|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:47:18   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

/.../

Če bi pa izigravala sistem kot jih večina in se prijavila pri starših doma, bi dobila:

/.../


ThinkPink, jaz sem prijavljena pri starših, no, tam, kjer sem živela 24 let, ta mesec bom rodila, samo živiva z mojim drugje, skupaj, izvenzakonska skupnost pač. In sem vprašala na CSD-ju, če je treba, da spremenim svoj naslov, da se bomo potem šteli kot družina, pa so mi rekli, da ne. Tako da očitno samo prijava pri starših ne pomeni (mogoče ne pomeni več, prej pa mogoče je, ne vem), da si mati samohranilka, ampak je treba verjetno prej preživnino zrihtat ali kaj podobnega, ne vem točno.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:47:21   
lunica12
Ja mladamamica lepo da si sposobna...ves takih ni velikouser posted image user posted image tk da cestitam...Me pa tvoji komentarji prav nic ne ganejo,tak da daj si duska...

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:49:44   
acitak
kernesa...brez besed...

_____________________________

12.01.2009 se nama je pridružil Niko
20.12.2011 pa se nam je pridružila Mia

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:51:28   
lunica12
Kerensa kdo je pa reku da bo celo zivljenje tako....dj mal razmislite kaj pisete...groza...Pa mislim da taki odgovori nic ne pomagajo tako da hvala lepa..Vidim da ste ene cisto mimo v glavi..eni so pac cudni...

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:54:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
Kerensa kdo je pa reku da bo celo zivljenje tako....dj mal razmislite kaj pisete...groza...Pa mislim da taki odgovori nic ne pomagajo tako da hvala lepa..Vidim da ste ene cisto mimo v glavi..eni so pac cudni...

Kje sem pa JAZ napisala, da bo celo življenje enako - in kaj sploh? Jaz presneto dobro vem, kaj pišem o tej temi, veš? Zato ti tudi polagam na znanje, v kolikor ti do sedaj še ni bilo znano, da je to kaznivo dejanje goljufije. Male ali velike - odvisno, koliko denarja bi prigoljufala na ta način (poglej v Kazenski zakonik). In ja - moji odgovori ti čisto nič ne pomagajo pri goljufanju, zato sem ti pa že na začetku napisala, da najraje ne bi odgovorila na to. Ker tega ne podpiram. Vem, kako to narediti in vem tudi, kako to narediti z minimalno možnostjo, da te dobijo, pa vseeno - ne podpiram. Če sem zato "mimo v glavi", ker ne podpiram takega sranja, potem verjemi, da sem z veseljem "mimo v glavi". In potem me veseli tudi, da ti nisi "mimo v glavi" in čudna. Čudna bi bila najbrž, če bi bila poštena, a ne?

Kakor sem rekla - m**š pa tak folk.

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 14:59:24   
acitak
punce...tuki rabijo pomoc...ne da jih obsojate...

sploh pa itak gre za njo ne zate...kdorkoli ze

_____________________________

12.01.2009 se nama je pridružil Niko
20.12.2011 pa se nam je pridružila Mia

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:00:22   
Kerensa*
Seveda gre tukaj za njo... NJO zanima, kako goljufati... ne mene... in če za to potrebuje pomoč - sorry... a naj vrečo držim in dobim procente?

(odgovor članu acitak)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:01:25   
lunica12
Ja pisala si ze tako....ma lej ni vazno...Kolko drugih kaznivih dejanj se dogaja pa kaj naj...Se bom rajsi zadrzala komentarjev in vsega...Pac vglavnem hvala vsem ko ste dale kaksno koristno informacijo kar je bil tudi namen...

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:02:34   
Anonimen
jaz mislim da ima vsaka po svoje prov,res je da je čedlji več takih k bi pač čimveč hoteli dobit iz socialne in zato si bodo potem pravila po svoje krojil in potem zmanjka za take ki res rabijo denar in vso pomoč sam glih taki jo večinoma ne dobijo.
jaz recimo ne bi šla v nosečnost če ne bi bila prepričana da ne bi mogla sama skrbet za otroka pač to je moje mišljenje ker če se neki zgodi se ne moreš skoz na druge zanašat in morš tud sam neki zato nardit.


