|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
18.9.2008 20:11:57   
Anonimen
pa zraven niti pomisliš ne,


Tu je najvecja caka, da ves cas zivis na tistih plusih....

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
18.9.2008 20:16:45   
Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

kako pogosto pa se dogaja, da sklad propade in izgubiš vse?


Skoraj nikoli.
Samo se je potrebno pred vlaganjem soociti tudi z ekstremnimi izgubami in ta je najbolj ekstremna. In ce v tem trenutku nic, ko imas se ves denar na mizi, nisi niti sposoben na to pomisliti, kako bos potem sprejel izgubo? To je soocenje bolj v smislu, da sam sebe preveris, koliko si pripravljen tvegati. Ceprav veliko ljudi raje verjame dobremu marketingu, ki ne obljublja nic drugega kot visoke donose. Samo treba je brati tudi drobni tisk in poznati tudi sebe, v smislu nagnjenosti k tveganju. V obdobju visokih obljubljanih donosov pa to pocne zelo malo ljudi...


bolj se ne bi mogla strinjat s tabo......

nažalost bomo mogli še nekaj takih vzponov in padcev pri nas dočakati, da se bomo začeli zavedati, da skladi niso le med in mleko in v treh letih 150% donos.........

to, da so bili slo skladi v času tranzicije izključno na slovenskem trgu in da praktično nismo doživeli nekega konkretnega padca, je za vlagatelje prineslo več slabega, kot dobrega........

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
18.9.2008 22:17:02   
Primoza
To da v Sloveniji ni bilo konkretnega padca pa sploh ne drži, verjetno ste premlade ali pa se ne spomnite oz. vas to takrat ni zanimalo.

Aja še malo dokazov...

LINK

LINK

Padec ni nič posebnega, le povprečen.

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 18.9.2008 22:32:15 >

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
19.9.2008 8:11:12   
puncica
Uh vidim da mi je žal da sem to sploh vprašala, ne vem kaj se zdej tle penite in vas tole pogreva, sva pač naredila tako kot sva in kaj naj zdej je kar je, nisem pa nobenga spraševala ali sva naredila prav ali ne ampak me zanima, kako vi varčujete in kaj se zdaj trenutno najbolj splača in ja zadeve sva zaupala profesionalcem, no ne vem zdej kaj pomeni profesionalec, jaz razumem pod to ljudi ki se s tem ukvarjajo in če ti vlagaš v vzajemni sklad oni obračajo tvoj denar, ne iščeš sam delnic in obveznic.

In ja pač nimava glih ful pojma o tem veva pa osnove in zato sva se odločila za to in zdej tu pametovanje da naj se v to ne spuščamo če nimamo pojma, namesto da bi povedali kako in kaj mi je popolnoma brezpredmetno, in vidim da je najlažje samo obtoževanje in ne podat nobenga pametnga kontretnega odgovora. Midva rabiva zdaj kak predlog kako denar za 2 leti najbolje naložit, ker nimava več časa za dolgoročno varčevanje, ne rabim pa pametovanja kako smo glupi in butasti ker se v to spuščamo in nimamo pojma.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
19.9.2008 8:42:45   
Ženkica
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

. Midva rabiva zdaj kak predlog kako denar za 2 leti najbolje naložit, ker nimava več časa za dolgoročno varčevanje,



Banka user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
19.9.2008 8:53:09   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

To da v Sloveniji ni bilo konkretnega padca pa sploh ne drži, verjetno ste premlade ali pa se ne spomnite oz. vas to takrat ni zanimalo.

Aja še malo dokazov...

LINK

LINK

Padec ni nič posebnega, le povprečen.


