|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
23.8.2008 0:56:30   
* Mateja *
Moji starši ne dobijo niti 1000 e na mesec pa preživijo, pa polni so kreditov tako  da mislim, da bi tudi vi preživeli.
jaz pa se tok nebi zakreditirala, cela plača, dobro da tvoj dobi dobro plačo.

Razmislita dobro!!

(odgovor članu Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
24.8.2008 13:25:29   
uršika***
20 Let je dolga doba, preračunaj si, koliko boš kredit preplačala. Na tvojem mestu bi sigurno stanovanje prodala. Koliko pa so stari tvoji otroci? Kaj pa, če jim ne bo do tega, da bodo ostali v tistem stanovanju? Meni se zdi brez veze, da že sedaj gledata na to, kje bodo živeli vajini otroci, boljše, da če jima želita pomagati, jima lahko pomagata potem, ko bo čas za to. Sedaj pa glejta na svoj žep in na to, kako bosta vidva najboljše prišla skozi. Se pa strinjam, da je 1700 eu dovolj, ali pa še peveč denarja za 4 člansko družino. Večina partnerjev nima skupaj toliko plače, kot je ima samo tvoj mož.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
25.8.2008 9:07:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

ne bi razmišljala, kje bom jaz ali moji otroci stanovali čez 20-30 let, saj se nikoli ne ve, kaj se v tem času zgodi z nami ali stanovanjskimi razmerami. TOrej, mi lahko zbolimo, umremo, postanemo invalidi, prav tako je z otroci....


Niti malo naivno razmišljanje. Če sodim po sebi, ko otroci odrastejo znajo povleči za starše popolnoma nepredvidljivo potezo, ki se ne sklada z njihovimi načrti. Kar se pa tiče nepredvidljive prihodnosti, kako stvari stojijo, sem oziraje se v prihodnost še bolj previden. Razmišljam celo o najbolj črnem scenariju in se sprašujem kam bi danes z upoštevanjem te predpostavke bilo najbolj smotrno vlagati, pa do odgovora še nisem prišel. Z ozirom na trenutno situacijo nam je čisto dovolj to kar imamo, odpraviti kakšno pomanjkljivost oz. izboljšati pogoje za bivanje.

Glede prvega posta - če obstaja dvom kako preživeti s tistimi 1.700 EUR potem mislim, da je življenjske navade potrebno prilagoditi trenutnim razmeram. Oviro vidim predvsem v "dveh novih avtomobilih", ki sta, v kolikor se zanju plačujejo še mesečni obroki, popolnoma odvečna stroška. Sem pač mnenja, da je avto danes najslabša investicija, oziroma več kot vanj vložiš več lahko izgubiš. 

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
25.8.2008 9:18:29   
Primoza
Avto je predvsem investicija v prevoz iz točke A v B brez tega, da nepričakovano obstaneš "nekje vmes".

Drugače pa je potrebno vzeti v obzir pri nepremičninah tudi tole:

LINK

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
25.8.2008 9:32:54   
Anonimen
Pričakovano padanje cen v Sloveniji se povezuje z nepremičninsko krizo v ZDA pred slabim letom dni, katere posledice so počasi začele zajemati tudi evropsko gospodarstvo. V kolikor se izkaže, da ves ta izposojeni denar ne bo imel kritja v močnem gospodarstvu, bo njegova cena samo rasla, kar za prebivalstvo pomeni višjo obrestno mero, torej večji strošek za dvig kredita zaradi česar bi se lahko zmanjšalo povpraševanje kateremu bi se ponudba lahko prilagodila le tako, da bi se znižale cene.

Nekak sem špekuliral, da bi bilo za ljudi, ki mogoče iščejo kaj večjega, smiselno prodati manjšo nepremičnino, da bi v nekem doglednem času za isti denar lahko kupili nekaj večjega. Pod predpostavko, da se denar ne razvrednosti.

Bulšit, kaj pa jaz vem napovedaovanju globalne krize...

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
25.8.2008 10:15:21   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Pobalami

IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Kot je že ena rekla. 1.700€ je veliko, po drugi strani pa niti ne. V roku nekaj let se lahko vaše potrebe popolnoma spremenijo in z njimi tudi stroški. Da pa bi pričakovala, da bodo naslednjih 20 let ostali na istem nivoju...utopija. Upoštevaj še vzdrževanje hiše, davek na nepremičnine ipd. Sama kredita za tak znesek ne bi upala vzet.


Mi imamo 1.500 € in potrebe se nam v prihodnosti sigurno ne bodo povečale, ker se nimajo kam. Kvečjemu zmanjšale. Če bi gledala na to kar bo čez 20 let, kakšna je moja plača sedaj in kakšne bodo moje potrebe v 20 letih lahko kar zaprem štacuno in grem živeti pod most.



Vsak po svoje. Jaz ne verjamem, da v tako dolgem časovnem obdobju živiš popolnoma enako. Poglej npr. samo študij otrok. Sedaj je (recimo) brezplačen, čez 10 let ne bi bilo čisto nič čudnega, če ga bo potrebno plačat. A naj otroku zaradi pufov odrečem izobrazbo? Poleg tega je potrebno otroku financirat bivanje, če ne študira v domačem kraju. In to stane. Prav tako se lahko v tem obdobju zgodi marsikaj (kot je že Marogica omenila)....kateri od partnerjev lahko zboli, lahko tudi umre, lahko se ločiš....scenariejv je pač veliko. Danes se zdijo vsi nemogoči, v parih letih pa lahko postane kateri od njih čista realnost. Samo zadnje tedne poglej...neurja pustošijo povsod. Imaš novo hišo, pufi do grla in ti odnese streho. Če hiše nisi imel zavarovane (kar zopet predstavlja dodaten strošek, za katerega nisem prepričana, da ga je avtorica posta upoštevala), jo financiraš sam. Itd.

