|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: uhajanje blata med porodom
10.9.2008 10:44:19   
Dali*
nč bat, če ti ne bodo ponudili klistirja, reci zanj. Ne se obremenjevat z vsako podrobnostjo.

Vse bo super in fajn, vse bo že mimo, ko boš zagledala najlepši sonček v tvojem življenju in si ga privila k sebi.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: uhajanje blata med porodom
10.9.2008 12:51:27   
Gia77
Zdravo,

jaz kljub temu, da sem imela klistir, mi je med porodom kar fino uhajalo blato. Babica je bla ful ok, neka predvidevam da čistilka, ki je to čistila, je bla pa čist slabe volje, kot da sem to zanalašč naredila user posted image Je pa res, da mi je blo med samim porodom popolnoma vseeno, in sem se še zafrkavala, da je lepo črne barve od železa, ki sem ga mogla jemat. Me pa za drugega toliko bolj skrbi, kaj naj naredim, da se mi to ne bo zgodilo. Nimam pojma, ko mi bodo delali klistir bom rekla, kaj je bilo prejšnjič in naj po možnosti nalijejo več vode ali kaj? Pojma nimam. Imam pa občutek, da če ne bi dobila klistirja, da se mi to ne bi zgodilo...

Prav zaradi tega sem si tudi kupila klistir za domačo uporabo in celo sprobala. Če ga naredim, kljub temu, da imam občutek, da pa res ne bo šlo nič več ven user posted image , me čez kakšne 2-4 ure ponovno zagrabi. In tako je blo tudi med porodom.

Če ima kakšna kakšno dobro idejo, se priporočam. Sicer je pa res, da se takrat ne sekiraš toliko kot prej in potem - meni je bilo vmes celo smešno.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: uhajanje blata med porodom
10.9.2008 12:52:55   
pikipu
Blackcoffee, ne se obremenjevat s tem. Popolnoma razumem tvojo skrb za takšno "nerodno" situacijo že zdaj med nosečnostjo, ampak ko boš enkrat v fazi rojevanja, te bo to najmanj skrbelo.

V materinski šoli nam je psihologinja dala zelo dober nasvet: "ko boste tik pred porodom, vas bo zelo močno pritisnilo na blato. To je znak, da je treba začet potiskat. Ne vem zakaj tega ne povejo nosečnicam. Če se vam to zgodi, lepo povejte in mislite samo na iztis in zadnja potiskanja. Ko boste zagledale svojega otročka, boste na vse pozabile. Vedite, da so babice in zdravniki vsega navajeni, tudi uhajanja blata. Dostikrat uide malo blata že med popadki, ko se tega sploh ne zavedate, babica to uredi brez besed. Zanjo je to tako normalno kot kri med porodom."

Ko sem rojevala, sem neprestano hodila na wc, večinoma lulat, kakšni dve uri pred porodom pa tudi na blato. To sem svoji babici tudi povedala in je rekla super, potem pa ne bo treba klistirja. Ko sem bila tik pred koncem, pa sem začutila zelo močan pritisk na debelo črevo in sem kar spontano zavpila: "Jaz se bom pokakala!" Pa se mi ni nihče smejal zaradi tega, samo so rekli super, zdaj pa potiskat! Čez deset minut je bil moj sonček zunaj.

Želim ti vse dobro pri porodu!

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: uhajanje blata med porodom
10.9.2008 20:54:21   
ninica04
Tudi mene je pri prvem porodu fuuulll skrbelo kako in kaj bo s tem kakanjem. Pa sem dobila klistir ker je bilo še dost časa. Med samuim porodom pa itak nisem mela niti časa pomislit na kako kakanje, pa tudi če mi je ušlo nimam pojma, tam so pa itak navajeni na vse skupaj, tako da se sploh ne sekiraj. Takrat boš mislila samo na to, da bo čim prej dete zunaj, pa da bo konec bolečin... ne pa to kako in kdaj boš kakala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: uhajanje blata med porodom
10.9.2008 21:04:16   
Anonimen
to so pač dejstva, k spadajo zraven k porodu, men je blo to jasno in sem se s tem sprijaznila. nisem se sprijaznila s tem, da bi moj bil zravenuser posted image   ta ideja mi je bla pa čist nesprejemljivauser posted image jaz še lulam ne vpričo njega, pa še ko si zobe umivam, ne maram da je v kopalnciuser posted image grozno veliko mi pomeni oni intimni prostor, da pač ene stvari ostanejo skrite med dvema, vem da so pari, k si recimo ona zobe umiva, on pa tačas serje na skretuuser posted image mene bi pa konc pomoje....
in porod je zame taka stvar, k jo je treba opravit v intimi, dedc pa nej zun počakauser posted image ker ni nek romantičen dogodek, pač pa kr dost umazana in krvava zadevauser posted image

