|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: uhajanje blata med porodom
11.9.2008 22:52:34   
Kaštrun
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

oh, mene pa nič ne mikauser posted image že tko sem se šele ene 14 dni po porodu tolk opogumla, da sem z ogledalom pogledla kako zgledajo šiviuser posted image se mi je zdel, da zdej bi pa zadeva že mogla nekak normalno zgledat...no, pa niuser posted image mi je blo grozno



mene je zašila sicer lepo, ampak sem pa skoraj en mesec potrebovala, da sem se spodaj pogledala kako vse izgleda. da pa bi imela pri sebi ogledalo in bi gledala kako poteka pa... am... ne hvala. sem bila pa vesela, da sem lahko pobožala glavico.


_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: uhajanje blata med porodom
12.9.2008 7:18:04   
puncica
sem ravno včeraj mojga spraševala če je on lahko vse videl kljub temu da je bil za glavo oz. poleg mene, pa je rekel da je vse videl in da se njemu ni zdel nič kej grozno vse skupaj, je bol tak da mu kake operacije al pa kri v živo ne delajo težav, tako da če bi se podelala bi tud kak kakec videl, pa je rekel da ni bilo pri meni nič. Sem pa tud jaz gruntala kako naj ženska vidi da rojeva, sej ne more, kot prvo je trebuh na poto, pa še ležiš, mah jaz nimam neke posebne želje to videt, čeprav priznam me firbec matra, kaj se takrat dogaja spodaj ampak sem vidla slikce in verjetno je pri meni podobno, se pa spomnem, ko mi je babica rekla glavica je že zunaj boste potipala in jaz njej "ma ne vem, KDAJ BO KONC!!!!" in pol ona men, pa dej potipite kakšne lepe laske ima in pol sem si misla baba neumna dej mi ga že ven potegn ne pa da mi govoriš naj glavco šlatam user posted image user posted image Ja valda sem takrat hotla da bi bilo čim prej vse mimo ampak ko je bilo vsega konec se mi je pa zdelo to lepo od nje. Tako da z ogledalom si jaz verjetno ne bi bila nič na boljem, mogoče pa vseeno, ker bi videla kako porod napreduje, tako pa sploh ne veš kje si in kako daleč si, sam pritiskaš in dihaš user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: uhajanje blata med porodom
13.9.2008 17:10:23   
klavdiy4
čaw..

Moja kolegica  je povedala babici, da jo je strah, da se bo podelala...pa ji je le-ta odgovorila naj se ne sekira in da ne bi bila prva!!!!

tako da ne se sekirat....

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: uhajanje blata med porodom
13.9.2008 18:05:49   
AnciM
Nikar se ne obremenjujte s tem. Mene so klistirali pa sem zaradi popadkov še vedno zelo pogosto sedela na kahlici. V bistvu je bilo pravo olajšanje gor, saj popustijo bolečine in napetosti. Moj se pri tem ni nič zgražal, saj je vse del narave in naravnega poteka. Kako naj sproščam mišice materničnega vratu in hkrati zadržujem izločanje? user posted image Med popadki komaj veš kaj je kaj in se raje popolnoma sproščaš, da hitreje mine.

Ogledalo??? Vi bi dejansko rade gledale svoj porod? Ste že kdaj slišale, da je bila katera po porodu ko angora zajec? Meni so babce nonstop tulile mižte mižte, da vam roženica ne odstopi ali pa žilce popokajo v očeh.

(odgovor članu klavdiy4)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: uhajanje blata med porodom
14.9.2008 11:57:22   
Toja22
Pri meni je bilo tako , da sem se morala pokakati med porodom, saj je polna čreva zavirala porod. Ampak ob vsem tem kaj se je ta cajt tam dogajala mi ej bil to najmanjši problem. Saj boš videla s temi stvarmi ko se sedaj obremenjuješ , se jih med samim porodom še spolnala ne boš. tako kot so ti vse že prej povedale. tako da kr pogumnouser posted image

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: uhajanje blata med porodom
14.9.2008 17:03:52   
cambi
alo!
men je babca med porodom govorila samo to:lulat, kakat ni važno, samo pritiskaj! Tako da da samo brez skrbi!

