|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 17:16:28   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Natyy
Ja zaboga kdaj pa uživaš????

Ne boš verjela, ampak se najde čas... že res, da ga je bolj malo in da je bolj redek in kratkotrajen, ampak JE... in to je bistvo... in nekam smo že prilezli... za preostanek pa še lezemo (cca. 3 leta)... potem pa upam, da se bomo lahko oddahnili, če ne bo spet kaj vmes prišlo.
Drugače pa je pojm uživancije pri mojem trenutnem načinu nekoliko drugačen. user posted image

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 17:21:12   
Anonimen
Špara se k se ma dnar.


Jaz imam enako filozofijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 19:32:27   
hrchy
Varcujeva na tri nacine:
Imam sreco, da sem do zdaj lahko na mesec kar precej denarja dala na varcevalni racun - takoj po placi. Moj na zalost na tak nacin ne more sparat, ker placuje kredit. Ta denar je namenjen za crne case.
Vsak posebej pa dajeva na skupni racun po 350 eur za mesecne stroske. Glede na to, da seveda stroskov ni za 700 eur na mesec, tisto, kar ostane, porabiva za kaksno potovanje...
Potem pa v eno kuverto posebej dajeva se tisto, kar dobiva ekstra - ali za RD ali za kaksno popoldansko delo... (vem, kuverta ni najboljsi plac, samo kaj, ko se nama ne da na banko).
Manjka nama ne, ampak tudi zahtevna nisva... prav tako se nimava otrok ali kaksnega kredita za hiso... takrat pa verjetno varcevala ne bova vec, ker bo slo vse za sproti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 20:23:32   
krfjolca
Midva trenutno še nisva v obdobju, ko bi lahko kaj konkretno šparala. Sama imam itak službo šele manj kot pol leta, prej sem bila pa študent. Trenutno gre ves denar za stanovanje (ker še urejamo mansardno sobico za otroke) in lizing za avto. Kar ostane, so položnice. K sreči imava vsak še manjši honorarni pritok dinarčkov, ki gre za "luksuz", torej za dopust in sem ter tja kako zapravljanje. Nekako imava v načrtu, da bova v kakem letu, dveh prišla na zeleno vejo, če ne bo kaj vmes prišlo. Aja, res pa imava kar nekaj zavarovanj, vsak po dva življenjca, kar je v bistvu tudi varčevanje.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 22:09:33   
frutka_
Zdaj koliko tukaj berem vsi na veliko šparate. Hvala bogu. Koliko pa imate na mesec prihodkov, če katera zaupa. Nima nobena krede za stanovanje ali kaj večjega?  Madona mi2 nimava ene plače dovolj za vse položnice...Vidim,  da nekatere varčujete, pa v kuverte dajete, pa na skupne račune nakazujete poleg....Kar slabo vest imam, ker nimam NIČ od tega...

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 22:33:21   
Kerensa*
Cca. 2.500€ mesečno prihodkov in nobenega kredita ali leasinga za nič... zato pa dva otroka, najemnina in nekaj dolgov iz "dobrih, starih časov"... o kakšnem hudem varčevanju torej ne moremo govoriti.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali varčujete?
8.9.2008 23:18:20   
Mandek
Eno leto bomo brez moje plače, zato bo malo težje, vendar ne nemogoče. Mesečno privarčujeva nekaj malega, vendar porabiva za stvari, ki bi drugače terjale obročno odplačevanje in za prijetne uživaške in dopustniške dni.

Sva imela v namenu kupiti stanovanje in se zakreditirati, vendar je bilo to izrecno samo v času, ko sem se uvajala za redno zaposlitev in sta bili na vidiku dve solidni plači (2500 do 3000 uer skupaj). Ko sem zanosila, me je po glavi udarilo, da moram najprej diplomirati in nato iskati službo v mojem spektru, akr pa tista obljubljena še zdaleč ni bila. Tako sva se odločila, da se za nedoločen čas vseliva skupaj z njegovo mamo v ogromno stanovanje in si ga prirediva, da nama bo lepo. Ampak tudi to terja svoj strošek, zato nekaj veliko ne uspeva privarčevati, ker sva trenutno na eni plači (kar me ubija), ko pa se zaposlim, bova začela dajati na stran tisto mojo plačo in se v parih letih lotila nakupa zemlje in gradnje hiše.

Drugače pa si plačujeva dodatna zavarovanja z varčevanjem, za bebo pa bova odprla poseben račun, na katerega bova dajala okrog 50 eur mesečno. Ko bova presodila, da je čas, da se denar podari ali uporabi (za študij), nam bo prišel prav.


