|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Popolna gluhost
31.12.2008 9:27:02   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

gina, flecker in angel rebelde, sorry, ampak na vaše poste ne odgovarjam.  škoda se kregat. zagovarjati se pa tudi ne rabim, ali pač?


Saj se ne kregam.. Mene samo to zanima, pod kaj pojmujete pod besedo gluha oseba... nič drugega.

Pa tisto, kar te skrbi.. to imaš žal prav.. in veš, kdo je tukaj največji krivec. Seveda starši. Jih poznam dosti gluhih, ki ne znajo stavka sploh pravilno sestaviti, in pravijo da se starši niso z njimi ukvarjali...  Tukaj pa žal ne bi pomagal PV, ampak bolj je važen trud staršev. Enkrat na teden pri pedagoginji ali kaj je že tista gospa, biti, in se tam učiti, to za moje pojme ni dovolj. In sedaj se punce učijo pravilno govoriti, pri 20+ letih... recimo moja najboljša prijateljica je gluha... Se poznava že od majhnih nog, in ima starše slišeče... Pa me sedaj pri skoraj 21 letih vsak dan sprašuje, kaj pomeni ta beseda, tista beseda... komaj sedaj se uči na več pomenov besed... Vsaka čast staršem, da so se potrudili ja.. Pa da ne boš narobe vzela Lillchy, ne mislim s tem nič slabega za tebe, niti ne nakazujem kao češ, da ne pomagaš otroku, samo pravim, kako je pri drugih...

_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Popolna gluhost
31.12.2008 12:49:04   
Gina
Lillchi imaš prav, v bistvu smo se razumeli že pravič najbrž, samo razmišljamo malo drugače, ali pa tudi ne,  v kakšni stvari (zelo možno je, da bi jaz naredila enako kot ti, sploh če bi vedela vzrok gluhote, to sem itak že napisala), vsekakor pa se počutiš neizmerno ogrožena od vsega, kar ne razmišlja popolnoma do pikice identično enako tebi. Škoda, ampak imaš prav, brez smisla je o tem sploh debatirat. Vsaka pot je prava, dokler v srcu veš, da delaš najboljše kar moreš. In jaz sem ne glede na vse prepričana, da delaš najboljše, kar moreš. In to je edino kar šteje. user posted image

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Popolna gluhost
31.12.2008 15:42:17   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
- aha, (ja, res nisem vsega brala user posted image ) no, potem pa razumem zakaj se starši odločijo za PV zgodaj. drugače je brez veze.
in meni bi bilo tudi čudno bit tolmačka lastnemu sinu na zmenku. čeprav - mogoče je pa pametno povabit domov vsako potencialno snaho in jo spoznat. saj veš, da bomo pripravljeni na najhuje user posted image user posted image

Ti bom na kratko razložila, če nisi brala. Me kar malo boli, da se norčujete, grdo se mi zdi to. Gluhi se znajo prav krasno povabit na zmenek, ne potrebujejo gardedamo za zraven..eh..saj vas sploh ne razumem iz tega stališča, čeprav vas razumem iz stališča biti enak med vsemi, da ja ne boš izstopal v kakšnem smislu... V resnici je družba zelo primitivna in ne sprejema drugačnosti. To se vidi že iz pisanja na tej temi. Ampak od tega ni nujno odvisna sreča posameznika. Tega se pa ne zaveda večina družbe.


ne vem zakaj pišeš, da se norčujemo (množina) - jaz se nisem niti za pikico nikjer. hec na račun pubertete in norčevanje (nimam pojma na kaj naj bi se nanašalo) sta dve različni stvari in se mi zdi pretiravanje označit tudi moj post za norčevanje z moje strani.

drugače pa družba sicer vedno teži k nekemu posploševanju, ker je to najbolj praktično zanjo. jaz v primeru starša, ki želi otroku omogočiti sluh, vidim v velikem delu prisotno tudi to izhodišče (ne zdi se mi toliko problem izstopanja v smislu "jaz sem drugačen", dandanašnji je to itak že modeno in imaš veliko ljudi, ki so ponosni na to, da so "drugačni"). se pa strinjam, od tega sigurno ni in nikoli ne bo odvisna sreča posameznika - do sreče imajo možnost priti vsi brez izjeme in ne glede na drugačnost user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 31.12.2008 15:43:37 >

