|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko perete
6.1.2009 22:05:02   
kristinaj
jaz še likam zraven :=)))..... durh marš dela pralni stroj

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Koliko perete
6.1.2009 22:09:57   
jakaracman
Za Lukec in VIV probajta sušilca ECD Elektrolux, ki je majhen in gre na steno.Edini.V še tako majhni kopalnici se najde zanj prostor.
Peremo 5 strojev na teden smo 3.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Koliko perete
6.1.2009 22:10:38   
dejzi
Ponavadi 3-4 stroje na teden....seveda, če ne delam generalke. Torej en pisan, en bel in en temen.

_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Koliko perete
7.1.2009 7:58:50   
t5t6
Stroj zavrtim vsak dan in vedno je skoraj poln je pa za 6 kg. No če je kaka stvar ki jo je treba na roke oprat jo tudi samo perem v stroju ampak to ni velikokrat. Večkrat razmišljam o tem od kod se poberejo vse te cunje. Bili smo en teden na smučanju, cele dneve v kombinezonih, zdelo se mi je kot, da sploh nič ne umažemo, pa pridem domov in iz šuba zavrtim 5 strojev pa še za polna dva pustim perila pri mami, da ga ona opere in zlika. Če pa slučajno kdaj pridem na zeleno vejo s perilom se kateri od otrok ponoči polula pa smo spet tam user posted image . Smo pa štiričlanska družina.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Koliko perete
7.1.2009 8:00:10   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: ElaM

5-6 strojev na teden. Se mi zdi, da skoz perem, sušim, zlagam,... Likam res samo tiste cunje, ki jih je nujno treba.user posted image  V sušilcu sušim, vse razem občutljivih tkanin in spodnjega perila, zaradi elastik.


Popolnoma enakouser posted image .

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Koliko perete
7.1.2009 8:24:16   
Marogica
Smo 4-je, dva odralsa in 2 otroka in imam nekje 4-6 strojev na teden, torej nekje povprečno 5user posted image . Odvisno, če je še posteljnina ali pa smučarske bunde&Co, kar je sigurno za en stroj, včasih dva. Perem samo čez vikende. Sem pa že tako zrutinirana, da teh 5 rund "porihtam" v enem dnevu, če je treba. Eno not, drugo venuser posted image

Samo Tejči.....ne vem no, to pa je res pretiravanje do daskeuser posted image . SEveda nam tudi ne gredo vsi fleki ven z normalnim pranjem , pa tudi z normalnim praškom ne. Zato obstaja Vanish, Meglio in podobno sranje. Stroj pa imam ca. 15-20 let star. Jao.....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Koliko perete
7.1.2009 8:52:12   
Felicity
Ne vem, nisem štela. Običajno so 4 stroji ob koncu tedna, za 3 osebe. 

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Koliko perete
7.1.2009 9:10:39   
alička
Smo trije in operem 3-4 stroje na teden (v glavnem perem med vikendi), če je nuja še kakšnega med tednom.

Imam pa novega Candya, pa mi pere dve uri na 40 stopinj user posted image , ker se mi zdi zelo dolgo. Stara jajca, ki sem jih imela prej so oprala hitreje, pa prav nič slabše.

Kolikor jaz vem Tejči, ga ni stroja, ki bi naenkrat potegnil prašek in mehčalec user posted image (razen če je pokvarjen), tudi če je star dvajset let.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Koliko perete
7.1.2009 9:28:46   
Hope2
Zdaj smo 3, perem 2-4 stroje na teden, največkrat 2 stroja (1x svetlo, 1x temno), 4 samo takrat, ko je posteljina in pasje brisače ter deke. Smo pa v decembru ene 2x prali po 10 strojev na teden, ker je bilo treba oprat vse cunje, brisače, posteljino.... kar imamo

Najboljš pa je bilo fajn prejšnja leta, ko smo bili v toplih krajih in sem v 1 tednu komaj skup nabrala za 1 strojuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 7.1.2009 9:30:43 >

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Koliko perete
7.1.2009 9:32:37   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: alička

Kolikor jaz vem Tejči, ga ni stroja, ki bi naenkrat potegnil prašek in mehčalec user posted image (razen če je pokvarjen), tudi če je star dvajset let.


To tudi jaz vem. Nisem mislila, da naenkrat, ampak v enem programu. In takoj, ko neha s praškom prat, da splahnit, ki traja maksimalno 3 minute in potem vzame še mehčalec in je po 2 minutah konec. V 3 minutah pa stroj absolutno ne more sprat vsega praška iz 5 kg perila (ali več). Kajti, če pogledamo, če peremo na roke-takrat tudi samo enkrat na hitro splahnete perilo? Jaz ne, ga moram tudi večkrat, da gre ves prašek ven. Ostalih kemij za odstranjevanje takih in ovakih madežev pa ne uporabljam (hehe..tu pa prišparam kešuser posted image )..zato imam stroj in prašek. Pa stroj še ni ravno dost star-enih 8 let..no ja, malo je v letihuser posted image

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Koliko perete
7.1.2009 9:41:39   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: alička

Smo trije in operem 3-4 stroje na teden (v glavnem perem med vikendi), če je nuja še kakšnega med tednom.

