|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 19:50:10   
teja28
ja, vidim, da se pogovor vrti cisto v drugo smer. Hvala vsem , ki se napisale svoja mnenja, ceprav so malce izven mojega vprasanja. user posted image  Sama o vegetarijanstvu vem precej in to, kaj, kje in kdaj bo moj otrok jedel, je popolnoma moja stvar...zanimale so me le izkusnje ostalih vegetraijank in njihovih user posted image .

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 19:55:20   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

Samo ,če se pa nekaj otrok najde na kupu, kjer so starši nastrojeni proti vegeterijancem,


Verjemi, da ste/so mi vegiji preveč premalo pomembni, da bi ji zaničevala in se sploh kako drugače ukvarjala z vami/njimi. Samo če pa je debata objavljena na nekem javnem forumu, kot je ta in ne kaj že "svetjelep", potem pa je za pričakovati, da bodo kometnarji taki in drugačni. In zakaj jih je tako težko sprejeti? A vas kaj boli? Ne razumem dobro....

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 20:00:47   
ninachow
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

Samo ,če se pa nekaj otrok najde na kupu, kjer so starši nastrojeni proti vegeterijancem,


Verjemi, da ste/so mi vegiji preveč premalo pomembni, da bi ji zaničevala in se sploh kako drugače ukvarjala z vami/njimi. Samo če pa je debata objavljena na nekem javnem forumu, kot je ta in ne kaj že "svetjelep", potem pa je za pričakovati, da bodo kometnarji taki in drugačni. In zakaj jih je tako težko sprejeti? A vas kaj boli? Ne razumem dobro....

volga, kadar napišeš odgovor, mi sploh ni potrebno komentirati, ker prehitevaš moje misli. čestitke.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 20:11:06   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

Samo ,če se pa nekaj otrok najde na kupu, kjer so starši nastrojeni proti vegeterijancem,


Verjemi, da ste/so mi vegiji preveč premalo pomembni, da bi ji zaničevala in se sploh kako drugače ukvarjala z vami/njimi. Samo če pa je debata objavljena na nekem javnem forumu, kot je ta in ne kaj že "svetjelep", potem pa je za pričakovati, da bodo kometnarji taki in drugačni. In zakaj jih je tako težko sprejeti? A vas kaj boli? Ne razumem dobro....




Bla bla bla...če bi ti bila to tako nepomembna tema, se sploh oglasila ne bi.Prvotna debata je bila itak čisto nekaj drugega, pa si jo ti in še nekaj tebi podobnih,kot ponavadi, obrnile čisto v drugo smer, stran od vprašanja.Ker avtorica je navsezadnje samo za izkušnje spraševala, ne pa, kaj si kdo misli o vegeterijanstvu.Komentarje je težko sprejeti,ker ,kot sem napisala že parkrat,so napisani na posmehljiv način.Če bi bili napisani na nekem nivoju, ne bi nič rekla.Saj to sem že napisala.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vegetarijanstvo
2.10.2008 7:22:47   
butt3rfly
preden ste se vse tako razburile, bi se lahko vsej pozanimale, če je avtorica te teme vegetarijanka in če misli tako vzgojiti tudi svoje otroke. tega pa noben ni vprašu. bi me pa zanimalo vedeti.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vegetarijanstvo
2.10.2008 7:54:17   
puncica

IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly

preden ste se vse tako razburile, bi se lahko vsej pozanimale, če je avtorica te teme vegetarijanka in če misli tako vzgojiti tudi svoje otroke. tega pa noben ni vprašu. bi me pa zanimalo vedeti.


Po moje ni ker če bi bila vegetarianka je tud men čudno da sprašuje kaj dajat otroku, mogoče je pa šele frišna vegetarijankauser posted image ker če noče dajat mesa, a pol ona pozna samo meso al kaj, je ja toliko različne hrane da je meso samo kaplja v morje, jaz nisem vegetarijanka, ker brez mesa ne bi mogla živet, ga enostavno rabim, pa menim da zelo zdravo živim ampak še vedno menim da mi meso ne dela take škode kot bi mi delal junk food. Poznam pa veliko "kvazi" vegetarijank, ki jedo vse prej kot zdravo, npr. pohan sir pa pomfri mi glih ne deluje zdravo je pa vegetarijansko ja, pa hvalijo se s tem kako so ozaveščeni in ne jedo mesa ja bul šit.