(odgovor članu ninica04)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: uhajanje blata med porodom
10.9.2008 22:18:46   
Katjusa
men je popolnoma vseeno kaj moj vse vidiuser posted image user posted image user posted image user posted image in dostikrat sem bla na wc-ju pa je bil polek sej pa on tud kakauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , res pa je da če jst pridem na wc ko je on na školki me prosi da grem ven pravi da se mu tazadnja kr zapre ko not stopimuser posted image user posted image user posted image user posted image , sem vesela da si želi bit polek na porodu in da je bil v prvo.... smo prav uživali.... če pa kej ven uide pa so tak tam tiste srvetke in babica to pač zamenja še veš ne da je kej šlo tak al tak ti pa skos kaka voda ven teče pa kri..... tak da ni nobene panike.... sej nismo prve k bomo rojevaleuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: uhajanje blata med porodom
10.9.2008 22:25:37   
Splet.Ka
Mene niso klistirali, ker sem zelo krvavela. Potem med porodom je šlo vse ven, kar je bilo v meni...sem lulala, kakala,... ampak takrat to ni bilo center dogajanja ne meni, ne babicam, ne porodničarju in sploh ne mojemu user posted image . Babice, vajene vsega tega, so lepo zamenjale tisto podlogo in smo potiskali naprej... Ena od babic, ki je brisala vse to za mano, je zdaj ena mojih najboljših prijateljicuser posted image .

Očitno res odkriješ najboljše prijatelje, ko si globoko "v dreku"user posted image . Za neokusnost se opravičujem. user posted image

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
10.9.2008 22:44:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pikipu)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 11:14:46   
bsasab
Tudi jaz sem bila klistirna pa je vseeeno slo med rojevanjem se precej ven iz mene, so tam vsi navajeni tega, moj pa itak sploh ni opazil ker ga je bolj zanimala najina hcerka k je takrat "lezla" iz mene...user posted image user posted image

_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 12:39:48   
blackcoffee
hahaha... kako vas je lušno brati!
hvala za vaše komentarje..

ja, saj mi je jasno, da je kakanje lahko tudi del poroda toda - kot sem že omenila, me je tega najbolj groza pred partnerjem - malo manj pred osebjem.
ni mi problem lulati pred njim, toda kakanje?! NE!!! - tega nisem zmožna niti v njihovem stanovanju, ker imajo wc v neposredni bližini dnevnega prostora in se ne morem nikakor sprostit..

ja, bom poskusila urediti zadevo s klistirjem, čeprav kot vidim iz prebranega niti ta ni garancija, da mi res kaj ne bo pobegnilo. morda bo res najbolje, da preokvirim svoje misli in se neham obremenjevati s tem. česar pa ne bom z  lahkoto dosegla v svoji glavi - so kar veliki miselni premiki zame.. user posted image

seveda sem o teh svojih pomislekih in 'strahovih' tudi z njim govorila, pa se je le nasmehnil in rekel, da vse kar me prosi je to, da sem v tistem trenutku najbolj sproščena in da ne bom ovirala sebe in otroka zaradi nekih takih predsodkov.
za ta odgovor sem mu zelo hvaležna, toda saj veste... meni se zdi ponižujoče in sramotno. user posted image

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 13:09:17   
Katjusa
blackcoffe nič ne skrbi zdej se s tem obremenjuješ in ti sam to hodi po glavi pol ti bo pa žal da si se s tem obremenjevala med porodom ne boš niti pomisla na to niti ne boš vedela da je kej šlo ven tak da tud tvoj verjetno ne bo nič videl ponavadi dragi sedi nekje pri glavi in ti briše pot s čela..... pri iztisku pa tak vsi gledajo v dojenčka...... med popadki sem jst bla pokrita z rjuho in ko je prišla babica kontrolirat kako se stvari odvijajo sem sam pokrčla kolena in ona je rjuho privzdignila moj pomoje sploh ni nič videl tja je reje mene božal in se z mano pogovarjal.... vsake tolko je odnesla tisto podlogo in prnesla drugo ker kot sem že enkrat rekla skos kej ven teče.....

