|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A je to res
13.11.2008 20:37:45   
andreja32
Jaz se tudi podpišem pod sandrin postuser posted image

(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Računanje razredov za plačilo vrtca
13.11.2008 20:50:50   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Danes sem računala, koliko plačam vrtca jaz in koliko nekdo z istimi povprečnimi dohodki na družinkega člana.
Moj je v 4 razredu (presegam v brutu za 200 EVR user posted image ) in plačam 185 EVR za jasli.
Nekdo, ki ima dva, prvega v jaslih, drugega v 2 starostni skupini plača 124 EVR.
To se pravi, da nekdo, ki ima dva plača 61 EVR manj za dva, kot jaz za enega. A je to res al kaj?


Res je, ja. Tako je nastavljen sistem plačevanja. Meni se zdi OK. Vsaj nekomu koristi. Meni bo koristil 1leto. Ta čas bosta oba v vrtcu.
Če bom v službi vzela polovinični delovni čas, ki ga nudi država in bom drugega imela v vrtcu zastonj, potem mi je razlika od plačila vrtca ravno tisto kar mi bo manjkalo pri plači. NO, mogoče kakšen euro manj.
Lelaval na občini se utapljajo v papirologiji zato bi morala bolj gušit, da bi uredili vajino težavo. Pa kaj potem nimaš "v dobrem" preplačila????

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Računanje razredov za plačilo vrtca
13.11.2008 22:05:09   
Anonimen
Mogoče pa le kdaj stopi v velavo tale način plačevanja

http://www.brane-golubovic.com/index.php?option=com_content&task=view&id=198&Itemid=1

Bi bilo prelepo, da bi bilo res.user posted image

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: A je to res
13.11.2008 22:10:00   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

IZVIRNO SPOROČILO: guppy

Je pa še nekaj zelo ZANIMIVO.

Tukaj pogumno bentite čez to znižanje. Vaša filozofija je torej "zvišajmo cene, da bo za vse enako".
A ni to žalostno? Potisniti druge v slabši položaj, da si sam bolj zadovoljen z ureditvijo?

Nisem še slišala, da bi katera rekla, kako bi bilo fajn, da se še za druge zniža ta en razred... vse samo v smeri, da se drugim zviša...
res zanimivo... totalna foušarija.


se strinjam z napisanim!....
js menim takole: če že js ne dobim, zakaj nebi kdo drug (ne pa: če js ne dobim, ne sme noben drug!???)


Daj, daj, nehaj lapat. Ne začenjaj prepira.



ti pa nehaj kokodakat user posted image



_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Računanje razredov za plačilo vrtca
13.11.2008 23:49:04   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Mogoče pa le kdaj stopi v velavo tale način plačevanja

http://www.brane-golubovic.com/index.php?option=com_content&task=view&id=198&Itemid=1

Bi bilo prelepo, da bi bilo res.user posted image


To bi blo že kičasto!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Računanje razredov za plačilo vrtca
14.11.2008 0:10:44   
2ursae
joj, decembrka, a misliš res v nedogled pogrevat to temo, se še nisi naveličala? Bi kaj lažje spala, če bi vsi plačevali za vse otroke? Malo se sprosti no, ne bit tako zagrenjena user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: A je to res
14.11.2008 7:43:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sandra85


ti pa nehaj kokodakat user posted image




Sem šele ornk začela.

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: A je to res
14.11.2008 10:08:13   
rose
Kje ste pobrale, da se 1. otroku zniža plačilo za 1 razred????? Nam se ni!!!! S septembrom je šla še ta druga punca v vrtec in res imamo zastonj. Pri prvi se nam pa samo pozna, da je padla v 2. starostno skupino in je zato par evrov manjša položnica!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: A je to res
14.11.2008 10:20:07   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: rose

da je padla v 2. starostno skupino in je zato par evrov manjša položnica!!!!


A ni to to, da je padla za en razred nižje??user posted image user posted image user posted image





_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: A je to res
14.11.2008 11:02:09   
rose
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

IZVIRNO SPOROČILO: rose

da je padla v 2. starostno skupino in je zato par evrov manjša položnica!!!!


A ni to to, da je padla za en razred nižje??user posted image user posted image user posted image







Ne.
v kateri razred padeš ti določi občina glede na prihodke in števila članov družine. pri nekje treh letih pa otrok prestopi iz 1. starostne skupine v 2. skupino. in je neodvisno na nadaljne otroke. in tudi ni velike razlike, res samo par evrov, mislim da je bilo celih 5€!! In zakaj ta razlika? Mislim, da je kar prav, da so jasli malo dražje, konec koncev tuid plenice in kremice stanejo - vsaj pri nas vse to dobijo v vrtcu.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: A je to res
14.11.2008 11:24:40   
andreja32
V našem vrtcu se plenice, kreme in robčke nosi od doma

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: A je to res
14.11.2008 11:52:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

IZVIRNO SPOROČILO: rose

da je padla v 2. starostno skupino in je zato par evrov manjša položnica!!!!


