|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   CMCRF snemanje
4.11.2008 22:37:25   
zara13
Konec novembra smo naročeni na kontrolno snemanje CMCRF na Pediatrični kliniki na nevrološkem oddelku in me zanima, če je kdo na forumu že imel to snemanje in kako poteka? Ob rojstvu je imel dihalne krizice in so ga preventivno naročili na snemanje zaradi tega, ker imamo še vedno Angelcare in bi mu ga radi dali stran. Sicer se v 14-ih dneh odkar smo doma, ni sprožil in je vse ok.
Hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: CMCRF snemanje
4.11.2008 23:16:20   
* Mateja *
Mi smo meli to na pulmo odd. Snemanje staja 4 ure v nočnem spanju. otroku nataknejo ne vem več točno kaj na glavo, pa pod nos in to ga pač snema. Pol mu dajo dol in zdravnik odčita in dobite po pošti domov. Nič kaj takega, sam čez noč je bilo treba bit na odd. nič bat!!

(odgovor članu zara13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: CMCRF snemanje
5.11.2008 13:21:40   
mumu
Tut mi smo mel to snemanje, res ni nč hudga, podobne brkice kot so za kisik dajo pod noska, pa srček še zraven snemajo in dihanje in to je to. Upaj samo da boš edina, da mu bodo dal zvečer preden bo zaspau gor in ga po štirih urah odklopel. Ko smo mi to mel je biu eden pred mano, tko da so mogel našo sred noči zbudit in ji to namonterat gor, hvala bogu se ni dala nč kej dost motetuser posted image .

Upam, da bodo rezultati ok user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: CMCRF snemanje
5.11.2008 13:31:10   
ada2
tudi mi smo hodili z nušo na snemanje cmcrf, sicer je od tega že 8 let, ampak kot so že predhodnice napisale, ni nič strašnega, razen pač, da je treba ostati čez noč v bolnišnici. mi smo potem do 1 leta starosti morali hodit na kontrolno snemanje vsake 3 mesece. pa fajn opravite, veliko srečeuser posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu mumu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: CMCRF snemanje
5.11.2008 13:40:16   
zara13
Hvala za odgovore user posted image

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: CMCRF snemanje
5.11.2008 21:48:31   
anajmad
Mi smo imeli slabe izkušnje  stem snemanjem,ker smo šli 2x. Prvič so baje izgubili izvide. Dugič,pa je bila stara že 10 m in se je drla celo noč kot jesihar,ko je imela te cevke gor. Zraven si nesi kakšno blazino,da si boš dala pod glavo,pa kej za pokrit. Mi smo zjutraj kidnili že ob 6.30,ker sem jih imela poln kufer(mislim bolnice).

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu zara13)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: CMCRF snemanje
6.11.2008 22:18:19   
zara13
Mamice, sem vas pozabila še nekaj vprašati. Glede na to, da se ostane čez noč, je potrebno imeti svojo hrano (da bi ga podojila, imam premalo mleka) ali se dobi mleko v bolnici? Če ne, bom morala s sabo nesti vse za pripravo obroka. V tem primeru, če ga ne dojim, ali vseeno ostanem čez noč pri njemu ali ne?

anajmad - hvala za nasvet za blazino in nekaj za pokrit ;)




(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: CMCRF snemanje
7.11.2008 7:18:00   
anajmad
Ne.to imajo lepo poskrbljeno. Vprašajo kakšno mleko pije in ti prinesejo stekleničko. Pa čeprav sem jst imela za vsak slučaj zraven.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu zara13)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: CMCRF snemanje
9.11.2008 22:11:00   
* Mateja *
Ti dajo za jesti za otroka karkoli pije oz. je, to sploh ni panike. jaz vem, da sem imela sicer vse s sabo, tudi grelec za flaške. Ti boš  pa lačna, vsaj jaz sem bila!!user posted image

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: CMCRF snemanje
6.11.2010 21:37:58   
Edina
Pozdravljene!
Upam,da mi boste znale pomagat,ker so vse objave tukaj mal starejše. Zanima me če kako je s snemanjem CMCRF zdaj (vse pišete da se snema 4 ure v nočnem spanju). mi imamo namreč uro ob 9h,in nihče ni omenjal da bi ostali z deklico čez noč. Je bila katera z otročkom na tem snemanju pred kratkim???

