|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 9:43:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Detece
Delavci ne morejo iti k konkurenčni "firmi" ki več plača, ker je povsod enaka plača.

Baje, da ni... kajti KC-ju (za primer) primanjkuje osebja zato, ker so šli (seveda ne vsi) k zasebnikom... zdravniki so odprli svoje ordinacije (kar potem JE pridobitna dejavnost, čeprav naj v osnovi ne bi bila) in osebje vzeli s sabo.

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 10:07:47   
Ro-La
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Detece
Delavci ne morejo iti k konkurenčni "firmi" ki več plača, ker je povsod enaka plača.

Baje, da ni... kajti KC-ju (za primer) primanjkuje osebja zato, ker so šli (seveda ne vsi) k zasebnikom... zdravniki so odprli svoje ordinacije (kar potem JE pridobitna dejavnost, čeprav naj v osnovi ne bi bila) in osebje vzeli s sabo.


večina zasebnikov je s koncesijo...plače so enake (+,-) kot v javnih zavodih

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 10:11:35   
Kerensa*
No, če je res tako, so pa vsaj pogoji dela drugačni... in tempo normalnejši, kakor recimo v KC ali ZD.

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 11:34:43   
janjja
Sem diplomirana medicinska sestra in sem tri tedne po diplomi, po 13 prošnjah v zdravstvene ustanove po Sloveniji, še vedno brez službe.


Jaz sem zdaj tudi zaposlena, ampak delam za tehnika (ekonomskega) čeprav imam diplomo. Prej ko sem se zaposlila oz.dobila službo pa sem mogla ziher 200 prošenj poslati

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 11:46:41   
muška
No, če je res tako, so pa vsaj pogoji dela drugačni... in tempo normalnejši, kakor recimo v KC ali ZD.


ni šans. No pogoji dela so drugačni, lahko so bolj humani, ali pa še bolj na psu. Tempo dela pa je pri zasebniku še večji, ker morajo, no ne vsi seveda, požret vse kar vidijo, ti si tam deklica za vse, seveda saj si edina, bolniških ni, ja kdo te bo pa nadomeščal,...... eh brezveze

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 15:52:07   
NAJBOLJŠA
Hojla.
Jaz sem bila danes v Kc-službeno.Pa je baje blo zgoraj-katero nadstropje?-noro.Češ , da so vsi med sabo skregani, in nihče noče nč delat...Zgleda pestro.
Kaj več pa nisem ujela.
Higuys, hvala za lepe besede.
Kerensa, tkole je.Ko mi srednja sestra pripelje acc.sprejem na oddelek , ga več ali manj sama obdelam.
Dipl. mu nastavi i.v. kanal-če ga ni že srednja v ambulanti.Če pa pacient potrebuje NGSondo, mu jo ona z mojo pomočjo vstavi.I. v. terapijo pripravim, in spremljam jaz. Ženskam urinske katetre vstavljamo srednje, pri moškem, pa ga vstavi zdravnik , z mojo pomočjo.
Rane več ali manj previjamo me.Vso i.v. terapijo tudi.Delitev prehrane pacientom je tudi naše delo.Jutranjo nego delamo me....Ne vem , kaj naj še naštejem.
Dipl. v glavnem poberejo kri za laboratorij, pa izmerijo KS....aja, pa veliko papirologije imajo za izpolnit.
Ko pa je na oddelku reanimacija, pa dipl. gleda ko čudo božje, in čaka kaj bomo me naredile.!!!!Pol se pa zanesi na tako nadz.sestro.

Kaj me to razkuri.
Je, pa tko-ker nismo srednje dovolj enotne-nekjeso- pa ne bomo nič dosegle.
Žalost.user posted image


