|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko perete
6.1.2009 18:45:31   
bamoocham
Midva perema  včasih med vikendom-takrat operema čez cel vikend cca.5-6 strojev.
Včasih pa tut kr med tednom sproti, ko se nabere cot za eno pranje.

Danes sem prala pisano.

Od novega leta sma oprala komaj 2 pralna stroja. Če bi bili že otroci, bi bilo večuser posted image

(odgovor članu MTFP)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Koliko perete
6.1.2009 19:04:12   
sunny24
Jst pa perem večinoma med vikendom, razen če je kaj nujnega operem tudi vmes. Kolko strojev...Ma enih 5 ne teden se nabere...pisano, belo, brisače, rjuhe, puloverji, srajce za delat.
Pere pa mi na 40 in 60 1h20min, na 30 stopinj 35 min, na 90 pa 1h30min...

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Koliko perete
6.1.2009 19:11:00   
soncece24
5-6 strojev na teden. 1 brisač in kuhinjskih krp, 2 temnega perila, 1x posteljnina in 1 krat pasje stvari. Smo pa 2 + štirinožec.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Koliko perete
6.1.2009 19:12:53   
Pupsika
Perem, ko imam dovolj cunj za v stroj.

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Koliko perete
6.1.2009 19:13:09   
CUKRČEK


5-6 strojev na teden. 1 brisač in kuhinjskih krp, 2 temnega perila, 1x posteljnina in 1 krat pasje stvari. Smo pa 2 + štirinožec.


Ja, mamonca, pa koliko bi prala, če bi imela še tri otroke?!?user posted image user posted image user posted image
Jaz operem ene 2 stroja na teden...pa smo 5 članska družina.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Koliko perete
6.1.2009 19:17:41   
sazi
Mi operemo 2-3 stroje na teden, pa smo trije. Kaj pa perete, da tako veliko perete? Imam star, 5kg stroj. Novi bo (no, je že in čaka) 7kg. Pričakujem, da bomo prali še bolj poredko.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Koliko perete
6.1.2009 19:35:37   
sonček33
Dva stroja ne teden, sva 2, kmalu trije, tako da bom pol zihr mal več. Perem samo med vikendom.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Koliko perete
6.1.2009 19:45:51   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Običajno 4-5 strojev tedensko.

Tudi tam nekje. Edino zdaj čez praznike sem si dala duška.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Koliko perete
6.1.2009 19:46:29   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika
Perem, ko imam dovolj cunj za v stroj.

Zelo res. 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Koliko perete
6.1.2009 19:48:17   
TomTaylor
jz perem in sušim samo za vikende in sicer 3-4 stroje.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Koliko perete
6.1.2009 19:48:37   
Aja1
3 stroje na teden. Smo pa trije.

_____________________________




(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Koliko perete
6.1.2009 19:49:49   
Tejči
Ne bom nobene citirala, ampak bom nekako po vrsti odgovorila vsem.

Moje perilo se splahne 3 krat..torej, katero je bolje splahnjeno in ima manj praška v sebi-tisto, ki se splahne samo v programu, ali moje, ki se splahne v programu + še trikrat potem??? Brez skrbi, noben ni pri nas fasal kakršnekoli alergije na prašek-zakaj le neuser posted image Samo malo kurje logike, pa bo vsem jasno.

Drugič: cotke od tamale pridejo iz vrtca zapackane od vsega živega: od trave, blata, sokov, hrane, itd.. Če z enim takim švoh pranjem, ki ga omenjate to spravite ven, pol ala vam vera...moj stroj ni tega sposoben, z dvema pranjema pa je že druga zgodba. Vrjetno posebej ne rabim spet omejat splahnjevanja...

Tretjič: ne vem zakaj vidim okrog sebe ljudi, ki imajo na sebi zaprane cote, trde, ma sploh ne znam napisat kakšne...valda v enem pranju date noter prašek, pa mehčalec, pa vse skup stroj malo zmelje in potem bi naj blo perilo čudovito oprano..ma ja de... Potem pa cote čez pol leta vržete vstran, ker so uničene in grde, pa raje po nakup novih. Sedaj, ko to pišem, imam na sebi pulover star 10 let-in zgleda kot nov. Raje v tej primerjavi šparam pri novih cunjah, kot pri pranju.