1. govorimo o skladih
2. probaj gledati na sklade po zakonodaji, ki je nastala po Dadasu.... dadas je bil čisti zakonodajski spodrsljaj, kateri se praktično ne more več ponoviti
3. edini padec je bil leta 200, pa še to so skladi v večini naredili do konca leta vseeno plus http://www.financna-tocka.si/primerjava.php
pa sedaj ta padec, v katerem smo trenutno http://www.financna-tocka.si/primerjava.php

posamezne delnice so imele pa lahko ogromne padce in rasti, pa se to v skladih kar nekako porazgubi, ker niso odvisni od ene delnice, temveč od kar nekaj njih.......

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
19.9.2008 8:58:45   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

Uh vidim da mi je žal da sem to sploh vprašala, ne vem kaj se zdej tle penite in vas tole pogreva, sva pač naredila tako kot sva in kaj naj zdej je kar je, nisem pa nobenga spraševala ali sva naredila prav ali ne ampak me zanima, kako vi varčujete in kaj se zdaj trenutno najbolj splača in ja zadeve sva zaupala profesionalcem, no ne vem zdej kaj pomeni profesionalec, jaz razumem pod to ljudi ki se s tem ukvarjajo in če ti vlagaš v vzajemni sklad oni obračajo tvoj denar, ne iščeš sam delnic in obveznic.

In ja pač nimava glih ful pojma o tem veva pa osnove in zato sva se odločila za to in zdej tu pametovanje da naj se v to ne spuščamo če nimamo pojma, namesto da bi povedali kako in kaj mi je popolnoma brezpredmetno, in vidim da je najlažje samo obtoževanje in ne podat nobenga pametnga kontretnega odgovora. Midva rabiva zdaj kak predlog kako denar za 2 leti najbolje naložit, ker nimava več časa za dolgoročno varčevanje, ne rabim pa pametovanja kako smo glupi in butasti ker se v to spuščamo in nimamo pojma.



v svetu zagotovo obstajajo večji profesionalci, kot so v SLO, ker imajo tudi daljšo tradicijo, pa ne morejo nič ukreniti, da tega padca ne bi bilo. Dejstvo je, da padajo vrednosti na svetovnih borzah, nima to veze z načino upravljanja družb za upravljanje. In to nas razpeni, ker nekam vložite denar, sploh ne veste kam, niti ne poznate zadeve. Da bi si kaj prebrali - bog ne daj (pa zakaj bi, če je sosed rekel, da je to ok), ko pa ne gre v željeni smeri, si pa tudi ne vzamete časa, da bi se pozanimali zakaj do tega pride, ampak obtožite ljudi, ki s tem nimajo nič, ne prevzamete lastne krivde in s tem boljše spite?

kaj pa je zate pameten in konkreten odgovor? Da ti rečemo, da imaš prav?

povej mi, v katerih skladih si imela, pa ti bom takoj povedala, če si sta se SAMA odločila pametno ali ne.......
Lej, nobeden vaju ni silil v to. odločila sta se sama, pa se nista pozanimala, kam data? Jaz tega pač ne morem razumeti............ Pa ni problem v tem, da nimate pojma, ampak v tem, da si tudi toliko časa ne vzamete, da bi se o tem malo posvetovali, si kaj prebrali, itd......

kje varčujem? v vzajemnih skladih, življenjskem zavarovanju vezane za vzajemne sklade in na banki.......

Kaj življenjsko zavarovanje imata?

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
19.9.2008 8:59:33   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Ženkica

IZVIRNO SPOROČILO: puncica

. Midva rabiva zdaj kak predlog kako denar za 2 leti najbolje naložit, ker nimava več časa za dolgoročno varčevanje,



Banka user posted image



nič drugega, kot le banka. Pa če se da, si dajta vezat na eno leto, da bosta vsaj kaj dobila, sicer je inflacija višja, kot so obresti na banki......

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
19.9.2008 9:46:08   
Nika v službi
Freycha, se ne bi mogla bolj strinjati s vsemi tvojimi posti.

