|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 10:32:17   
lucika
jaz tudi drugače razumem, kaj je mislila marogica. če nimaš veliko, si navajen na to. te ne boli, ker ne moreš na manikuro/pedikuro/masažo/imet čistilko/hodit na kosilca in večerjice...ker že prej nisi... one, ki pa so tega bili navajeni, jim pa res ne bo lahko, če se več ne bo dalo...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 10:37:43   
oka
jaz tudi drugače razumem, kaj je mislila marogica. če nimaš veliko, si navajen na to. te ne boli, ker ne moreš na manikuro/pedikuro/masažo/imet čistilko/hodit na kosilca in večerjice...ker že prej nisi... one, ki pa so tega bili navajeni, jim pa res ne bo lahko, če se več ne bo dalo...



Ja ampak prej so imeli malo, zdaj pa jim grozi, da bojo imeli nič. Poglej malo katere delavce odpuščajo. In tako sklicevanje na bedo: češ že prej so bili v bedi, zato jim pa zdaj ne bo hudega, tisti ta razvajeni pa bojo revčki je pa smešno , če ne že žaljivo. Že tukaj je razlika, da tisti ta razvajeni so si lahko kaj prišparali, če so bili pametni so si naredili finančno zalogo. Kaj pa tisti, ki tega ni mogel (npr. delavka v Muri)? A ja tisti pa ko ga šiša, saj je že prej životaril, pa naj še malo... In vsem tistim, ki se držite tega mnenja: v kateri kategoriji pa bi raje bili? Tisti, ki ji po vašem mnenju zaradi že občutenega pomanjkanja ne bo nič hudega ali v tisti, ki bo zaradi prejšnjega boljšega standarda bolj "občutila" pomanjkanje?

< Sporočilo je popravil oka -- 23.12.2008 10:40:57 >

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 10:40:01   
muška
 
Meni pa gre na bruhanje ob nekaterih vaših komentarijih. Točno se vidi, da bedarije pišete samo tiste, ki živite v oblakih in imate na srečo visoke plače, vsega polno rit in garantirane službe.  Tudi jaz sem bila še eno leto  nazaj na vašem mestu, zdaj pa pride dan ko nimam za kruh!  Pa ne frčkam denarja, kupujem samo najosnovnejša živila, za novoletna darila nisem zapravila skoraj nič (sistem znajdi se, naredi sam in kupovanje skozi celo leto - tisto kar je pač kupljeno) .Z možem ne pomnim kdaj sva šla ven jest, pa ne govorim o fensi večerji, ampak navadnem kosilu v menzi ali samo pici.
Dajte malo sestopit iz oblakov no in ne klobasajte neumnosti. Moj oče je ravno danes zjutraj ostal brez službe in to v firmi, ki je dobro stala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 10:41:16   
abc100
Midva dava vsak mesec 200 € na stran, pa ima službo samo moj in plače slabih 1000€. Jest zaenkrat še iščem službo. Pa živiča čisto lepo, ničesar nama ne primanjkuje. TAko da tisti, ki imajo dohodkov okoli 2000€ in ne morejo dati nič na stran se po moje preseravajo.

_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 10:42:00   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: lucika

jaz tudi drugače razumem, kaj je mislila marogica. če nimaš veliko, si navajen na to. te ne boli, ker ne moreš na manikuro/pedikuro/masažo/imet čistilko/hodit na kosilca in večerjice...ker že prej nisi... one, ki pa so tega bili navajeni, jim pa res ne bo lahko, če se več ne bo dalo...




ja in ti , ki imajo bodo potem najbolj jokali user posted image   , ker mi , ki nimamo dosti smo pa tega itak že navajeni user posted image

< Sporočilo je popravil muška -- 23.12.2008 10:43:27 >

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 10:44:32   
Gordana-3
kaj pa kakšni krediti za hišo ali stanovanje, živet je tudi nekje treba ....
muška, lepo si to napisala user posted image

(odgovor članu abc100)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 10:46:04   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: muška