Imam pa novega Candya, pa mi pere dve uri na 40 stopinj user posted image , ker se mi zdi zelo dolgo. Stara jajca, ki sem jih imela prej so oprala hitreje, pa prav nič slabše.

Kolikor jaz vem Tejči, ga ni stroja, ki bi naenkrat potegnil prašek in mehčalec user posted image (razen če je pokvarjen), tudi če je star dvajset let.


A nimaš možnosti krajšega programa?

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Koliko perete
7.1.2009 9:42:21   
Čupka
Nas je 5 in vsi se ukvarjamo s športom, tako da je seveda cotk še toliko več. Operem cca 8 - 11 strojev na teden. Vse tudi sušim s sušilcem, razen posteljnine.
Mehčalca ne uporabljam, ker iz sušilca pridejo cotke mehke kljub temu.
Posteljnino zlikam, pa je prav tako mehka.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Koliko perete
7.1.2009 9:49:40   
Korina1
Jaz ko perem bele majce ali puloverje včasih dodam Bianco Vivo, pa mi je znanka rekla da če to dodam k tistim stvarem ko imajo gumbe ali zadrgo da bodo zadrge posivele in tudi tkanina okoli njih. Kakšne izkušnje imate s tem ostali?

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Koliko perete
7.1.2009 9:50:20   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: Felicity

IZVIRNO SPOROČILO: alička

Smo trije in operem 3-4 stroje na teden (v glavnem perem med vikendi), če je nuja še kakšnega med tednom.

Imam pa novega Candya, pa mi pere dve uri na 40 stopinj user posted image , ker se mi zdi zelo dolgo. Stara jajca, ki sem jih imela prej so oprala hitreje, pa prav nič slabše.

Kolikor jaz vem Tejči, ga ni stroja, ki bi naenkrat potegnil prašek in mehčalec user posted image (razen če je pokvarjen), tudi če je star dvajset let.


A nimaš možnosti krajšega programa?



Imam več programov ja, pa mi niso "všeč", ta klasičen je pa dolg... se bom morala še enkrat zapodit v navodila user posted image

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Koliko perete
7.1.2009 10:02:45   
Anonimen
Dobre ste tiste k mate tri otroke pa 2 stroja tedenskouser posted image
Ko sm bla še doma, smo bli šestčlanska družina, je stroj laufal vsak dan, včasih tud dvakrat.
Pa tud zdej k sva dva, en stroj je sam posteljnina, en stroj belga, en stroj cunje iz treningov....kje še vse ostalo. Kaj noste eno majco cel teden al kako?

(odgovor članu alička)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Koliko perete
7.1.2009 10:08:18   
Korina1
Včasih se mi zdi da res veliko perem, samo ne gre drugače. Vsak dan sveže sponjice pa nogavice, pa serveti, brisače. Majico si tudi skoraj vsak dan preoblečemo. Pa se kar nabere. Sploh če se doma še kaj dela, npr. zidari ali kakšna druga dela pri hiši.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Koliko perete
7.1.2009 10:12:51   
Kontrakarambolšrauf
Tejči, WTFuser posted image . Meni vse skupaj zveni prav fanatično. In da imaš čas opazovati kako imamo vsi okoli tebe zaprana (mislim, mi smo zaprani, ki operemo v eni rundi perilo ti pa vsako vsakič opereš trikrat in s tem ne uničuješ oblačiluser posted image ), pa kako imamo vsi trdo perilo (a nas šlataš al kakouser posted image ) da cel ljubi dan čepiš doma in pereš en bobenuser posted image . A se to to vse skupaj res ne zdi niti malček čudaško? Tak vsaj en tinci binci malo?? prav vidim te v kakšni ekstazi se nahajaš ko po celodnevnem pranju potegneš iz stroja bleščeče perilo, verjetno se ti rit smeje.


Drugače pa stroj laufa vsak dan enkrat (smo trije), ponavadi tisto kar je na 30 ali 40 stopinj med tednom, za vikend pa počaka belo in posteljnina na 60. Imam 5kg boben in ker imam pralno-sušilni stroj ga napolnim malo več kot polovico, ker suši pa 4kg in imam potem zelo malo likanja.



_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Koliko perete
7.1.2009 10:12:52   
Vrtnica79
Običajno perem med vikendi 3-4 stroje. SE pA tudi zgodi da ne pridem "na čisto" z perilom ko je še kakšna posteljnina zraven ali bunde.........