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Popolna gluhost
31.12.2008 17:31:28   
flecker1
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

moj otrok je samo gluh, pa ima status otroka s posebnimi potrebami.user posted image
ne vem zakaj bi mu moglo biti zaradi tega v življenju kaj težje. mu ne bo, če ni treba.
vidiš, men je pa ravno to najbolj grozno, da bi bil ves čas od nekoga odvisen. si ne predstavljam, da je moj sin v puberteti in vidi eno luštno deklico, pa me prosi, če grem prevajatuser posted image

mene ne moti da je gluh, moti me, da zaradi tega ne bo samostojen
. in to mu lahko da pv- da se nauči govora. komunikacija s komerkoli


Vidi se da nimaš kaj dosti pojma o gluhoti, takšno tvoje mišljenje bo tvoj sin nesamostojen, nesamozavesten!
Norčujete se iz nas.
Hodimo na zmenke, znamo prilagajat v svet slišečih, tako če nam je kdo všeč stopimo do njih. povemo da smo gluhi in oni slišeči bi samo zaradi naše gluhote počasi govoril, ali pa pisal, dokler s ene navadimo. gluhi imamo boljše opazovanje-odgledovanje!
ma kaj misliš da nismo gluhi samostojni?? ne mi delat to, da vaš otrok zaradi gluhote ne bo samostojen! morda ne bo samostojen zaradi vas če imate gluhe za nesposobne, nesamostojne.
res me jezijo take ljudi ki imate napačno predstavo o nas gluhih!
Gluhim je edina težava na začetku učenje besednjakov, a počasi seveda to pridobijo, bolje kasneje kot pa ne. Gluhim bo šlo v šoli v OŠ, SŠ ali na fakulteti, vse jim bo šlo, a z več truda kot bi imeli njihovi vrstniki.
Za to pa ti verjetno misliš, gluh je, bo pač z njo ukvarjala logopedagog. Dali v šolo za gluhe tam bodo že vedeli in znali kako z njimi. vi pa nič ne rabite ukvarjati z takimi gluhimi otroki. ne tako ne gre. če je gluh, bi vsi starši ki imajo gluhega otroka več vzgajali, več učili, seveda je pri tem pomemben znakovni jezik, otrok bi pri tem hitreje napredoval, pa še knjige naj vzljubi, tako bo pridobil čimveč novih besednjakov. Kot jaz razumem vse, znam vse, govorim s slišečimi, samostojna sem in neodvisna sem! Vidiš kaj lahko dosežejo gluhi. ti pa misliš da več veš kot mi. ne nimaš pojma o gluhoti, niti o tem kako gluhim gre v življenju. Gre, gre nam in to super, da se ne pritožujemo! Potem čemu PV, se mi gluhi sprašujemo?? Če smo zadovoljni s tem, kar nam je dano!
Vi se mate za nas norca
groza!!!!

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Popolna gluhost
31.12.2008 17:34:15   
flecker1
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123




meni je čisto jasno, kako imajo ljudje otroke user posted image . jaz pa sem pisala, kaj bi lahko bilo, ko bo moj sin pubertetnik. pri trinajstih upam, da res še ne bo mel otrok.user posted image   in glede na to,da mi šele zdaj spoznavamo gluhe ljudi, da imamo gostilno, se skoraj zna zgoditi, da mu bo kdaj všeč kakšna slušeča deklica. in kolikor se jaz spomnim, se je težko vse zmenit, če ne znata istega jezika.
ko bo enkrat odrasel, me zanj sploh ne skrbi. in na kraj pameti mi ne pade, da mu bom pomagala v kakšno zvezo user posted image
skrbi me, ker se večina gluhih ljudi ne nauči za okolico razumljivega govora. user posted image
če ma kdo kakšne drugačne podatke- kot sem že napisala, gre za mojega otroka, zato bi rada vedela vse.vesela bom vseh informacij.



večina gluhih ljudi se trudijo in jim uspevajo kot misliš ti! Podcenjujete nas res!