 
Meni pa gre na bruhanje ob nekaterih vaših komentarijih. Točno se vidi, da bedarije pišete samo tiste, ki živite v oblakih in imate na srečo visoke plače, vsega polno rit in garantirane službe.  Tudi jaz sem bila še eno leto  nazaj na vašem mestu, zdaj pa pride dan ko nimam za kruh!  Pa ne frčkam denarja, kupujem samo najosnovnejša živila, za novoletna darila nisem zapravila skoraj nič (sistem znajdi se, naredi sam in kupovanje skozi celo leto - tisto kar je pač kupljeno) .Z možem ne pomnim kdaj sva šla ven jest, pa ne govorim o fensi večerji, ampak navadnem kosilu v menzi ali samo pici.
Dajte malo sestopit iz oblakov no in ne klobasajte neumnosti. Moj oče je ravno danes zjutraj ostal brez službe in to v firmi, ki je dobro stala.


Nej jaz nimam garantirane službe, sem za določen čas. Moj jo ravnokar menjuje.
Sam men je jasno da če ostanem brez službe da bom preživela. Ne tako kot zdaj, sam bo šlo. Pač bo en avto šel od hiše. Mogoče celo oba pa si bomo kkšnga za jurja kupil. Če bom doma ne bom rabla oblek. Ne bom hodila na kavice. V skrajni sili neham kadituser posted image . Kuhala bi lahko doma če bi bla doma in tako ogromno pršparala(zdej gre vsak dan 5-6evrov za kosilo v službi). Pa novo službo bi si iskala. Kelnarce recimo vedno rabijo. Ipd.. Zato se ne sekiram. Ker vem da bom se znašla če bo treba. Ker jaz imam izbiro.

Meni se smilijo samo ljudje k izbire nimajo. Folk k je komaj živel in ni mogu dat nič na stran. Folk k ne more nič prodat ker nič nima. Folk k nima izbire kar se šihtov tiče ker je al prestar, iz takega okolja kjer služb ni, bolan, nekvalificiran....
Ti ljudje se mi pa smiljo ja. Sama sebi se pa pač ne.

(odgovor članu muška)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 10:48:41   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

kaj pa kakšni krediti za hišo ali stanovanje, živet je tudi nekje treba ....
muška, lepo si to napisala user posted image


Ja ga mamo skor vsi.
Sam prva stvar k sva jemala kredit je bla, da sva se zapufala sam na eno plačo, po zmožnostih. Če majo pa ljudje jajca pa si pri dveh jurjih dohodka omisljo jurja kredita.....bog jim pomagej.

(odgovor članu Gordana-3)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 10:54:27   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca


IZVIRNO SPOROČILO: muška


Meni pa gre na bruhanje ob nekaterih vaših komentarijih. Točno se vidi, da bedarije pišete samo tiste, ki živite v oblakih in imate na srečo visoke plače, vsega polno rit in garantirane službe.  Tudi jaz sem bila še eno leto  nazaj na vašem mestu, zdaj pa pride dan ko nimam za kruh!  Pa ne frčkam denarja, kupujem samo najosnovnejša živila, za novoletna darila nisem zapravila skoraj nič (sistem znajdi se, naredi sam in kupovanje skozi celo leto - tisto kar je pač kupljeno) .Z možem ne pomnim kdaj sva šla ven jest, pa ne govorim o fensi večerji, ampak navadnem kosilu v menzi ali samo pici.
Dajte malo sestopit iz oblakov no in ne klobasajte neumnosti. Moj oče je ravno danes zjutraj ostal brez službe in to v firmi, ki je dobro stala.


Nej jaz nimam garantirane službe, sem za določen čas. Moj jo ravnokar menjuje.
Sam men je jasno da če ostanem brez službe da bom preživela. Ne tako kot zdaj, sam bo šlo. Pač bo en avto šel od hiše. Mogoče celo oba pa si bomo kkšnga za jurja kupil. Če bom doma ne bom rabla oblek. Ne bom hodila na kavice. V skrajni sili neham kadituser posted image . Kuhala bi lahko doma če bi bla doma in tako ogromno pršparala(zdej gre vsak dan 5-6evrov za kosilo v službi). Pa novo službo bi si iskala. Kelnarce recimo vedno rabijo. Ipd.. Zato se ne sekiram. Ker vem da bom se znašla če bo treba. Ker jaz imam izbiro.

