|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kajenje in nosečnost
2.10.2008 14:43:37   
žigolino
IZVIRNO SPOROČILO: žigolino

jaz zadnje časee po škatlo

Jaz sem polovico 1 cigarete pri jutranji kavi,pa sem se skoz sekirala kaj bo, če bo kaj narobe
Vem pa za en primer,kjer je otroček umrel deset dni pred rokom,pa smo vsi tolažli mamico ki to ni postala pa babico...na koncu pa zvedli da je pokadila skoraj škatlo na dan in da če bi to ginekolog prej vedel bi jo dal v bolnišnico že v 32 tednu nosečnosti,ker da baje v zadnjem mesecu,ker je otrok že velik, zaradi velikega št.pokajenih cigaret preneha delovat popkovina in ne dovaja dovolj kisika?????
Ni pa pri vseh tako je pa mogoče??





Jaz nisem pokadila niti ene cigarete pa se mi je zgodilo podobno kot mamici o kateri pišeš. Tako, da ni nujno da je to bilo zaradi cigaret.

In ne zagovarjam kajenja v nosečnosti! Niti kajenja v bližini otrok, še manj pa v stanovanju!

Ne maram pa tudi takih predvidevanj in obsojanj mamice, ki ji zagotovo ni lahko. Bog ne daj, da kdaj kaj takega sama izkusiš.


Ne me narobe razumet sem lepo napisala ,da ni pri vseh tako je pa mogoče!

< Sporočilo je popravil žigolino -- 2.10.2008 14:46:05 >

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kajenje in nosečnost
2.10.2008 15:00:33   
hedviga
Ma, no da napišem še na kakšno provokativno kakšen post user posted image user posted image
Torej, jaz sem kadila od začetka srednje šole, se pravi enih 17 let. Pokadila sem povprečno ene 15-20 cigaret na dan.
Bila sem strastna kadilka, če mi jih je zmanjkal sem bla sposobna na konec sveta iskat, kadila sem tut ko sem bila bolana, tut ko je bil uveljavljen zakon, takoj zjutraj... skratka men je bil to ful gušt.
Ne morm povedat kolk sem se sekerala, ker mi ni uspelo nehat, ko sem šla v postopek. Ful sem resno razmišljala, pa probala, pa čez pol dneva že čist živčna prižgala.
Ja, potem pa na neizmerno veselje zanosila!
Kadila sem sicer še kakšen teden po pozitivnem testu, po 2,3 na dan. Ampak mene je tolk vest pekla, da ni za povedat.  Enkrat sem potem tazadnjega ugasnila, kupit jih nisem šla in amen. 
Prvi dan sem sicer ene parkrat pomislila na čik,ampak sem bila tolk v tem dogajanju da sem noseča, da mi sploh ni bilo pomembno.  In evo zdele že od junija ne kadim, tut enga ne. Bi se zlagala, da mi smrdijo al kej, moč navade je še vedno, ampak krize pa v bistvu tut nobene nimam. Še sama sebi se čudim.
Upam, da tudi po porodu ostanem pri tem.
Evo tole je pač moja izkušnja, smo si pa različne. Ene lažje nehajo, ene težje, dobro se je pa vsaj potrudit.

(odgovor članu žigolino)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kajenje in nosečnost
2.10.2008 20:02:10   
lusa8
anonimna,

če kadiš v nosečnosti je to zame enako kot da bi dala svojemu rojenemu otroku čik v usta.

Vsak ima svoj pogled na stvar. Pa bez zamere.

Lp,

_____________________________

Vse ima svojo uro, vsako veselje ima svoj čas pod nebom.
Pridigar 3:1

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kajenje in nosečnost
3.10.2008 9:38:12   
annya
Jaz sicer ne kadim (nikoli nisem), je pa celo nosečnost kadila moja sestra, ni bilo nič narobe, rodila je zdravega fantka...

