|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  97 98 [99] 100 101   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:48:26   
claud
hm....zdj ste prišle na prilagojeno mleko.....ne vem če ste me zastople, al sm tko čudn napisala.....
hotla sm sam povedat da se je mala preko maminega mleka okužla al fasala alergijo.....
mamica pa je pila kravjega....

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 2451
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:50:18   
sunny24
birdy, sem dobila tvoje ZS in si že pofočkana! Sam maš pa res fajnega moža, da je tudi on poskrbel za objavo! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 2452
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:51:36   
claud
Sj men tud ni čist logično, ker to prvič slišim, pomoje je to res sam odvisno od preobčutljivosti....
Ker jst tud težko brez mleka preživim....če ne druzga morm vsako jutro vsaj kakav popit....sm tud bl mlečni tip.....

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 2453
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:52:48   
Maksi1
Katjuša - sej jaz imam tudi tako mnenje, kot ga imaš ti. Napisala sem samo tisto, kar sem slišala. Konec koncev jaz še nimam otrok in tako tudi ne izkušenj. Bom pa prav gotovo vzela mleko v škatli, če ga jaz ne bom imela. Verjetno ga bom nabavla še pred odhodom v porodnišnico - za vsaki slučaj. Če pa bo vse ok, bom pa z veseljem dojila.

Glede kravjega mleka in naše generacije se tudi strinjam, da smo ob tem zrasli in da nam nič ne fali. Ampak, da je alergeno, vemo šele zadnje čase. Alergije pa so prav tako zdej pogostejše.

Claud pa je odprla debato podobno kot jaz (okrog plenic za enkratno uporabo pred par dnevi) - ker konec koncev vsaka neki ve in potem se dosti lažje odločaš. Zato je čimveč različnih odgovorov močno zaželjenih.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 2454
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:52:50   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: sunny24
claud, pomojem je ta mali od te sodelavke alergičen na kravje mleko in zaradi tega ga mama ne sme pit-to pomeni, da če želi dojit dalje, da gre tudi sama na "dieto" brez kravjega mleka. Niso pa vsi otroci alergični, tako da pomojem...Pa tudi to...Kravjega mleka naj se ne bi dajalo do 1 leta starosti otroka, ko pa se uvaja GH, pa dajejo skutke in podobno-s kirga mleka pa je to kot iz kravjega?user posted image

se strinjam.....

pa logika je skregana gosta hrana ja  in kašice ja (kao naj bi se delalo iz prilagojenega mleka, kaj pa tiste k se mešajo z vodo in je notri mleko v prahu) mi smo začel z uvajanjem GH pr dobrih 4 mesecih in to ravno s kašicami ki se delajo iz vode ker so ble ful dobre:) potem pa okoli 6,5 mesece sem mu začela dodajat tud sveže mleko čeprav ga nej nebi upoarabljaji do 1 leta.... pri nekje 8 mesecih nismo več kupovali prilagojenega mleka ampak svežega.....
sevede pa se tega v posvetovalnici ne pove ker so tam tok pametni da kr smrdiuser posted image user posted image user posted image user posted image zdej me pa lahko ku*** kaka mama sem in kako sem svojega otroka ogrožala (zakaj že?)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 2455
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:54:29   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: claud

hm....zdj ste prišle na prilagojeno mleko.....ne vem če ste me zastople, al sm tko čudn napisala.....
hotla sm sam povedat da se je mala preko maminega mleka okužla al fasala alergijo.....
mamica pa je pila kravjega....


ja potem je ena dodala al kdo ne vem da je tud v prilagojenem mleku kravje mleko....
vsekakor so boge mamica in dojenčica res je hudo ko ne veš kaj dat otroku jest in če bo sam to se bo pač mogla mal pazit sej teh nekaj mesecev hitro mine in upam da bo mali tud počasi alergija zginla....

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 2456
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:57:29   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: Maksi1
Claud pa je odprla debato podobno kot jaz (okrog plenic za enkratno uporabo pred par dnevi) - ker konec koncev vsaka neki ve in potem se dosti lažje odločaš. Zato je čimveč različnih odgovorov močno zaželjenih.