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Popolna gluhost
6.1.2009 19:26:09   
Taddy78
Ne razumem pa, kaj za vas pomeni "gluh" človek?? Nesposoben človek, ki ne bi znal šole narediti, dobiti službe, najti partnerko, ... ali kaj??? Mi prosim tole razložite?
 
Ta stavek pa tako vneto vse ponavljate, da je že prav očitno, da se samo ve obremenjujete s tem, čeprav tega nobena od nas "slušečih" ni omenila. Po eni strani se delate boge, po drugi strani pa s kremplji praskate po vsaki besedi, ki je izven vašega konteksta.

Za tisto ki je pisala kako je invalidom, mogoče je zate ta link http://www.mama.si/forum/index.php?topic=50504.0 in je tudi ona daleč od tega, da bi bila nesposobna...ali pač...
Res zanimivo...nas slušeče napadate da vas imamo nesposobne, v istem dahu pa zagotavljate, da so invalidi in gluhi nesposobni...

ta tema je res šla že predaleč...





(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Popolna gluhost
6.1.2009 19:37:01   
Taddy78
Pardon...invalidi in slepi sem mislila....

Sem pa že ene 3x gledala film o paru (on učitelj glasbe), ko na paradi, kjer se ob zvoku siren vsi držijo za ušesa, njun sin  mirno spi in takrat ugotovita da je gluh.

V bistvu gre za zelo čustven in lep film, in mogoče bi se lahko katera zgledovala po njem...

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Popolna gluhost
8.1.2009 2:09:21   
Anonimen
Drage mamice!
malo sem pregledala tale vaš forum in reči moram ,da mi od žalosti poka srce ,ko vidim kako zaman iščetete podporo in pomoč v vaši stiski ,kako in kaj storiti ker vaš otrok ne sliši .Forumi so načeloma zato da si starši  s  svojimi iskušnjami  med seboj pomagajo , z izkušnjami in nasveti. kakor pa vitim ,tukaj ni tako . 
živimo v 21 .stoletju,tudi pri nas imamo sposobne strokovnjake,  ki vam bodo svetovali .Zato,draga mamica,če so ti v porodnišnici  povedali, da  se  tvoj otrok ne odziva na sluh, poišči na internetu  ZAVOD ZA GLUHE IN NAGLUŠNE, pošlji jim sporočilo in napiši ,da potrbuješ pomoč in svoj e-mail,in garantiram ti , da boš v kar najkrajšem času dobila odgovor. Nikar ne čakaj,ker te je strah kaj ti bodo povedali. Dobila boš vse napotke ,kam in na koga se moraš obrniti da boš uredila vse, kar je potrebno , za čim prejšnjo diagnostiko in  oceno o stanju sluha in razvoja tvojega otroka.  zelo pomembno je ,da  se  čimprej ugotovi , ali je otrok gluh ali naglušen. In to ne samo zaradi razvoja govora   ampak na splošno zaradi pravilnega razvoja dojenčka, ki je pri teh otrocih še toliko bolj pomemben dejavnik in bo vplival na vsa področja njihovega odraščanja in kvalitete življenja . 
NI res, kar pravijo nekatere v tem forumu, da ni nič hudega ,če otrok ne sliši.   Stiska  mamic , očetov, družine, je lahko   zelo huda, zato je ne podcenjujte.  vsi staši, priznali ali ne , so,nekateri bolj ,drugi manj , prizadeti ob dejstvu, da njihov otrok ne sliši.  Vso pravico imajo do tega . Imajo pa tudi starševsko dolžnost, da čimprej storijo vse , da bo njihov otrok lahko čimbolj enakovredno odraščal v družbi svojih vrstnikov. pa četudi s pomočjo slušnih aparatkov pri naglušnih in polževih vsadkov  pri gluhih otrocih.
verjetno vam je do sedaj že popolnoma jasno ,da tudi pri nas obstaja "klan " gluhih in naglušnih , ki so striktno proti vsem ali določenim vrstam slušnih pripomočkov in zatjujejo,da sploh niso potrebni .  to so večinoma ljudje , ki očitno ne želijo, da bi bilo mlajšim bolje, kot je bilo njim.   Saj veste ,še vedno kakšna mama pove, da je bilo porodniškega dopusta samo 3 mesece, pa je blo čist v redu . Morda res, toda časi se spreminjajo . Jaz želim, da bi bilo   mojim otrokom  laže.  
  
vsem tistim ki se z mojim odgovorom ne strinjate, želim povedati tole: imate pravico  povedati svoje mnenje! Nimate  pa nobene!!!! prav nobene pravice jemati upanja staršem, da bo njihov otrok  kdaj slišal, pa če tudi s slušnim aparatkom ali polževim vsadkom!!!   

