|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Božičkovi pomagači 2008
12.12.2008 13:06:36   
Anonimen
Cipresa, nam so v MŠ rekli, da se bo popek še nekaj časa rosil, ko odpade. Tak da Neži se je še nekaj časa (kak teden) pojavljal tak rdeče-rjavkast izcedek, ki sem ga ob vsakem previjanju čistila s fiziološko pa je sedaj že lepo zaceljen. Pa tut patronažno sem vprašala, če je to normalo in je rekla da tako pač mora bit. Nisem pa nič z alkoholom čistila.

Splet.ka, ja jaz se bolj pritožujem pa jamram tuki gor, ve ste pa zgleda bolj na izi in zrelaksirane pa se raje malo pohvalite ... saj tako je prav ... se bom probala kaj od vas naučit. Tako da slavnostno oznanjam, da tamala še kar spi, men je pa ratalo dat en stroj cunj prat! Jupi!! user posted image

(odgovor članu Splet.Ka)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Božičkovi pomagači 2008
12.12.2008 14:09:07   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Tako da slavnostno oznanjam, da tamala še kar spi, men je pa ratalo dat en stroj cunj prat! Jupi!! user posted image



Tako se delauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Božičkovi pomagači 2008
12.12.2008 14:37:23   
zverinca
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Splet.ka, ja jaz se bolj pritožujem pa jamram tuki gor, ve ste pa zgleda bolj na izi in zrelaksirane pa se raje malo pohvalite ... saj tako je prav ... se bom probala kaj od vas naučit. Tako da slavnostno oznanjam, da tamala še kar spi, men je pa ratalo dat en stroj cunj prat! Jupi!! user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image ql bejbi, le taku naprejuser posted image

midva sva pa glih pojedla, se je dragi namučil z musakouser posted image pa solata seveda... sedaj pa še malo počit, preden pride prvorojena pošastka, ki nama bo popestrila popoldne, tale mali črmlj je čist dolgočasen, cel dan sam spi....

Cipresa: evo, so ti že ostale odgovorile, ja, je vse ok s popkom. Zvečer in zjutraj z alkoholom, čez dan fizio, kot je rekla spletka... tako delam tudi jaz, mu je že odpadel, samo še rosi....

pozneje....

joj, čokolada se mi spet luštauser posted image


_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Božičkovi pomagači 2008
12.12.2008 16:25:03   
CIPRESA
O.K. sam da je vse  vredu z popkom. Zdaj ko ima nizke trombocite se še bolj ustrašim ko krvavi iz kje - prav panična ratam...saj bo boljeuser posted image

Naša Anja pa mislim da je zamenjala dan za noč, že v trebuhu sem govorila da je bolj aktivna ponoči in tako je tudi sedaj. Zjutraj je kako uro zbujena potem pa spi tam od 9-12h ko ji dam za jest in potem še kar naprej spi do 3h. Ko se zbudi je pa  budna  s tem da malo sem in tja zadrema. Zvečer pa ji dam jest ob 8h ko mora vzeti z mlekom še zdravilo, potem se zbudi ob 11h in potem bediva  kako uro . Naslednjič jo hranim potem ob 3h ponoči in spet bedenje  (danes 2huser posted image ) in potem spi tja do 8h zjutraj ko je spet hranjenje.
Zdaj so še premajhni se meni zdi da bi jih učili neke rutine, ampak če ne prej po mesecu dni jo bom pa ačela navajati na določene ure. Probala bom že čim prej ampak če ne bo šlo prej pa takrat


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Božičkovi pomagači 2008
12.12.2008 16:26:19   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: zverinca

joj, čokolada se mi spet luštauser posted image



Tudi meniuser posted image user posted image user posted image jaz sem jo toliko pojedla da se bojim da bom shujšalauser posted image user posted image In ravno zdaj ko je doma na tone miklavževih čokoladnih dobrotuser posted image user posted image Kar meša se mi in ne smem v kuhinjo da ne vidim kar je čokoladnega.


