|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vem da škoduje ampak.....
28.10.2008 8:59:19   
anchika
aja po prvi nosečnosti sem komaj čakala da pokadim enega in tudi sem ga a sem kmalu prenehala , tako da zdaj ko sem v drugo noseča nisem imela problega glede cigaret saj ne kadim več.

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: vem da škoduje ampak.....
28.10.2008 9:04:57   
naja17
Moja mama je v nosečnosti z mano oboževala kavo in cigarete in ni prenehala z ničemer. Jaz obožujem kavo in cigarete in razmišljam kaj bo, ko bom noseča oz. upam, da se jim bom lahko uprla.

Torej, z mano ni nič narobe, kljub kadilski mami, razen tega, da tud jest rauham in nimam volje, da bi nehala user posted image .


(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vem da škoduje ampak.....
28.10.2008 9:16:01   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Moja mama je v nosečnosti z mano oboževala kavo in cigarete in ni prenehala z ničemer. Jaz obožujem kavo in cigarete in razmišljam kaj bo, ko bom noseča oz. upam, da se jim bom lahko uprla.

Torej, z mano ni nič narobe, kljub kadilski mami, razen tega, da tud jest rauham in nimam volje, da bi nehala user posted image .




Moja mama isto. user posted image  Jaz pa čisto drugače razmišljam. Na srečo.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vem da škoduje ampak.....
28.10.2008 10:26:24   
lily32
Se strinjam, da je to že večkrat prežvečena tema in da so mnenja zelo različna. Bom pa povedla svojo izkušnjo in mogoče pomagala še kateri. S kajenjem sem prenehala pred dvema letoma, čeprav sem večkrat sama poskušala, nisem imela dovolj močne volje, da bi mi v celoti uspelo, zato sem poklicala na antismoking center, kjer so mi pomagali. Več si lahko preberete na strani  http://www.zazdravje.si/. Tam ti z električno stimulacijo določenih točk (podobno kot akopunktura) odpravijo telesno odvisnost. Ni ravno poceni, a se splača, saj ti v nasprotnem primeru, če ne deluje denar povrnejo. Meni je pomagalo.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vem da škoduje ampak.....
28.10.2008 14:32:39   
linči 312
sem stroga nekadilka, ki nikoli ni poskusila niti dima (no če ne štejemo pasivnega kajenja, ki pa je povsod okoli nasuser posted image ). ampak tud slučajno te ne mislm obsojat. sama dobro veš, da bi bilo verjetno zate veliko bolje, če ne bi kadila. pa vseeno kadiš.

kar se mi zdi bolj zanimivo pri vseh nasuser posted image  je to, da ko postanemouser posted image kar naenkrat ugotovimo kako nezdravo živimo. in potem bi se vse (no al pa vsaj velika večina) kar naekrat rade "spreobrnile". tud sama sem imela polno predsodkov (da ne jem čisto po vseh predpisih, pa da pijem coca colo, pa obožujem cukre, pa ne gibljem se dovolj, pa..., v glavnem tisoč in en problem al pa zasvojenost al pa kukr že hočte temu rečt). no in sem sklenila, da sedaj pa, ko je v meni moja pikica, pa res ne morem več živeti tako "neodgovorno". no in ta sklep je pa tudi vse, kar sem dosegla, ker k dejanjem nikakor nisem mogla preit. najprej mi je bilo na začetku slabo in sem lahko jedla le določeno hrano (na primer rib, ki jih mam sicer neskončno rada, sploh nisem mogla vidt, razen tistih res nekvalitetnih že zmarznjenih ribjih palčk, pa paradajza tud ne, čeprov si pred nosečnostjo nisem znala predstavljat svojega jedilnika brez njega). mi je pa 14 dni neskončno pasal mcdonalds in njegove "dobrote" in sem bila kot obsedena, ko sem okol sedmih zvečer mojega možička prosla naj me pelje tja (vsak dan 14 dni), da dobim svojo porcijo chicken mcnuggets menija. je že obupoval nad mano, da sem nemogoča s to hrano, ampak sama si nisem mogla pomagat. vse kar sem si skoz govorila je blo, da me bo zihr minil. kot kaka odvisnica. ampak me je minil. pa ribje palčke tud. pa coca cola tud in ostalo tud. ampak šele, ko sem dala čez moje slabosti (se pravi 3 mesece je koraj trajalo).

ja pa kar naenkrat sem ugotovila, da bi bil zdaj čas da bi začela telovadit. prej pa leto dni nič.

