|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 12 [13] 14   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: velike družine
12.4.2009 18:42:59   
hariba
IZVIRNO SPOROČILO: balončica

Pozdravljene.

Se pa nekaj sprašujem. V naši okolici zdaj ena mamica pričakuje 6. otročka in se vsi na veliko zgražajo, kaj si mislijo in podobne fore. Jaz jo pa občudujem in se mi fino zdi, da si upajo. Sama sem si tudi namreč želela imeti več otrok, čeprav glede na različne stvari ne vem, če bomo imeli več kot tri. Jaz na tiho upam, da bi vsaj 4. Ampak vseeno se sprašujem, kako bi se soočala z okolico. Kako se ve soočate s takimi in drugačnimi komentarji, kako prenašate vse to?



Saj jih vzdržujeva,vzgajava in paziva jaz in moj partner ne pa okolica, tako, da se pofučkam na vse komentarje. Imam 4. Pa v Sloveniji je svoboda rojstev,tako,da se lahko vsak posameznik sam odloči koliko otrok bo imel.  Malo sem kdaj jezna res le na družine,ki že v naprej vedo,da tako veliko članov ne bodo mogle vzdrževat in to potem pričakujejo,da bo namesto njih v celoti počela država

(odgovor članu balončica)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: velike družine
13.4.2009 21:26:38   
Anonimen
Balončica, če bi se ozirali na to kaj drugi rečejo, bi imeli vsi največ dva
Kaj kdo reče me res ne zanima.
Se imamo super nikoli nam ni dolgčas
andreja 2000user posted image , čas naredi svoje, še dobro, da je tako

(odgovor članu hariba)
  Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: velike družine
14.4.2009 8:20:03   
lumpa6
IZVIRNO SPOROČILO: omarca

Balončica, če bi se ozirali na to kaj drugi rečejo, bi imeli vsi največ dva
Kaj kdo reče me res ne zanima.
Se imamo super nikoli nam ni dolgčas
andreja 2000user posted image , čas naredi svoje, še dobro, da je tako


al pa celo nobenegauser posted image , prou žalostno, kako se ljudje vtikajo tja kamor ni treba

no danes je še en lep dan, user posted image user posted image , preživite ga čim lepše

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: velike družine
17.4.2009 13:13:21   
Anonimen
evo mene na dopustu
in kaj se zgodi
prvi da jaz zbolimuser posted image
danes pa še tamalauser posted image
in to kar škrlatinko tok je bogica, da je še z rok ne spustimuser posted image

(odgovor članu lumpa6)
  Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: velike družine
18.4.2009 7:20:51   
lumpa6
ja če so bolani so fejst bogi, moj bruha in driska, sploh nima močiuser posted image , čist je bogi

za tvojo malo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image da se kmalu pozdravi


< Sporočilo je popravil lumpa6 -- 18.4.2009 7:21:42 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: velike družine
21.4.2009 17:50:40   
mmamm
Pozdravljeni vsi skupaj!

Oglašam se vam prvič.Slučajno sem nekaj brskala in naletela na vaše "klepetanje".

Res,da nisem prebrala vsega kar ste do sedaj napisali,vendar bi vas vseeno nekaj vprašala.Sem mama štirih otrok.Stari so 10,6 in dva sta 3 leta(dvojčka).Sedaj pa me nekaj zanima.Kakšne pravice ima mama štirih otrok,s strani države,poleg tega,da nam plačuje delovno dobo do desetega leta najmlajšega otroka.(upam,da to veste vse,ki imate več otrok.Jaz sem namreč komaj dobila ta podatek...nikjer ni bil javno objavljen...na žalost)Oziroma bolj me zanimajo pravice mame s petimi otroci,saj razmišljam še o enem otročku.user posted image

Veliko ljudi mi je reklo,da če imaš pet otrok,baje dobiš od države tudi nekakšno denarno "pomoč".Ne vem kako bi se naj temu reklo.Skratka marsikaj sem že slišala,zdaj bi pa rada izvedela kaj več tukaj,če mogoče katera kaj ve o tem.