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Božičkovi pomagači 2008
12.12.2008 17:40:10   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

IZVIRNO SPOROČILO: zverinca

joj, čokolada se mi spet luštauser posted image



Tudi meniuser posted image user posted image user posted image jaz sem jo toliko pojedla da se bojim da bom shujšalauser posted image user posted image In ravno zdaj ko je doma na tone miklavževih čokoladnih dobrotuser posted image user posted image Kar meša se mi in ne smem v kuhinjo da ne vidim kar je čokoladnega.



Jaz bi tudi čokolado...apak samo pomislim nanjo, pa user posted image  že skoraj zvijauser posted image ...ta teden sem si vsak dan privoščila po eno ferrero rocher kroglicouser posted image .

Morda se bom opogumila in jutri poskusila z eno Merci čokoladico....pojedla bi jih pa celo škatlo!user posted image

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 9:06:55   
zverinca
Dobro jutrom, dober danuser posted image

mi smo seveda že pokonci, sklepam da ste tudi ostale... le da je vikend in so user posted image  doma, kar spremeni ritem in čas za RR a?

kakšna je bila noč? pri nas mirna...

Punce, jaz sem včeraj podlegla, napadla sem čokoladouser posted image  pojedla sem 4 tiste male, kinder čokoladice (se pravi 50g).... in upam/mislim da ne bo hujšega, saj so predvsem mlečne... kaj mislte?
Vidim pa da se tudi ostale spopadate s tem pregrešnim user posted image  in milslimi nanjouser posted image  sej bomo zmogle a?

Sem se pa danes stehtala po enem tednu in veste kaj?? dojenje mi topi kg!! user posted image user posted image user posted image  iz P sem jih prinesla 8, danes je tehtnica pokazala le še 5 več.. juhuu!! Samo da se mi maternica skrči pa bom lahko tudi kak trebušnjak naredila. Me pa zanima, se kaj mažete po trebuščkih s kako kremo, da se lepo krči? Meni je mami zadnjič prinesla neko od Vichy in jo uporabljam, zakaj pa ne... bomo videli če bo kaj haska...

Kaj boste danes?
Jaz nič kaj posebnega, itak ven še ne smem, moja2 (user posted image  in princeska) gresta malo okoli po opravkih, jaz in mali pa bova doma, kaj pa čva... kuhamo danes klasično kosilo, tako da bo itak treba govejo juho čuvatuser posted image  pa posesat bi bilo treba, da vidim če mali kaj reagira na hrup sesalca, upam da ga ne bo motilo...

Tako, toliko od mene zaenkrat, želim vam skrajno lepo soboto!!

_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 9:15:02   
5ra_28
Dobro jutro...
Spet je tako vreme user posted image user posted image .

Pa kaj smo aprila?????????user posted image user posted image user posted image

Mi smo zvečer ob 20:30 tako lepo kupčka podrli (sem ga takoj gor dvignila, tako kot je ena tu rekla), pa je v sekundi rignil kot veliki. No, smo spali mirno (saj večinoma, sam je lažje, ko podre kupček), ob 24:00 smo se najedli in je spet lepo in takoj rignil in je spal do 5h!!!!! To še mi ni nikol, 5 ur, razen prvih 24 ur in takrat ko smo prišli domov (sprememba).

Zdaj čakam da se prebudi...

Aja, pa popek mu je ponoči odpadel.user posted image user posted image user posted image  Zdaj bom poklicala patronažno, da vidim, kaj bo rekla glede nadaljnega čiščenja.
Ja, pa zjutraj ob 5h se mi je frajer polulal na previjalni. Po nogi in vseh plenicah. user posted image user posted image user posted image user posted image


lepo bodite, grem mal prebrat..

Aja, včeraj pa sem jaz bila pridna, da se pohvalim.

Sebe zmasirala (bedre in rit spravljam v prejšnji videzuser posted image ), nohte porihtala in mal počivala (pa še mal počistla).

