|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pripomoček za ležanje dojenčka na boku
4.12.2008 10:33:17   
Mišni
Ja, Daschenka, samo potem je naprej še razloženo, ZAKAJ na hrbtu. In sicer zato, da se ne prevali na trebuh. Sicer je pa na boku tudi v redu, tako piše. S samim ležanjem na boku ni nič narobe, na hrbtu je edino zato bolj varno, ker se z boka laže prevali na trebuh. Na trebuhu PA NI V REDU, zaradi smrti v zibelki.
A nisi vsega prebrala ali kaj? Si samo tisto, kar ti je bilo všeč?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu lana17)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pripomoček za ležanje dojenčka na boku
4.12.2008 18:20:28   
Dashenka
Poglej Mišni, v bistvu mi je popolnoma vseeno, kako polagate svoje dojenčke spat.

Dejstvo je to, da vse zahodni razvit svet, polaga že 20 let otroke spat na hrbet.

Tudi jaz sem ga, in to po nasvetu naše pediatrinje, ki je hvala bogu ena tistih redkih, ki kljub temu, da je tik pred penzionom, vseskozi in pa predvsem z veliko mero zdravega razuma, spremlja  razvoj svoje stroke.


Oglasila pa sem se le zato, ker pri nas še vedno ponekod učijo, da je najbolj varen položaj bok in si potem novopečene mamice razbijajo glave, kako "podfolcat" otroke, da se ne prevalijo na hrbet (kar bi bil sicer najvarneši položaj za spanje), ali pa na trebuh, s čimer pa povčejao za 40-50% nevarnost za nenadno smrt v zibki.

Je pa dandanes ta tema, vsaj zame, že popolnoma preživeta. Moja 4 letnica trenutno spi kot Pika Nogavička - z golimi nogami na blazini, pokrita s deko čez glavo.user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pripomoček za ležanje dojenčka na boku
4.12.2008 19:06:00   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


Dejstvo je to, da vse zahodni razvit svet, polaga že 20 let otroke spat na hrbet.



Res je Dashenka, a to velja le za dojenčke, ki sigurno ne polivajo ali bruhajo...

Naša se je pri 2 mesecih skoraj zadušila, ker se ji je ponoči bruhnilo in je bila na hrbtu... Na srečo smo se zbudili, ko je hlastala za zrakom. Šibali smo na urgenco. Na srečo je bilo vse ok, dobili pa smo navodila: dvig vzglavja in strogo na boku do GH- oz. konca polivanja. Tega se držimo in je od takrat vse ok.
Če pa mali ne poliva... je seveda lahko tudi na hrbtu, se strinjam. 

veliko veselja z malčki!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pripomoček za ležanje dojenčka na boku
4.12.2008 20:17:53   
AnciM
Jaz ga vedno položim na bok. Vendar ga ne podlagam več, ker nič ne pomaga.Vedno se prekotali na hrbet. Še nikoli se ni obrnil na trebuh. Še ko se igrava na tleh, mu ta podvig še ni uspel. Da bi se pa zadušil, ker je polivanček, me pa tudi ni strah, saj glavo vedno obrne na stran, kadar spi na hrbtu.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pripomoček za ležanje dojenčka na boku
5.12.2008 15:51:22   
ajam27
Jaz razmišljam o nakupu ravno zaradi oblikovanja glavice.user posted image  Pa slišala sem kar precej priporočil tako, da sedaj pa res ne vem. Pa bom vseeno kupila. Cenejšo varianto. Pa bom videla ali se bo izkazal nakup za zgrešenega ali ne.

(odgovor članu lana17)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pripomoček za ležanje dojenčka na boku
6.12.2008 13:57:22   
zaspanka
mi smo imeli tako blazinico od chiccota pred 2 leti in pol za našega malčka. je v slo sploh niso imeli in smo jo kupili v italiji. in je bila super. smo jo zelo dolgo uporabljali, mislim da ene 4 ali 5 mesecev. mu je bilo ful všeč. po vsakem hranjenju na 3 ure sem ga obrnila na drug bok. in sedaj pri novem otročku jo bomo tudi uporabljali.
pri nas ni bil zgrešen nakup!

(odgovor članu ajam27)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
20.12.2008 0:52:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MIHAILO)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?