_____________________________

Life is short..enjoy it.
N.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 18:21:12   
* Mateja *
POmoje imajo definitivno premao plače glede na to kako deljao, petke in svetke, tri izmene, pa riti prat, brisat in te stvari pač ni lih lušno delat. Sej pol ni čudno da so vse tečne. Smo bili lih zdej v bolnici, na nevrološkem odd., kjer so tudi nepokretni v plenicah po kapeh, pa so se mi prav smilile, pacienti itak, ampka tudi one, ki imajo tako nelepo delo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 18:42:02   
Ancy
Jaz sploh nevem kaj napisat, spoštujem vse medicinske sestre, takšne ali drugačne ampak sem naravnost ogorčena nad mišljenji nekaterih.
Naj povem že na začetku posta da sem za zvišanje plač, sem za delitev dela, kakšno bi itak moralo bit in sem za SPOŠTOVANJE med vsemi zaposlenimi v zdravstvenem timu, zame so vsi enakovredni in do vseh sem spoštljiva, verjetno malo bolj do tistih z višjo izobrazbo ker imam do vseh visoko izobraženih (doc., primarij., profesor.) izredno strahospoštovanje kakršnega zahtevam tudi v povračilo in do sedaj nisem imela problemov! Hvala.

IZVIRNO SPOROČILO: tinx
Nočna izmena ,4 pacienti-intubirani in priklopljeni na vse možne aparature, v službi srednja s. z 10leti izkušenj delo obvlada v nulo in dipl.sestra  2 leti izkušenj polna teorije in zelo malo prakse.Ampak ker je ona dipl.med je seveda nekaj več s tem ,da celo noč sprašuje srednjo kako se daje venozna terapija ,kaj se s čim meša,kdaj naj kliče zdravika in podobno.No potem pa pride plača in ta ista dipl. dobi tudi do 400E več.Pa to  je samo ena noč. ironično ,da ti  učiš svojega nadrejenega kljub faksu ,ki traja 3 leta .

Če izvzamem, da je v tem sestavku da se ima dipl.sestra za nekaj več (kar ni redna praksa, je pač stvar posameznika, tudi srednje medicinske sestre so npr. zelo vzvišene do študentov, dijakov) je tole zame popoln absurd. A srednja medicinska sestra (če pozabimo da spet tega dela sploh ne bi smela početi) je pa od prvega dne ko je prišla na šiht vseved, tudi ona je od nekje dobila izkušnje, nekdo ji je moral pokazati, in dvomim da se kdo nauči od tega ko enkrat nardi. vsak zdravstveni delavec, ki se je izobraževal na katerikoli stopnji zdravstene šole VE kako izgleda praksa po oddelkih, večinoma so prezaposleni da bi ti kaj povedali, če je kaj bolj zahtevnega raje zaposleni sami naredijo, 12 letniki recimo da tudi nimajo poguma da naredijo vse, vidiš vse mogoče, navdušen si nad nečim, prakse je 3 tedne in mine ko strela, verjemite mi, ni lahko, vsega je veliko in ni šans da se vse naučiš v detajle, še manj priložnosti da v praksi poizkusiš, skupine so po 5,6 dijakov/študentov, šive se na oddelku z recimo 4 sobami pobira na 2-3 dni, včasih lih nekaj drugega počneš, in recimo da v treh tednih 2x pobereš šive (in je to velik)!!!! Daješ Fragmin, dvema na oddelku, da se izmenja 5-6 folka to spet pomeni da ga daš 1-2x na teden, 6x v treh tednih, mogoče je to tvoja zaključna kvota za 1.letnik. Kolikokrat se vstavlja urinski kateter, jaz tega razen v porodni sploh še nisem videla pa še tam je bil samo za enkratno uporabo, s tem da je to naredila tako hitro da jaz tud mu ne bi mogla rečt, me je vprašala, če bi skupaj poizkusili skupaj, seveda ne, ker se jim mudi naprej. ja halo kako nej pa pol vse znaš ko prideš na oddelek. Tud zdravstveni tehnik ne zna vsega ko pride na oddelek, vsak oddelek drugače postilja postelje, ima druge spravljene potrebščine, drugače dela določene postopke. Poleg tega je mogoče zdravilo, ki ga mora dipl.sestra, ki je 3.dan na šihtu nekomu dat njej neznano oz. se ne spomni vsega iz strani 325 iz učbenika farmakologije (ki sploh ne obstaja razen v srbohrvaščini iz leta 1956), itak da bo nekoga VPRAŠALA, pa naslednji teden ko bo spet treba dat zdravilo bo še enkrat vprašala če je to res ta..... Tistmu k si je težko vzet 5min časa in razložit če ve - ja to pa jz oprostite ne razumem. zakaj odrasli pozabljate, da niste prišli v službo z vsem znanjem sveta. Spomnite se svojih študijskih let, koliko je predmetov, ki so se vam zdeli popolnoma uporabni in sploh ne veste več zakaj se je šlo, kaj šele da se spomnete nečesa kar se nardi enkrat na 500 let in je napisano v malem tistku v prastari knjigi...... Mislm, a smo ljudje da si pomagamo ali ne, jaz vem da bi, vse dokler je pomoč obojestranska. In kolikor sem jaz videla si priskočijo na pomoč kadarkoli se le da. Npr. komaj diplomirana medicinska sestra pa ve kaj je ankilizirajoči spondilitis in bo svoji sicer bolj izkušeni sodelavki z nižjo izobrazbo obrazložila da se je to učila pri interni medicini, je sicer redko ampak je. Ja sori plača je večja ker na koncu ko bo ta zečtnica osvojila VSO prakso, ki jo zna tudi srednja medicinska sestra (recimo da traja 2 meseca na enem oddelku, sem ne štejem zapletov in posebnosti, recimo da to traja 1 leto, da vidiš vse mogoče) bo na koncu še vedno imela več teorije od nje, vedela bo vse sorte kar se je naučila na faksu, znala se bo pogovarjati z zdravniki o diagnozah, jim svetovati, ker to se na visoki šoli za zdravstvo učimo!!! Pa čeprav dipl. MS kdaj pomaga zdravniku in velikokrat opravi delo njega tudi v operacijski npr., jim streže za vsako muho, še vseeno nima takšne plače kot oni, ja pa nej pol še one stavkajo, da želijo takšno kot zdravniki.