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 9:23:56   
5ra_28
Zverinica...pri nas  se sesa vsak dan, (od kar je mali..da ne boš mislila, da sem smotana, no mami pomaga, jaz bi sigurno vsak drug danuser posted image , splanico, kjer spi, pa vsak dan še pobrišem po tleh in prah pobrišem). No, pa se sesa, ko spi, pa sploh ni panike. Je v P preživel dva joka v sobi! On pa spal!

Krema...jaz sem po bedrah in riti mažem z Dove firming lotion, ker mi je že od nekdaj najboljša krema. Koža je ful gladka kot od bebice, pa celulit tud izgine (no, nikol ga nisem imela tako kot zdaj user posted image ). No, pa sem si trebuh tudi začela s tem mazat. Ampak na trebuhu imam ful lepo kožo, sam mal se še more skrčit, pa bo, čeprav se mi ne zdi nek ful velik. Je že manjši kot je bil po porodu. user posted image user posted image

Kg pa, ko sem prišla iz P, sem bila na + 5,3, včeraj (3 dni kasneje) je bilo 0,5 kg manj. Kako je tebi uspelo Zverinica 3 kg dol spravit??? user posted image user posted image  No, bravo!user posted image user posted image  Pa se nonstop dojima, jem ful male obroke, popijem ful vode, nič sladkega!!!!!! (včeraj in predvčerajšnjem sem le košček čokolade - ker ste mi tu ful lušte naredile user posted image user posted image ).
No, glavno da gre DOL in ne GOR!!!!!!! user posted image user posted image  

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 9:26:29   
5ra_28
IZVIRNO SPOROČILO: 5ra_28

lepo bodite, grem mal prebrat..



Pa saj sem to še o čokoladi včeraj brala. Svež post je le od Zverinice, ta pa ima itak dneve dolge 48 ur! Je na tej temi, na decembrkah, dva otroka....SUPERWOMAN.

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu 5ra_28)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 11:20:37   
zverinca
user posted image hehe 5ra, boh ne dej da bi imel moj dan 48ur, kaj bi šele pol vse počela, še na šiht hodila a?user posted image user posted image user posted image

sem pa posesala - sesanje na kratko uspavalo malegauser posted image , pa pomila tla, juha se kuha da že vse diši... pol še krpo za prah sprehodim dva kroga pa bo mir.
jaz sesam in pomijem tla 1/teden, vsak večer pa malo pometem, pa je čist ok. Da bi vsak dan sesala.. ma se mi niti ne dauser posted image tepih imamo sam en, to pa tud ni panika... mogoče ga kdaj še vmes posesam, sploh če ima princeska trening rezanja papirjauser posted image

kg: veš kaj, glede na to da morm jest več kilogramov skinut je čist prov da mi grejo hitrej dol, ajprou? user posted image

zdele mam pa Jernejčka pri sebi, se učiva cuzanja dude... ena.. dvauser posted image


_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 13:19:48   
Splet.Ka
Juhuhu.

Mi smo bili pa pravkar zunaj z user posted image . Smo preizkusili buggyboard in ta velika punčka je navdušena...midva z user posted image  pa malo manj, ker nonstop brcava tisto poličko. Ampak je fino, ko lahko res šibamo naokoli..če bi šla 2-letnica peš, še do konca naše ulice nismo prišli. Seveda sem ta veliko punco jaz prej malo eno uro jagala naokoli, da zdaj počivauser posted image .

Naša noč ni bila tako briljantna...ob 4.18 je user posted image  začelo nekaj zvijati in sva se masirali, dojili, nosili, telovadili do sedmih zjutrajuser posted image . Tako da sanje o čokoladi do nadaljnjega odpadejouser posted image .

A tako pogosto sesate? Mi to počnemo 1x na teden oziroma po potrebi pogosteje.

Kilogrami...jaz sem jih na koncu imela vrtoglavih +18...ob prihodu iz P sem jih imela še +10, zdaj jih imam +5. Se mi zdi čisto ok, precej hitreje gredo dol kot po prvi punčki.

Mažem se pa jaz nič ne s kakšnimi posebnimi kremami...malo mi je ostalo Weledinega olja za nosečnice, se malo namažem, če se spomnim...pa Musteline testerčke imam iz kolekcije za po porodu, bom videla, če so ok...samo menda so te stvari drage kot user posted image . Če ne bom migala in ustrezno jedla, mi kreme itak ne bodo pomagaleuser posted image .