Meni se smilijo samo ljudje k izbire nimajo. Folk k je komaj živel in ni mogu dat nič na stran. Folk k ne more nič prodat ker nič nima. Folk k nima izbire kar se šihtov tiče ker je al prestar, iz takega okolja kjer služb ni, bolan, nekvalificiran....
Ti ljudje se mi pa smiljo ja. Sama sebi se pa pač ne.


Brisačkarca, zakaj se jaz skoraj vedno najdem v tvojim postih. Punca, všeč si miuser posted image

Sicer se nam malenkost pozna tale gospodarska kriza, sploh na določenih vrednostih objektov, vendar RingaRaja ni ravno mesto za takšne pogovore.
Midva sicer imava precejšno rezervo, ker pač nisva takrat na višku brezglavo porabila vsega denarja. Nekaj nama je uspelo v tem letu pridobiti tudi s pravočasno prodajo zlata. VSekakor v primeru krize gre najprej moj avto, pa tudi stanovanje, ki je pisano name. Ostalo je seveda vse od firme, tudi možev avto, tam pa... za 1x smo še nad vodouser posted image in jaz sem optimist.
Drugače pa - delam nekje od drugega letnika gimnazije, delala sem cel faks, delala sem še noseča v gostinstvu za to, ker smo rabili dosti denarja, da smo nekaj ustvarili. In ne, ne bi mi bilo težko, če bi vedela, da je od tega odvisno moje preživetje, tut filat police it v Mercator, moj pa pravi, da bi tut s faksom šel delat na 3smene za stroj, če bi bilo trebauser posted image


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:02:42   
Anonimen
user posted image  Samo a veš, brisačkarca, malo se utegne zatakniti že pri prodaji avtov: vse manj je ljudi, ki bi jih kupovalo. Ker nimajo denarja ali predvidevajo, da ga ne bo. Samo ne dvomim, da bi preživela. Avti so še vedno lahko parkirani pred hišo user posted image .

Sicer pa, moje mnenje o krizi: bo globoka in dolga. Veliko jih bo zelo rpizaeti in bodo šli iz meseca v mesec iz roke v usta, pa še to z veliko mero iznajdljivosti. eni bodo seveda živlei še bolje, taki se vedno najdejo. Če gledam globalno, ni to nič slabega, ker vse stvari potekajo v ciklusih, vse gre enkrta dol in enkrat gor in vsake toliko časa se morajo zadeve spucat, prečistit, da se vzpostavi nova osnova in da lahko gre spet gor. Bo pa akr trajalo, d abo šlo spet gor. In pri tem bo prizadetih veliko ljudi individualno. Povečala se bo nestrpnost, ker ko nimaš nič, zelo paziš, da ti drugi ne bi vzel še tisto malo, pa če je upravičeno ali ne, povečale se bodo razlike med bogatimi in revnimi. In čez nekaj let bo svet dobil nov zagon, počasi bo šlo vse navzgor.
Se bodo pa pisale krute individualne zgodbe.

A čutim krizo? Ja, jo. Ker ne prodajamo stvari, ki bi bile nujne za vsak dan. Tudi vsi dobavitelji že čutijo krizo. Probleme ima kolega nepremičninar. Pa je eden najboljših v svojem poslu, enako kolega, ki prodaja avtomobile. In tako je v vseh branžah, ki prodajajo stvari, ki niso nujne za vsakdanje preživetje. Pa bomo že, verjamem, da se bomo izvlekli. Nam gre kar dobro v primerjavi z nekaterimi drugimi.

Polni nakupovalni vozički? Bi rekla, da si precej ljudi misli, kupimo in si privoščimo malo luksuza, dokler še lahko.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:06:01   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: muška

IZVIRNO SPOROČILO: lucika

jaz tudi drugače razumem, kaj je mislila marogica. če nimaš veliko, si navajen na to. te ne boli, ker ne moreš na manikuro/pedikuro/masažo/imet čistilko/hodit na kosilca in večerjice...ker že prej nisi... one, ki pa so tega bili navajeni, jim pa res ne bo lahko, če se več ne bo dalo...




ja in ti , ki imajo bodo potem najbolj jokali user posted image   , ker mi , ki nimamo dosti smo pa tega itak že navajeni user posted image



Pa saj Marogica nikjer ni napisala, da je OK, če je človek navajen na revščino. In nikjer ni napisala, da jo boli k. za njih. Kolikor jo jaz poznam, je zadnje, da bi ona mislila tako kot se je morda "slišalo".