Svetovanje kar ad hoq je res brezpredmetno, saj ne poznamo vseh najpomembnejših dejstev. Zgolj znesek, ki bi ga želel nekdo oplemenitit, je še najmanj pomemben podatek.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
19.9.2008 10:31:24   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

v svetu zagotovo obstajajo večji profesionalci, kot so v SLO, ker imajo tudi daljšo tradicijo, pa ne morejo nič ukreniti, da tega padca ne bi bilo. Dejstvo je, da padajo vrednosti na svetovnih borzah, nima to veze z načino upravljanja družb za upravljanje. In to nas razpeni, ker nekam vložite denar, sploh ne veste kam, niti ne poznate zadeve. Da bi si kaj prebrali - bog ne daj (pa zakaj bi, če je sosed rekel, da je to ok), ko pa ne gre v željeni smeri, si pa tudi ne vzamete časa, da bi se pozanimali zakaj do tega pride, ampak obtožite ljudi, ki s tem nimajo nič, ne prevzamete lastne krivde in s tem boljše spite?

kaj pa je zate pameten in konkreten odgovor? Da ti rečemo, da imaš prav?

povej mi, v katerih skladih si imela, pa ti bom takoj povedala, če si sta se SAMA odločila pametno ali ne.......
Lej, nobeden vaju ni silil v to. odločila sta se sama, pa se nista pozanimala, kam data? Jaz tega pač ne morem razumeti............ Pa ni problem v tem, da nimate pojma, ampak v tem, da si tudi toliko časa ne vzamete, da bi se o tem malo posvetovali, si kaj prebrali, itd......

kje varčujem? v vzajemnih skladih, življenjskem zavarovanju vezane za vzajemne sklade in na banki.......

Kaj življenjsko zavarovanje imata?


Ne vem kako lahko obtožuješ človeka ki ga sploh ne poznaš, ne vem kater sosed bi men v naših rovtah povedal da je pa to in to fajn user posted image in da naj dava denar tja, mislim, če imaš ti take izkušnje da to delajo drugi ni treba posploševat, men ni noben sosedski kekec svetoval kam naj dam denar ampak sva se po internetu sama poučila o tem in po proučevanju različnih skladov se nama je zdel najbolj primeren sklad Galileo, žal sva zamudila nekaj let in prepozno začela vlagati vanj, ampak zdej gre itak vse navzdol in glede na to da sva imela plan denar vzet ven kmalu ker ga rabiva se je že zdaj ko sva ga vzela zdelo prepozno ampak vsaj nekaj je. Ja pa še neki, ne vem kje sem JAZ koga obtoževala, če to najdeš mi prosim prilepi, vem da na gibanje tečajev nima noben vpliva no če govoroimo o fizični osebi kot človeku zato ne vem zakaj bi koga obtoževala, tako da še enkrat NE POSPLOŠUJ!!!

In glede konkretnih odgovorov nisem hotela da mi govorite da imam prav ampak da mi SVETUJETE kam denar dat. oz. poveste svoje izkušnje, ampak ti bereš itak sam tist kar ti paše pa še zraven si kej zmisliš.

Zdej bom pa debato zaključila, ker nima smisla več naprej debatirat, sej vidim da sem obravnavana kot nekdo ki nima pojma, ti pa kot da si pojedla vso pamet sveta.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
19.9.2008 11:09:19   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

v svetu zagotovo obstajajo večji profesionalci, kot so v SLO, ker imajo tudi daljšo tradicijo, pa ne morejo nič ukreniti, da tega padca ne bi bilo. Dejstvo je, da padajo vrednosti na svetovnih borzah, nima to veze z načino upravljanja družb za upravljanje. In to nas razpeni, ker nekam vložite denar, sploh ne veste kam, niti ne poznate zadeve. Da bi si kaj prebrali - bog ne daj (pa zakaj bi, če je sosed rekel, da je to ok), ko pa ne gre v željeni smeri, si pa tudi ne vzamete časa, da bi se pozanimali zakaj do tega pride, ampak obtožite ljudi, ki s tem nimajo nič, ne prevzamete lastne krivde in s tem boljše spite?