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: uhajanje blata med porodom
14.9.2008 19:55:11   
blackcoffee

alo!
men je babca med porodom govorila samo to:lulat, kakat ni važno, samo pritiskaj! Tako da da samo brez skrbi!


user posted image
dobro.. če hočejo pa bomo kakale in lulale.
upam le, da ne pokakam nič krivega otročička.. user posted image

(odgovor članu cambi)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: uhajanje blata med porodom
14.9.2008 20:42:00   
kodrana
sama nisem dobila klistirja, ker mi je odtekla voda in sem imela že zelo močne popadke. med potiskanjem pa sem se napenjala v glavo, ker mi je bilo tako težko pritisnit dol, ker sem imela občutek, da bo šlo blato in voda od mene.. in sem tudi rekla (babica je bila moja kolegica).. pa je rekla nič hudega, ti samo pritisni, saj ne boš ne prva ne zadnja.. moj partner je itak stal pri glavi in ne spodaj, tako da ni nič videl. le brez skrbi, to je vse normalno.

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: uhajanje blata med porodom
14.9.2008 21:30:36   
lindy
Tud jest sem kljub klistirju pri prvem potisku iz sebe iztisnila le drisko, samo me takrat to ni čist nič skrbelo, pa saj oni so vsega navajeni, tko pač to je, žal ne gre drugače, le  brez skrbi pa bo šlo!user posted image

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: uhajanje blata med porodom
14.9.2008 21:35:09   
tea78
Jaz sem sama kakala med popadki, to mi moj dragi povedaluser posted image . Sploh ničesar nisem čutila, lepo so me pobrisali in akcija gremo dalje. Ne se obremenjevat s tem, osebje v p. je itak navajeno tegauser posted image

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: uhajanje blata med porodom
14.9.2008 21:38:47   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM
Meni so babce nonstop tulile mižte mižte, da vam roženica ne odstopi ali pa žilce popokajo v očeh.

To velja za potiskanje. Vmes pa ni problema malo okoli pogledatuser posted image .

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: uhajanje blata med porodom
15.9.2008 7:35:08   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee


alo!
men je babca med porodom govorila samo to:lulat, kakat ni važno, samo pritiskaj! Tako da da samo brez skrbi!


user posted image
dobro.. če hočejo pa bomo kakale in lulale.
upam le, da ne pokakam nič krivega otročička.. user posted image



Fora je v tem, da ti ko potiskaš moraš potiskat točno tako kot takrat ko si na stranišču, zato pa to babice rečejo, saj kot vidiš punce pritiskajo v glavo in s tem ne narediš nič, moraš pritiskat prave mišice da porod napreduje in najbližji prikaz kako je tako "lulamo kakamo" in pri tem se lahko res polulaš ali pokakaš, ker so to iste mišice. Tako da ne sekiraj se in poslušaj babico kar govori pa bo porod napredoval hitreje.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: uhajanje blata med porodom
15.9.2008 11:39:37   
karmen83
Verjemi, da se pri porodu s tem ne boš imela časa obremenjevati. Tudi mene je bilo grozno ob misli, da bi mi ušlo sredi poroda, grozno me je skrbelo, ampak ko se je začela akcija, sem imela v mislih vse drugo kot pa to. Sicer nisem dobila klistirja, vsega skupaj je bilo konec v treh urah, ampak takrat itak misliš samo na to, kako bi user posted image  spravila čim hitreje ven, če pa ti slučajno uide, pa babice diskretno skrijejo vse skupaj, tako da se ne rabiš nič bati. Pa tudi partnerja bo bolj zanimal otroček kot pa kakec, vsaj mojega je. Nič ne skrbi, čim bolj se sprosti in misli na to, kako boš svojega otročka prvič prijela v naročje, pa bo vse dobro. Čim lažji porod želim vsem, ki še čakajo na to, da svoje štručke prvič objamejo.