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: CMCRF snemanje
6.11.2010 21:41:43   
m_o_i
odvisno, kak je predpisal to snemanje pediater oz. kaj ga zanima.
Elias se je dusil predvsem ponoci, zato sva ostala cez noc in so snemali v lezecem polozaju in z dvignjenim naklonom.

midva sva bila tam junija letosuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Edina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: CMCRF snemanje
8.11.2010 13:39:10   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Edina

Pozdravljene!
Upam,da mi boste znale pomagat,ker so vse objave tukaj mal starejše. Zanima me če kako je s snemanjem CMCRF zdaj (vse pišete da se snema 4 ure v nočnem spanju). mi imamo namreč uro ob 9h,in nihče ni omenjal da bi ostali z deklico čez noč. Je bila katera z otročkom na tem snemanju pred kratkim???




Najbolje, da kar pokličeš v pediatrično in vprašaš kako je s tem. Snemanje pa se izvaja izključno v času, ko otrok spi.

(odgovor članu Edina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: CMCRF snemanje
11.11.2010 10:25:07   
Edina
hvala za odgovore. smo bili tam pa so nas prenaročli, ker je bila še dan prej v bolnišnici. bo treba kr ostat tam. pozabila sem pa vprašati glede obrokov ipd. kako je s tem? sicer sem že tokrat imela vse s sabo (vodo, aptamil,frutek). in pa ali je potrebno doplačati ker bom tam z otrokom???

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: CMCRF snemanje
11.11.2010 12:59:29   
m_o_i
menda so doplacila odvisna od otrokove starosti. Elias je bil 1,5 meseca in se ni doplacalo NIC (no, razen mamicine kave na avtomatuuser posted image ). v sobo sem poleg vseh obrokov dobivala tudi caj-to me je res presenetlo.

mulc je bil pa na allernovi(nisem dojila) in sem samo sestri povedala, kdaj rabim mleko...

lezisce je pomozno in niti ni tok neudobno (ajd, postla lih ni), TV je not, povster, odeja in rjuha so v omari, soba klimatizirana, cotke, plenicke, krema za otroka je na previjalni...jaz nisem mela obcutka, da sem v bolnici.
osebje pa prijazno, da samo gledasuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Edina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: CMCRF snemanje
11.11.2010 21:26:23   
Edina
kako odvisna od starosti?? naša je stara 10m. je kr mal velika za pregled. Pa kaj brni ta "stroj", ki snema?? se lahko otroček svobodno premika al mora bit skos pri miru???
Vrjetno bo kateri smešno, sam bi rada pridobila čimveč informacij. :)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: CMCRF snemanje
11.11.2010 21:47:47   
m_o_i
no, za desetmesecnico bi moglo veljat isto kot za 1,5 mesecnika-po moje user posted image  tak da nekih stroskov naj ne bi blo!

stroj, ki snema, je mene spominjal na ono cudo iz top shopa, ko ti trese misice(abtronic al kaj je ze)-ampak samo glede mesta na telesuuser posted image  slisis NIC. pod nosek prilepijo nek papir(bom sliko prilepla; upam, da ne bo pretemna), ki je povezan s tisto masino na trebuscku. pa izpod rjuhe strli en kup kablov, ki so povezani z nekim monitorjem ob posteljici...kabli so doooolgi, tak da ni panike.
aja, pa one popeke mu namontirajo okol srcka (ma ko ne vem, kak se rece)-tiste vakumske krogece...
nic bolecega in groznega.
dete spi kot spi-ni privezan al pa kaj. samo tisti trakec pod nosekom se ne bi smel premaknit (da bi si ga z rokico strgala dol).
slika: user posted image

tole je pa tvoje soba/lezisce: user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Edina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: CMCRF snemanje
14.11.2010 20:17:29   
Edina
aha,hvala :) in kdaj lahko greš potem domov?? :) izvidi pridejo po pošti?? hano bo vrjetno težko zadržat pri miru, da ne bi vlekla cevk... :( že tako spi zelo aktivno,pa se kr obrača.. :(