kaj pa je zate pameten in konkreten odgovor? Da ti rečemo, da imaš prav?

povej mi, v katerih skladih si imela, pa ti bom takoj povedala, če si sta se SAMA odločila pametno ali ne.......
Lej, nobeden vaju ni silil v to. odločila sta se sama, pa se nista pozanimala, kam data? Jaz tega pač ne morem razumeti............ Pa ni problem v tem, da nimate pojma, ampak v tem, da si tudi toliko časa ne vzamete, da bi se o tem malo posvetovali, si kaj prebrali, itd......

kje varčujem? v vzajemnih skladih, življenjskem zavarovanju vezane za vzajemne sklade in na banki.......

Kaj življenjsko zavarovanje imata?


.....ampak sva se po internetu sama poučila o tem in po proučevanju različnih skladov se nama je zdel najbolj primeren sklad Galileo, .....
glede na to da sva imela plan denar vzet ven kmalu ker ga rabiva se je že zdaj ko sva ga vzela zdelo prepozno ampak vsaj nekaj je.



Zgornja izseka povesta vse. Vsaj tistim, ki smo - kot praviš - požrli vso pamet sveta.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
19.9.2008 13:45:41   
Olivija
Midva bova pustila denar v skladih. Itak imava samo kakšne 8000 EUR v dveh skladih in mogoče se bo pa v naslednjih 10 letih še kaj spremenilo.

 
Sicer midva zdaj ne misliva nikamor več vlagat, če bi pa, potem bi pa vzela kakšne državne obveznice.

Premišljujem pa tudi, da bi kupila nekaj zlata in ga zakopala na vrtu. user posted image

< Sporočilo je popravil Olivija -- 19.9.2008 13:49:15 >

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
19.9.2008 14:50:27   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

Premišljujem pa tudi, da bi kupila nekaj zlata in ga zakopala na vrtu. user posted image


In kje je tvoj vrt? A je pes zelo hud?user posted image

Resno: zlato ni slaba naložba, pa ni ti treba kopat po vrtu. Najemi sef (če ga že nimaš), stopi do Mora in voilla. Zlata kolikor hočeš.user posted image

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
19.9.2008 23:02:21   
Anonimen
Midva rabiva zdaj kak predlog kako denar za 2 leti najbolje naložit, ker nimava več časa za dolgoročno varčevanje


To sem ti ze v prvem postu odgovorila, da je za pesimiste samo in ednina varna nalozba (sploh na kratek rok, o katerem govoris) banka.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
19.9.2008 23:04:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: puncica

.....ampak sva se po internetu sama poučila o tem in po proučevanju različnih skladov se nama je zdel najbolj primeren sklad Galileo, .....
glede na to da sva imela plan denar vzet ven kmalu ker ga rabiva se je že zdaj ko sva ga vzela zdelo prepozno ampak vsaj nekaj je.



Zgornja izseka povesta vse. Vsaj tistim, ki smo - kot praviš - požrli vso pamet sveta.


Tocno to.

V solah bi uvedala dodaten predmet, osnove financne pismenosti.
Poleg tistega o zdravi prehrani user posted image .

ps. nisem borzna posrednica, da se ne bos po nepotrebnem razburjala :).

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
20.9.2008 8:55:48   
Primoza
Lej, v letih, ki jih omenjava prave industrije vzajemcev pri nas sploh ni bilo, tako da je najbolj primerljivo gledati par "blue chip" delnic iz tistega časa.

Padec je bil tudi okrog 1996, ko je Dadas razprodal celoten portfelj dobrih delnic borza pa jih ni bila sposobna pojesti. Stanje je kar primerljivo z današnjim, še posebno ker imajo podoben vpliv, kot takrat Dadas nekateri novi produkti npr. knockout certifikati. Na tujih borzah pa šortanje.