Lepo vas pozdravljam...pri nas ta trenutek (dajmi si ga v koledar zapisat, bog ve, kdaj se bo ponovilo) sije sonce!user posted image

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 14:37:25   
pike
Ojla punce,

CIPRESA nič ni narobe, če malo zakrvavi, ko se odlušči stran tisti čepek. Jaz sem paniko zagnala in sem patronažno klicala, da je prišla takoj naslednji dan zjutraj pogledat in je rekla, da je šla popkovina stran in je pri tem malo zakrvavelo. Mi pa popek samo patronažna čisti jaz se ga nisem nič dotikala in čistila.

HRANJENJE: na začetku mleko pumpala zdaj pa smo že teden dni samo na ziziki. Podiranje kupčka je tudi pri nas znanost. Mala mi na koncu že visi na zizi, ker zaspi. Potem podre kupčka in jo damo spat ampak ona ugotovi, da je še lačna. pol pa še druga zizika in postopek ponavljamo.

SPANJE: A ima katera recept za spanje dojenčka ponoči vsaj 3 ure v enem kosu?user posted image Naša mala podnevi, ko se naje takoj zaspi. Še za hranjenje jo budimo.Od 11 ure pa do 5 ali 6 zjutraj pa ne spi . Ko jo podojim še jamra in jamra. Kupili smo ji že kapljice, neke naravne (5 kapljic na dan) za napenjanje, ker kolik še nima vendar, če pomaga, ne vem. Malička vglavnem v teh 17 dneh ni ponoči prespala 3 ali 4 ure v kosu tako, da moje oči zgledajo kot rakun, takšne podočnjake imam.
Upamo, da bo kmalu podnevi bolj aktivna in ponoči manj.user posted image

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 14:42:37   
pike


Glede kg - ko sem šla rodit sem imela 69 kg, iz P sem prišla z 62 kg. Po cca. 10 dneh sem pristala na 58 kg. Tako, da sedaj imam še 3 kg več kot pred nosečnostjo. moram pa reči, da jem skoraj isto kot takrat ko sem noseča bila, saj dojenje zahteva kar kalorij + nočno bdenje. Mi je patronažna rekla, da moram jest, ker je eno jutro prišla in sem še spala in sem bila bleda kot stena in je rekla, da dojenje in vse ostalo telo izčrpuje ter, da moram jesti in več počivati. Tako, da to je do sedaj moja najhitrejša dijeta.user posted image

(odgovor članu pike)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 17:14:57   
Anonimen
Alo!

Kuko ste kaj na ta turobni dan? Mi smo tak tak ... tamala pridna, oči zmatran, mami pa mal huda na očita user posted image .

Ponoči je princeska lepo spala, od pol 11ih pa do 4ih ponoči, potem sva se probali podojit, pa je čist ven padla tak da sem ji dala dodatek in je potem spala od nekaj čez 5 pa do 9ih.

Glede dojenja, jaz sploh ne vem več ... tamala, če ji v 2. ali 3. poizkusu ne uspe zagrabit, rata čisto histerična in se joka in joka ... pa probam bit bolj trmasta kot ona in ji vztrajno ponujam jošk, ampak ne ... ni šans, da bi zagrabila. Tak da zdaj ne vem, a se ji je jošk tolk zameril, ker kokr nič ne priteče ven oz. se mora ful matrat, al pa se je že čisto na flašo navadila user posted image . Pa če se je slučajno na flašo navadila, a obstaja pot nazaj, t.j. da bi ji spet jošk zadišal? V ponedeljek dobim oni sprej za sproščanje mlečnih vodov in upam, da bo pomagal in potem če bo res lažje teklo ven, upam da bo rajši zagrabila.