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: CMCRF snemanje
14.11.2010 20:30:24   
m_o_i
midva sva danes prisla popoldan tja, okol polnoci(pred hranjenjem; takrat sva jedla strogo na tri ure) so mu nastavli vso masinerijo, jutri dopoldan sva bla odpuscena(no, kosilo so mi se privoscliuser posted image ).

izvide sem dobila po posti dva tedna nazaj(sem bila opozorjena, da bo malo dlje trajalo...ampak nisem pa pricakovala, da tak dolgo-stiri!!! mesece user posted image  sem ze pozabla na njih. no, "obvestilo zdravniku" ti napisejo, tak da nek papir mas v roki; ce pa dokazejo kake tezave, pa verjetno takoj spisejo tudi izvid...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Edina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: CMCRF snemanje
23.11.2010 21:05:53   
Edina
vrjetno pa ne sme bit nahodna al pa prehlajena, a ne? Mamo tremo, v četrtek gremo v lj :(

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: CMCRF snemanje
23.11.2010 21:22:23   
m_o_i
glede prehlada ne vem (takole iz glave se mi pa zdi, da ne bo motlo snemanja prekinitve dihanja).

ma kako tremo! se ne splacauser posted image  jaz nisem mela nobenega obcutka, da sem v bolnici, res ne. vsi so prijazni, mas TV v sobi, na hodniku polno mamic in igralnica, knjigice...

lepo zrihtajte, potem pa le porocaj, kak je slo user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Edina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: CMCRF snemanje
23.11.2010 21:49:13   
Edina
uf, po tem kakšen je ta teden  me je prav strah. Danes smo imeli magnetno resonanco v Celju, in je bilo hvala bogu, vse v redu. Pa bi jutri raje poklicala glede prehlada?Koga sploh naj vprašam, med.sestro????

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: CMCRF snemanje
23.11.2010 21:52:06   
m_o_i
ja, poklici in vprasaj-lahko tudi med. sestro

user posted image zdaj si me spomnila-jaz sem zdravnika vidla samo ob polnoci, ko je prisel kao na vizito (v casu snemanja). drugace sem ciiisto vse urejala s sestrami; ena bolj super kot drugauser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Edina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: CMCRF snemanje
24.11.2010 15:03:40   
Meemee
IZVIRNO SPOROČILO: * Mateja *

Ti dajo za jesti za otroka karkoli pije oz. je, to sploh ni panike. jaz vem, da sem imela sicer vse s sabo, tudi grelec za flaške. Ti boš  pa lačna, vsaj jaz sem bila!!user posted image


Jaz sem bila tudi na tem z mojo user posted image . Glede hrane - tudi spremljevalec jo dobi (če prideš pred 16:00 tudi večerjo) - samo moraš rečt, da ti dajo en obrazec in pol se greš prijavit s svojo zdravstveno. No, lačna jaz nisem bila user posted image

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: CMCRF snemanje
24.11.2010 15:05:54   
Meemee
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i
osebje pa prijazno, da samo gledasuser posted image


Se strinjam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: CMCRF snemanje
24.11.2010 22:05:33   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Edina

vrjetno pa ne sme bit nahodna al pa prehlajena, a ne? Mamo tremo, v četrtek gremo v lj :(



Ne, otroček mora biti za to snemanje zdrav, sicer ne pokaže realnih rezultatov. Nas so zaradi prehlada prenaročili.

(odgovor članu Edina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?