IZVIRNO SPOROČILO: neva6
Marsikatera sestra s srednjo izobrazbo,stare šole,zna opravit boljše delo,kot,tista,ki ima višjo izobrazbo.


Ja, ampak npr. una z višjo izobrazbo in ko bo ona v obdobju svoje ''stare šole'' bo prav tako znala opraviti vse delo, s tem da bo poznala še kaj drugega nad tem kar opravlja, izobražena bo na večih področjih in bo teoretično lahko podkrepila svoje kolegice. Če torej primerjamo enako stare z enako delavno dobo ima vseeno dipl.med.sestra nekaj več, 4 leta več učenja, ki prinese za 4 leta več znanja. Če je to nekomu nič, meni NI.

IZVIRNO SPOROČILO: neva6
Šola še nikoli ni naredila dobrega delavca,praksa pa ja.

.......... kar me spet spomni da po 30letih delovnih izkušenj ima vsak dovolj znanja iz praktičnih sposobnosti da pravilno, hitro in brez komplikacij opravi postopek. Zdej pa če to delaš ker to je pač del tvojega šihta ali pa zato da pomagaš kolegici, ker nemore vsega narest je pa drugo. Pritoževat bi se bilo treba na upravo ustanov, naj zaposli več diplomiranega kadra, ker omejene kapacitete ne izvedejo vsega ''predpisanega'' dela - spet več denarja !!!!

IZVIRNO SPOROČILO: neva6
dva tedna upeljevanja  v delo višje pa bi lahko delala enako ali boljše delo,samo,kaj ko ne smemker na papirju ne piše diplomirana.V tridesetih letih dela s pacijenti so marsikatere srednje že zdavnaj diplomirale ob delu in ne v šoli.samo,da na žalost ni priznano in po zakonu(blesavem)ne smeš opravljat.

Oj, koliko splavov sem že jaz gledala, že napamet vem vse kaj naredi, kako si sledi, katere instrumente uporabi, kakšne gibe dela da se ne osterili - pa tega ne počnem ker nimam potrebne izobrazbe in ker takšnega dela za katerega nisem kompetentna ne bom prevzela. Zavedam se, da marsikdaj srednje sestre tega nimajo na izbiro, a rutinsko vstavljanje infuzije le ni enako izvajanju abortusa, zato minimalna razlika v plači ni rešitev, ker so vseeno razlike med temi stopnjami, če jih ne bi bilo ne bi obstajale. Če so pa marsikatere srednje diplomirale v praksi pa naj stopijo lepo do VŠZja, se prijavijo v 1.letnik, opravijo tistih 17 izpitov, prakso dobijo potrjeno iz delovnega mesta, opravijo še 2., 3. letnik in samoiniciativno napišejo diplomsko delo in naj bojo diplomirane medicinske sestre. Vsak je imel pri svojih 18 možnost se odločiti.