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: uhajanje blata med porodom
15.9.2008 13:10:45   
Anonimen
Kaj ste mele nekatere čas še barvo blata gledat al kajuser posted image  (Tko sm prebrala)

Jest sm sam misla na to, kako bom prežeivela take bolečine, tko, da sploh ne vem a mi je kej ušlo al ne.
Te pa res nima cajt to skrbet(no, če rojevaš dalj časa in se počasi stopnjuje je verjetno res drugače-pr men je blo konc v 3 urah).
Noben ni nč reku niti moj ni nč vidu ker je bil pri moji glavi.
A

(odgovor članu karmen83)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: uhajanje blata med porodom
15.9.2008 14:23:49   
Taja339
meni je odtekla voda in ko sem prišla v P sem imela bore malo popadkov.
so mi vse skupaj pospešili s kapalno v roko.
medtem, ko so se mi popadki stopnjevali, me je tudi "zašraufalo" in sem šla na WC.
tako, da ne skrbet, nekatere se "naravno klistirajo", ko je porod čisto pred vrati.
kakorkoli bo, glavno, da boš rešena user posted image user posted image

_____________________________

Pa pravijo - mali otrok - male skrbi, veliki otrok - velike skrbi. Ja Lubi Bog, kaj pa še te bo ... :((

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   [Brisano sporočilo]
15.9.2008 15:04:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu blackcoffee)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   [Brisano sporočilo]
15.9.2008 15:07:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kaštrun)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: uhajanje blata med porodom
20.9.2008 18:10:51   
five
Ko sem bila noseča s prvim otrokom, sem se tega, da bi se tam podelala bala bolj kot poroda. In povem ti, potem ti je resnično vseeno. Tudi mene so tako tolažili, ampak jih nisem razumela. Ti se samo veseli tiste porodne sobe, ker tam doživiš najlepše trenutke!!!!!!

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: uhajanje blata med porodom
20.9.2008 19:16:59   
Anonimen
ja tudi mene je bilo ful strah, da se bom med porodom pokakala. potem pa ko že zelo boli in ko itak kar naprej nekaj teče iz tebe, itak ne veš iz katere luknje je prišlo, pa še popolnoma vseeno ti je... najprej sem se še na pregledih sekirala, ko me je ginekologinja gledala tam spodaj, pa sem se počutla tako razgaljeno, po porodu, ko sem ležala tam cela krvava, mogoče tudi pokakana, raztrgana, razvlečena, nepobrita, mi je bilo pa švedsko ravno, če pride še sto ljudi, pa vsi gledajo tja notr. ker itak takrat si pokazal vse...

je pa res, da ko sem se začela dret: pokakala se bom, je rekla babica: fino zdej pa boste rodili.



(odgovor članu five)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: uhajanje blata med porodom
20.9.2008 20:36:22   
mayci
Tudi meni je ušlo malo blata, čeprav sem bila klistirana...user posted image  Sem povedala babci, pa mi je rekla, naj se nič ne sekiram, da je to popolnoma normalno.user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: uhajanje blata med porodom
20.9.2008 20:41:46   
l.daisy
IZVIRNO SPOROČILO: lunica24

ja tudi mene je bilo ful strah, da se bom med porodom pokakala. potem pa ko že zelo boli in ko itak kar naprej nekaj teče iz tebe, itak ne veš iz katere luknje je prišlo, pa še popolnoma vseeno ti je... najprej sem se še na pregledih sekirala, ko me je ginekologinja gledala tam spodaj, pa sem se počutla tako razgaljeno, po porodu, ko sem ležala tam cela krvava, mogoče tudi pokakana, raztrgana, razvlečena, nepobrita, mi je bilo pa švedsko ravno, če pride še sto ljudi, pa vsi gledajo tja notr. ker itak takrat si pokazal vse...

