|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 13:57:33   
lotty4
Ma brezzveze ukinjat obroke če je lačen mu daj jesti. Naša je do osmega meseca vedno dobila hrano ponoči če se je zbudila in ji čaj ni bil dovolj. Pa kaj naj se naje. Čez dan ima itak toliko opravka z raziskovanjem okolja da premalo poje oz. jo je kaj zmotilo in potem konec. Nikoli nisem skoparila  ali da bi rekla saj je zvečer jedla gosto hrano, zakaj le. Naj je in naj se naje. Danes je stara deset mesecev pa se zaradi tega , ker sem jo ponoči hranila ne zbuja več ampak lepo prespi nočko. Včasih hoče malo popit ampak čaj ji zaleže.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 14:00:40   
zmajaz
Pri naši user posted image  je bilo čisto isto - najprej je že lepo spala - potem se je pa začela zbujat ob 1h.

Kopiram moj post iz druge teme, da vidiš, kako smo se mi s tem spoprijeli:

Je pa pri nas bilo tako, da smo jo spanja naučili. Je namreč že lepo spala od 21:30 do kakih 5h/6h, potem je pa naenkrat začela prestavljati uro vedno bolj nazaj in na koncu je jedla že med 00:30 in 01:30 ter spet okoli 4h. Do tega je verjetno prišlo, ker sem jo do 6. meseca samo dojila in ji enostavno ni bilo več dovolj. Ko je nekje pri 7. mesecu zvečer pojedla že ornk obrok čokolinota, pa se je vseeno zbujala ob navedenih urah, sem pa predvidevala da je to navada in sem enostavno ukinila dojenje tako zgodaj. Odločila sem se, da je ne bom dojila pred 5. zjutraj (oz. v skrajnem primeru ne pred 4:30). Prvo noč je ob 12:30 jokala enih 10 minut - sem jo božala in jo tolažila. Potem je zaspala. Ob 3:30 se je spet zbudila in začela jokati - trajalo je kake pol minute. Ko je videla, da sem jo začela božati in tolažiti, je že vedela, da ne bo nič in je raje zaspala. Potem sem jo dojila okoli 5h. Par noči se je še zbujala ob teh urah, ko je bila navajena - vendar brez joka - samo malo je pojamrala, če je pa že zajokala, pa ni trajalo več kot pol minutke. Prej kot v enem tednu se je pa tudi zbujati nehala in je začela spati najmanj do 5h, včasih pa tudi do 6h ali celo dlje. Zdaj ko se ne dojima več (noče, ker sem noseča in ji zgleda mleko več ne paše) in zjutraj dobi flaško s čokolinom kar v kinderpet (tako da ni več cartanja na dojki), pa je začela spati celo dlje - večinoma ad 20:30/21:00 pa kar do 7h ali celo 8h. Tako da sem ugotovila, da je za zgodnje zbujanje v veliki meri bila kriva želja po cartanju - bolj kot sama lakota, saj je v treh dneh po tem ko je zjutraj začela dobivati čokolino, začela sama od sebe spati 2 uri dlje kot prej, ko se je dojila.

(odgovor članu lotty4)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 14:40:12   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Tisana
včasih so jim dajali cucljati plenico, namočeno v šnops. Baje so ful spali. user posted image user posted image user posted image



Jaaa, pa še majhni so ostali. Taki fletni. To tudi kužku lahko daš, če hošeč, da ostane majhne rasti.
  Škoda, ker za rit to ne velja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 15:36:20   
*anamor*
No vidim, da nimam samo jaz teh problemov. Hvala vsem za nasvetke. In upam, da to res nebo trajalo do enega leta ali pa še več.

_____________________________

Sinek moj je najvecji zaklad v mojem zivljenju

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 15:37:27   
rija
kaj naj storite?

počakajte naslednji 2 leti....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *anamor*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 15:41:00   
annie
Moj 14-mesečnik je do sedaj samo 2x prespal celo noč, tako, da jaz še tudi čakam na boljše čase user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 15:50:22   
Leela
Jaz bi na tvojem mestu ukinila riževo kašico in mu dajala samo mleko.