IZVIRNO SPOROČILO: LoCa
da nesposobneži pridejo na določeno mesto po vsem znanim logikam in tam ostanejo ker jih nihče ne skensla

Oprosti, ampak a bi ti bila jezna da te okličejo za nesposobneža po 4ih letih faksa in te dajejo v nič, zato ker si prvo leto ali dve še neulaufan. Poleg tega obstaja razlika pri delu z ljudmi kot pa pri delu z npr. papirnatimi dokumenti, njim nemoreš ''razstrelit žile'',  jih tudi nič ne boli, se ne pritožujejo, če narediš napako nemoreš pobrisati z ediksom, če imaš slab dan in enega v wordu zajebeš nimaš možnosti odvreči ga v koš, popraviti napako in natisniti še enega. Za delo z ljudmi moraš biti rojen, moraš biti pri volji in rabiš veliko prakse da znaš ugoditi vsakim željam....... Tudi pri delu v trgovini, imate sitno stranko recimo, hoče nekaj pa ne ravno v taki obliki, na koncu ne kupi, ****t ga, si ob 5-10-mogoče 2000evrov, ampak imaš sitenga pacienta, z njim moraš biti prijazen, je zmeden ker se počuti ogroženega, nekaj ga povrhu vsega še boli pa ti gre že itak na živce ker imaš doma slab dan pa še odgovort mu morš na vprašanje, kam že mora potem ko dobi izvide v 3.nadstropju. Ga končno priteraš do operacijske kjer ga zrihtajo potem pa še kar ni zadovoljen, napreduje hitreje kot ponavadi po podobni operaciji, na koncu pa ti umre ker so nekaj spregledalo - 2000evrov ali človeško življenje???? za oboje rabiš veliko znanja in občutka, a kaj je na koncu več vredno in kaj je najtežji del našega zapletenega sveta - ko pozabimo na vse materialno ........... Ob tej točki mojega dolegega odgovora, ki ga verjetno ne bo prebral nihče se mi zazdi tisto partedensko, mogoče parmesečno uvajanje nove zaposlene nekaj tako nepomembnega, zamere tako nečloveške.......

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Aja , še to....tudi sam imam končan fax, pa specalizacijo...pa še en kupček državnih izpitov zraven...a ta prava "šola" se začne s prvim dnem ZAPOSLITVE.


se strinjam, ampak nihče ne pride na 1.dan službe z 20letnimi izkušnjami, tako da smo spet vsi na istem, vsak s svojimi problemi, svak s svojimi vprašanji, vsi pa željni pomoči in razumevanja.

IZVIRNO SPOROČILO: *dina*
- srednja sestra v ambulanti: vodenje amb., previjanje, papirologija itd
-sr.sestra v urgenci: previjanja, pomoč pri posegih (od šivanja do izpiranja do vstavljanja katetrov in sond...), teren in s tem urgence. V tem pride tudi vstavljanje i.v. kanalov, i.v. terapija. No še bi lahko naštevala, s tem da je več kot polovica teh dela delo visokih med.sester
- visoka med.sestra: delajo v dispanzerjih tako otroškem kot šolskem in v patronaži


Prosim če mi poveš en večji oddelek v naši Sloveniji kjer uradno nimajo zaposlene diplomirane medicinske sestre, po napisanem sodeč ALI nisi še nikoli imela opravka z njimi in ne veš kje se nahajajo ALI pa nimaš pojma o zdravstveni organizaciji oz. o tem kar naj bi slednja bila. Pa brez zamere. Dipl.med. sestra je na vsakem oddelku, delajo POVSOD kjer delajo srednje medicinske sestre, tudi v porodnišnici, delajo kot anastezijske sestre, takšne ali drugačne terapevtke, pomagajo v operacijskih, ma sploh nevem kakšno je to vprašanje potem.......
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
KAJ pa delajo (če že vse naredijo srednje medicinske sestre)?


Drugo vprašanje je česa ne delajo in kje ne delajo, ker se z njimi srečujete povsod, sam neveste kera je kera ker ponavadi ne berete njihovih našitkov.