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Koliko perete
7.1.2009 10:38:04   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: Kontrakarambolšrauf

Tejči, WTFuser posted image . Meni vse skupaj zveni prav fanatično. In da imaš čas opazovati kako imamo vsi okoli tebe zaprana (mislim, mi smo zaprani, ki operemo v eni rundi perilo ti pa vsako vsakič opereš trikrat in s tem ne uničuješ oblačiluser posted image ), pa kako imamo vsi trdo perilo (a nas šlataš al kakouser posted image ) da cel ljubi dan čepiš doma in pereš en bobenuser posted image . A se to to vse skupaj res ne zdi niti malček čudaško? Tak vsaj en tinci binci malo?? prav vidim te v kakšni ekstazi se nahajaš ko po celodnevnem pranju potegneš iz stroja bleščeče perilo, verjetno se ti rit smeje.




Prvo kot prvo, ne rabiš poniževat, če sem pač drugačna od tebe. Veš, ljudje se razlikujemo! Ene tukaj vsak dan menjavate brisače, pa sarvete, pa trikrat na dan kuhate topel obrok, pa vsak dan brišete prah, sesate, itd. pa nimam nič proti vam. Potem smo pač za tebe vsi na svetu fanatični, pa čudaški...
1. Ne opazujem ljudi okoli kakšne cote imajo in jih ne šlatam..pač opazim-sem imela že veliko priložnosti: novorojenčka sem dobila v roke v zapranih cotah, ki so smrdele, moj je od bivše prišel s cotami, da bruhaš-zaprane, smrdeče, nekatere pobarvane...itd. Kapiš? Zato ne rabim hodit po cesti in opazovat ljudi, ako hodijo oblečeniuser posted image  Isuse...
2. Ko se perilo pere ne čepim doma, velikokrat ga dam prat in grem od doma (v trgovino, na kavico, obisk...). Ponavadi je to ob vikendih, ko je tok cenejši, veš? Pač nimam tega straha, da bi se kaj zgodilo.
3. Rit se mi pa niti malo ne smeji, ko moram perilo obešat-verejmi...ob mojem lubem pa-olala kakouser posted image
Pa nihče ti ne pravi, da moraš ti prat tako kot jaz. Ti po svoje, jaz pa spet spet po svoje-samo da smo zadovoljni. Bo ok?


(odgovor članu Kontrakarambolšrauf)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Koliko perete
7.1.2009 13:12:39   
KIKI****
Absolut preveč, (7 od novega leta)
je pa res, da sem ta teden prala posteljnino 2 tamalih postelj in ene zakonske.
Se pa trudim, da mi tamala ne zmeče vse v koš ko se preoblači, ker za doma lahko nosi če ni umazano tud 2 ali pa 3 popoldneve ene hlače. Jaz imam doma tud 2 do 3 dni ene hlače popoldan gor.

Se trudmo šparat, tud na hrani, da ne kupmo vsega pol se pa pokvari in leti v koš-dolgo in zajebano leto je pred nami.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Koliko perete
7.1.2009 15:30:47   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Dobre ste tiste k mate tri otroke pa 2 stroja tedenskouser posted image


jaz imam enega malega, pa na dan omaže en body, en par nogavic in ene štrample, to se pa med najinimi porazgubi. kaj bo pa ko bo večji, bomo pa vidl. sem pa navajena od doma, da ko pridem iz službe / trgovine ..da se spreoblečem in če majica ne smrdi po švicu (zdej pozomo) jo nosim še naslednji dan, spodnje perilo in nogavice se tudi menjajo vsak dan (itaq), hlače pa 1x tedensko. tisto, kar pa nosim za doma, pa lahko žulim na seb vsaj 3 dni (če me le otrok ne umaže), če imam pa kak umazan flek od kuhanja, pa tudi ne bo konec sveta, če me kakšna soseda vidi, ko grem po pošto.

Tejči, ... eh, spoh nimam besed. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Koliko perete
7.1.2009 17:44:00   
sazi

Moje perilo se splahne 3 krat..torej, katero je bolje splahnjeno in ima manj praška v sebi-tisto, ki se splahne samo v programu, ali moje, ki se splahne v programu + še trikrat potem??? Brez skrbi, noben ni pri nas fasal kakršnekoli alergije na prašek-zakaj le neuser posted image Samo malo kurje logike, pa bo vsem jasno.

Prej si eni napisala, naj ne bo nesramna. No, če si s kurjo logiko v bistvu poniževala sebe... Glede programov in stroja pa toliko: imam več kot 20 let star stroj, perem na programu kratkotrajno pranje, ki ima vključena 4 izpiranja in vse konča v 45ih minutah. Sama sem alergik že od nekdaj, mož tudi, torej bi potencialno lahko imela zaradi tega "švoh" pranja težave, pa sva alergična na kup stvari, le na prašek in mehčalec ne, ker s kožo pač nimava težav. Očitno se le dobro spere.