Aja, a ste ve vaše bebice že kaj vpisovale v vrtce? Oz. kako je glede tega sploh z njimi? Glede na to, da v vrtec sprejemajo otroke od 11ih mesecev naprej, naše bebice pa septembra 2009 še ne bodo stare 11 mesecev. A če jih že zdaj vpišemo, a bodo potem kaj višje na seznamu za leto 2010? Kaj boste ve z otročki od novembra/decembra 2009, ko boste mogle it nazaj v službo pa do septembra 2010, ko se vrtec začne? Bodo v akciji detki in babice? Zasebno varstvo?


(odgovor članu pike)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 18:46:02   
teja*
Tud mi imamo probleme s spanjem ponoči. Zbudi se ob 23 približno, jo nahranim, potem pa ne zaspi tud do pol dveh ne. Potem se zbudi okrog 3 do pol štirih in spet se najemo in spet jokamo in se sprehajamo vsaj dve uri, tak da kolikor le lahko, čez dan mal zaspim. Sem pa prvi teden tud jaz imela take podočnjake, da sem mislila da se bom sesula, ker so mi oči kar skup lezle.
Se pa medve mal dojiva, pa črpam, kadar pa je premal, pa še aptamil. Je pa tako, da na levo dojko se mi velikokrat priklopi, na desno pa redko kdaj. Na začetku pa je bila kakšen teden čist histerična, če sem ji hotla dat na jošk. A mogoče veste, zakaj mi vedno zaspi na jošku in ji mlek priteče čez nosek ven?

Za vrtec bom tud jaz že zdej dala vlogo, ker mi je sestra rekla, da naj dam takoj ob rojstvu, kot jo je tud ona. Ker 1. mi jo bodo sigurno zavrnil, drugič naj jo dam marca, ki mi jo bodo tud zavrnil, potem pa še drugo leto septembra, ki naj bi jo pa v 3. odobrili. Upam.

A ima od katere otroček mogoče po obražčku in po teleščku take bele pike, pa rdeče je okrog, ki kar enkrat izginejo in se spet druge pojavijo in če mogoče veste, zakaj se pojavijo, al mogoče zarad vročine al ker drugega? Drugač bom pa babco vprašala v torek, ko bo spet prišla?

Toliko zaenkrat od nas. Hvala in lepo se cartajte.

Teja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 19:00:16   
Splet.Ka
Juhuhu!

Danes je pa naša user posted image  prav boga. Jo zvija in zvija, nič ne pomaga, že sredi noči se je začelo. Jo nosim na 1001 način, pa bi se dojila, pa se ne bi, pa bi kakala, pa ni potem nič boljše.... Zdaj spančka in močno upam, da bo noč bolj mirna.

Glede vrtca...jaz jo bom šla vpisat marca, ko je vpis za naslednje šolsko leto...v vrtec bo šla verjetno novembra 2009, upam, da se bo dalo zmenit. Je pa res, da pri nas ni take gneče v vrtcu - letos so sprejeli vse prijavljene otrokeuser posted image .

Otika, kaj pa, če bi ji na jeziček, ko noče zagrabit, dala kakšno kapljico za vetove...tiste zeliščne mislim, ki so malo sladke? Ponavadi jih to pomiri...in če ji potem potisneš bradavico v usta, bi pa mogoče zagrabila? Tako si je pomagala moja znanka...

Teja, a še eni nesprečneži...jaz sem danes ob 4.18 bila pokonci, sem uspela user posted image  pomirit šele ob sedmih zjutraj, ko je bila ostala družina že pokonciuser posted image . Drugače pa naša user posted image  včasih tak kupček podre, da ji gre mlekec tudi skozi nose venuser posted image . Za pike pa ne vem, od česa bi bile - so po celem telesu? Možno, da se user posted image  samo koža čisti.

Vsem skupaj želim mirno noč!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu teja*)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 19:19:36   
*nina*
kdaj bom na tej strani....user posted image nekaj mi povejte, a to ko pišete, da jih niste mogle umiriti po 2 ali3 ure ponoči..ali so sem skoz jokale user posted image bebice, čeprav ste jih imele na rokah, nahranile...?