Me pa zanima kako hudiča veš da otroku ni všeč meso če mu ga sploh ne ponudiš, pa na nobeno konkretno ne kažem, to mi je pa res čudno, jaz svojim otrokom nudim vse od mesa do sadja, do zelenjave, do sladkarij in tako se mi zdi najbolj prav, ker otrok mora spoznati vse in vegetarijanstvo (kar spada zraven) in mesne izdelke, se mi pa zdi da je čist preveč ljudi ki so vegetarijanci in doma ne pripravljajo mesa in pol trdijo da otrok noče jest mesa, to mi je pa mal mimo, to je ravno tako kot jaz ne bi dala nikol otroku sladkarije in rekla ja moj otroc pa ne jedo sladkarij.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
2.10.2008 8:41:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: vegetarijanstvo
2.10.2008 9:37:16   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

IZVIRNO SPOROČILO: katra55

To je meni mal too much. Sej se bo otrok sam odločil če bo vegi, ko bo dovolj star...


Se podpišem.
Poleg tega otrok, ki raste potrebuje beljakovine visoke biološke vrednosti, ki jih z zelenjavo ne dobi dovolj. Da o vitaminih in železu ne govorim.





Zakaj moj otrok po tej logiki nima slabe krvi?Zakaj je normalno razvit v vseh pogledih?Od kje ti podatek, da beljakovin in železa ne dobi dovolj z zelenjavo?Za vitamine se pa najbrž hecaš a neuser posted image ...menda vsak ve, da jih je največ v sadju, v mesu pa sigurno ne.

Ja hecam se pa na faksu nas tud hecajo.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vegetarijanstvo
2.10.2008 9:50:45   
Njuškalo
Lukrecija, dejansko poznam starše,ki svoje otroke učijo, da je vege hrana slaba.In to ne mislim, da je tako pri vseh mesojedcih, samo tako kot imaš med vegiji psihiče, so tudi med mesojedimi.To je bila moja poanta.Tako kot ti poznaš nekaj čudnih vegijev, tudi jaz poznam nekaj čudnih mesojedcev.Moj svak naprimer, je svojemu sinu rekel, da če kdaj postane vegeterijanec, da ga vrže iz hiše.Svak je izključno meso in slane prigrizke.Tudi, če si skuha kako zelenjavno juho, potem vso zelenjavo zavrže, noter pa nareže klobaso.Pa ni edini tak mesojedec,ki ga poznam.Puncica, se čisto strinjam, da pomfri pa pohan sir nista glih neka predstavnika zdrave hrane.Sama mleka in mlečnih izdelkov itak ne jem, sin pa občasno dobi tudi pohan sir, ampak to res občasno.Enako velja za pomfri.Jaz mu rajši dajem kakšno drugo vegi hrano, ki je bolj zdrava.
Katra55, jaz sem te čisto resno vprašala, kar sem napisala, v odgovor pa dobim, da se hecas ti in na faksu.Mene resnično zanima, od kje ti taki podatki, da naprimer vege človek ne dobi dovolj vitaminov, če jih je pa glih v sadju največ?Če vas to učijo na faksu, je pa to mal čudna izobrazba, res, pa ne mislim to na noben žaljiv način, samo,da bi vegiju manjkalo vitaminov, je pa res bosa.To, da nam kao manjka železa, še sklepam, zakaj mesojedci to mislijo.Za beljakovine že ne vem več, kakšno razlago imate, samo za vitamine mi pa res ni čisto nič jasno.No,ampak očitno ne želiš odgovorit, tudi prav.

