu otroku "priimek" spremeni.

El Domy pri nas ni niti v sklopu teh imen ampak je "priimek" oziroma nekaj kar se moževe družine drži kot priimek,ki pa ni nikjer zapisan v uradnih dokumentih..

Kot se recimo v Sloveniji pri kaki domačiji po domače recimo reče pri "klobasarju" pa se človek ne piše klobasa...

Tako imate v Egiptu cel kup družin ki se jih držijo neki "priimki" ki pa to sploh niso...


Aja pa še to ženski se tudi po poroki ime "priimek" nič ne spremeni. Saj je logično! Če se poroči ima še vedno istega očeta in dedka in pradedka...

no to sam tko za intermeco,če koga zanima kako je to v arabskem svetu.



(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 695
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:53:20   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Pa še en popravek oziroma podatek - morda za koga zanimivost:

Arabci nimajo priiimkov kot jih poznamo mi imajo samo svoje lastno ime, ki mu sledi ime očeta in nato ime dedka in praddedka...
Torej se vsakemu otroku "priimek" spremeni.

El Domy pri nas ni niti v sklopu teh imen ampak je "priimek" oziroma nekaj kar se moževe družine drži kot priimek,ki pa ni nikjer zapisan v uradnih dokumentih..

Kot se recimo v Sloveniji pri kaki domačiji po domače recimo reče pri "klobasarju" pa se človek ne piše klobasa...

Tako imate v Egiptu cel kup družin ki se jih držijo neki "priimki" ki pa to sploh niso...


Aja pa še to ženski se tudi po poroki ime "priimek" nič ne spremeni. Saj je logično! Če se poroči ima še vedno istega očeta in dedka in pradedka...

no to sam tko za intermeco,če koga zanima kako je to v arabskem svetu.



Pa ima El domy kak pomen ( se da kakorkoli prevest )? lahko, da si že napisala, pa nisem zasledil, v tem primeru sorry.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 696
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:53:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka



**** ni prišla povedati "v moji družini sem kraljica". Takrat bi je verjetno tudi jaz občudovao, ker je srečna ženska. Prišla je in povedala "u Islamu je ženska kraljica.". To je pa laž.


kolikor sem jaz razumela, je **** skušala povedat, da v islamu ženska je kraljica, če se z njo ravna po islamskem idealu - mislim, da je nekje nazaj prilimala en sestavek o tem kako se naj bi pravilno ravnalo z žensko v islamu.
mislim, da nikoli ni trdila (tako kot ti ne za zahodne ženske), da je vsaka ženska na vzhodu (orientu, v arabskih državah, pakistanu, afganistanu itd.) kraljica.



[


Točno tako!user posted image user posted image user posted image

Zraven sem pa še ene 10x poskusala to obrazložit, toda brez uspeha...

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 697
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:58:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

**** ni prišla povedati "v moji družini sem kraljica". Takrat bi je verjetno tudi jaz občudovao, ker je srečna ženska. Prišla je in povedala "u Islamu je ženska kraljica.". To je pa laž.


kolikor sem jaz razumela, je **** skušala povedat, da v islamu ženska je kraljica, če se z njo ravna po islamskem idealu - mislim, da je nekje nazaj prilimala en sestavek o tem kako se naj bi pravilno ravnalo z žensko v islamu. .


V bistvu nam je povedano, da skoraj nobena zenska ni kraljica, saj je pravih vernikov zelo malo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 698
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:59:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Če namreč živiš nekje drugje je treba sprejet običaje in navade teh ljudi in če njim tako paše je potem že prav...Zahodni svet pa ima neko fiksno idejoa ,da je treba vse te ljudi spremeniti in jim vsiliti nek drug vzorec navad...

Kako lepo bi bilo, če bi se res držali tistega reka: Živi in pusti živeti.


Žal, pa se mi zdi, na podlagi tistega kar si napisala, da se v islamskih krajih ne pusti druge živiti. Posiljene punce zapirajo, ljude vedenjska policija pošilja na molitev, kontrole vedenjske policije brez sodnega naloga, na podlagi anonimke. Vse to mi nekako ne gre skupaj z "Živi in pusti živeti."
 
Priznam, da vsako lahko verjame v karkoli hoče, če ne škoduje drugemu. Vendar ta meja pri vas mi nije jasna. Mogoče vse gledam iz perspektive druge kulture.


Živi in pusti živeti. Jaz se ne vtikam v to kar ti verjameš in ti ne vsiljujem svojih načel in prepričanj tebi pa ni potrebno delati obratno...

V Egiptu te nihče ne bo silil k molitvi...primer je iz KSA.
Drugače pa če živiš v državi kjer je zakonik šeriat in si musliman potem to da te nekdo opozori da je čas molitve ni siljenje...
Vsake oči imajo svojega malarja...

(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 699
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 12:05:19   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mislim, da nikoli ni trdila (tako kot ti ne za zahodne ženske), da je vsaka ženska na vzhodu (orientu, v arabskih državah, pakistanu, afganistanu itd.) kraljica.




Ne, ni bilo tako. Zato se je ravno začela ta razprava. **** je posplošila in napisala, da je ženska v islamu kraljica. TOrej gre za vsako žensko ali vsaj tako visoko povprečje, da lahko uporabiš besedo "vsaka". In točno to je bilo to, ob kar sem se jaz obregnila, ker glede na prebrano, dokumentarce in podobno, je vse prej, kot tako.

In **** je pogosto izhajala iz svoje situacije, ko je opisovala islam na splošno. In to je vse prej kot relevantna slika za islam in življenje po pravilih islama.

Verjemi, da če bi opisovala samo svoje življenje v islamu, brez, da bi se dotikala posploševanja na vse živeče v tej skupnosti, se ta "klobasa" sigurno ne bi razvila tako, kot se je. Normalno, da nas je mnogo tu gor, ki bi nas zanimalo njeno življenje v Egiptu, ko pa so se njene izkušnje "premaknile" na vse ženske, enostavno temu ne more biti tako.

In še vedno sem mnenja, da niso vse ženske kraljice. Ne tukaj, ne v Egiptu, ne kjerkoli po svetu. In v tem je point. 

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 700
Stran:   <<   < Prejšnja stran  26 27 [28] 29 30   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  26 27 [28] 29 30   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?