Upam da se ne boste preveč spravil na moje mnenje, prosim za spoštovanje ker sem pisala več kot eno uro, nisem pa pokomentirala vsega ker zdej pa res nimam več časa ampak upam da tisti, ki ste prebral ste ujeli bistvo: dipl.med.sestre delajo, in delajo na hard! Plačo imajo pa itak vsi prenizko, za razliko pa ostaja, nevem kolk je, ampak neki more bit, pa če se usi na glavo postavte, jaz tko mislim. 

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 18:57:07   
pupa06
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

KAJ pa delajo (če že vse naredijo srednje medicinske sestre)?


Sama sem tudi srednja sestra in tudi delam na intenzivnem oddelku, ki se lahko enači s CIT-om.

KAJ dela dipl. med. sestra? Nekatere ste dobile popolnoma napačno predstavo. Ni res, da dipl. sestra nič ne dela, ker že vse naredijo srednje sestre. Recimo, da ima dipl. sestra čez eno intenzivno sobo - to je do 6 pacientov.
- to so intubirani pacienti - torej z respiratorjem dela dipl. sestra (nastavlja parametre, koliko kisika rabi, koliko podpore respiratorja rabi pacient), tukaj recimo srednja sestra ne rabi nič delati oz. ni njeno delo;
- vsi i.v. kanali, preveze CVK, odvzem krvi, transfuzije,...
- vsa i.v. terapija, kaj se s čim meša, namestitev perfuzorjev, črpalk,...
- preveze dekubitusov (preležanin); sama se mora odločiti kaj bo dala v rano, na rano,..,
- ko sr. sestra pregleda krvni sladkor, se mora dipl. sestra odločiti za koliko se mora zvišati oz. znižati Actrapid
- vzeti anamnezo ob sprejemu
- asistenca zdravniku ob raznih endoskopijah in pri tem tudi poznati aparat
- že samo to, da spoznaš vse aparate, kot so: respirator, bronhoskop, gastroskop,.... je veliko.
Pa verjetno sem še kaj spustila. Zdej pa si vi predstavljajte, da ima ena dipl. sestra 4 take paciente v sobi, pa koliko terapije je treba pripraviti samo za enega pacienta, normalno, da potem pomaga srednja sestra, ker to naj bi bilo timsko delo. Zato je res zelo zelo težko ločiti kaj naj kdo dela.

In delo srednje sestre?
- zjutraj se opravi zdravstvena nega
- vso okolico okoli pacienta je treba razkužiti
- pregled vse terapije
- delitev zajtrka, kosila, večerje in s tem tudi pomoč pri hranjenju
- hranjenje po različnih sondah
- vizita in asistenca pri posegih
- preveza ran
- dajanje klistirja, ustna nega,
- aspiracije
- oskrba pacienta po operaciji, takim se vitalni znaki merijo vsako uro
- dajanje terapije p.o., rektalno, po NGS, nastavitev infuzije
- sprejem in premestitev pacienta, spremstvo pacienta s posteljo na razne preiskave

Pa še en problem, zakaj ne zaposlujejo več kot je potrebnih dipl. med. sester. Ko so zdravniki štrajkali za višje plače in jim odobrili, sem ujela pogovor naše glavne sestre, da to pomeni, da zdravstvo nima več denarja, da bi zaposlili kogarkoli v KC. Ta predvideni denar je šel za zdravnikove višje plače.




(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 20:28:04   
NAJBOLJŠA
Pupa, ne me hecat...
Delam v bolnici, ki spada pod UKC, pa v int.negi in int.terapiji, niti ena dipl.sestra ne deli i.v. terapije.Kaj ti pa je?
Pri nas je tko kot sem že opisala.Pa je isto na oddelku in v intenzivi, bilo kteri.

Pa da, nebi diskutirali o razlikah...Nihče nas ni vprašal, ali znamo, ali želimo deliti, oziroma nastavljati i.v. terapijo.Smo jo morale, če ne si lahko službo iščeš drugje.
Ali pa o izkušnjah.Sodelavka, srednja , je po 20 ali celo več letih, sedaj diplomirala.Kot veliko drugih.O obnašanju do nas , srednjih, in o tem , česa pa ona že nebo delala, sploh ne bom izgubljala besed.Je preveč žalostno.