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 20.9.2008 9:57:59 >

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
20.9.2008 10:05:59   
Primoza
Za omenjeno družbo smo že ugotovili, da verjetno ni najugodnejša za nakup plemenitih kovin, ker se jih lahko dobi direktno od grosistov brez tako velike provizije.

Sploh pa je plemenite kovine nabila množica vlagateljev, ki enako mislijo, da se bodo s tem izognili finančni krizi.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
20.9.2008 10:23:11   
Anonimen
Lej, v letih, ki jih omenjava prave industrije vzajemcev pri nas sploh ni bilo, tako da je najbolj primerljivo gledati par "blue chip" delnic iz tistega časa.


Nas trg je bil v teh letih res bolj vaska trznica kot prava borza user posted image user posted image .

Sicer se pa dobro spomnim padca svetovnih borz v letih 2001 in 2002, ki je sledil poplavi vsega obetajocih dot com podjetij.
Vzporednica, ki se da potegnit s trenutnim dogajanjem je ta, da se od visokih obljub in pricakovanj ne da ziveti in da je na dolgi rok podlaga za zasluzke produktiven realni sektor in ne obljubljajoci financni.

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
20.9.2008 11:30:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Midva rabiva zdaj kak predlog kako denar za 2 leti najbolje naložit, ker nimava več časa za dolgoročno varčevanje


To sem ti ze v prvem postu odgovorila, da je za pesimiste samo in ednina varna nalozba (sploh na kratek rok, o katerem govoris) banka.

Pa še to država garantira samo določen znesek, če gre banka v franže.
Drugače sem pa mnenja, da je naložbe najboljše razpršit. Nekaj v skalde, kar je dolgoročno, nekja na banko, če slučajno kaj potrebuješ sproti, če pa hočeš največ imeti od denarja in najbolj sigurno, da ti ga inflacija ne požre je pa vsekakor to, da ga sproti zapraviš.
Pa nepremičnine so tudi neke vrste varčevanje (stanovanje, zemljišče), samo kako bo, se tudi to ne ve.

< Sporočilo je popravil decembrka -- 20.9.2008 11:33:24 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
20.9.2008 11:35:45   
Anonimen
Pa še to država garantira samo določen znesek, če gre banka v franže.


Res je, do 22.000€.

< Sporočilo je popravil Mič II -- 20.9.2008 11:36:03 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
20.9.2008 13:20:20   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Lej, v letih, ki jih omenjava prave industrije vzajemcev pri nas sploh ni bilo, tako da je najbolj primerljivo gledati par "blue chip" delnic iz tistega časa.

Padec je bil tudi okrog 1996, ko je Dadas razprodal celoten portfelj dobrih delnic borza pa jih ni bila sposobna pojesti. Stanje je kar primerljivo z današnjim, še posebno ker imajo podoben vpliv, kot takrat Dadas nekateri novi produkti npr. knockout certifikati. Na tujih borzah pa šortanje.


lej, meni dol visi, če je bila prava industrija vzajemcev ali ne.... takrat so obstajali že od Ilirike, KD-ja, Infondovi skladi, Probanka, Primorski skladi, pa mogoče sem še koga izpustila.... to so tudi sedaj največji ponudniki skladov, zato mi me govorit, da ni bilo prave industrije vzajemcev.......

hočeš videti tisto, kar pač hočeš videti.... dejstvo pa je (in to neizpodbitno), da skladi v 15. letih niso še doživeli konkretnih padcev (sicer je to meni prej slabo, kot dobro), zato ne uči krive vere.....

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
20.9.2008 13:56:45   
Anonimen
dejstvo pa je (in to neizpodbitno), da skladi v 15. letih niso še doživeli konkretnih padcev (sicer je to meni prej slabo, kot dobro),


To bi bilo dobro, ce bi bila tudi rast zmerna.
Pretirana rast pa prinese tudi streznitvene padce.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
20.9.2008 17:45:43   
Primoza
Ma problem je vedno, da se zdijo trenutni padci nekaj enkratnegauser posted image user posted image user posted image .