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 19:40:25   
zverinca
ČER!!

mi doma, itak... beh, pa tako vreme.... smo iz samega dolgčasa šli popoldne k tašči na kofeuser posted image to mi pa že mora bit dolgčas a?user posted image hja, kaj čem, sem vsaj malo šla od doma, kjer sem že ceeeeeeeeeeli teden zaprta, da se mi meša. Pogrešam svež zrak, sprehode, ljudi.
user posted image je priden, malo ga je šraufalo pred kakanjem, ampak ni bilo hujšega.

Otika, upam da te je jeza že minilauser posted image

Glede dojenja, pa ne vem, lahko ja, da ji je flaša že postala bolj všeč, samo jaz kar ne bi obupala, vseeno je še prezgodaj. Probaj ji dati res kapljice na jeziček ali pa kar sebi na bradavico, pa da vidiš če bo kaj bolje.


IZVIRNO SPOROČILO: teja*

A ima od katere otroček mogoče po obražčku in po teleščku take bele pike, pa rdeče je okrog, ki kar enkrat izginejo in se spet druge pojavijo in če mogoče veste, zakaj se pojavijo, al mogoče zarad vročine al ker drugega? Drugač bom pa babco vprašala v torek, ko bo spet prišla?



Teja, tole se po mojem le koža čisti, kar je kar precej značilno za novorojenčke, vsekakor pa povprašaj patronažno.

glede vrtca:
jaz ga bom vpisala marca, ko so pač vpisi za september. S tem da bo šel mali v jasli šele novembra (ali pač ko zaključim porodniško + dopust). Je pa v MOL letos prvič tako, da te mesto mora čakati, tudi če je to sredi leta, brez plačevanja rezervacij.
Je pa fino da se čim prej pozanimate kako je s tem, ker znajo biti gužve in sploh so različni pravilniki od občine do občine.

Pa ko smo že pri tem: vlogo za otroški dodatek je treba oddat.. 

nič, mirno noč vsem skupaj, jaz grem likat kavč....


_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu teja*)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 19:45:05   
pike
ojla,

moja pupica mi običajno zvečer joške čisto sprazni. Zjutraj od 8 ure pa do 16 ure jo moramo buditi, da bi jedla. Nekje od 17 ure dalje pa bi sama jedla na cca. 2 uri. Ponoči pa itak na joški je vse o.k. , ko pa jo dam v posteljico pa jamrčka in začne jokat. Sem že razmišljala, da bi ji še Novalac mleko dodajala, mogoče bi potem lažje zaspala, ko bi se orng najedla?.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 19:48:47   
zverinca
pike, najprej probaj polento, popoldne, pa zn abiti kej bolje... meni joške skor razžene po polenti, tako se napolnijo!! 

_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu pike)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 21:28:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zverinca
Pa ko smo že pri tem: vlogo za otroški dodatek je treba oddat.. 

Midva jo bova oddala po novem letu, ker je potrebno vpisat prihodke za preteklo koledarsko leto, jaz pa sem lani precej več zaslužila preko študenta, kot letos, ko je bilo kar naprej nekaj narobe ... pa mojmu je za lansko leto računovodkinja nekaj zafrknila in mu je ful čudno bilanco naredila, za letos jo je pa zamenjal. Saj kolikšen je rok, da velja od dneva rojstva dalje, 60 ali 90 dni?

Zverinica, ne nisem več tolk jezna ... sem se malo pojokcala pa je bilo. A gre vam tut skor vsak dan zaradi česa kar na jok? Mene še tko hormoni mečejo, da se imam včasih že prav dost!

Teja, tudi moja flenča ima te pikice po obrazu, pa mi je patronažna rekla, da se ji to le koža čisti in da ni nič narobe.

No pa poglejmo koliko sem se že od vas naučila: No moj dragi je bil danes cel dan doma in je skuhal kosilo (musako), pa Neži je bila tako pridna, da mi je ratalo malo pospravit, 2 stroja cunj oprat in posušit pa celo pol stroja zlikat pa še štrudelj sem spekla ... aja pa Nežo sem 1x celo pripravila do tega, da je bila malo na joški. Tisto s kapljico onih sladkih kapljic na bradavici mi pa ni uspelo jo premamit ... lisica samo tisto sladkobo dol poliže, bradavico pa zavrne.