A ni to to, da je padla za en razred nižje??user posted image user posted image user posted image






4. člen

http://www2.arnes.si/~vvzljped/index2.htm

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: A je to res
14.11.2008 15:17:21   
natasaom
mene pa samo nekej zanima,decemberka.napisala si,da imate 800e neto dohodka in da plačuješ 180e jasli.oprost sam to je nemogoče,ker imate 160e na os na mesec in vam bi morala pripadat soc pomoč..zihr si kej zamolčala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: A je to res
14.11.2008 15:28:31   
natasaom
no,če bi imeli 800e neto dohodka bi padla na 1 plačilni razred-to je 10% polne cene vrtca.

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: A je to res
14.11.2008 16:22:40   
Anonimen
Ja, res je, nakazilo oz. odškodnina v višini 2000 evr, in zaradi te odškodnine, ki je država ne  smatra kot odškodnina imam 4. plačilni razred. In sem izgubila na stvari, za katero sem prejela odškodnino, v vrtcu in otroških dokladih ter še pri dohodnini in ostane mi čez celoleto od odškodnine ca 500 evr. Samo na plači bi ravno še ujela  3. plačilni razred 138 evr, kar pa mi je tudi to malo mim, če pomislim, da potem drugi, ki imajo dva v teh povprečnih dohodkih plačajo 62 evr. In kakorkoli preračunavam, pač me povsod oderejo. Ti povem še kako sem v službi padla ven za napredovanje, (ne delovno mesto) pa čeprav so bili šefi za to? Pa ne samo enkrat. Samo zaradi sistema. user posted image  Pa ne samo to, zdi se mi kot da so zakoni pisani proti meni. Mogoče bi se res mogla že enkrat na to navaditi?

(odgovor članu natasaom)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: A je to res
14.11.2008 16:22:56   
TiaSara
No, jaz pa tudi menim, da je ta zakon nepravičen in da ne doseže tistega učinka , ki naj bi ga. Če bo vse normalno, bomo mi kar dobro čez prišli, saj bom imela dva otroka par let v vrtcu, tako da to ni zaradi fovšije. Ne zdi se mi ravno smiselno, da tisti, ki imajo večjo razliko med otroki (en v šoli drug v vrtcu), prav nič ne profitira (če gre za učinek povečevanja rodnosti, je menda čisto vseeno kakšna je razlika) . Poleg tega pa bo sedaj  prišlo do kar precejšnjega izpada dohodka, ker se za toliko otrok ne bo plačevalo, denar pa bo pač moral priti od nekod. Jaz mislim, da se bodo vrtci v splošnem podražili. Potem pa bodo tisti z enim otrokom v vrtcu v bistvu na slabšem kot bi bili brez zakona.


(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: A je to res
14.11.2008 16:36:58   
Anonimen
Obadva imava po 800evr. Si ti narobe zastopila?

(odgovor članu TiaSara)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: A je to res
14.11.2008 17:05:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TiaSara

No, jaz pa tudi menim, da je ta zakon nepravičen in da ne doseže tistega učinka , ki naj bi ga. Če bo vse normalno, bomo mi kar dobro čez prišli, saj bom imela dva otroka par let v vrtcu, tako da to ni zaradi fovšije. Ne zdi se mi ravno smiselno, da tisti, ki imajo večjo razliko med otroki (en v šoli drug v vrtcu), prav nič ne profitira (če gre za učinek povečevanja rodnosti, je menda čisto vseeno kakšna je razlika) . Poleg tega pa bo sedaj  prišlo do kar precejšnjega izpada dohodka, ker se za toliko otrok ne bo plačevalo, denar pa bo pač moral priti od nekod. Jaz mislim, da se bodo vrtci v splošnem podražili. Potem pa bodo tisti z enim otrokom v vrtcu v bistvu na slabšem kot bi bili brez zakona.




Vsaj ena, ki zna realno razmišljat ter ne gleda in se ne boji  samo za svoje koristi.