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 13:13:10   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: pikipu

sem kar spontano zavpila: "Jaz se bom pokakala!" Pa se mi ni nihče smejal zaradi tega, samo so rekli super, zdaj pa potiskat!


no, jz sm iz sebe stezka izstisnila samo "kakat" pa je babica rekla "samo sprosti se in kakaj", dejansko se je pa mali rodil user posted image


ja, saj to tako je. Isti občutek kot bi šel kakat.

mene pa bolj zanima, kako veste, da ste se podelale med porodom? Saj itak ne vidiš, kaj pride iz tebe med nogami. Ne vem, jaz nisem ničesar videla.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 13:21:01   
bambam
Mene tudi to zanima. Ker kolker se jst spomnim, se nisem mogla tolk nagibat, da bi vidla kaj se dogaja tam spodaj. Sam občutek olajšanja je bil, ko je glavica pogledala ven. Sem se pa tudi mal sekirala taradi tega(kako bo s kakanjem na porodni postelji) ampak ko sem dobila klistir, sem se popolnoma sprostila in nisem več mislila na to.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 13:26:00   
Anonimen
jst sem rodila sede, tko da sem mela vse na brojuuser posted image še pokozlala sem vse, tko da....hja...

(odgovor članu bambam)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 13:26:08   
severnica77
Joj, vas je res luštno brati user posted image

No, jaz vsaj mislim, da sem se tudi pokakala. Je pa bilo tako, da je moj bil tak in tak pri moji glavi in tega definitivno ni videl, sklepam pa po gibu babice, se mi je zazdelo, da je nekaj vrgla vstran user posted image .

V glavem, dejstvo je, da se s tem med porodom res ne obremenjuješ pa čeprav se ti to zdaj sploh ne zdi mogoče, da bi lahko to odmislila. Samo, ko rodiš ti je lahko jasno kako zadeve potekajo in na kaj vse lahko misliš in na kaj ne, kaj je pomembno in kaj ni .....

Lep porod ti želim!

(odgovor članu bambam)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 13:30:20   
Anonimen
no, jaz sem se obremenjevala zgledauser posted image pa čist zadeta od nevemčesa že, v groznih bolečinah tam na postli sedim, sej babica je skoz podlagala une cunje in menjavala, je blo čisto skoz, pol sem se pa še skozlala dobesedno sebi med nogeuser posted image pa sem rekla mojmu presnet zrelak, a morš tu zraven viset pa gledat vse touser posted image

(odgovor članu severnica77)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 13:49:40   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
mene pa bolj zanima, kako veste, da ste se podelale med porodom? Saj itak ne vidiš, kaj pride iz tebe med nogami. Ne vem, jaz nisem ničesar videla.

Za kakanje ne vem, ti pa lahko povem, kako sem vedela, da sem se polulala. Napol leže na boku z zgornjo nogo pokrčeno potiskam, pa špricne od mene vsaj meter v luftuser posted image . Nisem mogla verjet, da lahko s takim šusom lulamuser posted image .

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 14:05:53   
Kaštrun
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
mene pa bolj zanima, kako veste, da ste se podelale med porodom? Saj itak ne vidiš, kaj pride iz tebe med nogami. Ne vem, jaz nisem ničesar videla.

Za kakanje ne vem, ti pa lahko povem, kako sem vedela, da sem se polulala. Napol leže na boku z zgornjo nogo pokrčeno potiskam, pa špricne od mene vsaj meter v luftuser posted image . Nisem mogla verjet, da lahko s takim šusom lulamuser posted image .



oh Jančika, ti si taka "cvetka" user posted image user posted image  user posted image

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 14:08:13   
Kaštrun
če mi ne bi bilo zoprno, bi si klistir naredila že doma, tako pa srčno upam, da mi ga bodo tudi pri drugem porodu naredili kar v P.

pri prvem porodu sem bila odprta 4 cm, odtekla voda, nič svojih popadkov, pa so mi klistir dali in je bilo zakon.

med porodom sem edino ene 2x, 3x lulala, ko pa sem rekla, da me tudi kakat, je babica rekla, "no, zdej bomo pa pritiskal". in smo res.

moj mož je bil itak pri glavi, tako da ni nič videl in tudi jaz niti slučajno nisem videla čez trebuh kaj se dogaja med nogami, tako da...

ni panike.