Ja, za ta poklic moraš bit rojen.Se strinjam, in eni ga opravljamo še vedno, z veseljem.Samo plačani želimo biti primerno delu, ki ga opravljamo.


_____________________________

Life is short..enjoy it.
N.

(odgovor članu pupa06)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 20:43:30   
Anonimen
Ancy in pupa06- kapo dol! user posted image

(odgovor članu pupa06)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 20:46:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: NAJBOLJŠA
Delitev prehrane pacientom je tudi naše delo.

A ne delajo tega strežnice?--- oz. a imajo strežnice srednjo medicinsko izobrazbo? user posted image ... al' že mi enačimo strežnice s srednjimi medicinskimi sestrami?... zdaj pa ne vem več.

(odgovor članu NAJBOLJŠA)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 20:57:21   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: NAJBOLJŠA
Delitev prehrane pacientom je tudi naše delo.

A ne delajo tega strežnice?--- oz. a imajo strežnice srednjo medicinsko izobrazbo? user posted image ... al' že mi enačimo strežnice s srednjimi medicinskimi sestrami?... zdaj pa ne vem več.


oh kje pa kerensa.pa tudi hraniti jih je treba če ne morejo sami,ja...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 21:34:58   
kaj@
strežnice čistijo prostore in ne smejo imeti nobenega stika s pacienti,niti ne z nami,vsaj pri nas je tako,kje da bi šele delile hrano,pri nas še pripravnik sam ne sme deliti hrane,da se slučajno ne zmoti in da napačno dieto

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 21:36:29   
Anonimen
........... Ob tej točki mojega dolegega odgovora, ki ga verjetno ne bo prebral nihče


Samo povem ti, da sem prebrala :).

(odgovor članu Ancy)
  Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 22:08:07   
Blueberry
IZVIRNO SPOROČILO: aspirinčica

Ancy in pupa06- kapo dol! 

Se strinjam.user posted image Res zelo lepo napisano in na široko razloženo.user posted image

< Sporočilo je popravil Tiincy -- 18.9.2008 22:16:39 >


_____________________________

¤ Nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše. ¤

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 22:19:59   
NAJBOLJŠA
Aspirinčica, bom dala samo še kratek komentar...
Vrana vrani nikoli ne izkljuje oči.
A ne?


_____________________________

Life is short..enjoy it.
N.

(odgovor članu Blueberry)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 22:29:24   
lotoska
Verjetno se vodstvu KC in pristojnim ministrom kar smeje ob takem razkolu kolektiva med. sester.

(odgovor članu NAJBOLJŠA)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Plače medicinskih sester
18.9.2008 22:40:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lotoska
Verjetno se vodstvu KC in pristojnim ministrom kar smeje ob takem razkolu kolektiva med. sester.


To je žalostno.user posted image

Z Ancy in pupo06 se strinjam pri opisu dela.
In popolnoma nič nimam proti zvišanju plač srednjih medicinskih sester.
Tak, da ne bi bla rada spet na tapeti.

(odgovor članu lotoska)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Plače medicinskih sester
19.9.2008 0:19:15   
coca cola
IZVIRNO SPOROČILO: *dina*
- srednja sestra v ambulanti: vodenje amb., previjanje, papirologija itd
-sr.sestra v urgenci: previjanja, pomoč pri posegih (od šivanja do izpiranja do vstavljanja katetrov in sond...), teren in s tem urgence. V tem pride tudi vstavljanje i.v. kanalov, i.v. terapija. No še bi lahko naštevala, s tem da je več kot polovica teh dela delo visokih med.sester
- visoka med.sestra: delajo v dispanzerjih tako otroškem kot šolskem in v patronaži


Prosim če mi poveš en večji oddelek v naši Sloveniji kjer uradno nimajo zaposlene diplomirane medicinske sestre, po napisanem sodeč ALI nisi še nikoli imela opravka z njimi in ne veš kje se nahajajo ALI pa nimaš pojma o zdravstveni organizaciji oz. o tem kar naj bi slednja bila. Pa brez zamere. Dipl.med. sestra je na vsakem oddelku, delajo POVSOD kjer delajo srednje medicinske sestre, tudi v porodnišnici, delajo kot anastezijske sestre, takšne ali drugačne terapevtke, pomagajo v operacijskih, ma sploh nevem kakšno je to vprašanje potem.......