< Sporočilo je popravil decembrka -- 14.11.2008 17:06:04 >

(odgovor članu TiaSara)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: A je to res
14.11.2008 21:13:13   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: TiaSara

Poleg tega pa bo sedaj  prišlo do kar precejšnjega izpada dohodka, ker se za toliko otrok ne bo plačevalo, denar pa bo pač moral priti od nekod. Jaz mislim, da se bodo vrtci v splošnem podražili. Potem pa bodo tisti z enim otrokom v vrtcu v bistvu na slabšem kot bi bili brez zakona.


ja, samo ti le predvidevaš, da se bodo podražili, ne moreš z gotovostjo trdit, da se bodo. Tuki se torej že vnaprej dela cel halo, brez vsake podlage. Pa ne misli, da bodo vrtci kaj prikrajšani, denar za brezplačne otroke bo dala država.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: A je to res
14.11.2008 21:17:28   
Anonimen
Poleg tega pa bo sedaj prišlo do kar precejšnjega izpada dohodka, ker se za toliko otrok ne bo plačevalo, denar pa bo pač moral priti od nekod.


Dejstvo je, da nekdo mora plačati. Ce ne bodo starsi, bo nekdo drug.

Kdo je placnik razlike za drugega otroka (in tretjega?), a je to drzava? Ma za drzavo to ni tako velik strosek, ce pogledas, koliko nameni za socialne transfere in druzinske prejemke. Ne verjamem, da si bo v teh casih privoscila ukinitev popularne bonitete. Zadnji dve leti pred volitvami pa tudi ne user posted image , ker takrat se nepopularni ukrepi ne izvajajo. Bi se znali draziti, ampak zelo pocasi, po moje, toliko, da ne bomo "prevec" opazili.

(odgovor članu TiaSara)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: A je to res
14.11.2008 21:25:42   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Poleg tega pa bo sedaj prišlo do kar precejšnjega izpada dohodka, ker se za toliko otrok ne bo plačevalo, denar pa bo pač moral priti od nekod.


Dejstvo je, da nekdo mora plačati. Ce ne bodo starsi, bo nekdo drug.

Kdo je placnik razlike za drugega otroka (in tretjega?), a je to drzava? Ma za drzavo to ni tako velik strosek, ce pogledas, koliko nameni za socialne transfere in druzinske prejemke. Ne verjamem, da si bo v teh casih privoscila ukinitev popularne bonitete. Zadnji dve leti pred volitvami pa tudi ne user posted image , ker takrat se nepopularni ukrepi ne izvajajo. Bi se znali draziti, ampak zelo pocasi, po moje, toliko, da ne bomo "prevec" opazili.


V končni fazi denar za vrtce itak gre iz državnega proračuna, ki ga filamo mi. Davkoplačevalci. Potem pa si ga med seboj potalajo občine in občine se potem tudi individualno odločajo koliko denarja bodo namenile čemu. Tako v grobem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: A je to res
14.11.2008 21:31:25   
Anonimen
V končni fazi denar za vrtce itak gre iz državnega proračuna, ki ga filamo mi.


Aha, vse gre iz drzavnega proracuna. Se mi je zdelo, da gre del tudi iz obcinskega.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: A je to res
14.11.2008 22:22:50   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

V končni fazi denar za vrtce itak gre iz državnega proračuna, ki ga filamo mi. Davkoplačevalci. Potem pa si ga med seboj potalajo občine in občine se potem tudi individualno odločajo koliko denarja bodo namenile čemu. Tako v grobem.



saj se strinjam, jasno. Ampak a smo res že prišli tako daleč, da se hudujemo, če država da denar za otroke user posted image user posted image .
Poleg tega bi pa tud želela opozorit na velikokrat zmotno razmišljanje, da se proračun polni le preko davkov in da smo posledično za vse, kar država zapravlja, obremenjeni mi. Ni res! Saj tudi država gospodari z denarjem, ga obrača, vlaga, njena podjetja imajo profite ... tako da, drage moje, ni vse na plečih malih ljudi. 

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Bi se znali draziti, ampak zelo pocasi, po moje, toliko, da ne bomo "prevec" opazili.


res, ampak vrtci so se pošetno dražili tudi tedaj, ko te določbe o brezplačnem nadaljnem otroku še ni bilo. A ni nekaj rečeno na temo, da bomo starši plačevali vedno manj, da se bo v prihodnje delež stroška za vrtce ki ga nosimo starši, bistveno zmanjšal? No, eto, takrat bodo moji otroci že v šoli, pa se nič ne bunim, ker jaz ne bom imela nič od tega user posted image .

< Sporočilo je popravil 2ursae -- 14.11.2008 22:26:23 >


_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: A je to res
14.11.2008 22:37:15   
Anonimen
Saj tudi država gospodari z denarjem, ga obrača, vlaga, njena podjetja imajo profite ... tako da, drage moje, ni vse na plečih malih ljudi.


Ne, ni vse, ceprav se vecina proracuna fila iz davkov: Proracun.


(odgovor članu 2ursae)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: A je to res
14.11.2008 23:07:42   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Obadva imava po 800evr. Si ti narobe zastopila?


ko bi jih midva imela oba po 800 eurov...pobožna želja


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?