Drugače pa ti malo iskanja po arhivih lepo pove, da so bili skladi pred letom 2002 povsem obrobni igralci na trgu, praktično zanemarljivi.

2002

 
2005

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 20.9.2008 17:54:37 >

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
20.9.2008 17:53:58   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

hočeš videti tisto, kar pač hočeš videti.... dejstvo pa je (in to neizpodbitno), da skladi v 15. letih niso še doživeli konkretnih padcev (sicer je to meni prej slabo, kot dobro), zato ne uči krive vere.....


Življenska doba skladov kot takih ni dovolj dolga, da bi se sploh dalo narediti primerjavo. 1993, ki ga ti omenjaš kot mejnik je pa ravno termin sesutja Dadasovih skladov, ki jih načrtno izpuščaš iz svoje malce časovno omejene računice. tako po spominu agonija je trajala če se ne motim do 1996, leto gor in dol in takrat se je z borzo ukvarjalo le par ljudi. Nato so skladi več kot manj skorja desetletje životarili na račun relativno dobro obrestovanih hranilnih vlog. Potem pa se je začelo obdobje nenormalne rasti trga in sredstev v VS, takega obdobja je pa slej ko prej konec oz. je naslednji vrh oddaljen x let.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Vzajemni skladi - a sploh še varčujete?
20.9.2008 20:19:07   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Življenska doba skladov kot takih ni dovolj dolga, da bi se sploh dalo narediti primerjavo. 1993, ki ga ti omenjaš kot mejnik je pa ravno termin sesutja Dadasovih skladov, ki jih načrtno izpuščaš iz svoje malce časovno omejene računice. tako po spominu agonija je trajala če se ne motim do 1996, leto gor in dol in takrat se je z borzo ukvarjalo le par ljudi. Nato so skladi več kot manj skorja desetletje životarili na račun relativno dobro obrestovanih hranilnih vlog. Potem pa se je začelo obdobje nenormalne rasti trga in sredstev v VS, takega obdobja je pa slej ko prej konec oz. je naslednji vrh oddaljen x let.


obdobje Dadasa nisem nič izpustila, sem pa napisala, da se je Dadas zgodil zaradi neprimernih in preveč ohlapnih zakonov, ne pa zaradi padca borze kot take....

Sem imela priložnost delati z enim od prvih igralcev na SLO borzi, je dostikrat tudi pravil štorije, kako so se štirje dobili na borzi, pa so trgovali z delnicami.

Ampak spet mešaš sklade in delnice.....

v nadaljevanju praviš, da je agonija trajala do 96 leta, potem pa je skoraj desetletje životarili na račun obrestovanih hranilnih vlog. Veš, da je to po tvoje do 2006? Torej do dveh let nazaj? Pa ti takoj povem, da temu ni tako, ker so imeli skladi dobre donose zaradi obdobja tranzicije, ki se je konkretno zaključil okoli leta 2006. Samo v tem času so skladom dobre donose prinašali prevzemi raznozraznih podjetij in rast ostalih delnic, ki sicer niso imele veze s prevzemi, a se je to pač dogajalo. Ker pa je bilo tistih par skladov ključnih igralcev pri prevzemih, pa so se ti donosi resnično poznali na skladih. Dokler ni SLO trg postal premali za sklade, tranzicija se je bližala koncu in nujno potrebno je bilo spremeniti zakonodajo, da so lahko začeli skladi vlagati več, kot le 10% svojega premoženja v tujino...... Sedaj smo pa tu, kjer smo......

btw puncica, če bo šlo tako naprej, ti bo zelo hitro žal, da si dvignila iz sklada user posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?