je pa res, da ko sem se začela dret: pokakala se bom, je rekla babica: fino zdej pa boste rodili.





se podpišem...
jaz sem dobila klistir, ampak sem že eno noč prej preživela v porodnišnici skoraj celo na wcju (od muke, ker sem vedela, da mi  bojo naslednje jutro skoraj zagotovo sprožili porod - in tudi so mi ga), tako da sem črevesje izpraznila sama od sebe...
tudi jaz sem babici govorila, da me tišči kakat in je rekla, super, kar naj vas tišči, rodili boste... user posted image


_____________________________

28.05.2008: 1 + 1 = 4

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: uhajanje blata med porodom
20.9.2008 21:49:16   
blaža
Jaz semimela obakrat klistir in mi ni pol prišlo na misel, da bi me blo strah, da mi bo ušlo med porodaom. Je blo pa pri drugem porodu takole. Sem sedela na veceju ene petnajst minut in so me tako grabli popadki, da nisem več zdržala. Pred temi petnajstimi minutami sem bla odprta komaj 2cm. In ko sem rekla babici, da ne morem več( sem se pa v roku pol ure odprla na 10cm), mi je rekla, da ne morem še v porodno, da bo šel klistir po mizi. Ma mene pa ni niti malo brigalo za ta klistir, ker me je tako bolelo od popadkov, da sem samo moledovala, da naj me da v porodno, da ne zdržim več! In pol me je pa še enkrat pregledala in ko je vidla, da kako sem se hitro odprla, je rekla, da naj se stuširam in grem v porodno. Ma mi ni povedala da sem že 10cm odprta. Med tuširanjem sem se obesla kot zmešana na zvonček SOS, ki mi je tako pritisnil otrok navzdol.  Sploh nisem mislila, na blato, sploh me to ni brigalo, ko me je pa tako bolelo in sem samo razmišljala, da kako bom jaz preživela s takimi bolečinami še par ur. In na porodni mi je babica takoj rekla, da naj srčim noge in sem bla vsa v šoku, da je že. Mož je pa kmalu zamudil, ker so ga poslali malo na okrog, češ, da bo še kar nekaj časa trajalo.

Se opravičujem, da sem se razpisala. tako lepe spomine imam na porode, da še sedaj rada gledam kak porod na televiziji in zraven šmrcam.

Želim  ti brezskrben in hiter porod. Verjami, ko te zgrabi,...

(odgovor članu l.daisy)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: uhajanje blata med porodom
21.9.2008 11:30:15   
AnciM
Ste se vse šle tuširat v P? Mene sicer so klistirali, ampak me nihče ni nadziral koliko časa sem na WCju. Celo sprehajat so me postile, ker sem tako želela (veliko manj bolijo popadki - vsaj mene so). Samo vsake toliko časa so me vprašale, če se še vedno želim sprehajat in če se dobro počutim.

Sicer mi pa ni jasno čemu klistir, ker sem potem v 4 urah, kolikor sem bila v porodni, še vsaj 5 krat sedela na kahli. Na WC me ni več pustila, ker sem bila že prikljopljena na umetne popadke in so mi mehur predrl.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: uhajanje blata med porodom
21.9.2008 11:45:54   
*tajda*
Dobila sem klistir,mi je pa med porodom šla ven tista svečka ki sem jo dobila za mehčanje mat. vratu.Se nisem nič sekirala,ker je babica tako hitro vse pospravila,da ni bilo časauser posted image

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: uhajanje blata med porodom
21.9.2008 13:40:08   
Meceno
A je kateri kdaj na misel prišlo, da se da zadnjično odprtino tako in tako zadelat z rjuhami oz pokrit ali zakrit. To govorim predvsem če rojevaš leže, pol leže,... razen, če si bolj divja na posteljiuser posted image
Babica ima vse tako dol naštimano, da, če gre blato istočasno ven z otrokovo glavico bo otrok prišel na čisto rjuho ven.


(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?