jst sem resno razmišljala od zadnjič o tem in sem se že z eno dogovarjala za nakupl rabljenih pleničk k novih za preizkus nebi kupovala vendar moj možek tako nasprotuje da bomo ostali pr teh.... ima 1000 in en razlog in z večino se kr nekak strinjam čeprav kej veliko nebi govorila ker zadeve ne poznam.... torej pampers prihajamo februarjauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Maksi1)
Neposredna povezava do sporočila: 2457
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:02:32   
Maksi1
Katjuša - tudi jaz bom na pamperskah. Sem malo na okrog vprašala in ena prijazna punca mi je povedala, da je bila o tem debata že pred par leti in da ko so raziskovali - merili temperaturo v plenicah je bila potem povsod podobna. Edino, kar je pomembno je to, da otročka ne pustiš predolgo brez ga previt. V teh sodobnih plenicah se namreč seč vpije v jedro in potem mamica (še posebej, če nima dovolj izkušenj) misli, da otročka še ni potrebno previt.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 2458
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:03:31   
birdy
No o kravjem mleku pa kr dost vem...
Fora zakaj naj gre na brez mlečno dieto je v tem da IMA tamal očitno alergijo na mleko in zarad tega ne sme pit mleka. Da pa bi zarad dojenja nehal pit mlek ker je alergeno pa ne. Hočm rečt, da sam pri dokazanih alergikih se gre na brezmlečne diete, ne pa kr tko iz preventive. Pri avgustovkah jih je pa res neki šlo na brezmlečno dieto pa brezjajčno ker je tamale po tem šravfal. Ampak šravfanje je tko, ene po fižolu, ene po zelenjavi, ene po določenmu sadju,... Vsak nečesa pač ne prenaša najbolj. Bom rekla čist tko, mene po fižolu ne šravfa (večino pa), medtem ko če jem jabolka, jao, raj ne bi o tem.
Zakaj ne kravjega mleka pred enim letom (to je okol enega leta, ne točno na rojstni danuser posted image )... Ker naj bi imeli dojenčki še tok nerazvit prebavni sistem in naj ga ne bi prenašali(pa tud o nekih bakterijah je blo govora mam v glavi), ne pa zarad alergij. Medtem ko razne skutke, jogurti,... so pasterizirani al homogezirani al kva jst vem kva, in naj bi bili lažji za prebavo dojenčka. Neki v tem smislu.
Drgač pa ja, taki ki imajo dokazane alergije na kravje mleko in če se ne dojijo in so še na mleku morajo kupovat posebne antialergene mleke umetne, ker ti navadni (novalac, aptamil,...) niso dobri za njih.
Vam pa povem da aleregija na mleko in mlečne izdelke ni hec. Jo ma tašča in se mi včasih prov smili, se sploh ne zavedamo kje vse je mleko

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 2459
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:08:47   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: birdy
Vam pa povem da aleregija na mleko in mlečne izdelke ni hec. Jo ma tašča in se mi včasih prov smili, se sploh ne zavedamo kje vse je mleko

sam res če malo pomisliš ufff ja ne smeš skoraj ničesar jest... to zna bit kr kriza..... isto je z jajci...... mislim da se jedilni list zelo skrajša.... če gre pa za kombinacijo večih jedi pol pa .... joj ni za razmišljat

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 2460
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:10:06   
birdy
Aja, pa jst sem pri Neli jedla vse, razen gob... Pa niti ne vem zakaj jih nisem jedla, kr sama sem si postavla omejitev v glavi, gob pa ne, ker so pretežke. Ma sem bla smotka.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 2461
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:10:16   
sunny24
Ja, ti zna bit res user posted image , da si alergičen na mleko...In kot si rekla, v vsaki ta drugi stvari so sledovi mleka oz vsaj na embalaži ponavadi piše, da so možne sledi mleka, jajc, oreščkov...

maksi, s kje si dobila tiste cene za GT3? Pismu, sam rata kar drag na koncu! Bomo mi2 verjetno kar na 4 kolih ostala...

barbara, kira je ta stran za vozičke v ITA? Sem se zadnjič zanimala za en voziček, k je v akciji in bi bla poštnina 40 evrov in bi pršla na isto ceno, kot če bi ga v ITA v trgovini nabavla.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 2462
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:10:37   
Pupka
No čveke, vidim da mate spet eno temo, tak da fajn čvekajte...

Jaz sem prišla iz službe.... Vse me boli in tišči, tak da grem počivat- recimo! Še moram nekej malega postorit... Pol pa vse 4 od sebe... Bi blo fajn če bi prletela še kaka masaža... ampak... Še je čas...

Za večerjo sem zmazala kar solatko zeleno in še eno jabolko (3 jabolka in 3 mandarine sem pa tekom celega popolneva).

Se sliši kot da bi kakšen ščinkavc jedel user posted image

Ne vem... mislim da ko se mal pomirim da bo padlo še kaj.... če ne drugega cornflakes al pa čokolino user posted image

Pridno klepetajte!


