|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: pri punčkah???
13.12.2008 7:33:41   
babyboooom
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

]

heh, težko spucat, če niti ne veš kako se reče ženskemu spolovilu user posted image




uhhh, si pa ti zdej brihtna

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: pri punčkah???
13.12.2008 11:11:44   
Pikapolonca82
ja res ene pa znajo bit zatežene do konca na tem forumu!user posted image Dobro da nismo vsi tak!user posted image  
Nekatere še poslušamo patronažne, čeprav vedno ni dobro!

Tud men je patronažna rekla, naj nič kaj ne razpiram spolovila, sam takrat ko se pokaka pa ji gre še not! Kakec torej naj spucam drgač pa naj pustim pri miru!user posted image  

LP

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: pri punčkah???
13.12.2008 14:32:59   
mateyka
to kar vam patronažne rečejo velja za prvi mesec, ko so še novorojenci imho. vsaj meni so tako babice na švedskem povedale. da na začetku naj ne čistimo z razpiranjem, da če je šlo že kaj v luliko, bo šlo tudi ven. ne vem če ste opazile, ampak prve tedne majo novorojenke tako gosto tekočino (samo je tako gosta kot jogurt), ki zapira vhod v nožnico, tako da kakec ne more prit ne vem kam daleč notri in povzročit vnetja. to naj ne bi odstranjevali (na začetku mislim, potem to gre počasi stran, ko se umiva itd).

(odgovor članu Pikapolonca82)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: pri punčkah???
13.12.2008 19:07:12   
poli*
IZVIRNO SPOROČILO: Pšemek

Kolikor jaz vem (po besdah patronažne) se lahko pod velikimi sramnimi ustnjicami lahko brez problema očisti, kar se nabere, naj pa ne bi razpirali malih sramnih. Naši se tam tut nič ne nabira, zato kar lepo primiru pustim.

Točno tako. Sicer ne vem, zakaj svetujejo nekatere patronažne, da nič tikat... no, seveda boš delal po pameti in nežno (kar ne dvomim pri nobeni mamici),
ampak kakice pa res ne sme biti tam spodaj. Ko bo fasala vnetje, ti bodo pa spet očitali, da je ne umivaš!


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

...če je šlo že kaj v luliko, bo šlo tudi ven. ne vem če ste opazile, ampak prve tedne majo novorojenke tako gosto tekočino (samo je tako gosta kot jogurt), ki zapira vhod v nožnico, tako da kakec ne more prit ne vem kam daleč notri in povzročit vnetja. to naj ne bi odstranjevali (na začetku mislim, potem to gre počasi stran, ko se umiva itd).


Mislim, da imajo mamice problem predvsem z delom okoli izhodišča sečnice (ki je med sramnimi ust.)... no, pa tudi okrog vhoda vnožnico je treba delati previdno.

(odgovor članu Pšemek)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: pri punčkah???
13.12.2008 22:05:44   
BUŠICA
jaoooo! patronažne... k meni je hodla ena, ful prijazna ampak z takimi nasveti, da sem ji rekla naj ne hodi več. npr. je rekla naj mu z daleronom namažem usta, da bele obloge od mleka grejo fajn doluser posted image user posted image user posted image . pa ji rečem, da je DALERON antimikotik, torej proti gljivicam, ona pa odgovori, da obloge od mleka tudi...moj pa je imel čisto rozana usteca. in to reče patronažna, ki ima otrokauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: pri punčkah???
13.12.2008 22:21:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

z daleronom


user posted image user posted image user posted image

daktarin mogoče?

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: pri punčkah???
13.12.2008 22:28:41   
BUŠICA
joj šit. daktarin ja. očitno sem utrujena. hvala ulla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: pri punčkah???
14.12.2008 14:47:26   
pajčolanka
jaz si pri čišečenju lulike pomagam z baby palčakmi, nežno razprem in očistim.

ust, teh mlečnih oblog ji pa nič ne čistim, a bi ji morala?user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: pri punčkah???
14.12.2008 14:59:28   
r1ta
Na kosem vate kapneš par kapljic mandljevega olja on očistiš po obeh straneh. Vendar naj se ne bi tisti zaščitni sloj čistil pred prvim mesecem starosti.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu pajčolanka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: pri punčkah???
15.12.2008 12:18:24   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Saj ni nič hudega, če se "tisto" poimenuje. Npr. lulika, piška, spolovilo,... pa še veliko je bolj pisanih izrazov, pač del človeškega telesa user posted image .



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image se strinjam, menda dosti otrok sploh ne ve, kako se imenuje lulika, ker jim pač starši tega nikoli ne povedo in je le 'tam doli' user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: pri punčkah???
15.12.2008 20:49:42   
kamilija
Tudi meni so v porodnišnici rekli, da nič umivat, ker je mela še belo od hormonov. Ko pa sva prišli domov, pa sem jo že umivala. Vsakič pri kopanju. Si ne predstavljam, kakšno bi ratalo spodaj od kakic pa vsega...jojjoj

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: pri punčkah???
15.12.2008 20:50:42   
kamilija
A to so patronažne še s stare šole? K včasih se tud dotaknt niso smel " tam spodaj"?

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: pri punčkah???
15.12.2008 21:49:02   
roberta
absolutno umit. pri prvi puncki so tut mene cist prestrasil, pa sem si potem vseeno po kakem mesecu ogledala, kaj je zdaj notri in me je skoraj kap, kolk je bilo ene umazanije od kreme. sem hitro spucala, da ne bi bilo kaj narobe. zdaj pri drugi puncki pa ji cistim luliko ze cisto od začetka, kot so rekle druge, z vodo in gazo (vato) do cistega, pa je...

roberta

(odgovor članu babyboooom)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?