(odgovor članu lusa8)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kajenje in nosečnost
3.10.2008 13:47:46   
katka11
ni nujno, da je z otrokaom kaj narobe, je pa veliko vec moznosti kot ce ne kadis.pomisli kako se bos pocutila, ce slucajno ne bo vse u redu... zase vem,da bi se mi zmesalo. ze tako, ko gre kaj narobe z detetom, se baje mamice obtozujejo in sprasujejo kaj so naredile narobe.
drugace panisem clovek, ki bi obtozeval.
sem pa tud sama vcasih kadila. potem sem nehala in potem ko je bilo dete staro tm mal cez dve let spet zacela obcasno. zdej ko sva se odlocila za enega sem nehala. men se vedno v mislih prikaze tisto malo nebogljeno dete, ki se najbolje pocuti v maminem trebuscku... potem pa ... ste ze vidle posteljico kadilke???
skratka mislim, da nimamo pravice se dret ena na drugo, vsaka mora ravnat po svoji vest pa bo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kajenje in nosečnost
3.10.2008 13:51:22   
katka11




Objave: 420
Član od: 26.2.2008
Status: odsoten Ma, no da napišem še na kakšno provokativno kakšen post
Torej, jaz sem kadila od začetka srednje šole, se pravi enih 17 let. Pokadila sem povprečno ene 15-20 cigaret na dan.
Bila sem strastna kadilka, če mi jih je zmanjkal sem bla sposobna na konec sveta iskat, kadila sem tut ko sem bila bolana, tut ko je bil uveljavljen zakon, takoj zjutraj... skratka men je bil to ful gušt.
Ne morm povedat kolk sem se sekerala, ker mi ni uspelo nehat, ko sem šla v postopek. Ful sem resno razmišljala, pa probala, pa čez pol dneva že čist živčna prižgala.
Ja, potem pa na neizmerno veselje zanosila!
Kadila sem sicer še kakšen teden po pozitivnem testu, po 2,3 na dan. Ampak mene je tolk vest pekla, da ni za povedat. Enkrat sem potem tazadnjega ugasnila, kupit jih nisem šla in amen.
Prvi dan sem sicer ene parkrat pomislila na čik,ampak sem bila tolk v tem dogajanju da sem noseča, da mi sploh ni bilo pomembno. In evo zdele že od junija ne kadim, tut enga ne. Bi se zlagala, da mi smrdijo al kej, moč navade je še vedno, ampak krize pa v bistvu tut nobene nimam. Še sama sebi se čudim.
Upam, da tudi po porodu ostanem pri tem.
Evo tole je pač moja izkušnja, smo si pa različne. Ene lažje nehajo, ene težje, dobro se je pa vsaj potrudit.


ja tocno tako. v nosecnosti je blo meni najlaze brez cigarete, ker gre za mojega otroka, ko gre zame vedno mal cincam, pa ja pa to pa ono, je tezje nehat. ko gre za dete sploh ni debate in vprasanja, tako pac je.

(odgovor članu katka11)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kajenje in nosečnost
8.10.2008 10:20:16   
pena
hedviga-iskrene čistitke in velika pohvala ob tako odgovornem podvigu

Tudi jez sem kadila že od konca osnovne šole. Nikoli veliko, pa vendar cca 15 let. Po opravljenem Clear blue testu in potrditvi nosečnosti nisem prižgala nobene cigarete več.

Moje mnenje je: Kateri je prioriteta otrok in ne cigareta ne bo kadila. Ni druge debate in ni nobenih izgovorov.

Pa še to, če se otrok kadilk navzven  rodi z vsemi organi to še zdaleč ne pomeni, da kajenje zanj nima posledic! Zaradi tako zgodnjega izpostavljanja strupom bo lahko nekoč v življenju zbolel za rakom (ne govorimo samo o raku pljuč kot posledici kajenja), astmo, aterosklerozo, ...  

Sigurno ne bo kajenje v nosečnisti edini razlog, bo pa imel odlično popotnico, a ne?

