|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dilema
2.10.2008 12:40:21   
Freycha
mojcažiga eno vprašanje (upam, da ne preveč osebno): kaj to zdravstveno stanje bo vedno tako, da ne boš mogla še enkrat zanositi (oz. pri priporočljivo), al je možnost, da se zadeva popravi? Ker če je to za vedno tak, potem ne razumem, zakaj se za poseg ne odločiš? Mislim, mene bi tudi minilo,če bi se mogla s tistimi kondomi ukvarjati 12. let..... al pa še več user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Dilema
2.10.2008 15:18:26   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

mojcažiga eno vprašanje (upam, da ne preveč osebno): kaj to zdravstveno stanje bo vedno tako, da ne boš mogla še enkrat zanositi (oz. pri priporočljivo), al je možnost, da se zadeva popravi? Ker če je to za vedno tak, potem ne razumem, zakaj se za poseg ne odločiš? Mislim, mene bi tudi minilo,če bi se mogla s tistimi kondomi ukvarjati 12. let..... al pa še več user posted image


Tudi z mojim stanjem se da zanosit in rodit, vendar z velikim tveganjem. Z glavo ne silim skozi zid in se poskušam prav odločit glede morebitnega drugega otroka, ne bi pa si rada zaprla vse poti s sterilizacijo. Čeprav milsim vedno bolj pogosto tudi na to, ker sva za letošnjo jesen načrtovala nosečnost, pa me je zopet zauser posted image user posted image user posted image ...ala tromboza in zdaj sem adijo za eno leto.


lp, Mojca

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Dilema
2.10.2008 20:16:16   
Anonimen
Mič, sem enkrat na to vprašanje že odgovorila, ampak tebi z veseljem še enkrat napišem :
dvomim.


Hvala za odgovor.
Ce samo malenkost dvomis....potem ne naredi tega koraka. Prevec nepredvidljivo in skrivnostno je zivljenje,da si lahko pri 30-ih cisto šur. Jaz bi se za poseg odlocila samo iz mocnih zdravstenih razlogov (kar pa argument kondoma in sipe ni user posted image ).

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Dilema
2.10.2008 20:28:32   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Kaj pa če bi se mož dal zavezati?


o tem sva imela tudi že ogromno debat, ampak enostavno mu ni. Saj ga probam razumeti, samo me tudi razjezi, da je vso breme na ženski. Od kontracepcije, do zanositve, poroda, vzgoje....... on pa reče: ni mi, pa je to to user posted image

A tako... če gresta (bohnedaj) kdaj narazen, bo on s svojo novo partnerko še lahko imel otroke, ti pa nikoli več. Mlada si še, ne prenagli se s takimi dokončnimi dejanji.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Dilema
2.10.2008 20:32:22   
Anonimen
on pa reče: ni mi, pa je to to


Kako to mislis, ni mi?

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Dilema
2.10.2008 20:34:02   
Doll
Inekcija depo provera

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Dilema
2.10.2008 20:40:55   
Alfabeta
Freyca, saj Eca ima pravzaprav prav. Nikoli ne veš kaj življenje prinese in kako se obrne.....Mah, res je kruto, neham s tem stavkom o tem pisati.

Sama se za take stvari, ko se zadeva za 100% dokončno zaključi (vsaj naj bi se) ne odločam na tak način, če ni nujno potrebno, torej življensko potrebno. Torej iščem druge variante

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Dilema
2.10.2008 20:42:12   
Alfabeta
Freycha, še tole.... Vzdržnost,....jah to pa jaz ne bi. No ja, morda kdaj pa kdaj,user posted image moj mož pa ne bi bil za touser posted image

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Dilema
2.10.2008 20:59:47   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

on pa reče: ni mi, pa je to to


Kako to mislis, ni mi?


ni mu do ideje, da bi se dal "abjajcnit" kot on pravi... čeprav vsi vemo, da to ni dejansko abjajcnanje.....

bambina zakaj se tolikokrat postavlja vprašanje, če si z novim partnerjem ne bi želela imeti otroka (v primeru, da s tem ne bi bila več skupaj). Jaz otroka ne bi imela zaradi otroka in ne zaradi partnerja. Torej odgovor bo vedno isti: ne glede na to, s kom bom, ne bi imela več otrok.

O razlogih pa ne bom razpravljala, ker so privat in intimne narave in marsikdo tega ne bi razumeluser posted image

doll o tej injekciji smo že razpravljali in jo (kakor je meni razložila ginekologinja) lahko dobiš 3x, to je za recimo obdobje enega leta (oz. še manj), kaj pa potem?user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Dilema
2.10.2008 21:00:59   
Anonimen
ni mu do ideje, da bi se dal "abjajcnit" kot on pravi...