Edini minus, katerega se zavedam, je onesnaževanje okolja, a je.biga, mariskdo je veliko večji onesnaževalec... Glede vode pa se ne sekiram, ker je ne porabimo toliko... Ena primerjava iz naših postov: Korina1 je letos oprala 13 strojev, po njenem pranju bi jaz oprala 8 strojev..kdo je porabil več vode??? Sicer pa, koliko je porabim, jo pošteno plačam.

Pa brez zamere, samo te teme me segrejejo...

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Koliko perete
6.1.2009 19:58:16   
Korina1
No k sreči jaz vode ne plačam nič ker imamo lastni vodovod, ki ne presahne tudi v največji suši. Če bi pa morala še vodo plačevati bi pa verjetno si omislila drug pralni stroj z večjim bobnom.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Koliko perete
6.1.2009 20:07:12   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Pa brez zamere, samo te teme me segrejejo...



Važno, da te ne zebe pri teh temperaturah user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Koliko perete
6.1.2009 20:15:54   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Ne bom nobene citirala, ampak bom nekako po vrsti odgovorila vsem.

Moje perilo se splahne 3 krat..torej, katero je bolje splahnjeno in ima manj praška v sebi-tisto, ki se splahne samo v programu, ali moje, ki se splahne v programu + še trikrat potem??? Brez skrbi, noben ni pri nas fasal kakršnekoli alergije na prašek-zakaj le neuser posted image Samo malo kurje logike, pa bo vsem jasno.

Drugič: cotke od tamale pridejo iz vrtca zapackane od vsega živega: od trave, blata, sokov, hrane, itd.. Če z enim takim švoh pranjem, ki ga omenjate to spravite ven, pol ala vam vera...moj stroj ni tega sposoben, z dvema pranjema pa je že druga zgodba. Vrjetno posebej ne rabim spet omejat splahnjevanja...

Tretjič: ne vem zakaj vidim okrog sebe ljudi, ki imajo na sebi zaprane cote, trde, ma sploh ne znam napisat kakšne...valda v enem pranju date noter prašek, pa mehčalec, pa vse skup stroj malo zmelje in potem bi naj blo perilo čudovito oprano..ma ja de... Potem pa cote čez pol leta vržete vstran, ker so uničene in grde, pa raje po nakup novih. Sedaj, ko to pišem, imam na sebi pulover star 10 let-in zgleda kot nov. Raje v tej primerjavi šparam pri novih cunjah, kot pri pranju.

Edini minus, katerega se zavedam, je onesnaževanje okolja, a je.biga, mariskdo je veliko večji onesnaževalec... Glede vode pa se ne sekiram, ker je ne porabimo toliko... Ena primerjava iz naših postov: Korina1 je letos oprala 13 strojev, po njenem pranju bi jaz oprala 8 strojev..kdo je porabil več vode??? Sicer pa, koliko je porabim, jo pošteno plačam.

Pa brez zamere, samo te teme me segrejejo...


Dobro, če imaš 20+ let star pralni stroj, potem razumem, zakaj rabiš vse te ceremonije. Novejši stroji brezhibno operejo in splahne perilo po programu. Pa različni programi za občutljivo perilo itd. tudi obstajajo.
Drugače pa redko vidim koga z zapranimi in kako si že napisala... trdimi oblačiliuser posted image user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Koliko perete
6.1.2009 20:31:53   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Ne bom nobene citirala, ampak bom nekako po vrsti odgovorila vsem.

Moje perilo se splahne 3 krat..torej, katero je bolje splahnjeno in ima manj praška v sebi-tisto, ki se splahne samo v programu, ali moje, ki se splahne v programu + še trikrat potem??? Brez skrbi, noben ni pri nas fasal kakršnekoli alergije na prašek-zakaj le neuser posted image Samo malo kurje logike, pa bo vsem jasno.

Drugič: cotke od tamale pridejo iz vrtca zapackane od vsega živega: od trave, blata, sokov, hrane, itd.. Če z enim takim švoh pranjem, ki ga omenjate to spravite ven, pol ala vam vera...moj stroj ni tega sposoben, z dvema pranjema pa je že druga zgodba. Vrjetno posebej ne rabim spet omejat splahnjevanja...

