|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 16:00:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *sanela*

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: *sanela*

IZVIRNO SPOROČILO: ninachow

to so muslimanska imena, malo razmisli, predno se odločiš


Zakaj?
Nerazumem zakaj je narobe če nekdo da otroku muslimansko ime? Pa sploh veste koliko imen, ki jih nosijo vaši otroci so muslimanska ( Sara, Alja, Hani, Lina, Hana, Din....)? Žal je tak komentar nekoga, ki ni lih razgledana oseba!
Vsako muslimansko ime ima nek pomen. Meni je to všeč in zato sem svojemu sinu dala muslimansko ime DŽAN kar pomeni duša, življenje.
mamica_3, svojemu otroku daj ime, ki ti bo všeč in neoziraj se na druge!
Srečno!


Tukaj si pa zgrešila na polno črto. Pa ne da zagovarjam ime svoje user posted image , preprosto zato, ker sem se prej pozanimala kaj pomeni to ime in kje izvira. Ker smo pravoslavci, valda ne bom dala muslimansko ime, je pa Sara internacionalno ime.user posted image


No super zdaj pa imaš internacionalnega user posted image !


Kdo si ti, da sodiš?

(odgovor članu *sanela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 16:01:12   
*sanela*
SARA
Gender: Feminine
Usage: Greek, Spanish, Italian, Portuguese, Scandinavian, German, Dutch, Slovene, Polish, English, Arabic
Other Scripts: Σαρα (Greek), سارة (Arabic)
Pronounced: SAH-rah (Spanish, Dutch, Polish), ZAH-rah (German), SER-ə (English), SAR-ə (English)  [key] Cognate of SARAH

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 16:02:26   
*sanela*
Ne sodim nobenega. Mi je pa hudo, če nekdo komentira nekaj o čemer nima pojma!

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 16:07:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *sanela*

Ne sodim nobenega. Mi je pa hudo, če nekdo komentira nekaj o čemer nima pojma!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image seveda gospa vseved.

(odgovor članu *sanela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 16:09:36   
mamica_3
Shuka hvala za link, bom pregledala.

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 16:10:58   
*sanela*
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image seveda gospa vseved.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 16:26:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *sanela*

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image seveda gospa vseved.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Saj smeh je poln zdravja.user posted image

(odgovor članu *sanela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 16:32:21   
*sanela*
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: *sanela*

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image seveda gospa vseved.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Saj smeh je poln zdravja.user posted image



Res je! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 17:05:23   
Anonimen
Lahko das samo IME  ( m & f   Western AfricanMeans "patience" in Ibibio).
Lahko KOFI   ( m   Western AfricanMeans "born on Friday" in Akan ), ce rada pijes kavo. Recimo Kofi Anan, generalni sekretar ZN, npr. V njegovi kombinaciji mi je ime "domace", saj sem ga navajena.
Lahko tudi MARJANI (  f   Eastern African Means "coral" in Swahili. ), saj zveni skoraj slovensko.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 17:41:25   
poli*
Znajo bit kar težave z izgovorjavo in pomnjenjem s strani drugih. Tarča posmeha ne bo otrok, ki je recimo po očetu /materi afričan in ima tuje ime tukaj v slo. Tem pa prav pašejo "njihova" imena. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 20:12:46   
African queen
Ja,sam če daš ime Kofi (to je gansko ime)je bolje,da je otrok rojen na petek,drugače ne vem v čem je fora..Lahko ti naštejem še ostala ganska imena.Če je otrok rojen na:

ponedeljek: user posted image  Kwadwo user posted image  Adjoa

torek : user posted image  Kwabena user posted image Abena

sreda:user posted image  Kwaku user posted image  Akua

četrtek:user posted image  Yaw user posted image  Yaa

petek:user posted image  Kofi user posted image  Afua

sobota:user posted image  Kwame user posted image  Amma

nedelja :user posted image  Kwasi user posted image  Akosua

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 20:30:11   
Anonimen
Amma


Aha, hvala. Sicer pri nas vecina ne ve pomena, je pa ime domace,vsaj meni, ravno zaradi tega strica.

Pa recimo Amma bi tudi slo, nekje v podobnosti z Emo.

Kako je pa tvojim fantkom ime?

(odgovor članu African queen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 21:02:08   
copka
se strinjam, da bi v nas prostor prej pasala muslimanska imena, kot pa prava afriska imena.

Sicer mi ni jasno od kdaj so Sara, Hana, Lina muslimanska imena? Prej hebrejska, ampak ok.
pa Chiara tudi ne pomeni zarja, ampak Jasna.

Sem v Londonu spoznala enega ganskega fanta, ki mu je bilo ime Kwame in to ime mi je ful vsec. Ampak si ga ful tezko zapomnis. Moja mami ga je ene parkrat poklicala Suami.user posted image  Pa smo jo skoz popravljal, pa je videla precej sveta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Afriška imena??
25.11.2008 23:03:02   
mamica_3
jp, Sara in Hana sta muslimanski imeni, tako sem tudi jaz že dostikrat slišala.

Amma...to mi je pa ful všeč....si ga bom kar zapisala v mojo beležko :)

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Afriška imena??
26.11.2008 7:54:21   
lananai
Sara je bila Abrahamova žena. Ime je hebrejskega izvora in pomeni vladarica.