Prosim najdite si drug forum in ne ovirajte mladih družin še s temi nesmisli, ko so že tako in tako obremenjene    in še tega res ne potrebujejo. 





(odgovor članu angel_rebelde)
  Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Popolna gluhost
19.1.2009 14:17:43   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde



Lenika, tebi smo gluhi mogoče drugačni.. Jaz pa nas mečem v isti koš z vami, torej slišečimi. Kakor tudi invalide, slepe.. Vsi smo ljudje.. Pravim samo, da je invalidom zagotovo bolj težje kot nam, ker mi še zmeraj hodimo ven, imamo partnerje, otroke, ... kaj pa invalidi, tisti težke kategorije? Boš rekla, da njim ni huje kot gluhim?? Ali nas boš celo v isti koš zmetala? Krivice ne delam nikomur, le povem kako vidim jaz to. Saj nimamo vsi istega mnenja, in prav je tako!



Jaz nikogar nikamor ne mečem. Ti delaš razlike. Tudi gibalno ovirani ljudje in slepi so sposobni, da si ustvarijo družino.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Popolna gluhost
19.1.2009 14:18:20   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

 
vsem tistim ki se z mojim odgovorom ne strinjate, želim povedati tole: imate pravico  povedati svoje mnenje! Nimate  pa nobene!!!! prav nobene pravice jemati upanja staršem, da bo njihov otrok  kdaj slišal, pa če tudi s slušnim aparatkom ali polževim vsadkom!!!   









Se strinjam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Popolna gluhost
15.6.2009 12:06:18   
lillchy123
se javljam po dolgem času.

moj sin je bil operiran 19.januarja, 17.februarja je dobil zunanji del PV. Po treh mesecih je moj 15-mesečnik na vprašanje, kje je oči, pokazal nanj. Zame neprecenljivo! Čaka nas še veliko dela, a že sedaj vemo, da jsmo se pravilno odločili in da je vredno vsega truda!

lep dan,
ponosna mamica

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Popolna gluhost
15.6.2009 21:25:06   
benika
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Popolna gluhost
15.6.2009 22:18:49   
BAMBINA_
lillchy123 super!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Vse dobro vam želim!

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Popolna gluhost
15.6.2009 22:19:34   
resnično srečna
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

se javljam po dolgem času.

moj sin je bil operiran 19.januarja, 17.februarja je dobil zunanji del PV. Po treh mesecih je moj 15-mesečnik na vprašanje, kje je oči, pokazal nanj. Zame neprecenljivo! Čaka nas še veliko dela, a že sedaj vemo, da jsmo se pravilno odločili in da je vredno vsega truda!

lep dan,
ponosna mamica


čestitke...


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Popolna gluhost
15.6.2009 22:21:37   
zband
enako

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Popolna gluhost
16.6.2009 17:26:50   
Taddy78
Čestitke tudi od nas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zband)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Popolna gluhost
16.6.2009 17:42:36   
Anonimen
Super, lillchy123 user posted image .
Lep napredek vam zelim.

(odgovor članu lillchy123)
  Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Popolna gluhost
22.6.2009 10:56:01   
lillchy123
hvala vsem za čestitkeuser posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Popolna gluhost
22.6.2009 16:56:38   
Anonimen
Super!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lillchy123)
  Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Popolna gluhost
22.6.2009 19:20:42   
uwaga
Čestitke!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Popolna gluhost
27.6.2009 0:02:12   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

se javljam po dolgem času.

moj sin je bil operiran 19.januarja, 17.februarja je dobil zunanji del PV. Po treh mesecih je moj 15-mesečnik na vprašanje, kje je oči, pokazal nanj. Zame neprecenljivo! Čaka nas še veliko dela, a že sedaj vemo, da jsmo se pravilno odločili in da je vredno vsega truda!

lep dan,
ponosna mamica


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 196
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?