|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
16.9.2008 23:14:03   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Cvjetiću, od onog što sam ti slao linkove, jel se našlo išta vrijedno pažnje?

-----------------------
Da, baš sam sad neki dan opet tragala tamo okolo user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
16.9.2008 23:17:35   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: malecka

odoh ja, sutra, ču da odgovaram, jer mi sve tamni pred očima, laku noč.

------------------------------------
Idem i ja, sutra je novi dan user posted image !

Laku noć user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
16.9.2008 23:20:47   
Anonimen
ćaos

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 8:05:57   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

ćaos


Bakfark kao novi Ljudevit Gaj u nanovo rodjenom ilirizmu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 8:29:11   
Anonimen
Ne bih ti znao reći, nisam ga čitao. Sad si me sjetila, šta sve još moram pročitati... Prodaje li ko 24 sata/dnevno, meni je mojih isuviše malo.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 8:31:56   
Kerensa*
Ajde prestani več jednom, čovjek!... nismo više na Balkanu. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 8:39:06   
Anonimen
Pa i da nismo Balkan je u nama.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 10:09:01   
soncek28
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 10:58:04   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Balkan je u nama.

----------------------
user posted image  

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 12:30:36   
soncek28
Hej pa gdje ste se sakrili svi danas.....evo vam jedna user posted image vidim da još spavate.....

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 12:38:51   
Rožica I
Hvala, Sunce, več sam popila 2, 3..user posted image ! Žurim, čujemo se uveće, važi user posted image !

Have a nice day user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu soncek28)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 12:51:25   
soncek28
Cvjetiću,i ja tebi želim lijep dan...i svim ostalima takođe............idem i ja sauser posted image malo u šetnju,pokazalo se malo suncauser posted image pa da iskoristimo!!!

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 14:23:13   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Ne bih ti znao reći, nisam ga čitao. Sad si me sjetila, šta sve još moram pročitati... Prodaje li ko 24 sata/dnevno, meni je mojih isuviše malo.


Citala sma ga ja, pa ti kazem user posted image user posted image user posted image

Ovaj thread je pohod panslavizma - ekavica pomesana s hrvatskom sintaksom, jednacenje nominativa i vokativa, nerazlikovanje mekog i tvrdog rogatog c, srpski padezni oblici s ijekavicom.... da o postavljanju zareza i slicnih stvari uopste niti ne govorim.
Samo tako napred u stvaranju novog zajednickog slavenskog jezika, a neki su se tako mucili i naradili i napatili, da bi imali samo svoj jedinstven i poseban jezik... Ne zna se jel komicno ili tragicno.
Evo crnogorci imaju novo slovo u azbuki (od pre dve nedelje) - jeste li to znali drugari?
A bosanci pravo kontaju jel bi ba bili bosanci il bosnjaci; jel bi im jezik bio bosanski il bosnjacki... po principu kuda svi turci tamo i mali Mujo...

Bitno je ipak, da pravo uzivamo. I da slusamo Branka kockicu i onu njegovu :
na svetu postoji jedno carstvo, u njemu caruje drugarstvo; u njemu je sve lepo, u njemu je sve nezno, u njemu se sve raduje.....

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 14:23:52   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Pa i da nismo Balkan je u nama.


Pa cak i u onima koji tvrde da nikada nisu bili na Balkanu user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 14:25:15   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: soncek28

Hej pa gdje ste se sakrili svi danas.....evo vam jedna user posted image vidim da još spavate.....


Fala lepojko, bas mi pravo legla kahfa user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu soncek28)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
17.9.2008 15:08:38   
Anonimen
A bosanci pravo kontaju jel bi ba bili bosanci il bosnjaci; jel bi im jezik bio bosanski il bosnjacki... po principu kuda svi turci tamo i mali Mujo...


Ma inače je Bosna kao zemlja sa svoja tri najveća naroda i odsustvom njihovog nacionalnog identiteta zapravo jedan državni bogalj, pravna tvorevina koja postoji samo na papiru. A sad zamisli muslimanski dio pučasntva, ja ih u jednu ruku potpuno razumijem. Na čemu stvarati nacionalni identitet kada zapravo nemaš ništa - ni ime, ni jezik, ni istoriju, ništa... I ove pokušaje istoričara da se ispravljaju "krive Drine" smatram potpuno bespotrebnim.

Ja volim Sarajevo od prije rata, kroz priče koje su o njemu ispredane, iako u njemu nikad nisam bio. Gledao sam jednom kao klinac neku seriju o Aleksi Šantiću (njegovu ulogu je fantastično odradio jedan od najvećih romantičara srpskog pozorišta Branislav Lečić) koji otkriva sve prednosti kulturnog spajanje - samo da ljudi u principu nisu bili stoka, kao što jesu...

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 17.9.2008 15:10:21 >

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
18.9.2008 14:53:54   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Ma inače je Bosna kao zemlja sa svoja tri najveća naroda i odsustvom njihovog nacionalnog identiteta zapravo jedan državni bogalj, pravna tvorevina koja postoji samo na papiru. A sad zamisli muslimanski dio pučasntva, ja ih u jednu ruku potpuno razumijem. Na čemu stvarati nacionalni identitet kada zapravo nemaš ništa - ni ime, ni jezik, ni istoriju, ništa... I ove pokušaje istoričara da se ispravljaju "krive Drine" smatram potpuno bespotrebnim.