(odgovor članu lunica12)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:02:39   
lunica12
Pa zadrs komentarje za sebe te noben ni spraseval kolk je to kaznivo pa ne vem kaj se vse...Smo sam za mnenje vprasali,madona...Pac ti mej svojga js bom mela pa svojga..

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:05:48   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
Kolko drugih kaznivih dejanj se dogaja pa kaj naj

Nikjer nisem napisala, da podpiram druga kazniva dejanja.
Pa zadrs komentarje za sebe te noben ni spraseval kolk je to kaznivo pa ne vem kaj se vse...Smo sam za mnenje vprasali,madona...Pac ti mej svojga js bom mela pa svojga..

Na javnem forumu si vprašala za mnenje - zakaj naj torej zadržim svoje mnenje zase? In če pogledaš nazaj - vprašala si konkretno mene. A zdaj, ko pa z odgovorom nisi zadovoljna, naj bom pa tiho? Ne bodi, no, tako protislovna. Pokazala si svoj namen, tako, da... pfuj in fej za take. Moje mnenje. Zakonsko dovoljeno.

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:06:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Imej več otrok, pa boš dobivala več. In nikar jih ne imej z istim moškim, ker ti potem ne bodo verjeli, da si res samohranilka. Pa glej, da boš imela stalno bivališče najmanj do 40-ega leta prijavljeno pri starših, od katerih mora biti najmanj eden že v penziji, drugi pa največ 1€ več od minimalne plače. Pa pazi, da od Zavoda ne boš sprejela kakšne službe, ker potem lahko pozabiš na vse. Izgovori, katere lahko uporabiš, so, da ne moreš delati drugače kakor dopoldan, ker nimaš varstva za otroke, izgovarjaj se na bolečo hrbtenico po ene treh porodih, poskusi s slabovidnostjo (počena žilica zaradi napenjanja pri vseh porodih), ko bodo otroci v zastonj vrtcih in šolah, pridno obiskuj fizioterapevtko, ki ti jo bodo plačevali davkoplačevalci, saj boš le tako nesposobna za kakršnokoli fizično delo. Ampak moraš pa blefirati, da vseeno iščeš službo, zato poskrbi, da ti bo Zavod financiral šolanje, med šolanjem pa te ne bodo priganjali iskati službe. Če se ti bo pa že zalomilo in boš morala iti delat, preden bo najmlajši star 6 let, pa poskrbi, da boš delala samo polovično, razliko pa vleci od socialne. In vsako leti zahtevaj na sodišču od očetov višjo preživnino - poglej, kakšno inflacijo imamo in kako se vse draži, od hrane in plina do stanovanj in avtov. Upam, da živiš še kje Bogu za ritjo, da ne moreš brez avta. Naj ti ga starši vzamejo na kredit, tebe pa napišejo kot poroka, da boš še kakšno olajšavo kje uveljavila.

Je*enti tak folk...


to je čista resnica,ja res obstajajo take k točn tko delajo in to kar je kernesa napisala je čista resnica in jo ne zagovarjam k mislim da se zna sama dovolj dober vsaj jezik ma fejst namazanuser posted image tko da pač nekatere si zatiskajo oči.
taki k bi sam vlekl denar pa nč nardil zato da bi ga sami zaslužil potem na konc dobijo velik tisti k bi si pa res zaslužil pomoč je pa ne dobijo.
resnica je da se to dogaja, če jo sprejmete al pa ne, je pa odvisen od vas

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:10:52   
ThinkPink
Jaz pa podpiram to "švinglanje" izključno v primerih, kjer je samo en zaposlen in prejema res tako mizerno plačo, da še sam komaj shaja. In si par pač močno želi otroka in je postavljen pred dejstvo: ali čakati še naslednjih x let, da si omogoči cilj ali pač za kakšno leto, dve...dokler npr. partnerka ne najde službe kakšen evro potegniti od države. To je dokaj sprejemljiv motiv, ker vem, da je mladim danes zelo težko, sploh če iščeš prvo službo.