Pobalami, tebi res iz srca želim, da bi vaše potrebe ostale enake, ali pa se kvečjemu zmanjšale. Predvsem pa, da vašega proračuna ne bi kdorkoli ali karkoli oklestilo. Razmišljanje o prihodnosti pa pri sprejemanju tovrstnih odločitev ne škodi.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
25.8.2008 10:33:37   
Anonimna.
Nekaj časa nisem bila na mailu in se je odgovorov resnično nabralo. Hvalauser posted image ! Zaenkrat bova vzela manjši kredit ter si lepo sproti beležila mesečno porabo, da do spomladi vidiva, kako sva se v teh nekaj mesecih znašla. Spomladi, ko se bo pa resnično treba odločiti, kako do konca izpelajti zadevo, bova tako približno že vedela, če nam 1700 zadostuje. Če ne, bova prodala stanovanje, ker se strinjam z vami, da se za nobeno stanovanje ni vredno odrekati življenju sedaj.

Kar se avtomobilov tiče, nista na obroke, plačala sva ju s privarčevanim denarjem. Je pa res, da avtomobili ogromno stanejo, predvsem njihovo zavarovanje. Zato imava en večji, družinski in en manjši.

Predvsem pa resnično želim vsem tistim, ki pravite, da znate čarati, da vam tega ne bi bilo več treba. Da bi lahko šli v trgovino, brez omejitve, koliko lahko največ zapravite za čisto enostavne stvari. Pa seveda na dopust! Ko sem kot otrok bila v taki situaciji, sem si vedno želela le, da bi lahko šla z mamo v trgovino, brez omejitev v smislu: ne za sadje pa ta teden nimamo večuser posted image   Sicer so se stvari kasneje tudi nam zasukale na bolje, vendar so se mi pa ta leta za vedno zelo vtisnila v spomin. Je pa po drugi strani to bila odlična motivacija za učenje, da sem doštudirala in sedaj lahko opravljam delo, ki me veseli in je tudi spodobno plačano.

Lep pozdrav!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Bi vzele tako velik kredit?
25.8.2008 15:50:54   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Vsak po svoje. Jaz ne verjamem, da v tako dolgem časovnem obdobju živiš popolnoma enako. Poglej npr. samo študij otrok. Sedaj je (recimo) brezplačen, čez 10 let ne bi bilo čisto nič čudnega, če ga bo potrebno plačat. A naj otroku zaradi pufov odrečem izobrazbo? Poleg tega je potrebno otroku financirat bivanje, če ne študira v domačem kraju. In to stane. Prav tako se lahko v tem obdobju zgodi marsikaj (kot je že Marogica omenila)....kateri od partnerjev lahko zboli, lahko tudi umre, lahko se ločiš....scenariejv je pač veliko. Danes se zdijo vsi nemogoči, v parih letih pa lahko postane kateri od njih čista realnost. Samo zadnje tedne poglej...neurja pustošijo povsod. Imaš novo hišo, pufi do grla in ti odnese streho. Če hiše nisi imel zavarovane (kar zopet predstavlja dodaten strošek, za katerega nisem prepričana, da ga je avtorica posta upoštevala), jo financiraš sam. Itd.

Pobalami, tebi res iz srca želim, da bi vaše potrebe ostale enake, ali pa se kvečjemu zmanjšale. Predvsem pa, da vašega proračuna ne bi kdorkoli ali karkoli oklestilo. Razmišljanje o prihodnosti pa pri sprejemanju tovrstnih odločitev ne škodi.


Pikica, vem kaj želiš povedati. Pride do stvari, ki jih ne moreš predvideti. Ampak še zmeraj je v tem primeru absoluten ostanek denarja še zmeraj visok, tako da je tveganje manjše. V primeru, da ne bodo morali financirati študija, bodo lahko prodali stanovanje-bodo sami presodili kaj jim pomeni več. Je pa v tujini tako, da sami študentje vzamejo kredit na račun prihodkov, ki jih šele bodo zaslužili. Kar se tiče smrti je kredit zavarovan za primer smrti partnerja. Nepremičnino pa je obvezno treba zavarovati. O tem sploh ni dvoma, to je obvezen strošek, če imaš kredit ali ne. Tudi tekoče škode se krijejo iz tega.
Drugače pa hvala za želje, res. Tudi jaz si tako želim. So pa vsi scenariji, ki si jih napisala zelo verjetni ampak rešljivi. Spadam v povprečje glede prihodkov, zato si mislim da če bom s 1.500 evri tenko piskala se bo to zgodilo še precej ljudem. Črni scenariji (globalne krize, katastrofe...) se tako zgodijo vsem.
Če bi bil ostanek denarja po kreditu zelo majhen, hkrati pa ne bi imela še stanovanja bi bil kredit zelo tvegano. Dobro je za premislit, si naredit kalkulacijo in upoštevat vse stroške

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?