Drugič: cotke od tamale pridejo iz vrtca zapackane od vsega živega: od trave, blata, sokov, hrane, itd.. Če z enim takim švoh pranjem, ki ga omenjate to spravite ven, pol ala vam vera...moj stroj ni tega sposoben, z dvema pranjema pa je že druga zgodba. Vrjetno posebej ne rabim spet omejat splahnjevanja...

Cotke mojega malčka so tudi zapacane - v glavnem od hrane, pa gre ponavadi brez vsega ven, če pa je kak hujši flek, gre pa ven z Vanishem - edini flek do sedaj mi je ostal od vodenk.

Tretjič: ne vem zakaj vidim okrog sebe ljudi, ki imajo na sebi zaprane cote, trde, ma sploh ne znam napisat kakšne...valda v enem pranju date noter prašek, pa mehčalec, pa vse skup stroj malo zmelje in potem bi naj blo perilo čudovito oprano..ma ja de... Potem pa cote čez pol leta vržete vstran, ker so uničene in grde, pa raje po nakup novih. Sedaj, ko to pišem, imam na sebi pulover star 10 let-in zgleda kot nov. Raje v tej primerjavi šparam pri novih cunjah, kot pri pranju.

Večina mojih oblačil je zelo starih, ker mi je nakupovanje prava muka. Otroška oblačila so dala večinoma čez že po 3 otroke, pa cunje niso ne sprane, ne smrdeče, ne zapacane.

Edini minus, katerega se zavedam, je onesnaževanje okolja, a je.biga, mariskdo je veliko večji onesnaževalec... Glede vode pa se ne sekiram, ker je ne porabimo toliko... Ena primerjava iz naših postov: Korina1 je letos oprala 13 strojev, po njenem pranju bi jaz oprala 8 strojev..kdo je porabil več vode??? Sicer pa, koliko je porabim, jo pošteno plačam.

plačilo vode in ekologija nimata nič skupnega.

Pa brez zamere, samo te teme me segrejejo...

Lepo, da ti je toplo.

Zaključek vsega pa je - če ti z navadnim programom vse pere tako zanič - zamenjaj stroj - očitno je z njim nekaj narobe, če vsi perermo po programih, nas niso pobrale alergije in imamo cunje kot nove. 

Aja ena je spraševala, če se nič ne preoblačimo. Vsak dan vsi zamenjamo vsa oblačila razen hlač (no, mali po potrebu včasih tudi ima ene samo 1x), brisač ne menjam vsak dan, ampak cca 2x na teden. Stroj pa napolnim do konca.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Koliko perete
7.1.2009 17:47:47   
Anonimen
Toliko kot umazemo. Ne vodim se statistike posebej user posted image .

(odgovor članu Korina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Koliko perete
7.1.2009 18:38:12   
Kontrakarambolšrauf
Tejči, a se ti po vsem tem res še zdi da je tvoj način pranja pravilen in ali se ti res ne zdi da malček pretiravaš?

_____________________________

Exkontrakarambolmatica.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Koliko perete
7.1.2009 19:13:16   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: KIKI****

Absolut preveč, (7 od novega leta)
je pa res, da sem ta teden prala posteljnino 2 tamalih postelj in ene zakonske.
Se pa trudim, da mi tamala ne zmeče vse v koš ko se preoblači, ker za doma lahko nosi če ni umazano tud 2 ali pa 3 popoldneve ene hlače. Jaz imam doma tud 2 do 3 dni ene hlače popoldan gor.

Se trudmo šparat, tud na hrani, da ne kupmo vsega pol se pa pokvari in leti v koš-dolgo in zajebano leto je pred nami.


user posted image user posted image user posted image

Pa kake otroke vi to delate? Jaz bi tudi. Jaz ga samo za 15minut ven peljem, pa je umazan. In to tako, da ne more imet istih hlač gor. user posted image user posted image Da bi mel pa 2 -3 popoldneve gor iste hlače - ja, pol bi ble od umazanije trde in smrdeče, tko kot pri tejči-praškuuser posted image
Tejči -> pri nas niso cote nikoli trde in zaprane, vedno so bleščeče bele - se grem skorajda stavit, da so moje bele oprane na 60stopinj s pralnimi kroglicami, sodo bikarbono in kisom bolj bele od tvojihuser posted image user posted image
Ma res ne opazim jaz da bi meli zaprane cunje - sem ravno včeraj bila navdušena nad eno mulčevo trenerko -> že ene stokrat je bila oprana, pa še vedno kot nova.user posted image Adidas je caruser posted image


< Sporočilo je popravil Pikapolonica_ -- 7.1.2009 19:14:08 >


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?