|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mešančki
14.1.2009 16:00:34   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka


Psi z rodovnikom imajo vsaj uradno potrdilo, od kje izvirajo itd... in da imajo zdrave starše. Pač imajo dovoljenje za vzrejo.



Ne vem kako je s tem pri nas pri ostalih pasmah, ampak pri beaglih to zal ni potrdilo, da je pes res to, kar naj bi bil. Psice parijo dvakrat letno, ocene so pa tudi podane bolj tako. Tako da je tudi pri kupovanju rodovniskega psa potrebno biti previden.

v tem leglu, od koder je Luna, je bilo vse tako, kot mora bit, pa ceprav ni bilo rodovnisko. So pa po tej eni in edini kotitvi psicko sterilizirali, samicko smo videli v zivo, ocka pa na slikah (ampak zdaj vem, da je ocka iz tiste psarne, kjer resnicno vedo, kaj pocnejo).

Dokler imam Luno tako ali tako ne bom imela drugega psa. Potem se bom pa odlocila, kdo bo z nami. Ampak o tem zdaj pac ne razmisljam, ker je vse to se daaaaaaaaaaaaalec.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Mešančki
14.1.2009 17:38:19   
hmm...
Mi je čisto vseeno ali ima rodovnik ali ne. Rada imam psa!user posted image user posted image   In tiste ki so KAO ljubiteljice živali in ne marajo mešančkov, zame ne marajo psov.

Meni je pomembno, da imajo psi dobro oskrbo, dobro hrano, dober in topel dom ter odličnega lastnika.user posted image


_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Carovnica Mica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Mešančki
14.1.2009 21:10:25   
Anonimen
A če ne podpiraš štepanja "čistokrvnih" psov ne maraš mešančkovuser posted image
Men se pa bl zdi da folk k se na podlagi "joj kolk je cartkan" odloča za žival ne mara živali. Čist tako....

(odgovor članu hmm...)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Mešančki
14.1.2009 21:42:23   
Nikita***
Pri meni ni bilo dileme - ali mešančka iz zavetišča ali rodovniškega psa. Odločila sem se za zavetišče in vem, da sem ravnala prav. Mešančki so zakon - žal pa vse preveč ljudi naseda preprodajalcem in so pripravljeni zanje plačati tudi 500 € ali več, ker so "podobni" neki pasmi, pa kljub temu niso.
Žal mi je, da vse premalo ljudi premisli, preden se odloči za nakup in nehote (nekateri pa celo hote) podpirajo to svinjsko preprodajo in vsekakor kruto ravnanje.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Mešančki
15.1.2009 7:53:18   
sanosan
Jaz imam psa mešančka, ki sem ga posvojila, saj ga njegovi prvotni lastniki niso več hoteli imeti (psa so nabavili za otroke, vsi pa so se bali psov, logike nikjer).

Mislim, da je velika razlika, če kupiš psa od nekega kvazi vzreditelja, ki ima rodovniške pse in vzreja brez vzrejnega dovoljenja ali če psa posvojiš. Za sebe vem, da če bi oz. bom kdaj kupovala psa, bo to definitivno z rodovnikom (samo še moram najprej izbrati pasmo, ki mi bo odgovarjala). V nasprotnem primeru, pa bom posvojila psa iz azila.
Ljudje se ne zavedajo, kaj pomeni, če kupijo psa brez rodovnika. Tako kot je že ena prej napisala, s tem dajo prostor za novega psa brez rodovnika in možnost zaslužka tistemu, ki se mu to zdi vredu. Po moje, bi morali vestni vzreditelji pri prodaji svojega psa (ki ima rodovnik), ki ne bo namenjen razstavljanju in vzrejanju, v prodajni pogodbi zahtevati, da se psa pri neki starosti sterilizira. Edino s tem bi lahko preprečili nadaljnjo vzrejo čistokrvnih psov brez rodovnikov.

Pa še to, za nekatere je pač rodovniški pes statusni simbol, tako kot za druge avto. In s tega naslova so za njih mešančki navadni cucki.

Moje skromno mnenje.

lp

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Mešančki
15.1.2009 8:33:14   
Pikapolonica_
Dokler bo povpraševanje po nerodovniških pseh, bo tudi ponudba. In ko bodo enkrat ljudje dojeli, da plačujejo tisto, kar lahko dobijo nekje zastonj, denar pa namenijo za kaj drugega (sterilizacija, kastracija, redna cepljenja, nekaj za zavetišče, kjer so dobili psa itd itd itd), bodo verjetno začeli razmišljati drugače.
In dokler bodo obstajali ljudje, ki mislijo, da morajo zagovarjat svoje pse, ker so mešančki, in jih povzdigovat (kar je za moje pojme nesmiselno, ker mešanček je ravno tako pes in pomembno je koliko mu ti kot gospodar daš in koliko ga ljubiš, pes ti v vsakem primeru vrača s 100% energijo) v smislu, ja sej naš je čistokrven brez rodovnika, saj s starši ni nilo kaj narobe, so čist OK, sam vzrejnega nimajo -> in pri tem se ne vprašajo, zakaj hudiča nimajo vzrejnega, če je s starši vse OK in so tako OH in Sploh, če pa že slučajno vprašajo, pa se zadovoljijo s preprosto razlago, da rodovnik nič ne pomeni, ali pa da 'niso nikoli razstavljali in zato niso pridobili vzrejnega' (razstavljanje psa še nikoli ni bil pogoj za vzrejno dovoljenje!). In tukaj so kupci teh psov ravno tako neodgovorni, predvsem pa naivni, da jim lahko nekdo proda mačka v žaklju.
In ko enkrat ne bo več povpraševanja po 'čistokrvnih brez rodovnika' in ko en preprodajalec ali pač tudi čisto navaden človek, ki je bil tako nespameten, da svoje psice ni dal sterilizirat, ali je celo načrtno paril brez vzrejnega, ne bo prodal vseh psov v leglu in jih bo nekaj ostalo kar lepo doma, zdaj tisti preprodajalec verjetno ne bo na črno več uvažal psov, ostali pa se bodo prekleto potrudili, da njihove psice nikoli več ne bodo dobile mladičkov, ker jih je tako težko prodati.
Ampak do sem pa morajo ljudje sami prit - ker itak je brezveze, da ti nekdo tumba pa ti dopoveduje, ne naredit tako, ampak drugače - hja, malo je takšnih ki bodo poslušali in se zamislili, drugi bodo pa vrat na nos šli in naredili točno tako, kot je narobe. In se potem držali za glavo, ko bodo računi od veterinarja 5x višji, kot drugače, ko bodo domov dobili napihjenega psa, polnega glist, necepljenega, nečipiranega, vzetega bog si ga vedi od kje, ko se jim bo mala kepica smilila, ker bodo potrebni antibiotiki ali pa še kaj več, da bo preživela. Teh zgodb je ogromno. Ampak ko nas tako težko kaj izučiuser posted image user posted image


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu sanosan)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Mešančki
15.1.2009 17:10:33   
hmm...
Pri meni ni bilo dileme - ali mešančka iz zavetišča ali rodovniškega psa. Odločila sem se za zavetišče in vem, da sem ravnala prav.



Zelooooo lepo!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?