Ne bi se bas slozila s napisanim. Bosna je imala svoj "jezik" - dijalektoloski izrek (i hrvata i srba i muslimana iz bosne si po jeziku prepoznao da je iz bosne a ne iz srbije ili hrvatske ili CG ili...) Ime, naravno da su imali nesrecno ime, nesrecno zato sto je oznacavali versku pripadnost i umesto da spaja, ono razdvaja; istoriju imaju i to kakvu. Ako ne poznas ne mozes je videti, ako je upoznas vidis da je velika... Citati Andrica. Citati Andrica znaci dati si sansu da shvatis koliko je istorije, koliko zivota, zajednickog zivota, uspona i padova imala ta multikulturalna zajednica.

Ja volim Sarajevo od prije rata, kroz priče koje su o njemu ispredane, iako u njemu nikad nisam bio.


Kako bi ga tek voleo da si ga ikada doziveo.

Gledao sam jednom kao klinac neku seriju o Aleksi Šantiću (njegovu ulogu je fantastično odradio jedan od najvećih romantičara srpskog pozorišta Branislav Lečić) koji otkriva sve prednosti kulturnog spajanje - samo da ljudi u principu nisu bili stoka, kao što jesu...


Svi smo mi ljudi stoka. Razlika je samo da su jedni povodljiviji od drugih. Da neki imaju sitnije duse koje ne mogu videti vecu i lepsu sliku. Jednima pogled dostize samo do njihove tarabe i misle da je njihovo dvoriste svet i da su samo u njegovom dvoristu pravi ljudi. 

Bosna je ono sto smo mi. Mi smo ti koji smo od nje napravili ono sto je. Ako ne direktno, onda indikrektno - sutnjom. Kao sto kaze Balasevic - krivi smo mi sto smo cutali.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
18.9.2008 15:18:00   
Anonimen
Jednima pogled dostize samo do njihove tarabe i misle da je njihovo dvoriste svet i da su samo u njegovom dvoristu pravi ljudi.


E upravo je tu problem stoke o kojoj pričam. Glede istorije ne vjerujem da si me shvatila. Nije da Bosna nema istoriju, ali jednostavno ljudi ne mogu da shvate da jednostavno ne postoji parcialna istorija, baška muslimanska, baška srbska, baška hrvatska. Zato bi Bošnjaci da imaju svoju, bošnjačku. Pa kako bi takva trebala da izgleda kada je istu među ostalima definisao i neko ko nije Bošnjak. Isti qrac i na ove druge dvije strane. Svako vuče na svoju stranu, ograđuju se od svega što je nekad bilo zajedniško. Zašto je morala pasti Ferhadija usred BL??? Zašto da ona ne bude kulturni i istorijski ponos svim Banjalučanima. Pokušavam da shvatim da li ona zaista toliko ne pripada nama koliko to želi narod da se ubjedi.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
18.9.2008 21:06:58   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Jednima pogled dostize samo do njihove tarabe i misle da je njihovo dvoriste svet i da su samo u njegovom dvoristu pravi ljudi.


E upravo je tu problem stoke o kojoj pričam. Glede istorije ne vjerujem da si me shvatila. Nije da Bosna nema istoriju, ali jednostavno ljudi ne mogu da shvate da jednostavno ne postoji parcialna istorija, baška muslimanska, baška srbska, baška hrvatska. Zato bi Bošnjaci da imaju svoju, bošnjačku. Pa kako bi takva trebala da izgleda kada je istu među ostalima definisao i neko ko nije Bošnjak. Isti qrac i na ove druge dvije strane. Svako vuče na svoju stranu, ograđuju se od svega što je nekad bilo zajedniško. Zašto je morala pasti Ferhadija usred BL??? Zašto da ona ne bude kulturni i istorijski ponos svim Banjalučanima. Pokušavam da shvatim da li ona zaista toliko ne pripada nama koliko to želi narod da se ubjedi.


IMO je pitanje u opstanku. Sve pripada svima svima nama kada je u pitanju suzivot, a kad je u pitanju opstanak ili utopljavanje u neko drugo, tada je tvoje i moje. Nazalost. Ali tako se vrti svet.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
19.9.2008 6:02:20   
Anonimen
Mišu, vrlo pametno zboriš. Sviđa mi se... 

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
20.9.2008 20:19:08   
Anonimen
I obećavam još jednu stvar - uvijek ću se truditi da je držim negdje pri samoh vrhu


Ko sam to ja, pa da ne ispoštujem dato obećanje...

Vežite se, polijećemo!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
20.9.2008 21:08:23   
Anonimen
Šta je bilo, riješili ste da sabotirate ovu temu? Ako je tako, ona više nema smisla i zrela je za katanac. Gospoda, pardon, gospođe moderatori, zamoliću vas.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
20.9.2008 21:12:58   
Freycha
kako da kažem, ja sam vam 100% slovenka, pa mi srbo/hrvatski ne ide dobro, ali imam pitanje za vas.

Kad razgovarate medsobom, znate li, od kuda je ko?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
20.9.2008 21:19:00   
Anonimen
Obično da. Misek bi znao to dosta bolje da ti objasni, ja mogu da kažem to da u svakom jeziku postoje posebnosti po kojima se može prepoznati porijeklo iliti podrijetlo pojedinca. Ali to je ovdje tako nebitno, iako se ne radi o tome da je ova tema pokrenuta zbog neke posebne nostalgije.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Srpski, hrvatski, bosanski, crnski, gorsk...
20.9.2008 21:31:00   
ssevin
Ajde Bakfark, ne stidi se pa dođi danas na muziku. Biće Miroslava Ilića, Toma Zdravković,..idemo ja i još jedna riba user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?