_____________________________

Bistvo je očem skrito. Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. (Mali princ)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 8:24:01   
Sulfinija
Midva imava za zdaj le eno plačo,kredit stanovanjski,sedaj sma v renovaciji zadnjega dela stanovanja in na mesec 100eurov varčujema skladi,modro varčevanje in še neo življensko zavarovanje in eno vezano vlogo imava,če kaj mesečno ostane pa dajem gor na modro varčevanje.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 10:20:03   
Detece
Da varčujeva, ker se nama zdi to edino pametno. Moje mnenje je, da bi vsak moral varčevati, kajti nikoli ne veš v kaj te bo življnje prisililo? Zakaj bi čez 10 let jemala kredit in plačevala obresti, če bom pa lahko dvignila svoje prihranke, za katere zdaj oni meni plačujejo obresti?? in če imam za kredit, imam za varčevanje.
trenutno skupaj varčujeva 200 eur mesečno na varčevalni polici. Punce razmislite o tem, da obstaja velika verjetnost, da bomo svojim otrokom čez deset ali več let morale plačevati faks. ne bi si mogla ošrostiti, da nebi imela denarja za otrokov študij/šolanje samo zato ker prej nisem hotela varčevati in sem si raje malo več privoščila. In z dragim nimava velikih plač, jaz imam takšno za razjokat, on povprečno.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 10:29:15   
uwaga
Frutka dobro vprašanje!
Tudi mene je prav zaskrbelo, ko berem da vsi pridno šparajo. Mi ne. Nimamo s čim.user posted image
Računam da bo kmalu bolje.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 13:04:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Detece
Punce razmislite o tem, da obstaja velika verjetnost, da bomo svojim otrokom čez deset ali več let morale plačevati faks.

Sem že razmišljala, ja... ampak se "tolažim" s tem, da moja otroka mogoče ne bosta šla na faks. user posted image

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 13:07:49   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Sem že razmišljala, ja... ampak se "tolažim" s tem, da moja otroka mogoče ne bosta šla na faks. user posted image

---------------------------
Mogoče pa bosta imela veliko neizpolnjeno željo glede tega, kot njuna mati, kaj user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 13:15:47   
Kerensa*
Njuna mati nima nobene želje po faksu... tudi potrebe ne... pa kljub temu razume, kaj pomeni "tolažim"... s poudarkom na narekovajih. user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 13:21:45   
Rožica I
Ma se mi zdi, da si še pred kratkim govorila, da bi šla rada na faks user posted image ?!

No, hočem reči, daj že odpri kako zavarovanje, no- pa te pustim pri miru, ok user posted image ? user posted image user posted image user posted image

P.S.: Aja, pa nisem zavarovalna agentka user posted image , sam mal težim s svojimi idejami user posted image !

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 9.9.2008 13:22:45 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 13:24:08   
Kerensa*
Mislim, da nisem napisala, da želim iti na faks, ampak da bom morala iti na faks, če želim postati tisto, kar pač želim... v nasprotnem primeru pa sem še vedno lahko kaj drugega... in v nobenem primeru ne bi potem otrok forsirala v uradno izobrazbo (da jo "dosežem preko njiju")... saj sem usekana, ampak toliko pa ne. user posted image

Kakšno zavarovanje (da me pustiš pri miru)?... čeprav me nič ne motiš, veš? user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 14:10:50   
Rožica I
Pokliči kaj na Merkur, mislim, da so trenutno najbolj IN user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 14:12:21   
Kerensa*
Ja kaj pa naj rečem?... da se hočem zavarovati pred napadi na RR? user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 14:25:36   
Freycha
Kerensa.... praviš, da danes živite življenje. Super, tudi večina od nas to počne, ali pa vsaj probava... pa mi je kljub vsemu tvoje razmišljanje malce neodgovorno.

Danes z 2.500€ lepo živite. Bi rekla..... ampak kaj pa, če ti umreš? Misliš, da bo tvoj partner še vedno lepo lagodno živel z dvema mulcema in eno plačo, z najemnino in z nekim starim pufom? Se ti še zdi odgovorno tako lagodno življenje?


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 14:26:47   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Pokliči kaj na Merkur, mislim, da so trenutno najbolj IN user posted image !


vsako življenjsko zavarovanje vezano na vzajemne sklade je IN, če hočeš neko socialno varnost.....

če pa smo res pri tem, kaj je IN, potem pa glasujem za KD user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 16:50:08   
Detece
Tudi varčevanje v "štunfi" je boljše kot nevarčevanje.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ali varčujete?
9.9.2008 23:15:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
Se ti še zdi odgovorno tako lagodno življenje?

Načeloma ne.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ali varčujete?
10.9.2008 15:59:34   
Freycha
ok..... samo vprašam... ker če bi se ti zdelo, bi se resno vprašala....


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ali varčujete?
29.1.2009 13:50:16   
josephine27

Živjo!

Jaz imam varčevalni račun in mali del plače gre tja pa tudi za dojenčka sem ga pravkar odprlauser posted image . Za kaj velikega ni dovolj denarja k imam nizko plačouser posted image pa še stanovanje urejava in prenavljava k rabiva prostor še za enga tako da sproti porabiva za material. No vsaj zakreditirana nisvauser posted image . Bo že počasi boljše k bo konec s tem prenavljanjem - upam, da bo kaj več ostalouser posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ali varčujete?
29.1.2009 14:23:40   
Kliki
Ja mal že vrčujeva ko veva da mava kake večje stroške(registracija za avto, zavarovanje za stanovanje,..). Drugače pa ne sej nemoreva plačujeva dva kredita in nama ne znese, si pa oba plačujeva življensko zav. tam bo pa tut nekj denarja.
Drugače pa živiva kar solidno.

(odgovor članu 15.7.)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ali varčujete?
10.2.2009 13:11:09   
spider82
Če imate za zavarovanje že poskrbljeno in si želite samo varčevanja, priporočam verjetno najboljšo in fleksibilno varčevanje na trgu-VIP plus 100

Več o tem si lahko preberete v brošuri: http://www.zlatenalozbe.com/index.php?target=8

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?