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:06:30   
muška
Jaz prodajam avto, ker moram plačat položnice, pa kupcev ni! Pa ga ne prodajam za bajni denar, v bistvu ga prodajam pod ceno (v primerjavi z ostalimi), pa se ni oglasil niti en kvazi kupec, kaj šele resen!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:12:08   
Anonimen
Samo a veš, brisačkarca, malo se utegne zatakniti že pri prodaji avtov: vse manj je ljudi, ki bi jih kupovalo. Ker nimajo denarja ali predvidevajo, da ga ne bo. Samo ne dvomim, da bi preživela. Avti so še vedno lahko parkirani pred hišo .


Ga pač prodaš pod ceno....
Marsikaj se da.
Nikjer ne trdim da pol isto živiš kot sedaj. Ampak pač preživiš. Problem je ker ljudje ki bi si to lahko privoščili ne mislijo naprej. Sam danes. Gremo po smučke za jurja, sej nam gre fajn. Nikjer pa nič na strani. Pol pa pride kej tacga so pa najbolj ubogi na svetu.
Tisti k pa sploh smučk še vidli niso pa očitno niso....ker so kao itak že vajeni. Za zjokat....
Kar drži tisto da najbolj jokajo tisti k jim nič ne manjka. Uni k res nič nimajo so sami v svoji bedi. Tiho. Ne sedijo sedaj za mizo pa tipkajo na kompjuter za jurja. Ne pijejo soka zraven. Ne grizljajo čipsa. Ampak stojijo v kuhinji pred omarco pa gruntajo kako naj nardijo kosilo iz treh krompirjev.
In mene osebno je sram jokat kolk nam je hudo oz. kolk nam bo. Ker mi je to kot posmehovanje tistim k res nič nimajo, sedaj bodo imeli pa še manj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:13:17   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: muška

Jaz prodajam avto, ker moram plačat položnice, pa kupcev ni! Pa ga ne prodajam za bajni denar, v bistvu ga prodajam pod ceno (v primerjavi z ostalimi), pa se ni oglasil niti en kvazi kupec, kaj šele resen!


Pri kkšni avtohiši si že probala? Res da boš dobila manj sam....
Jaz sem ga en mesec nazaj avtohiši prodala. Ful pod ceno ampk....

(odgovor članu muška)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:14:50   
Anonimen
Meni se globoko smilijo delavci v določenih tovarnah (Mura), v katerih je do odpuščanja že prišlo. Tistih 400-500 evr, ki jim je bil edini vir preživetja so ga izgubili. Ponavadi so še na takem koncu Slovenije, kjer služb drugih ni, voziti v druge kraje pa je izredno daleč. Drugi delodajalci pa tudi gledajo na to, da zaposlijo takega delavca, da so čimmanjši stroški prevoza.
Potem so nekateri res v težki situaciji, ki imajo dolgoročne velike kredite, ki so jih dobili za stanovanja, da sploh imajo streho nad glavo. Krediti se večajo, plače manjšajo ali bognedaj, da je ne bi bilo....
Glede na to, kakšna povprečna plača je, ne dosegava srednjega sloja, ampak sem vesela, da imava stanovanjski problem rešen, da nimava kakega "pufa". V podjetjih sva tudi v takih, da me na srečo zaenkrat še ni strah.
Se pa predvsem strinjam z Muško.
In glede iskanja novih zaposlitev; niso vsi mladi, polni zdravja, izobrazbe....pa marsikdaj niso sami krivi za to. Ampak v kriznih časih so žal taki največkrat prav ti "udarjeni".
Kar se pa tiče nakupovalnih centrov; verjemite, da tisti, ki nimajo, jih tam ni.
Nekatere res podpirajo denarno starši, partner, se pač manj sekirajo, ker vedo, da pomoč kakorkoli bo, nekateri pa nimajo nobene podpore.
Se pa strinjam, da so nekateri vajeni živeti na "veliki nogi"in če dobijo 10 % manj že tako velike plače dobesedno proglasijo za reveža.