Tretjič: ne vem zakaj vidim okrog sebe ljudi, ki imajo na sebi zaprane cote, trde, ma sploh ne znam napisat kakšne...valda v enem pranju date noter prašek, pa mehčalec, pa vse skup stroj malo zmelje in potem bi naj blo perilo čudovito oprano..ma ja de... Potem pa cote čez pol leta vržete vstran, ker so uničene in grde, pa raje po nakup novih. Sedaj, ko to pišem, imam na sebi pulover star 10 let-in zgleda kot nov. Raje v tej primerjavi šparam pri novih cunjah, kot pri pranju.

Edini minus, katerega se zavedam, je onesnaževanje okolja, a je.biga, mariskdo je veliko večji onesnaževalec... Glede vode pa se ne sekiram, ker je ne porabimo toliko... Ena primerjava iz naših postov: Korina1 je letos oprala 13 strojev, po njenem pranju bi jaz oprala 8 strojev..kdo je porabil več vode??? Sicer pa, koliko je porabim, jo pošteno plačam.

Pa brez zamere, samo te teme me segrejejo...


Dobro, če imaš 20+ let star pralni stroj, potem razumem, zakaj rabiš vse te ceremonije. Novejši stroji brezhibno operejo in splahne perilo po programu. Pa različni programi za občutljivo perilo itd. tudi obstajajo.
Drugače pa redko vidim koga z zapranimi in kako si že napisala... trdimi oblačiliuser posted image user posted image




Ja, tudi meni ni jasno kako  vidi trda oblačila okoli sebe. Da bi pa moja prišla iz vrtca tako umazana, pa še nisem doživela, res ne. V bistvu sploh ne pride umazana, ampak ok eni bolj drugi manj. Ampak 6 ur? Mislim, da je tisto naše "švoh" pranje samo v tvoji glavi, ali pa res imaš neki kilavi pralni stroj.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Koliko perete
6.1.2009 20:45:18   
anckabancka
Tejči, jaz tudi ne razumem tvoje logike.

Imam vsaj 20 let star pralni stroj, pa perem čisto normalne programe. Tudi moja dva otroka prideta iz vrtca zelo umazana, pa cunje lepo našpricam z vanishem in jih vržem v pralni stroj - večinoma na 40, le belo na 60. Pa gre večina madežev dol. Če pa kaj ne gre, namočim v omino bianco in gre še tisto.user posted image

Naše perilo pa je čisto lepo. Verjetno se prej uniči, če ga dalj časa pereš. ali pa moja logika ne delauser posted image

Pa še odgovor na glavno vprašanje: letos sem oprala  4 stroje. Nas je pa 5. Trije majhni otroci in midva z možem.


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Koliko perete
6.1.2009 20:48:14   
maca m
Jaz operem 3-5x na teden, ponavadi čez vikend, ker je tapoceni elektrika. Sušilca nimam, ker nimamo prostora, likam skoraj nič. No, razen cunjic od user posted image in kakšne bolj fine stvari. Takoj, ko se perilo opere, ga vzamem iz pralnega stroja in na mizi lepo poravnam, zložim eno cunjo na drugo, pustim kakšno uro nato obesim brez ščipalk. Ko je perilo suho ga malo z roko pogladim in takoj zložim za v omaro. Hotro opravljeno, malo dela, nobenih kupov.user posted image  

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Koliko perete
6.1.2009 20:49:38   
diva 4
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: Tejči

Ne bom nobene citirala, ampak bom nekako po vrsti odgovorila vsem.

Moje perilo se splahne 3 krat..torej, katero je bolje splahnjeno in ima manj praška v sebi-tisto, ki se splahne samo v programu, ali moje, ki se splahne v programu + še trikrat potem??? Brez skrbi, noben ni pri nas fasal kakršnekoli alergije na prašek-zakaj le neuser posted image Samo malo kurje logike, pa bo vsem jasno.

Drugič: cotke od tamale pridejo iz vrtca zapackane od vsega živega: od trave, blata, sokov, hrane, itd.. Če z enim takim švoh pranjem, ki ga omenjate to spravite ven, pol ala vam vera...moj stroj ni tega sposoben, z dvema pranjema pa je že druga zgodba. Vrjetno posebej ne rabim spet omejat splahnjevanja...