Zelo bom hvaležna!

Lp

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: velike družine
21.4.2009 21:10:34   
lumpa6
oj

sem mama 5 otrokom in za razne denarne zadeve prvič slišim, vse kar si naštela je vse kar vem da se dobi

seveda dobrodošla,

edino porodniška ti pripada v primeru še enega otrokauser posted image

(odgovor članu mmamm)
Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: velike družine
22.4.2009 10:57:14   
Anonimen
dan
mmamm, tud jaz ne vem ničesar, o kakšnem nadomestilo to za kar imaš podatke je edino kar vem,
je pa res da slišiš vsemogočeuser posted image

lumpa je vaš mali že kaj bolje
naša zdaj že šiba naokrog k da nič ne bi blo, k sreči sva dost kmal dobile ab
prov veselje jo je pogledatuser posted image user posted image

uživajte na sončku

(odgovor članu lumpa6)
  Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: velike družine
22.4.2009 11:04:13   
CUKRČEK
mmamm......otroški dodatek pa dodatek za veliko družino imaš najbrž urejeno, a ne.
Za kaj drugega pa ne vem.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu mmamm)
Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: velike družine
22.4.2009 14:16:57   
lumpa6
ja naš je zdrau

ja neki se je govorilo da v primeru 7 otrok greš v nekakšen penzijon, pol smo pa ugotovil da je mišljeno za austrijo

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: velike družine
24.4.2009 10:00:20   
NATAŠA35
evo se vam tudi jaz pridružim, če me sprejmete...sem bolj nova tu na forumu, pa sem malo brskala in naletela na vašo debato...

tudi jaz nisem vsega prebrala, ker je preprosto preveč...

samo odgovarjam mami, ki se odloča še za enega otroka...od države dobiš samo plačilo prisprevkov, če se odločiš, da ostaneš doma in vzgajaš otroke in še to do otrokovega 10-leta, samo se sprašujem, kdo te bo potem vzel v službouser posted image user posted image ., dobiš otroške dodatke za pet otrok in glede na tvoje zaslužke v tistem trenutku in razliko dodatka za veliko družino, če ti še ni bil izplačan...

tudi sama imam veliko družino, saj imam tri otroke, tri sinčke, stare 11, 8, 4 in bi rada seveda še enega otroka punčko, če pa bo fantek bom pa tudi zadovoljna...

za nekatere moje sorodnike smo žulj, ker nas je kao preveč in nas več ne vabijo na slavja, ker nas nimajo kam dat, pa samo pridemo in je polna hiša

moj najmljaši preboleva sedaj norice in je pri babici, da lahko jaz hodim v službo...

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: velike družine
24.4.2009 10:14:01   
emaa
Nataši kako vas pa s tremi otroci nimajo kam dat?user posted image Tole je pa slišat ko da bi vas blo za cel avtobus, kaj si folk ne zmisli.
Mi sicer še nismo velika družina, bomo oktobra. Sem pa danes doma, sem mogla po fanta v vrtec, ker imata prehlajene oči.

(odgovor članu NATAŠA35)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: velike družine
24.4.2009 12:01:47   
lumpa6
LP

mi gremo na morje za praznike, če bo dež bomo prej doma al pa tut ne in vas pol berem

dobrodošle noveuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: velike družine
25.4.2009 6:38:38   
CUKRČEK
ojlauser posted image

upam,d a bo anes kaj lepše vreme....dostje tega dežja. Otroci in seveda tui jaz smo samo tečni, ko ne moremo bit cel dan zunaj.

Sem pa zdele še v službi, ker imamo delavno. Otroci so pa doma pri moji mami, ker tud mož dela danes. Hvalabogu za babice, ker nam lahko priskočijo na pomoč.

Bomo pa jutri skupaj uživali...najbrž gremo na Brezje žegnat avto. Pol pa še malo naokoli. Važno le, da bomo slupaj.

IZVIRNO SPOROČILO: NATAŠA35
za nekatere moje sorodnike smo žulj, ker nas je kao preveč in nas več ne vabijo na slavja, ker nas nimajo kam dat, pa samo pridemo in je polna hiša



Ne sekiraj se zarad tega.....važno, da se imate vi lepo.