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 14:45:10   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
mene pa bolj zanima, kako veste, da ste se podelale med porodom? Saj itak ne vidiš, kaj pride iz tebe med nogami. Ne vem, jaz nisem ničesar videla.

Za kakanje ne vem, ti pa lahko povem, kako sem vedela, da sem se polulala. Napol leže na boku z zgornjo nogo pokrčeno potiskam, pa špricne od mene vsaj meter v luftuser posted image . Nisem mogla verjet, da lahko s takim šusom lulamuser posted image .



Ja jančika mi je tole znano, kot bi brala svojo zgodbouser posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 18:08:23   
blackcoffee
IZVIRNO SPOROČILO: Kaštrun
...moj mož je bil itak pri glavi, tako da ni nič videl in tudi jaz niti slučajno nisem videla čez trebuh kaj se dogaja med nogami, tako da...


hmmm... ne vem no, poroda nimam še nobenega za seboj.. toda moja predstava je zaenkrat taka,  da če je že spremljevalec ob meni, da bo občasno pogledal med moje noge in tudi sama si želim imeti ogledalo pri sebi, da bom spremljala dogajanje -  a vas to ne zanima????????
težko si predstavljam, da rodim in da ne gledam zraven - in da ne vidim, kako se bo otrok porodil..
user posted image
kaj menite ve?
sem zaradi tega čudna?  user posted image

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 18:49:26   
moyca
ne, zato nisi čudna!
vsak ima pač svoje želje. Jaz npr nimam posebne želje da bi vidla svoj porod, oz sploh nimam te želje. Še ko mi vzamejo kri pogledam stranuser posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 19:51:16   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee
toda moja predstava je zaenkrat taka,  da če je že spremljevalec ob meni, da bo občasno pogledal med moje noge in tudi sama si želim imeti ogledalo pri sebi, da bom spremljala dogajanje -  a vas to ne zanima????????

Moj mož malo slabše prenaša pogled na kri in take zadeve, zato ni imel ravno namena buljiti v center dogajanja. Prvič je šel pokukat, pa ni bil navdušenuser posted image . Drugič ga je pa presenetilo, ker ko je stopil v porodno, mali toliko da mu ni rekel dober dan, ker je bil že napol zunaj (seveda sem bila obrnjena z mednožjem proti vratom). Tako da je bil potem malo zelen (mož, ne otrok).

Tole z ogledalom je pa tudi moja želja. Mislim, dvakrat sem rodila in vsak kekec, ki je imel pet sekund časa, me je lahko prečekiral, jaz nisem pa nič videlauser posted image . No, pri drugem otroku sem vsaj popkovino sama prerezala (možu se tudi to prvič ni usedlo v srce in mi je z veseljem prepustil škarje). Tako da bom naslednjič, če bo še kdaj, imela  s sabo ogledalo in se bom poskusila dogovoriti, da mi kaj pokažejo (seveda pod pogojem, da bo šlo vse gladko in da zadeva ne bo v napoto, se razume).

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 20:32:36   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee

IZVIRNO SPOROČILO: Kaštrun
...moj mož je bil itak pri glavi, tako da ni nič videl in tudi jaz niti slučajno nisem videla čez trebuh kaj se dogaja med nogami, tako da...


hmmm... ne vem no, poroda nimam še nobenega za seboj.. toda moja predstava je zaenkrat taka,  da če je že spremljevalec ob meni, da bo občasno pogledal med moje noge in tudi sama si želim imeti ogledalo pri sebi, da bom spremljala dogajanje -  a vas to ne zanima????????
težko si predstavljam, da rodim in da ne gledam zraven - in da ne vidim, kako se bo otrok porodil..
user posted image
kaj menite ve?
sem zaradi tega čudna?  user posted image



Jst si tud želim videt svoj porod, sem rekla mojmu da more drugič snemat..... sej sam tok da jst vidim valda drugim tega nebi kazalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 20:36:09   
Anonimen
oh, mene pa nič ne mikauser posted image že tko sem se šele ene 14 dni po porodu tolk opogumla, da sem z ogledalom pogledla kako zgledajo šiviuser posted image se mi je zdel, da zdej bi pa zadeva že mogla nekak normalno zgledat...no, pa niuser posted image mi je blo grozno, sploh ne vem čemu je blo podobno, pa še grdo me je zašila...tko da ne, absolutno nimam želje gledat poroda, niti si ne želim preveč predstavljat, kak to zgledauser posted image

(odgovor članu Katjusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?