Tretjič: ne vem zakaj vidim okrog sebe ljudi, ki imajo na sebi zaprane cote, trde, ma sploh ne znam napisat kakšne...valda v enem pranju date noter prašek, pa mehčalec, pa vse skup stroj malo zmelje in potem bi naj blo perilo čudovito oprano..ma ja de... Potem pa cote čez pol leta vržete vstran, ker so uničene in grde, pa raje po nakup novih. Sedaj, ko to pišem, imam na sebi pulover star 10 let-in zgleda kot nov. Raje v tej primerjavi šparam pri novih cunjah, kot pri pranju.

Edini minus, katerega se zavedam, je onesnaževanje okolja, a je.biga, mariskdo je veliko večji onesnaževalec... Glede vode pa se ne sekiram, ker je ne porabimo toliko... Ena primerjava iz naših postov: Korina1 je letos oprala 13 strojev, po njenem pranju bi jaz oprala 8 strojev..kdo je porabil več vode??? Sicer pa, koliko je porabim, jo pošteno plačam.

Pa brez zamere, samo te teme me segrejejo...


Dobro, če imaš 20+ let star pralni stroj, potem razumem, zakaj rabiš vse te ceremonije. Novejši stroji brezhibno operejo in splahne perilo po programu. Pa različni programi za občutljivo perilo itd. tudi obstajajo.
Drugače pa redko vidim koga z zapranimi in kako si že napisala... trdimi oblačiliuser posted image user posted image




Ja, tudi meni ni jasno kako  vidi trda oblačila okoli sebe. Da bi pa moja prišla iz vrtca tako umazana, pa še nisem doživela, res ne. V bistvu sploh ne pride umazana, ampak ok eni bolj drugi manj. Ampak 6 ur? Mislim, da je tisto naše "švoh" pranje samo v tvoji glavi, ali pa res imaš neki kilavi pralni stroj.


Se podpišem . Imam pa letos že 5 strojev opranih. Tudi posteljnina je zraven.

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Koliko perete
6.1.2009 20:51:18   
Boni3
Ok,zdej vidim,da pri naši hiši kar velik peremo,smo 4 -je in peremo cca 1 stroj na dan. V povprečju....
Ampak mene zdej bolj zanima,koliko se preoblačite (no sebe in otroke,tisti ki jih imate seveda) Midva vsak dan sveže spodnje perilo,nogavice in majice ali pulover (skratka zgornji del),otroka pa oba v kompletu (razen jopic ali puloverčkov),ker jih tako ali tako slečeta ko prideta v vrtec in oblečeta do doma ,tako da....

Ja čist preveč perem no...

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Koliko perete
6.1.2009 21:05:02   
Rožica I
Rekorderka, (takoj za TEJČI user posted image ), sem pa zgleda jaz, ki čakam 22h, da zaženem 1. stroj v tem letu user posted image .
Ne, nismo takšni umazanci, le malo preveč cunj imamo. Oz. tamali je bil kar par dni pri stari starših, kjer so mu kakšno cunjo oprali. No, za jutri pa bomo brez vsega, če slučajno stroj zataji user posted image .
Drugače pa operem cca 3-4 stroje tedensko.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Boni3)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Koliko perete
6.1.2009 21:10:23   
viv_
V povprečju 5 strojev na teden.

Ampak me mori, ker nimam sušilca in potem postavljam stojalo naokrog... user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Koliko perete
6.1.2009 21:24:56   
lukec
Smo trije, operem 3-4 stroje na teden, redko 5. Likam vse razen perila. Perem z enim programom in nimam niti ene zaprane ali trde cunje.
Moj stroj ne vzame praška in mehčalca naenkrat, ampak najprej prašek, ko je mehčanje pa mehčalec, a ni to logičnouser posted image  Pa enako je delal stroj doma pred 30 leti.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Koliko perete
6.1.2009 21:27:16   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: viv

V povprečju 5 strojev na teden.

Ampak me mori, ker nimam sušilca in potem postavljam stojalo naokrog... user posted image


Tole pa čist razumem, komaj čakam, da bom spet lahko zunaj sušila. Pa še perilo tako lepo diši, če ja na vetrčku posušeno. No za sušilca pa v blokovski kopalnici ni prostorauser posted image .

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Koliko perete
6.1.2009 21:39:15   
ElaM
5-6 strojev na teden. Se mi zdi, da skoz perem, sušim, zlagam,... Likam res samo tiste cunje, ki jih je nujno treba.user posted image  V sušilcu sušim, vse razem občutljivih tkanin in spodnjega perila, zaradi elastik.

_____________________________

:)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?