< Sporočilo je popravil Njuškalo -- 2.10.2008 9:51:53 >


_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: vegetarijanstvo
2.10.2008 9:56:59   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Zdej pa malo bolj na izi, ok? Prvo.. nisem nikjer pisala, da je vegi prehrana slaba. In ja, tema je  zašla. Zanimalo me je kako to funkcionira potem, ko je otrok malo starejši. Sem predvidevala, da se  bodo našle mamice in bodo odgovorile na vprašanje.
Nikjer ni napisano, da so te mamice slabe in , če je tako razvidno iz mojih odgovorov, se opravičujem. To ni bil moj namen.
Njuš.. pisala si, da so otroci (vegi) izobčeni v vrtcu zaradi neumnih pogledov  staršev mesojedcev. Ma, pokaži mi enega starša, da bi takšne neumnosti, kot je "vegi prehrana je slaba", učil svojega otroka. Vidiš, tukaj je pa tvoj odgovor žaljenje nas mesojedcev.
Sama tega nisem tako vzela, ampak nekatere bi pa lahko. Posploševanje.

Načeloma meni dol visi katera je vegetarijanka, katera mesojedka, katera kadi, katera pije,... vsak ve zase najboljše.





No, to je že precej boljše napisano, čeprav imava različne poglede, je vseeno nek kulturen nivo pogovora.Jah, kako funkcionira ,ko je otrok odrasel.Pri mojem sinu je tako, da je bil vedno tak karakter,da so mu drugi sledili.In tudi zdaj precej sošolcev reče, da bi jedli tako kot on.On je s seboj čisto zadovoljen, tudi, če izstopa, ga niti ne moti.Sem mu pa rekla, naj mesojedcem ne teži, kako lahko jejo meso.Naj ve, da ima vsak svoj način življenja in ,da se vsak sam odloča po svoji vesti.Zato mogoče niti nima nekih konfliktov z drugimi glede hrane.V vrtcu je bilo več problemov, če gledam nazaj, čeprav kaj tragičnega ni bilo.Ali pa jaz ne jemljem vsega skupaj tragično, mogoče bi kakšna druga mamica naredila iz kakšne stvari cel halo.V šoli moram rečt, da so tudi starši sošolcev ful v redu, vedno, ko je kakšno praznovanje rojstnega dne, za tamavga zrihtajo vegi hrano, ful spoštujejo to, da je tamav vegi.Tudi učiteljica ne dela problemov, v bistvu je na šoli edini problem ravnateljica,ki res nima posluha za nikogar, ne le za vegije.user posted image Drugače pa izven šole poznam precej staršev,ki so zelo nastrojeni proti vegijem.Kaj pa vem zakaj, mogoče poznajo kakšne čudne primerke, pa mislijo, da so potem vsi taki.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vegetarijanstvo
2.10.2008 10:10:09   
butt3rfly
oh, zdej ste pa že vse smotane.user posted image gonite svojo do amena. pojdite rajš kosilo kuhati. jst ga že imamuser posted image

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   [Brisano sporočilo]
2.10.2008 10:11:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vegetarijanstvo
2.10.2008 10:28:12   
CatJa
Zanimalo me je kako to funkcionira potem, ko je otrok malo starejši.


To ti lahko povem iz prve roke. Moj oče je že 25 let vegetarijanec. Prav tako njegova žena, ki ima iz prvega zakona sina, drugi sin je moj polbratec. Pri obeh se je tudi med nosečnostjo prehranjevala vegetarijansko, prav tako sta oba ta mala (še vedno) vegetarijanca. In najbrž vedno bosta. Ker pri njih način prehranjevanja ni modna muha, ampak način življenja. Se pravi so stvari preverjene/preštudirane v vseh detajlih. Kar se tiče prehrane v vrtcu in sedaj v šoli, nikoli ni bil problem. Pravzaprav se je začel kazat problem v tem, da sta mala dva na svojo željo(!) ukinila kosilo v šoli, saj jima je doma pripravljeno kosilo veliiiiiko bolj všeč kot v šoli. Kar pomeni, da se v šoli sicer potrudijo in takim primerom nudijo brezmesno kosilo, kar pa ne pomeni, da je le-to dovolj kakovostno. Kolikor so mi povedali, so jima seveda babice in dedki hoteli kdaj uturit meso, pa sta ga zavračala. Pa ne zato, kot bi kdo rekel, da so jima oprali možgane, ampak ker preprosto tega ne želita/potrebujeta/marata.