_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: velike družine
4.5.2009 8:48:16   
NATAŠA35
ja emaa kot da nas je cel avtobus, pa nas je samo pet, pa nas je preveč...pač tak je, pa se ne sekira preveč, samo potem pa se čudijo, ker nič ne hodimo na obiske...mi se imamo fenomenalno in razmišljam, da se povečamo še za enega člana....

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: velike družine
4.5.2009 9:50:44   
emaa
Joj Nataša no saj nas so tud čudno gledali in tudi nismo šli vsepovsod, nas je  5 otrok, pa smo se meli fino. Veš kolk vnukov bo mela moja mami. 

(odgovor članu NATAŠA35)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: velike družine
4.5.2009 10:30:02   
andreja2000
Pozdravljene!

Najprej dobrodošle nove punceuser posted image user posted image user posted image .

No,mi smo vredu,zaenkrat zdravi!Praznike smo večinoma preživeli na raznih potepanjih,tako,da so res hitro minili.

Lep dan!

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: velike družine
4.5.2009 15:09:22   
Anonimen
Pozdravljene!
tud mi smo praznike preživeli in danes veselo v vrtecuser posted image
v službo pa ne mi niso pogodbe podaljšaliuser posted image
se ne sekiram sam časa mam čist prevečuser posted image
in še spet se moram na novo navadit drugje
mejte se lepo
dobrodošla nataša

(odgovor članu andreja2000)
  Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: velike družine
4.5.2009 17:01:26   
lumpa6
oj bejbe


no mi smo se včeraj privlekli domou, imeli smo se lepouser posted image , edino prekratko je trajalo, nič se ne sekirajte, saj veste da več nas je bolj je veselo, ja mi tudi nismo povsod zaželjeni pa ni problema, se pač družimo s tistimi kjer smo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: velike družine
4.5.2009 17:03:42   
lumpa6
ja brez dela je biti hudo če imaš pa preveč časa pa k meni pridi bova eno kavo spili in malo poklepetaliuser posted image

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 320
   RE: velike družine
5.5.2009 11:57:15   
Anonimen
Sem se mal prehitro hvalila user posted image
mi že zmanjkuje časa, skor dve ure sm na servisu čakala nadomestni avto, ker so ga pomotoma odpeljali user posted image začela sem nekaj pospravljat mam precej starih grehov, bolš da ne bi premikala user posted image
Še na zavod moram mal denarja si zrihtat, ampak za kavico bo pa tud čas user posted image
sam ne vem če sva kje blizu
res se me smola drži bi mi pasal kakšen pogovor
mejte se lepo

(odgovor članu lumpa6)
  Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: velike družine
5.5.2009 12:26:06   
lumpa6
no sej se že privajaš, jaz sem že kar nakaj časa doma pa nikoli ni časa na pretekuser posted image user posted image , vedno je še kaj za kar mi ga zmanjka

< Sporočilo je popravil lumpa6 -- 5.5.2009 12:28:03 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: velike družine
5.5.2009 12:35:33   
CUKRČEK
Uf, jaz bi bila takoj doma...samo če bi plača kljubtemu prihajala. Dela imam vedno preveč.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: velike družine
5.5.2009 12:42:56   
lumpa6
pr men mož dela pa kr gre, sam si iščem nekaj za dopoldne pa zaenkrat brez uspeha

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: velike družine
6.5.2009 9:04:08   
Anonimen
Jutro evo mal pojamram preden letim delat user posted image
tud jaz sem bla prej 3 leta doma, ampak, več nisem zdržala
patud finančno ne gre tko dobro, ker si še hišo urejava
se mi pa vsaj kake 3 mesece še nikamor ne mudi k mam k sreč še nadomestilo
če pa kaj pade vmes pa tolk boljše user posted image
upam da bo vsaj kej več sonca
uživajte

(odgovor članu lumpa6)
  Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  10 11 12 [13] 14   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 12 [13] 14   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?