To pa je odgovor.
Raje ne komentiram.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Dilema
2.10.2008 21:01:36   
Doll
Inekcijo ti dobiš kolikokrat hočeš.Potrebuješ samo bel recept.user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Dilema
2.10.2008 22:32:59   
nu_tella
Jah diagrafma tudi meni ne diši...ampak baje da ni treba prekinit "dogajanja" in si jo it vstavljat. Lahko si jo že prej vstaviš...sam meni je res zgledala velika...se morma pr g. pozanimat če jo še predpisujejo ;) Sigurno je plačljiva... čeprav tako kot ti praviš nič ni 100% in ta nesproščenost med sexom je še najmanjša pri tabletkah... ampak ne vem...res da si še eno leto ne želim otroka, ampak recimo da se zgodi, to nebi bila ravno katastrofa. Ko bom pa imela že 2 otroka pa se mi zdi da bi bila ponovna zanositev "katastrofa" in verjetno takrat bi šla na ta poseg... kaj pa vem. Čez ziher ga ni... čeprav, da je tista gospa zanosila kljub preprezu jajcevodov...to mi je pa malo za lase privlečeno?!? Razen če je blo zelo kmalu po posegu?

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Dilema
3.10.2008 8:13:25   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

ni mu do ideje, da bi se dal "abjajcnit" kot on pravi...


To pa je odgovor.
Raje ne komentiram.


boljš da ne user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Dilema
3.10.2008 13:07:07   
Eca
Freycha - oprosti, nisem hotela biti kruta, samo svoje pomisleke sem ti napisala user posted image .

Mimogrede - moja bivša sodelavka je po prvem porodu šla na sterilizacijo in njen mož na "abjajcanje" ali kako pravi tvoj Freychauser posted image . No, čez 4 leta sta dobila še en paketek - eno lepo punčko. Ko je v bolnici povedala, da ni možno, da je noseča, zdravniki v MB bolnici niso mogli verjeti, da sta to osebi (mož in žena), ki sta oba imela pred slabimi 4 leti sterilizacijo. Evo - primer iz "druge" roke.
Saj ne da bi strašila, samo žal so tudi taki primerki in prav nič za lase potegnjeni.

Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Dilema
3.10.2008 22:26:11   
nu_tella
pa to ne morem verjet. A resno to?


A potem jačnike / semenovode samo zavežejo? To bi verjela, da se zgodi, da "vozeljček" popusti ;) Ker če jih dejansko prerežejo... Kaj potem tistim preostane, ki ne smejo zanositi zaradi zdravstvenih razlogov? Edino abstinenca?


_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Dilema
4.10.2008 14:29:44   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

on pa reče: ni mi, pa je to to


Kako to mislis, ni mi?


ni mu do ideje, da bi se dal "abjajcnit" kot on pravi... čeprav vsi vemo, da to ni dejansko abjajcnanje.....



Joj, smao meni je pa to tako grdo... v bistvu prenese celotno stvar nate... s tem ko reče, ni mi....jaz to slišim kot briga me, naredi sama kar češ, če češ...

Jaz tega ne bi naredila, ker to ima tudi drugačne posledice, ne le zaščito pred nosečnostjo, ker ko ti odstranijo reči, padeš v meno v bistvu, hormoni se ti mal sfuzlajo.. ma ne vem. Jaz imam vse sorte alergije na kar češ, kemijsko sem čist čudno narejena, pa mireno prenašam ok. Če ne bi pa imela pač kondom. Na tvojem mestu bi počakala s sterilizacijo. Aja, jaz sem imela enkrat že dolgo nazaj eno tako hormonsko reč, se ji je reklo vaginal ring, takrat so ga preizkušali nizozemci na naših dekletih in ženah, že 20 let nazaj, pa sem bila poskusni zajček. To je bila ena tolk fajn zadeva. Pri nas se ga še sedaj ne dobi. Čim ga je bilo treba plačat, ga slo. ni želela več, kaj češ. Če pa imaš koga v tujini, meni se zdi tisto še najboljše. Boljše kot tablete, boljše kot obliži, boljše kot katerikoli vložek....