(odgovor članu zverinca)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Božičkovi pomagači 2008
13.12.2008 22:51:43   
blackcoffee
ojla muce mace!
da vas lepo pozdravim!!! user posted image
končno prihajam k sebi, to, da sem rodila, še kar ne morem verjeti. user posted image
Thor je eno prekrasno bitje - od boga poslano. je, spi, kaka, prdi, nič se ne dere. razen kadar mu bradavička ponagaja, postane nepotrpežljiv in se začne zverinsko dreti. user posted image
kar smejem se mu poleg... je taka faca!
no.. glede na to, da ste na 6 straneh, vas bom jutri probala mal prečitat, da pridem na tekoče kaj in o čem vse ste do sedaj lapale. user posted image pol pa se vam pridružim.
muce moje,
lepo bodite, kmalu bomo skupaj!
nočko vsem!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Božičkovi pomagači 2008
14.12.2008 9:23:23   
zverinca
Dobro jutro!!

kako smo, kakšna je bila noč?
pri nas kar mirna, edino je mali hotel na 2h jestuser posted image .... edino je princeska bila že malo čez 6 pokonciuser posted image sedaj gre pa malo k babi, jaz pa bom danes predvsem počivala, nekaj me vse boli okoli šivauser posted image

Otika, ne vem koliko je rok za oddajo vloge, mislim da 90 dni, ne me pa za besedo držat, bo treba preverit na CSD...
lepo da ti je lubi skuhal kosilo in da nisi več jeznauser posted image

hormoni: joj, se spomnim po prvem porodu kako me je metalo, glih tok da nisem ob reklami za vložke jokalauser posted image za vsako malenkost me je sililo na jok.... sedaj je pa drugače. Ni teh nihanj, verjetno za to ker imam že princesko in niti ni časa....

o Blackcofee, lepo da prihajaš nazaj počasi.. mladiči so pa res enkratni ja, jaz se našemu ful nasmejim ko zaspi na jošku pa kake face pol dela, mal se smeji, malo se pokremži... ahuser posted image

Kaj boste danes? mi nič, itak dežujeuser posted image

Naj bo vseeno lep dan, pa le pridite malo počvekat, da ne bo tudi tu deževno mrtvilo...



_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Božičkovi pomagači 2008
14.12.2008 9:31:19   
CIPRESA
Dobro jutro še od nas.

Zdajle sta šla Žiga in moj možek malo ven, Anja pa spančkauser posted image user posted image user posted image Kar nemorem verjet kakšna tišina- prava idilauser posted image .  Res je naporno ker je Žiga doma ampak raje imam zdravega doma kot pa bolanegauser posted image

Mi pa spimo zjutraj največ, jo maoram tudi skoraj buditi da poje obrok. Potem pa čez opoldne tudi še kar spimo, zbujati pa se začne malo bolj popoldan, ko bi tudi samo jedla in jedla. Ponoči pa je odvisno koliko je popoldan zbujena se mi zdi. Jesti ji dam okrog 8h nazadnje potem se zbudi okrog 11-12h ko spet poje in takrat običajno zaspi nazaj brez guncanja in nošenja. Bolj kriza je ob 3h ponoči, ko pa včasih tudi po 2h nerga. Ampak jo probam da jo ne vzamem ven iz posteljice ker se ti mali vrageci preveč potem navadijo da jih bomo skos nosile. Jo nahranima in potem ob posteljici jo božam in se z njo pogovarjam in ji dajem dudo dokler ne zaspi. No potem pa odvisno od tega koliko je zbujena se zbudi med 6-7h zjutraj ko spet rabi dozico.

Nemorem ravno rečt da je zahtevna, je bil Žiga recimo bolj, pa tudi spim še kar. Le čez dan ne morem, so kar naporni dnevi ko gre moj možek v službo, jaz pa sama z dvema usklajujem da vse gre kot morauser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?