_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 2463
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:14:06   
Katjusa
pupka čokolino jauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jst ga dons ne smem smo spet pršut večerjali....

(odgovor članu Pupka)
Neposredna povezava do sporočila: 2464
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:18:13   
Maksi1
Sunny - tu je link za peg perego:

http://www.mami.si/si/otroska-oprema/sportni-vozicki/gt3-completo-g1467.shtml

Ja, res rata drag. Ma sej pravim....če da mama 400, pa občina 400, potem bi šlo.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 2465
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:19:29   
sunny24
pupka, si mela tako lahko večerjo!

claud, kaj si še kej risala danes? Jst komi čakam, da začnemo tisto sobico rihtat, k zdej je počasi že cajt, da kej nardimo, da ne bo pol vse neki na hitro...kot je pr nas navada!user posted image

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 2466
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:26:36   
BarbaraGS
sunny24: trovaprezzi.it, bimbomarket.it, ebaby.it, bimbiweb.it

zdaj ne vem kako je ko so kaksne akcije v trgovinah, ampak ko smo se se mi odlocali za nakup v italiji, smo dobivali informacije, da je vseeno se ceneje preko neta...Vsaj chicco je bil 100%, ker je mama gledala cene v Trstu jaz pa po netu in je bila razlika 100 eurov, oziroma s postnino ki jo nastevas ti, bi to zneslo 60. Ampak vseeno, nekaj je. Globlje v to nisem sla, ker smo se odlocili za firmo vozicka, ki je v It nimajo.
Upam, da bos nasla kaj zanimivega na teh straneh.


(odgovor članu Pupka)
Neposredna povezava do sporočila: 2467
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:31:04   
sunny24
barbara, bimbomarket poznam, sej ravno tam bi pršla cena s poštnino ista kot v trgovini v ITA, bom pogledala pa še malo ostale linke, če najdem kaj ugodnega. Hvala!

(odgovor članu BarbaraGS)
Neposredna povezava do sporočila: 2468
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:40:58   
tanci29
samo da vskočim, ker sem zadnjo stran prebrala in vidim da ste čisto u eni debati, ampak nisem brala od začetka tako da niti ne vem točno zakaj se gre...

aja kaj sem hotla povedat, da sem prvo žehto posušila v sušilcu, sem prvo probala s posteljnino...je že zložena v omariuser posted image user posted image user posted image user posted image ...zdaj se pa suši že ta druga...juhuhu...

fantje me kličejo...se kopata in morm zraven čepetuser posted image ...

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 2469
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:42:52   
sunny24
user posted image user posted image user posted image  Še ena, k ja navdušena nad sušilcem! Zdej ne boš mogla več brez njega!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tanci29)
Neposredna povezava do sporočila: 2470
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 20:47:06   
Ajvy
večer...sem misnla...sej je vikend,pa nau tolk branja...pa ste bile spet pridne...uf

Majchy...vem vem, da ni daljina tisto kar vaju s sestro razdružuje....sej bo ...upanje vedno umre zadnje.....
Glede ustajanja...veš kako je ...treba je med vikendom čimprej vstat in ga čimbolje izkoristituser posted image user posted image

A res...snegec....user posted image user posted image

Boma...meni je Vid všeč....user posted image user posted image  uf  pa JAkob še bolj....
Drugače sem pa zadnjič napisala, da mi je full všeč ime NIas....ko ga je ena julijka dala svojemu fantiču...ne vem zakaj ,tak poseben je....

Pupka...kako pa je ime tvojemu otročku ??

Diamantina...zelo lepo ime user posted image user posted image user posted image

KOlumbo...uživaj in maksimalno izkoristi družbo tvojega user posted image user posted image

Maksi....pojdi v ITA po voziček...bolj se splača....

Tanci..full dobr za  sušilca user posted image user posted image





_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Maksi1)
Neposredna povezava do sporočila: 2471
   [Brisano sporočilo]
22.11.2008 20:57:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sunny24)
  Neposredna povezava do sporočila: 2472
   [Brisano sporočilo]
22.11.2008 20:59:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2473
   [Brisano sporočilo]
22.11.2008 21:02:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2474
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 21:05:08   
sunny24
kolumbo, to si pa tko fajn napisala. A tvoj pa kar nazaj v Bratislavo? Zdej upam, da neism spet kaj zamešala, ma kaj pa dela tvoj? Sej ne vem, al sm tebe vprašala al Urso...V glavnem me daje skleroza, tko, da prosim ne bit jzna name, če si mi že povedala....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  97 98 [99] 100 101   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  97 98 [99] 100 101   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?