no končno sem dojela, da nosečnost ni ravno čas za korenite spremembe. kar precej user posted image  nas je na tem svetu, ki ne živimo ravno tako kot bi morale (v skladu z vsemi napotki v knjigah,....). sej se trudmo. sama recimo sem se res odpovedala salamam in suho mesnatim izdelkom, ki jih mam sicer tud zlo rada. in zaenkrat mi to uspeva, sam nosečnost je še dolga. sem pa prepričana, da samo zaradi nosečnosti ne bomo opustile vseh svojih razvad. to pač žal ne gre, pa čeprav si še tolk želimo. poleg tega pa je lahko odvajanje tudi stresno, kar pa tudi ni dobro. zato, če vam uspe se odpovedat razvadam BRAVO. če pa ne, pa jih skušajte vsaj omejit. in če tudi to ne gre... drage user posted image , treba se je sprijaznit z dejstvom, da smo pač kakršne smo. vse si želimo, sem prepričana, delati le najboljše za naše pikice, ampak včasih vsega preprosto ne zmoremo. zato, če se neki razvadi ne morete odpovedat, se ji pač ne morete in treba se je s tem sprijaznit. vendar pa nikoli ne obupat. morda pa nam uspe po rojstvu otroka. tako bomo še vedno naredile nekaj dobrega zase, in posledično za našega malčka.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vem da škoduje ampak.....
28.10.2008 15:15:11   
Pacota
Jaz pa mislim, da vedno skodi tisto, kar verjamemo, da je skodljivo.

Torej, ce ne mores brez cika, potem kadi in si v glavi spucaj, da ne skodi niti tebi niti otroku, pa brez slabe vesti, ki ti bolj skodi kot koristi. Nehat tako ali tako, kot pravis, ne mores. Potem vsaj uzivaj.

Da ne bo pomote, sama se ne morem prepricati, da ne skodi, zato nisem ze odkar smo delali na otroku niti srknila kave, alkohola, nisem potegnila niti dima, niti nocem biti ob nekom, ki kadi, pa pazim kaj jem, koliko krat ribe, pa katere, pa le bio zelenjava, sadje... Brez veze, kontra noro mahnjena,kar tudi ni morda najbolje, pa si ne morem kaj.

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vem da škoduje ampak.....
28.10.2008 15:18:58   
Mišni
Da ne bo pomote, sama se ne morem prepricati, da ne skodi,


Hvala bogu. Potem pa še drugim nehaj svetovat neumnosti. Ampak res.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
28.10.2008 15:22:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pacota)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vem da škoduje ampak.....
28.10.2008 17:35:35   
loveforever
samam sem pred nosečnostjo kadila in ko sem zvedela da sem noseča sem takoj nehala. posledica: pritisk ni bil nikoli vredu, na kar mi je g svetovala da bi mogla postopoma z,manjševati ne pa kar naenkrat saj telo v tem času nosečnosti samo proizvaja veliko sprememb če pa nehaš kaditi, se s športrom ukvarjati ali z marsičim, je zopet to neka sprememba ki vsekakor vpliva na otroka.

jaz sama imam dosti kolegic ki so kadile in zdravo rodile

no pa še tisto kot pravijo ampakse ne na to ozirat

TISTE KI RES SKRBIJOP ZA ZDRAVJE SEBE IN SVOJIH OTROK KI VSE DAJO NASTRAN DA BI BILO VSE OK TAKIM SE STALNO KAJ PRIPETI.

TISTI KI SE NE AHTAJO, KI SE JIM ZGODI DA OTROK RATA, KI SE NEKAKO KOMAJ ODLOČIJO ZA NJEGA, SE NE AHTAJO NE DAJO NIČ NA TO, PA RODIJO ZDRAVE OTROKECE IN TUDI SAME NIMAJO PROBLEMOV.

SAJ VESET KOLIKO JE O TEM DEBAT- LJUDJE KI SI NE ŽELIJO OTROKA ZANOSIJO KAKOR SPERMO ZAVOHAJO, TISTIO KI IMAJO ŽELJO PA SE MATRAJO, MATRAJO... IN NIČ

PA NE ZAMERITE, NIKOMUR NOČEM NIČ SLABEGA, VSEM ŽELIM SAMO ZDRAVLJE, ČE BO TO BO TUDI VSE OSTALO A NE??

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: vem da škoduje ampak.....
28.10.2008 17:39:28   
Anonimen
Jaz pa mislim, da vedno skodi tisto, kar verjamemo, da je skodljivo.


Torej ce verjamam, da cigaretni dim ne skodi, ne bo skodoval user posted image .

(odgovor članu Pacota)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vem da škoduje ampak.....
28.10.2008 19:34:18   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: loveforever

TISTE KI RES SKRBIJOP ZA ZDRAVJE SEBE IN SVOJIH OTROK KI VSE DAJO NASTRAN DA BI BILO VSE OK TAKIM SE STALNO KAJ PRIPETI.

TISTI KI SE NE AHTAJO, KI SE JIM ZGODI DA OTROK RATA, KI SE NEKAKO KOMAJ ODLOČIJO ZA NJEGA, SE NE AHTAJO NE DAJO NIČ NA TO, PA RODIJO ZDRAVE OTROKECE IN TUDI SAME NIMAJO PROBLEMOV.