< Sporočilo je popravil decembrka -- 23.12.2008 11:17:19 >

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:16:35   
liliana
Doma v družinskem okolju nas večina še ne občuti krize.......in v primerjavi z nekaterimi drugimi državami je tudi vpliv krize na Slovenijo za zdaj še majhen.....tudi zaradi še vedno tradicionalnih bančnih instrumentov na katere smo se včasih jezili, ker je bilo zakomplicirano priti do kredita......user posted image

Se pa nekateri z "njo srečujemo" v delovnem okolju......posredno in neposredno......še posebno tisti, ki delajo v avtomobilski industriji, gradbeništvu, kakšnih multinacionalkah.......

Kar se pa tiče govora o šparanju in preživetju.....preživeli bomo vsi.....v najslabšem primeru lahko preživimo vsi ob kruhu, krompirju in vodi.....tako tisti z 3000 EUR in več na mesec kot tisti s 480 EUR na mesec.......

Ljudje smo pač navajeni nekega načina življenja......in trošimo toliko kolikor nam naše finance dopuščajo......in dokler se ne bo ta kriza dotaknila neposredno nas (da bomo ostali brez službe, da nam bodo ponudili 36 urni delavnik, da nam bodo ponudili delavnik s polovičnim časom) nas velika večina ne bo trošila nič manj kot do zdaj......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:17:00   
sneška_
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Felicity

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

A mi lahko katera zaupa, kdo danes spada v srednji sloj (kakšna višina dohodkov)?


Dobro vprašanje. Najbrž tisti ki imajo povprečno plačo v SLO.


Za moje pojme par k zasluži povprečno, torej tam nekje okol 2 jurja mesečno. To je zame srednji sloj.
In teh ne štekam kaj skačejo v luft. Saj ne bo kriza pet let trajala. Mogoče jih bo samo prisilila da bolj racionalno razporejajo svoje dohodke.
V luft lahko skače par k je imel recimo 800evrov dohodka. K so bli že do sedaj na dnu, če pa en al pa celo oba šiht izgubita bosta pa krepko pod dno padla. In ja....takih družin je kar veliko.



a dva, ki imata skupaj plačo 2000 evrov, pa ne moreta službe izgubit, ali kako? in ti misliš, da ljudje, ki zaslužimo 2000 evrov neracionalno razporejamo svoje dohodke? đizus ... user posted image



Seveda jo lahko.
Sam če imata 2jurja dohodka mesečno zihr lahko data 100 evrov mesečno na stran. Torej izgubiš šiht....si recimo minimalno tri mesece na zavodu kjer dobiš keš. Na strani imaš recimo če si dve leti dajal na stran 2,4 jurja. Si pač skromen in je to recimo za 4-5 mesecev. To je že 8 mesecev. V tem času pa tud šiht najdeš. Mogoč ne tak k prej, mogoč za 400 evrov plače, ma neki pa je ne. Se da preživet.

Aja odgovor na tvoje vprašanje. Če pri dveh jurjih niti 100 evrov konc mesca ne ostane pomoje neracionalno delate z denarjem ja. Ker smo spet pri delavcih......živijo z 800evri mesečno.




Ali veš ti koliko stane otrok pa šolstvo,pa razne otroške prireditve,pa tabori pa ne vem kaj še.

pa otrok raste in za dva do tri mesecev mui  moraš kupiti bar tri kompleta za oblečt,ker itak ne more nositi  kratke  hlače ,majhne copate pa majhne čevlje.

Evo moj ima 2000 evrov plače skupaj z prehrano pa prevozne stroške pa ko odštejem kredite za stanovanje,vrtec za večjo ki je 130 evrov,pa položnice vse skupaj  nama ostane samo za hrano, po benzin,vzdrževanje avta ker vsakih mesec ali dva je nujno nekaj za izrihtat,registracijo na obroke  in življensko zavarovanje samo za njega.,plenice,pa kakšno cunjico za večjo ker hodi v vrtec.  