(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 16:14:43   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Leela

Jaz bi na tvojem mestu ukinila riževo kašico in mu dajala samo mleko.


se strinjam. naša se je lih po tem k smo ji začel dajat riževo kašico pred spanjem začela zbujat. mogoče jo je potem želodček matral. tko da smo spet začel dajat mleko in pojačal popoldanski obrok in se je spet porihtalo s spanjem. sploh pa se mi zdi da 5mesecev ni lih obdobje k se avtomatično ukinja nočni obrok.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 17:53:33   
cupacups
naša je imela probleme ponoči samo takrat ko so ji zobi rasli...drugače pa prespi celo noč
poglej da niso zobi vzrok...če so ...calgel, namazat pa bo "mogoče" bolš.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 19:14:00   
maša23
hej
jas mam pa mal drugačen problem.
kak ste rešle to če vam je dan za noč zamenjala?


_____________________________

Zdaj smo družina

(odgovor članu cupacups)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 20:32:25   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: *anamor*

No vidim, da nimam samo jaz teh problemov. Hvala vsem za nasvetke. In upam, da to res nebo trajalo do enega leta ali pa še več.


ja, anamor, ni tako hudo pri tebi. Naša je do nedavnega imela tak ritem kot vaša sedaj, pa sem potem tu gor prebrala, kako eni vstajajo 20x na noč, pa sem kar odpeketala stran user posted image user posted image user posted image Naši se je popravilo spanje, ko smo ji zvečer dali rižev zdrob v mleko, pa samo dve merici od milumila. Je spala dve noči celo noč, sedaj se pa zbuja okrog pol 4 in potem ob 7. Prvič ji dam flaško načrpanega mleka in to poje v 3 minutah, drugič pa se potem še previjava, jo dam v najino posteljo in potem še po hranjenju dalje zaspiva. Saj bo, ne skrbi. Najbolj hecno je pa to, kako se to spanje naenkrat spremeni... Potem se pa mi sprašujemo, pa zakaaaaj...


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu *anamor*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 20:49:43   
kaya2007
naša je od začetka spala celo noč, se mi pa zdi, da je tudi imela neko obdobje, ko je hotela jesti še ponoči enkrat..je moj vstajal ob 3h in jo hranil...je pa obdobje trajalo kakšen mesec, nič več. potem smo pa imeli obdobje, ko se je zbujala zaradi dude user posted image  nimaš kaj, saj bo minilo.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
25.11.2008 20:54:03   
Mesečnica
Naš je sam od sebe zdaj pri skoraj 2 mesecih začel spati po 7, 8 ur skupaj. Prej se je pa kakšne tri tedne za hranjenje zbujal po približno 4 do 5 urah spanja. Očitno se mu je bioritem tako uredil, da ponoči ne potrebuje več toliko hrane. Je pa res, da zvečer poje kar velik obrok - kakšnih 150 ml mleka (hranim ga po steklenički z mojim mlekom). 

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
27.11.2008 9:17:42   
the laura
Ja, kaj čmo, sej punce moremo se potolažit s tem, da bodo naši malčki kmalu veliki in bojo potem spali celo noč, takrat se bomo pa tudi me naspale, pa bo.....user posted image

< Sporočilo je popravil the laura -- 27.11.2008 9:18:08 >

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
27.11.2008 12:27:40   
kat007
hehe... ko bodo veliki spet ne bomo spale, ker bodo zurali cele noci user posted image

(odgovor članu the laura)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
27.11.2008 23:17:14   
Amam
Naš je tudi do petih mesecev prespal celo noč - in to od 22h do 10h (so se vsi čudili). Nekje po petem mesecu pa se je začel 1x do 2x na noč zbujati in to še vedno traja. Sicer ni hudega, ker se podoji in zaspi nazaj, a vseeno user posted image .
Mi je pa P povedala, da se okrog petega, šestega meseca dojenčki začnejo prebujati, ker iščejo mamo. Na začetku se ne zavedajo, da mama obstaja tudi, ko je ni zraven. Ko pa to pogruntajo, je pa konec veselja.
Baje, da po koncu dojenja spet prespijo celo noč.

Jaz sem zadevo omilila tako, da spi pri nama na sredi. Je bolj praktično in vsem bolj prijetno.

(odgovor članu kat007)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kaj naj neredim da mi bo otrko spal celo ...
28.11.2008 9:01:34   
nia5
Mene pa samo zanima, na kak način se to zgodi, ali je to postopen proces ali ko začnejo spat celo noč je to iz enega dneva na drugega?user posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?