S tem se pa zelo strinjam.
Kako žalostno, ne? user posted image

(odgovor članu loveforever)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: vem da škoduje ampak.....
28.10.2008 19:58:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pacota

Jaz pa mislim, da vedno skodi tisto, kar verjamemo, da je skodljivo.

Torej, ce ne mores brez cika, potem kadi in si v glavi spucaj, da ne skodi niti tebi niti otroku, pa brez slabe vesti, ki ti bolj skodi kot koristi. Nehat tako ali tako, kot pravis, ne mores. Potem vsaj uzivaj.




aha. si bo zdajle takoj vzela 10 min ( a bo dost) in se bom prepričala, da mi ne škoduje, če me povozi avto. al pa če strela udari vame. me rukne štrom.
hvala ti za tole, bo moj lajf kar bolj kvaliteten.

(odgovor članu Pacota)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vem da škoduje ampak.....
28.10.2008 20:13:55   
Anonimen
Jaz pa mislim, da vedno skodi tisto, kar verjamemo, da je skodljivo.


Sigurnu.
Vse je v psihi. Tud slep verjetno ne spregleda zato ker misli da ne more.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vem da škoduje ampak.....
29.10.2008 20:33:51   
Anonimen
vsak zase..jaz sem tud kadila..saj če je na ultrazvoku vse ok če ima primerno težo pa če se vredu razvija potem po moje ni panike...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vem da škoduje ampak.....
29.10.2008 22:12:07   
Anonimen
Jaz bom pa takole rekla.  Sem strastna kadilka, ki si je skos govorila, da bo nehala, ko bo noseča. No, to se seveda ni zgodila, samo precej sem zmanjšala (2-10 digaret na dan). Internet sem sem prebrala skoraj cel, o posledicah kajenja in nisem našla nič drugega, kot samo to, da kajenje u bistvu najbolj povzroča splav oziroma prezgodnji porod. Ker sem bila že v 4. mesecu, se zaradi splava nisem preveč sekirala, saj bi se zgodil že prej, če bi se mogel. A ni hudič, da se je zgodilo - v 5. mesecu mi je odtekla voda in sem v porodnišnici s pomočjo umetnih popadkov rodila.

Ti si seveda že mimo, si v 6. mesecu. Trenutno kadim ko turk, ampak v naslednji nosečnosti ne bom kadila, pa če me hudič požre. Direktno sicer ne krivim cigaret, ampak potiho pa mislim, da so bile precej krive za moj prezgodnji porod. Ker se zelo bojim nadaljnjih splavov (moj porod sem preživela v hudičevo težkih popadkih, ki niso obrodili sadov) si v nosečnosti ne upam več kaditi. In res, v naslednji, ko pride, upam, da čimprej, bom celo poskusila nehati za vedno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: vem da škoduje ampak.....
30.10.2008 10:07:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

vsak zase..jaz sem tud kadila..saj če je na ultrazvoku vse ok če ima primerno težo pa če se vredu razvija potem po moje ni panike...


Kaj misliš, da se na UZ vse vidi? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: vem da škoduje ampak.....
30.10.2008 10:56:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz bom pa takole rekla.  Sem strastna kadilka, ki si je skos govorila, da bo nehala, ko bo noseča. No, to se seveda ni zgodila, samo precej sem zmanjšala (2-10 digaret na dan). Internet sem sem prebrala skoraj cel, o posledicah kajenja in nisem našla nič drugega, kot samo to, da kajenje u bistvu najbolj povzroča splav oziroma prezgodnji porod. Ker sem bila že v 4. mesecu, se zaradi splava nisem preveč sekirala, saj bi se zgodil že prej, če bi se mogel. A ni hudič, da se je zgodilo - v 5. mesecu mi je odtekla voda in sem v porodnišnici s pomočjo umetnih popadkov rodila.

Ti si seveda že mimo, si v 6. mesecu. Trenutno kadim ko turk, ampak v naslednji nosečnosti ne bom kadila, pa če me hudič požre. Direktno sicer ne krivim cigaret, ampak potiho pa mislim, da so bile precej krive za moj prezgodnji porod. Ker se zelo bojim nadaljnjih splavov (moj porod sem preživela v hudičevo težkih popadkih, ki niso obrodili sadov) si v nosečnosti ne upam več kaditi. In res, v naslednji, ko pride, upam, da čimprej, bom celo poskusila nehati za vedno.


vsaj ena, ki se je javila z tako izkušnjo in odkrito povedalauser posted image
in ja, lahko bi prišlo do prezgodnjega poroda tudi če nebi kadila...samo takrat nebi bilo titega glodanja...kaj pa če....to je najhuj, slaba vest in občutek krivde.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: vem da škoduje ampak.....
30.10.2008 11:11:25   
maja24
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

vsak zase..jaz sem tud kadila..saj če je na ultrazvoku vse ok če ima primerno težo pa če se vredu razvija potem po moje ni panike...