Razloži mi tvojo matematiko prosim, ali jaz ne vem delati z denarjem. Ker itak se ne spomnim kdaj smo šli ven na kakšno kosilo pa za druge luksuze da ne govorim. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:19:03   
sneška_
 pa ne zdaj razumet da jamram ker ima še hujše, nama je itak dobro ker ljudi nimajo za hrano. Drugač pa  tamo kje sem jaz doma povprečna plača je 200 evrov a cene evropske. In tam preživeti je res umetnost.

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:19:07   
abc100
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Samo a veš, brisačkarca, malo se utegne zatakniti že pri prodaji avtov: vse manj je ljudi, ki bi jih kupovalo. Ker nimajo denarja ali predvidevajo, da ga ne bo. Samo ne dvomim, da bi preživela. Avti so še vedno lahko parkirani pred hišo .


Ga pač prodaš pod ceno....
Marsikaj se da.
Nikjer ne trdim da pol isto živiš kot sedaj. Ampak pač preživiš. Problem je ker ljudje ki bi si to lahko privoščili ne mislijo naprej. Sam danes. Gremo po smučke za jurja, sej nam gre fajn. Nikjer pa nič na strani. Pol pa pride kej tacga so pa najbolj ubogi na svetu.
Tisti k pa sploh smučk še vidli niso pa očitno niso....ker so kao itak že vajeni. Za zjokat....
Kar drži tisto da najbolj jokajo tisti k jim nič ne manjka. Uni k res nič nimajo so sami v svoji bedi. Tiho. Ne sedijo sedaj za mizo pa tipkajo na kompjuter za jurja. Ne pijejo soka zraven. Ne grizljajo čipsa. Ampak stojijo v kuhinji pred omarco pa gruntajo kako naj nardijo kosilo iz treh krompirjev.
In mene osebno je sram jokat kolk nam je hudo oz. kolk nam bo. Ker mi je to kot posmehovanje tistim k res nič nimajo, sedaj bodo imeli pa še manj.


Bravo, to si pa zelo dobro napisala.user posted image user posted image


_____________________________

28.8.2007 je zajokal najin sinko Janez


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:20:47   
Anonimen
Aja pa še to, verjamem,da je kriza, marsikdaj pa je ta kriza samo izgovor za okoli prenašat ljudi.

(odgovor članu sneška_)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:22:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Aja pa še to, verjamem,da je kriza, marsikdaj pa je ta kriza samo izgovor za okoli prenašat ljudi.


Točn tko. Pa za psihirat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:52:36   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Aja pa še to, verjamem,da je kriza, marsikdaj pa je ta kriza samo izgovor za okoli prenašat ljudi.



oz. za odpuščat. priročen izgovor za odpuščat, to pa ja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 11:56:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Aja pa še to, verjamem,da je kriza, marsikdaj pa je ta kriza samo izgovor za okoli prenašat ljudi.



oz. za odpuščat. priročen izgovor za odpuščat, to pa ja.


Saj to sem mislila, med drugim...

(odgovor članu ssevin)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 12:58:13   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca


IZVIRNO SPOROČILO: muška

Jaz prodajam avto, ker moram plačat položnice, pa kupcev ni! Pa ga ne prodajam za bajni denar, v bistvu ga prodajam pod ceno (v primerjavi z ostalimi), pa se ni oglasil niti en kvazi kupec, kaj šele resen!


Pri kkšni avtohiši si že probala? Res da boš dobila manj sam....
Jaz sem ga en mesec nazaj avtohiši prodala. Ful pod ceno ampk....


Ja sem vprašala , pa ne odkupujejo. Edino če ga dam staro za novo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 13:04:29   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: muška

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca


IZVIRNO SPOROČILO: muška

Jaz prodajam avto, ker moram plačat položnice, pa kupcev ni! Pa ga ne prodajam za bajni denar, v bistvu ga prodajam pod ceno (v primerjavi z ostalimi), pa se ni oglasil niti en kvazi kupec, kaj šele resen!


Pri kkšni avtohiši si že probala? Res da boš dobila manj sam....
Jaz sem ga en mesec nazaj avtohiši prodala. Ful pod ceno ampk....


Ja sem vprašala , pa ne odkupujejo. Edino če ga dam staro za novo user posted image


pa daj brisačkarco poprosi, morda bo pa njej uspelo.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?