Defintivno pa mi gre na živce, če izigravajo državo takšne pijavke, ki so zaposleni in dobro situirani, potem pa pičijo samohranilstvo, da bi ja še kaj dobili zraven in da ja ne bi skučajno plačali polno ceno vrtca ipd. Ogromno jih poznam, namreč.

Takšni ljudje se pač ne zavedajo, da zaradi tega, ker oni švinglajo in izigravajo, so prikrajšani tisti, ki so res povsem odvisni od socialne pomoči (npr. delavka, ki je zaradi rececije izgubila službo in je dejansko res samohranilka). Na račun množičnosti teh švinglatorjev, drugi dobijo manj.

Koliko vem je socialna pomoč namenjena tistim, ki nimajo niti minimalnih sredstev za preživetje oz. bi njihovo preživetje bilo ogroženo. Tega se pač ljudje ne zavedajo. Večina misli, da mora država poskrbeti tudi za njihov luksuz ali kaj?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:16:22   
acitak
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Jaz pa podpiram to "švinglanje" izključno v primerih, kjer je samo en zaposlen in prejema res tako mizerno plačo, da še sam komaj shaja. In si par pač močno želi otroka in je postavljen pred dejstvo: ali čakati še naslednjih x let, da si omogoči cilj ali pač za kakšno leto, dve...dokler npr. partnerka ne najde službe kakšen evro potegniti od države. To je dokaj sprejemljiv motiv, ker vem, da je mladim danes zelo težko, sploh če iščeš prvo službo.


hvala za pozitivne misli...400EUR mesecno in podnajmenisko stanovanje...

_____________________________

12.01.2009 se nama je pridružil Niko
20.12.2011 pa se nam je pridružila Mia

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:16:35   
Anonimen
Thinkpink ma mislim da dostikrat je velik izgovorov,jaz sm tud iskalka prve službe bila ampak glej če neki hočeš boš na koncu tudi prišel do tega ampak za to se je treba mal potrudit,moj dobiva plačo ki ni ne vem kaj ampak tok da lahko otroku nudim kar si zasluži je dovolj.Dostikrat hočejo že na začetku met ne vem 800€ plačo ampak če nimaš izkušenj in ne nič potem sigurno prva plača ne bo tok razen če si v družinskem podjetjuuser posted image drgač pa če hočeš delat ti je vseeno al te trenutno veseli al ne ampak vseen boš dobil nekaj izkušenj in seveda mesečno plačilo na račun.

(odgovor članu ThinkPink)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:18:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: acitak

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Jaz pa podpiram to "švinglanje" izključno v primerih, kjer je samo en zaposlen in prejema res tako mizerno plačo, da še sam komaj shaja. In si par pač močno želi otroka in je postavljen pred dejstvo: ali čakati še naslednjih x let, da si omogoči cilj ali pač za kakšno leto, dve...dokler npr. partnerka ne najde službe kakšen evro potegniti od države. To je dokaj sprejemljiv motiv, ker vem, da je mladim danes zelo težko, sploh če iščeš prvo službo.


hvala za pozitivne misli...400EUR mesecno in podnajmenisko stanovanje...

no to je kriza k vem da so najemnine ogromne.

(odgovor članu acitak)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:18:06   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink
Večina misli, da mora država poskrbeti tudi za njihov luksuz ali kaj?

