|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: imena po starših
23.11.2009 10:02:40   
Anonimen
Meni osebno to nikakor ni všeč in mi na kraj pameti ne bi prišlo
da bi tako dala svojemu otroku ime. Mož je sicer želel da bi imela hčerka ime
po njegovi babici, prav tako so njegovi starši to želeli, jaz pa ne.
Po eni strani ni fer, da se eno družinsko drevo nadaljuje, medtem
ko drugo propada. Mislim da se tukaj kaže kdo nad kom prevlada.
Seveda - če se parterja s tem strinjata ni nč narobe.
Sicer je na nek način zelo lepo, saj s tem pokažeš da očeta spoštuješ in ga
pogrešaš. Ne vem pa če bo to tvojemu partnerju všeč, da svojega
naslednika imenuješ po svojem očetu. Verjetno bi potem tudi on želel
da se sin imenuje po njegovem očetu...
Začaran krog.

(odgovor članu Čebel@)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: imena po starših
25.11.2009 12:26:47   
ninocka
Nas ta prvi ima drugo ime po mojem dedku. Je pa tud dedek imel to ime kot drugo, ampak so ga vsi klicali po njemu. Pa se vsec mi je bilo ime. Recimo dedkovega prvega imena mu ne bi dala, ne v dolgi in ne v kratki izvedbi.

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: imena po starših
25.11.2009 13:36:13   
Gwendolen
Uh, ne, nama to niti slučajno ni prišlo na pamet. Sem zagovornik mnenja, da naj ima vsak svoje ime in ne "po nekem predniku".

Bova pa tudi midva na nek način prekinila tradicijo, vsaj po moževi strani, kjer je njegov brat še dobil ime po svojem očetu, sicer skrajšano obliko, ampak vseeno.

Drugače je pa to po moji strani zaključila že generacija mojih staršev. Vsi imamo "frišna" imena. user posted image Je pa npr. moj oče še dobil ime po svojem očetu in moj stric po mamini strani po svojem. Se mi zdi, da je bilo precej popularno, da so zlasti moški potomci dobivali imena po moških prednikih.


_____________________________

Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen
-------------------------------------------------------------
We're walking in the air
We're floating in the moonlit sky
The people far below are sleeping as we fly

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: imena po starših
25.11.2009 16:57:30   
witch
Pri nas nima noben enakega imena kot prednik. Sestična bi naj dobila ime po prababici pa ji ga niso dali.
Mi je ful všeč ime od prababice Ana - bi ga dala hčerki ampak jih je preveč.
Sem imela neko obdobje željo, da če bi imela hčerko bi dobila ime po moji babici, ki je bila Marija - hčerka bi bila Mija. Druga babica je bila Matilda - hčerka bi bila Tia. Tako bi še naredila. Amapk me je minilo. Ker več ko 3 ali 4 otrok imam zelo težko, sploh naprimer 4 fantke, da dobijo imena po mojih in njegovih dedkih. In 4 pnčke, da dobijo imena po babicah. Se mi pa zdi zelo nepošteno, da bi se tradicija enih nadaljevala drugih pa ne.

(odgovor članu Gwendolen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: imena po starših
2.12.2009 17:45:52   
slovenka
Jaz nisem preveč za to - čeprav se mi zdi po pokojnih še nekak znosno, včasih tudi zelo fajn, če pa še živijo, po možnosti v isti hiši, pa sploh ne bi bila za to.

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 30
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?