(odgovor članu katka11)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kajenje in nosečnost
3.1.2010 0:54:11   
mala kitty
tudi jaz sem bila preden sem zanosila strastna kadika,ampak ko sem izvedela da sem noseča sem tisti trenutek prekinila s kajenjem.saj mi je bilo težko,ampak ko sem prebrala en dan  kakšne vse so lahko posledice................otroček z zajčjo ustnico,astma,slab vid,itd...............................mislim halo.....................
KAKORKOLIJAZ SEM ZA DOBRO MOJEGA OTROČKA TO STORILA.JE PA VPRAŠANJE KAKO BO PO PORODU??
UPAM DA MI BO USPELO OSTATI NEKADILKA.ČE PA NE,BOM PA PONOSNA ,VSAJ NA TO DA NISEM ZASTRUPLJALA MALO KEPICO KI JE BILA V MOJEM TREBUŠČKU.



LP(KOMAJ JO ČAKAM)user posted image

(odgovor članu pena)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kajenje in nosečnost
3.1.2010 18:20:20   
Taddy78
Se spomnim na podobni temi ene mamice, in je tudi vsa zgrožena pisala, kako lahko to počne, saj ji je G rekel, da se otroci kadilk rodijo plave barve...haha sem se prav nasmejala, saj bi naš moral biti potem svetovni čudežuser posted image .

Mislim da nobena mamica ni ponosna nase, tudi sama sem kadila med nosečnostjo...mogoče še samo za info...rodila sem preko roka, pa imel je 4030g...
Ne pišem zdaj tega, češ, kadi kolko te je volja, na tvojem mestu bi vseeno zmanjšala. Toliko ali pa še malo več je skadila moja dobra znanka, in mogoče je kaj povezano s tem, ampak mali je skozi bolan (bronhitisi).

(odgovor članu mala kitty)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kajenje in nosečnost
3.1.2010 23:11:04   
tejči28
Jaz sem bila tudi kadilka,sem pred  1.nosečnostjopokadila tudi po 1,5 škatle na dan ( ja,sem imela krizno obdobje takratuser posted image ).Pa sem nehala kadit in še zdaj ne kadim,no zdaj sem spet noseča.Priznam diši mi,ampak se ne dam.Mi pa res gre na živce ena moja kolegica,ki tudi zelo veliko kadi in se trudi za dojenčka in pravi,da ne bo nehala kadit,ker je nekje slišala od zdravnika,da je za njeno telo večji šok,če neha kadit user posted image Kera logika? Jaz sem ji rekla,da je to za mene sebično dejanje,da gleda samo na svojo rit in svoje potrebe,da je takrat že dojenček na prvem mestu.Ampak se ne da.


_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kajenje in nosečnost
3.1.2010 23:57:18   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: lusa8
anonimna,

če kadiš v nosečnosti je to zame enako kot da bi dala svojemu rojenemu otroku čik v usta.

Vsak ima svoj pogled na stvar. Pa bez zamere.

Lp,


dejstvo je, da nerojeni otrok kadi s tabo. al bo kaj narobe ali ne, ni zame smiselna debata. point je, da svojmu otroku ne bi dala kadit. in ker kadiš ti, kadi tudi on - to je "the issue" pri vsej tej stvari. samo to se moraš vprašat in si iskreno odgovorit. ali želiš, da ti nerojeni otrok kadi. to je mene ustavilo. vse ostalo nima veze imho, je samo balast in bla bla. in "kadi" na posreden način tudi, če ga dojiš in kadiš. tako da - če te to moti, se raje ustavi. če ne, je pa tudi mali kadilec ta čas. na žalost. to je dejstvo. brez veze olepševat.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 3.1.2010 23:58:02 >

(odgovor članu lusa8)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako se računajo tedni in meseci v nosečno...
Dnevi, tedni, meseci, tromesečja? Če ste zmedeni, niste edini. Medtem ko nekateri govorijo o nosečnosti, ki traja 9 mese...
Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?