Tako nekako, ja.
Pa da ne bo pomote - leta nazaj sem bila tudi sama prejemnica DSP-ja. Zakaj? Ker je bil moj (sedaj že bivši)mož prelen, da bi kaj konkretnega delal, če je pa že, je šlo pa vse za avtomobile in v lokale (častit prijatelje in se delat frajerja). Časa za otroka ni imel oz. zanj ni skrbel (kakor še danes ne), zato sem bila jaz sama za to, posledično pa odvisna od delovnega časa vrtca. In glede na to, da imam samo OŠ, med hudo velikim številom služb nisem mogla izbirati. Nekaj je že bilo, ampak za preživetje 3-članske družine pa niti pod razno ne dovolj, poleg tega pa sem delno pomagala še mami in plačevala najemnino in vse stanovanjske stroške. Samohranilke nisem mogla igrati, ker sem bila poročena, mame mi niso priznali v olajšavo, ker nismo imeli odločbe s sodišča o preživljanju, vrtec sem morala vseeno plačevati, ker je bil mož prijavljen na RZZ. DSP je šla za pokritje najemnine in stroškov, otroški dodatek za plenice in adaptirano mleko, kar mi je pa uspelo zraven zaslužiti, je šlo pa za osnovno preživetje. OK, potem mi je kapnilo, da tako ne bom prišla nikamor - ločila sem se, odselila, si našla službo, naknadno zaposlenega partnerja in - voila, živimo normalno, bi rekla. Seveda še počasi plačujem dolgove iz preteklosti in se tožarim na sodišču za delitev tistih dolgov, katerih polovico mora plačati še moj bivši mož (pa poskušajo bremeniti samo mene, ker sem zaposlena), ampak za sproti se pa čisto nič ne pritožujem.
In zato tudi jaz podpiram tiste, ki prejemajo DSP kot DODATEK v težki finančni situaciji. Tiste lene riti pa, ki bi sedele doma in živele na moj račun, pa... m**š.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:19:45   
lunica12
No think pink tocno tk sem js....Najemnisko stanovanje pa se nobenih prihodkov nimam,zdj si pa naj pomagam...

Zdj pa da se otroku odpovem zaradi tega,bi pa mogla bit ornk ********v glavi da bi to nardila...Vprasanje kdaj bi mela spet moznost potem spet zanosit pa ne vem kaj se vse..


_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu acitak)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:22:43   
lunica12
Seveda je pa moj namen da cim bom lahko da si bom nasla zaposlitev ter zacela ivet tako kot je treba,vendar v tem trenutko pa drugace ne morem preziveti,tako pac je,kaj naj..

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:26:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
Vprasanje kdaj bi mela spet moznost potem spet zanosit pa ne vem kaj se vse..

Če nimaš težav s plodnostjo in če imaš stalnega partnerja... user posted image

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:34:57   
lunica12
Splava pa ne bi sla za noben dnar delat,pa tezave z plodnostjo gor al pa dol....user posted image

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:35:28   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
Splava pa ne bi sla za noben dnar delat,pa tezave z plodnostjo gor al pa dol....user posted image

Jaz nisem nikjer omenjala splava.

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:36:38   
lunica12
ja potem pa ne vem kaj si hotla z tem povedat????

_____________________________

15.1.2009 se nama je pridruzila Anina :)

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: nezaposlena in zavod
7.1.2009 15:37:35   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
ja potem pa ne vem kaj si hotla z tem povedat????

Saj za goljufijo tudi nisi razumela. A ni potem vseeno?

(odgovor članu lunica12)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: nezaposlena in zavod
8.1.2009 9:47:51   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: acitak
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
Ali se mi samo zdi al maste res tok proti samohranilkam?A ni najbolse poiskat taksno resitev ko se ti najbolj splaca?

ne, proti samohranilkam nimam nič, mam pa proti izkoriščevalskim ritim, kot si ti

to pa ni blo lepo...mladamamica...si e mogoce vprasala...da ni lunico partner pustil in bo sma z user posted image ...da bo res mati samohranilka

ona ima partnerja, ampak zarad financ ne bosta poročena oz. v skupnem gospodinjstvu, ker mata "velik stroškov". še za svojo rit ne znata poskrbet, kaj šele za otroka. to meni ne izgleda na samohranilko ampak izkoriščevalko:
IZVIRNO SPOROČILO: lunica12
A ni najbolse poiskat taksno resitev ko se ti najbolj splaca?

(odgovor članu acitak)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?