(odgovor članu mamica_3)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Afriška imena??
26.11.2008 13:29:30   
uršika***
Mislim, da ni tako pomembno iz kje izvirajo imena, je pa praktično za otroka in vse ljudi okoli njega, da je ime vsaj za silo izgovorljivo in da nimajo vsi problema s tem, kako se pa to potem napišeuser posted image . Je lahko zelo travmatično za otroka, če mora stalno razlagati, kako se črkuje njegovo ime.

Kiara je pa tudi meni zelo všečuser posted image

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Afriška imena??
26.11.2008 15:35:23   
manna
Jaz pa sem absolutno odločena, da bo imel moj otrok slovensko ime. In to tako, da bo vsakomur takoj jasno da je to ime, ne pa neka trenutna skovanka. Sama imam slovensko ime, ampak zelo redko, neobičajno, in se dobro spominjam kako mi je bilo težko povedat kako mi je ime, ko sem bila majhna. Nobeden sploh ni razumel kaj sem začebljala. In potem me je blo sram... Tega ne mislim naredit mojemu malemu.

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Afriška imena??
28.11.2008 23:42:32   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: lananai

Sara je bila Abrahamova žena. Ime je hebrejskega izvora in pomeni vladarica.


Ma končno eden ki je pameten! Seveda sta hebrejskega izvora, islam ju je pa prevzel, logično. Torej, Sanela, uporaba imena je eno (in kar si citirala je prav to, uporaba po pravzaprav celem svetu), izvor pa drugo. Tudi Hana je heberejskega izvora in sicer je ena od oblik imena Ana. Torej, ne solit pametiuser posted image  in kregat drugih kar tko.

Afriska imena? veliko Africanov ima zelo krščanska imena oz. imena kolonizatorjev, npr. Basil, Cecil, Celestin, Emmaneul, Josephine, Michael, Seraphin, pa tudi Mukami, Bukky (obe zenski) in Amie itd. To so vsi ljudje, ki jih jst poznam in so iz Afrike. Od Zahodne do Centralne. Kot pa so ze druge povedale, izberi ime ki bo ustrezno okolju v katerem bo otrok rastel. Pa seveda da se bo dalo klicat, ker hej ves kolikokrat bos morala poklicat to ime?user posted image  Veliko veselja pri izbiranju, vsekakor si pa poglej na netu kaj vec o pomenu afriskih imen. Moj otrocek, ce bo z mojim dragim, bo verjetno imel eno internacionalno in eno afrisko, ker pac bo iz dveh svetov....

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Afriška imena??
29.11.2008 0:05:11   
Anonimen
Mi smo pravoslavci, ki imamo muslimasko deklico Saro.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Afriška imena??
29.11.2008 14:56:18   
diamantina
Jaz otroku ne bi dala afriškega imena - Abimbola in podobno. Saj sploh ne veš, kako se ime pravilno izgovori in tako pride ven neka slovenska prirejenka, ki sploh nima smisla.

Sicer pa ne vem, zakaj je toliko ljudi naenkrat za tuje zveneča imena - saj govorimo pa slovensko in najmanj neumno izpademo, če govorimo jezik, ki ga znamo in v katerem mislimo in čutimo, ne pa da se spakedrujemo po tuje tudi tam, kjer to ni treba. 
Vsak otrok oz. človek je poseben in ni to treba ekstra poudarjat še z nekim, včasih tudi neposrečenim, imenom - najbolj si ga bodo ljudje tako zapomnili po dejanjih.

Meni se zdi, da včasih res kuhate kečap in nogavice skupaj, ljudje pa naj to pojedo ...

< Sporočilo je popravil diamantina -- 29.11.2008 14:59:32 >

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Afriška imena??
30.11.2008 6:06:54   
lorby007
Moje sinu je ime Neo (prebere se Nio, saj nimamo: piši kao što govoriš i čitaj kao što je napisano), kar otrokom v vrtcu sploh ni čudno ali drugačno, je pa res da so starši bolj zavrti.

NEO (1)   f & m   Southern African
Means "gift" in Tswana.
NEO (2)   m   Various
From the prefix meaning "new", ultimately derived from Greek νεος (neos).

Ime sva mu dala pred 5 leti, ker je bilo všeč meni in mojemu možu (prej njemu) ter sva se požvižgala na okolico.

_____________________________

Bodi to kar si, ostalih je tako že preveč...

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Afriška imena??
30.11.2008 12:16:58   
muška
v našem vrtcu je Kiara, pa se meni v vsej tej poplavi čudežnih imen ne zdi nič posebnega

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Afriška imena??
30.11.2008 19:53:48   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Otrok naj ima ime iz okolja v katerem živi.


user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Afriška imena??
30.11.2008 20:04:12   
amaya
Sama imam kar neobičajno ime za to okolje in če povem po pravici sem bila vedno zelo ponosna nanj in ga ne bi za nič na svetu menjala. To pa zato, ker sem bila edina in nekaj posebnega user posted image user posted image Nikoli me ni nobeden zafrkaval, nikoli ni nobeden debelo gledal,...odrsli si delamo probleme in se posmehujemo in čudimo kakšna imena dajejo drugi svojim otrokom.

Ne morem verjet, da se tu piše celo o kaznovanju otroka, ker si mu dal ime, ki ti je všeč, oz. ime ki si ga začutil, in to zato, KER OKOLICI NI VŠEČ. Moj bog. V katerem stoletju živimo? Pa dejmo bi vsi Marije pa Janezi, pa bo!


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Afriška imena??
30.11.2008 20:04:51   
amaya
Nič proti Marijam in Janezom, da se razumemo...da ne bo zdej 200 postov o tem! user posted image

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?