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Dilema
4.10.2008 19:24:17   
Freycha
Gina praviš, da je to nizozemska stvar? Ker moj brat živi gor, sam verjetno gre težje do ginekologa in to dobi user posted image user posted image

sicer pa pri sterilizaciji nič ven ne jemljejo glih zato, da ženska ne pade v meno. Oz. lahko ti poberejo ven maternico, pa jajcevode, samo jajčnike probajo pustiti, da jajčeca še vedno dozorevajo in s tem se raven hormonov ne ruši. Ko pa grejo jajčniki ven oz. ko se v jajčnikih nehajo tvoriti nova jajčeca, pa tudi mena nastopi.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Dilema
4.10.2008 19:36:55   
Gina
Poglej, moji kolegici, sodelavki so jo delali nekaj let nazaj, pa je imela točno take "posledice", o katerih zgoraj pišem, pa vzrok je bil tudi isti kot pri tebi, mož je rekel ne bi, ona pa ni hotela več otrok, bila pa je res starejša od tebe. Pa ji glih tako niso nič ven pobrali v bistvu. Lahko pa vprašaš še kakšno drugo, če je bilo tako, ali kaj drugače. Morda ni pri vseh tako.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Dilema
4.10.2008 20:22:18   
Freycha
moja mama se je tudi dala, pa je imela še naprej menstruacijo. je pa res, da je potem hitro padla v meno, ampak mi je zatrdila, da to ni bila posledica sterilizacije.....user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Dilema
4.10.2008 21:06:08   
Gina
Ja, saj ta moja sodelavka je tudi imela nekaj časa še M, samo je bila zelo neredna tale M, čudna in zelo hitro je potem ni bilo več. Spomnim se tudi, da jo je oblivalo.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Dilema
4.10.2008 21:07:31   
Volga
Nisem brala naprej od prvega posta, ampak Frejča, pri teh letih se pa menda ja ne boš dala sterilizirat user posted image  Pa ne, no.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Dilema
4.10.2008 22:02:12   
nejcko
Gina, moja prijateljica se je dala sterilizirati pred 7 leti in je ful zadovoljna, zdaj je stara čez 40, ima ful redne M, ful kratek ciklus 2-3 dni, nobenih bolečin,  nobenih "menskih"  motenj še zaenkrat.
Meni je moja gin. rekla, da ta predčasna mena ni dokazana, po enih raziskavah naj bi sterilizacija sicer povzročala predčasno meno, ampak samo po nekaterih - nekatere preiskave pa so taka dognanja popolnoma ovrgle. 

Drugače pa se meni zdi od prenekaterih moških to blazno grdo, da vse breme prelagajo na ženske. Ok, ne rečem, če ženska NE SME zanosit iz zdravstvenih razlogov, to ja, potem res najbolje, da poskrbi zase na tak način, ampak če pa gre samo za "brezskrben seks", mi je pa to od moških ful grdo, sploh, ker je sterilizacija pri moških kot poseg mnogo mnogo bolj enostaven in resnično ne prinaša nobenih možnih komplikacij ali posledic.
Ne vem, no ... ampak desci so res tako nesramno navezani na te svoje ku...rčiče, kot da jih samo to definira kot človeka, mater, pa je vic v tem, da gre samo za seme in nič drugega, mater jim nerazgledano, primitivno.

Freycha - za tak poseg si pa premlada, absolutno premlada - moje mnenje. Res, jaz pri tvojih letih ne bi nikoli in nikdar pristala na to. Razmisli, punca!!!!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Dilema
4.10.2008 23:37:29   
kaya2007
Freyca, saj Eca ima pravzaprav prav. Nikoli ne veš kaj življenje prinese in kako se obrne....


se tudi jaz strinjam...tudi zase ne moreš biti 100%, kaj če se ti zaljubiš v nekoga drugega, želja po otroku spet postane močna..ne vem.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Dilema
5.10.2008 8:54:40   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

Freyca, saj Eca ima pravzaprav prav. Nikoli ne veš kaj življenje prinese in kako se obrne....


se tudi jaz strinjam...tudi zase ne moreš biti 100%, kaj če se ti zaljubiš v nekoga drugega, želja po otroku spet postane močna..ne vem.


na to sem že odgovarjala... želja po enem otroku je zaradi otroka in ne zaradi partnerja......

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Dilema
8.10.2008 13:01:46   
bubče
zanimivo kaj najdem tukajle user posted image  o tem tudi jaz premišljujem....no mi2...sicer še nisva 100% ali bi še enega otroka ali ne, ker bo čas prinesel svoje, ampak definitivno ga po 35 letu ne mislim imet (zdaj sem 32) ...do takrat imam mireno (ki mi tudi ni čist všeč, ampak se bojim zanositve trenutno kot hudč križa)...moj je sicer mlajši 5 let in bi šel na sterilizacijo (vsaj tako je rekel) .... ampak on gre lahko šele čez 8 let user posted image  ta je pa kar malo huda...

mene pa zanima, ker je ravno tema odprta...ali je sterilizacija zastonj ali plačljiva?

drugače sem imela pa tudi sama CR in mi je G vstavila mireno brez problemov...samo ni mi pa povedala, da me bo bolelo za umret....user posted image  se sploh nisem mogla domov odpeljat z avtom sama....in ker me je tako bolelo, jo imam rajši noter kot da jo grem ven dat

freyca...jaz te čisto razumem 

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?