Druič citiraj ves post ki se ga napisala ali pa ga vsaj preberi...........sem napisala da delam v ZD in ne na večjih oddelkih. Tako je pač pri nas. In ne nimam poleg sebe in svojega dela zraven še diplomirane sestre

< Sporočilo je popravil *dina* -- 19.9.2008 0:20:32 >

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Plače medicinskih sester
19.9.2008 0:21:04   
coca cola
Ups nisem dobro citiralauser posted image

(odgovor članu coca cola)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Plače medicinskih sester
19.9.2008 10:52:51   
Ancy
Oprosti za zmedo, po drugi strani pa......... se ti zdi da v ZD rabite več diplomiranega kadra??? Men se nekako ne zdi da bi dipl.sestra sedela pred zdravnikovo ambulanto in delala to kar pri nas počnejo srednje medicinske sestre, po mojem mnenju to delo še zanje ni primerno ampak bi bilo lahko opravljeno z administratorko, sestra pa bi bila npr. na 3 ambulante za opravljanje svojega dela, in ne premetavanje kartotek/papirjev ipd.

(odgovor članu coca cola)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Plače medicinskih sester
19.9.2008 15:31:27   
NAJBOLJŠA
Ancy, glede ZD , se strinjam s teboj.



_____________________________

Life is short..enjoy it.
N.

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Plače medicinskih sester
19.9.2008 15:51:34   
katy82
Najbolša kako si mi?

HB da sem na porodniški,ti povem da me je vse minilo,da bi sploh še prišla nazaj,ko vidm kaj se dela gor pri vas oz.nas

Me pač spadamo na oddelek kjer so se vodilni znašli po svoje in nam naložili vse delo,že tko je fizičnega velik pol pa še en kup papirjev k da delam v pisarni.Za pristen stik s pacientom dobesedno nimaš več časa ker maš v glavi 100 in eno misel kaj moraš še nardit,da slučajno ne pozabiš k če mora naslednja izmena delat za tabo jih ful slišiš.Sam včasih res ne znese.Men je najbolj žalostno pri vsem tem samo to,da nastradajo nič hudega sluteči pacienti.

Sej v končni fazi bi marsikatera požrla tistih par evrov razlike sam se nam pa že res neumno zdi delat v okolju kjer ni nobenega spoštovanja do srednjega kadra.Ljubice drage šola ni vse,je pa velik to je res sam kam je pršel ta zdravstvo,da nam je prva doktrina denar ne pa strokovno znanje al pa bog ne daj prijazno iskrena beseda človeku,ki je resno bolan.


_____________________________

10.5. smo končno dočakali našo prelepo mačkico Laro
12.5. pa sem postala teta malemu lumpu Anžetu
Le kaj nam bo prinesel 16. december

(odgovor članu NAJBOLJŠA)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Plače medicinskih sester
19.9.2008 17:42:37   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: aspirinčica

IZVIRNO SPOROČILO: lotoska
Verjetno se vodstvu KC in pristojnim ministrom kar smeje ob takem razkolu kolektiva med. sester.


To je žalostno.user posted image

Z Ancy in pupo06 se strinjam pri opisu dela.




Ja drage moje, če bi bila res taka razdelitev dela, kot ga opisujete potem se nebi pritoževale....kaj mislite?????? tako je mogoče v teoriji, a v praksi vsaj pri nas niti podrazno to ne drži!
Pri nas pač delamo vse..od Prevez CVK,  vse infuzije in IV terapijo, vključno z narkotiki...jih pripravjamo in apliciramo!
Preveza dekubitusov-ja seveda...v sanjahuser posted image
Endoskopije pri nam asistira sr. med. sestra...
No uglavnem če bi bila dobra organizacija nebi prišlo do sporov..tako pa je večina dela na nas..in seveda 1x je mogl počit...je pa tako, da se dipl. sestre lepo zavedajo da bodo potegnile kratko..oz, da bodo mogle začet delat to, za kar so usposobljene! pa ne rečem, da mal delajo..gre se sedaj zato, ker ti je malo mimo, da opravljaš in odgovarjaš za delo  za katerega nisi plačan!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?