Sem pa vesela, da sem vegetarijance spoznala v tej luči - in jih tudi spoštujem, v bistvu jim zavidam, ker sem sama prelena, da bi se v to poglobila - ker če bi sodila po tistih, ki jim je vegetarijanstvo samo modna muha, bi bila verjetno tudi sama negativno nastrojena proti njim.


Aja, še to: sicer sploh ni primerljivo, ampak tiste, ki na nek način obsojate češ zakaj jih starši silijo, pa da se bodo že sami odločili,....zakaj pa ve otroke krstite, pa v cerkev vlačite, če se lahko itak kasneje sami odločijo, v kaj bodo verovali?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vegetarijanstvo
3.10.2008 11:07:43   
tinula
evo, sem vegetarijanka in tudi tamalo mislim hraniti po naših družinskih načelih. Če bo kdaj jedla meso, tudi prav.
V bistvu sem bolj privrženka zdrave prehrane kot vegetarijanstva za vsako ceno. Zdrava prehrana zame pomeni predvsem pestrost, pravilno kombiniranje in izbiranje kakovostnih živil, predvsem sezonskih in ekološko pridelanih.  Jem tudi malo mlečnih izdelkov - jogurte, skuto, maslo.
Na žalost vem ,da je iluzija v vrtcu pričakovati take vrste zdravo prehrano kot jo imamo v družini - npr. alpsko mleko dobijo skoraj vsak dan, čeprav je dokazano, da je visoko homogenizirane maščobe povzročajo spremembe na ožilju, ki so jih opazili že pri zelo majhnih otrocih.

Naša punčka je stara devet mesecev, v vrtec gre pri treh letih - upam, da se bo do tedaj kaj spremenilo, saj je razvoj zelo hiter. če ne, bom pač takrat videla, kaj se da narediti, dogovoriti.
zaenkrat sem šele na tem, da bom vesela, če dobi prostor v vrtcu user posted image .

(odgovor članu teja28)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vegetarijanstvo
3.10.2008 12:34:23   
nia5
Brezveze se prepirate, saj ima vsak pravico do svojega mnenja. Na izvirno vprašanje ti težko odgovorim, poznam pa primer (v moji familiji) ko je zanosila, je prenehala z vegetarijanstvom in tudi med dojenjem je jedla meso. Potem pa spet vege. Glede tega sem se absolutno strinjala z njo, saj zarodek in potem bebek potrebuje snovi, ki jih dobi iz mesa, nadomestki so po mojem mnenju za en drekec. Tudi sama sem bila vege tako da to spoštujem, vendar sem mnenja, da otroku mora biti nudeno vse in nato sam sprejema (ko je večji seveda) odločitve kaj mu je všeč oz. kaj mu paše in kaj ne. Jaz svojemu otroku nikoli ne bi odrekala mesa oz. ga ne bi črtala iz jedilnika, seveda pa se vsak sam odloči kako in kaj pri svojem otroku. Pa malo se polijte z mrzlo vodo, ste se tak razpištolile po nepotrebnemuser posted image user posted image  

(odgovor članu tinula)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: vegetarijanstvo
12.10.2008 22:55:43   
martita
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

[Aja, še to: sicer sploh ni primerljivo, ampak tiste, ki na nek način obsojate češ zakaj jih starši silijo, pa da se bodo že sami odločili,....zakaj pa ve otroke krstite, pa v cerkev vlačite, če se lahko itak kasneje sami odločijo, v kaj bodo verovali?


Enako sem razmišljala tudi jaz, medtem ko sem se prebijala čez fronto. Pa sem si mislila,brez veze provocirat....no, ne bom razpredala, se ti pa pridružujem v razmišljanju.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?