Kaj misliš, da se na UZ vse vidi? user posted image


Očitnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,tamal že maha mamici,pa prav ti kr vleč,mi pašeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: vem da škoduje ampak.....
30.10.2008 12:39:03   
anchika
user posted image user posted image user posted image nekatere izjave so za zjokat

(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: vem da škoduje ampak.....
30.10.2008 15:54:40   
Anonimen
user posted image nehajte,no..saj bi tudi do prezgodnjega poroda prišlo če nebi kadila..poznam jih dosti ki so že čez rok,pokadijo do pol škatle in še neso šle rodit...poznam tudi take ki so se vsemu nezdravemo izogibale-tudi vodi s mpipe pa so otroci bolehni....in rojeni PREZGODAJ....tiste pa ki kadijo j9im nič ni...samo tiste se ogflašate ki ne kadite??kaj pa tiste ki kadite pa nočete priznati?vsak po svoje..jaz sem tudi kadila..po celo škatlo pa je otrok normalne rasti pa vse štima..in ja pomoje se na ultrazvoku vidi če kaj ni vreduuser posted image

(odgovor članu anchika)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: vem da škoduje ampak.....
30.10.2008 17:28:44   
T.A.T
če ti paše kadit potem ti pač paše!in nehaj se obremenjevat, ker ravno obremenjevanje in stres škodita!!!
še v vseh knjigicah in pri G ti bodo isto povedali, da če ti ne smrdi je nekje normalna doza za kadilko v nosečnosti 3 cigarete...si zmožna??če ne pač 6...vrjemi mi da stres tvojem otroku dosti bolj škodi kot katerakoli cigareta!!!!
ko ti bo telo zavračalo cigaret potem je pravi čas da ga poslušaš...
probaj pa če si želiš seveda zmanjšat mogoče z tem da pokadiš cigaretek zjutraj ob kavi in potem po kosilu in potem npr. pred spanjem in ko se boš na ta ritualnavadla ti pomojem ne bo panike in ne boš potrebovala več...mislim da ti bi tudi za kasnej prav pišlo!!
kajti lepo bi le blo da bebi nebi vohal mamice ki vsa smrdi po cigaretih, tako, da doma le prenehaj s kajenjem sploh v stanovanju, če že z samim kajenjem ne gre.
in ne poslušaj teh o splavih in takih...kolko pa jih splavi ki ne kadijo??a nobena?? je splav samo rezerviran za kadilke???
nevem npr.sladkarije v nosečnosti so tudi nezdrave,pa noben ne obsoja nosečnice ki se sprehaja z čokoladico v roki...pa ima lahko zaradi tega velike težave otrok z porodno težo in seveda mamica pri rojevanju...
ne skrbi in se ne sekiraj pa bo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: vem da škoduje ampak.....
30.10.2008 19:37:45   
Anonimen
vrjetno tiste ki najbolj udrihajo po kadilkah se delajo kao da so svetnice in nobenga ne pokadijo kak pa lahk vemo kle gor da ko to pišejo zravn ne vlečejo čika, a jih kdo vidi.

(odgovor članu T.A.T)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: vem da škoduje ampak.....
30.10.2008 20:00:19   
Anonimen
vrjetno tiste ki najbolj udrihajo po kadilkah se delajo kao da so svetnice in nobenga ne pokadijo kak pa lahk vemo kle gor da ko to pišejo zravn ne vlečejo čika, a jih kdo vidi.
                                                                                     user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: vem da škoduje ampak.....
30.10.2008 20:59:13   
Anonimen
user posted image user posted image jst ne razumem....če je tko ok, pa nič narobe itd., za kterga vraga pa pol sprašujete, pa v stilu vem da je narobe bla bla blauser posted image tih bodte pa kadte une čike, pa ne gnjavte ljudi, ker resnice tko nočete slišat, če pa ktera misli da bo slišala samo komentarje v stilu-ja nima kaj bit, če ti paše ti kar kadi, otrok je čist zadovoljen - ste pa še bolj ubrisane kot je videtuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: vem da škoduje ampak.....
30.10.2008 21:37:02   
maja24
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

user posted image user posted image jst ne razumem....če je tko ok, pa nič narobe itd., za kterga vraga pa pol sprašujete, pa v stilu vem da je narobe bla bla blauser posted image tih bodte pa kadte une čike, pa ne gnjavte ljudi, ker resnice tko nočete slišat, če pa ktera misli da bo slišala samo komentarje v stilu-ja nima kaj bit, če ti paše ti kar kadi, otrok je čist zadovoljen - ste pa še bolj ubrisane kot je videtuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?