|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Slaba prebava
16.1.2009 9:31:22   
Tejči
Že od nekdaj imam probleme s prebavo, ampak sedaj je že kar kriza. Na veliko potrebo grem vsak tretji ali četrti dan. Posledično se mi vse pozna na kilah.. Kaj naj naredim za boljšo prebavo? Telovadba ne pomaga, donat niti slučajno, tudi kakšne čudne prehrambene mešanice, ki drugače povzročijo drisko, pri meni ne palijo. Kak nasvet???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Slaba prebava
16.1.2009 9:35:47   
analucija
tudi moja sodelavka je imela take težave, nazadnje je pa to izhajalo zaradi ginekoloških težav. ni nujno da je to tudi pri tebi. kaj suhe slive namočene čez noč, ali samo prevrete


(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Slaba prebava
16.1.2009 9:36:00   
nuala
No, jaz ti lahko svetujem naslednje zajtrke:
- jogurt + otrobi + kava + kozarec vode
- suhe slive + banana + kava + kozarec vode

Meni prebava ne dela težav, odkar zajtrkujem kavo z mlekom in banano.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Slaba prebava
16.1.2009 9:38:56   
Tejči
Marsikdo mi je že svetoval kavo, ampak je ne pijem-mi je grozen okus, razen tista iz avtomata-te pa nimam možnosti vsak dan pit. Če ne bo druge, bom se prisilila s kavo, samo da se to poštima.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Slaba prebava
16.1.2009 9:40:36   
naja17
Jej suho sadje. Zjutraj na tšč jogurte (activia) ali nekaj fejst sladkega, npr. malinovc nič razredčen.
Pol pa še: 1-2 čajni žlički zdrobljenih semen trpotca (lekarna ali trgovine z zdravo prehrano) 2h namakaj v skodelici vroče vode, dodaš limonin sok in med za okus in to spiješ.
Pa kava, al pa regratov čaj tud pomaga baje....

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Slaba prebava
16.1.2009 9:41:48   
Luni
Meni pomaga kozarec toliko tople vode, katero še lahko spijem (čimbolj topla) zjutraj na tešče.

_____________________________



(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Slaba prebava
16.1.2009 9:48:52   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Meni pomaga kozarec toliko tople vode, katero še lahko spijem (čimbolj topla) zjutraj na tešče.


Probala, ne pomagauser posted image

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Slaba prebava
16.1.2009 9:56:10   
*Ema*
Suhe slive namoči preko noči ,in zjutraj spij tisto vodo.Imam prijatelja, ki mu nič ne pomaga, samo sirup za odvajanje. Zdravnik mu je rekel po vseh preiskavah, da ima pač leno črevo. Pa čimmanj odvajal, ker se črevo preveč navadi.Probaj s suhimi slivami.user posted image  Pa veliko hoje.

_____________________________

Ne sodi drugih po sebi, kaj lahko se zgodi, da bo na koncu sojeno tebi.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Slaba prebava
16.1.2009 10:08:58   
klavdijas
Imela sem isti problem. Mislim, da je vstrajnost najboljpomembna. Zjutraj na tešče popijem 1/2 l mlačne vode, velikokrat zamenjam vodo z donatom v katerega sem čez noč namočila slive. Če pijem navadno vodo, si  2 ž semen Granovita, laneno seme s figovim izvlečkom pripravim z 1 dcl mleka. Včasih pa tudi slive namočim v navadno vodo. Meni to pomaga, vendar res redno vsak dan, ena od teh stvari. Če kda popijem samo vodo, je to premalo in se mi ritem podre.


Lep pozdrav,


  Klavdija

(odgovor članu *Ema*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Slaba prebava
16.1.2009 10:33:05   
Najaa
Probaj jabolko na tešče.

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Slaba prebava
16.1.2009 10:38:57   
Maxica
Jaz sem tudi imela hude probleme z zaprtostjo, pa mi je prebavo pomagalo popolnoma urediti laneno seme, namočeno v jogurt. Probaj.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Slaba prebava
16.1.2009 22:09:33   
šnucika
sirup Lactecon....naraven in ni odvajalo.Dobiš v lekarni in zelo pomaga...preizkušeno na otrocih in na sebiuser posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Slaba prebava
17.1.2009 9:09:28   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Jaz sem tudi imela hude probleme z zaprtostjo, pa mi je prebavo pomagalo popolnoma urediti laneno seme, namočeno v jogurt. Probaj.


Evo točno to, vsak dan, bodi vztrajna, ker rezultati niso iz danes na jutri, pri nekaterih lahko traja več časa. Pa kupi seme, ki je drobljeno ali mleto, saj celo ne hasne vsem, celo tistim, ko so ornk zaprti. Če ne maraš jogurta, ga ni treba, lahko žlico ali 2 daš v katero koli hrano ali na namazan kruh. Najbolje pa je to prakticirati zjutraj na prazen želodec, čez dan pa veliko vode piti (kar pretiravaj malo). Seme ne kuhaj, lahko pa ga posuješ tudi na kako jed pri kosilu. S tem si urediš prebavo za dlje časa, medtem ko sirupi, svečke...... delujejo le kratkočasno in nekateri ti še bolj polenijo črevesje, kar pomeni, da bo tvoje črevesje tak leno, da bo delalo, le ob spodbudi zdravil.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 17.1.2009 9:11:32 >

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Slaba prebava
17.1.2009 10:45:51   
LoCa
razna semena so vedno dobrodošla. lahko tudi v solato jih daš, čeprou zveni čudno a dobro. jej polnozrnato pašto, riž, kruh, dosti!! pij vode (to je moja varianta). zjutraj spij velik kozarec vode z malo limoninega soka (preverjeno, moja mama je imela ogromne težave s prebavo, zdejpa prisega na to). aja, pa recimo obroke mej manjše pa pogostejše (js običajno grem 1x/dan na wc, ko pa jem tko razporejeno, grem 2x :D)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Slaba prebava
19.1.2009 10:19:30   
Felicita
zjutraj na tešče pojej en kivi ali par koščkov svežega ananasa.
kot so ti že povedale, tudi suhe slive ali marelice namočene v vodo pomagajo.

meni osebno pa prebavo še vedno ureja en navaden jogurt na dan.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Slaba prebava
19.1.2009 11:17:02   
kokoska007
pomagajo ALGE, npr. algea. tudi v kombinaciji s probiotičnimi kapsulami LINEX. alge je treba jest redno, na mesec je to 17 eur.

preberi si debato v tem forumu - vzemite zdravje v svoje roke.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Slaba prebava
21.1.2009 12:45:50   
dory
vse kar je tle gor našteto sem probala tud jest...tud algeo...funkcioniral je samo za določen čas,potem pa spet isto...

meni se prebava sama uredi na spomlad, še najbolj poleti...gotovo zato,ker se več gibljmo,pojemo več tekočine in tko...kaj pa vem...


(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Slaba prebava
28.1.2009 21:40:56   
janca
Oj Tejči zgleda, da nisem osamljena glede obupne prebave. Meni ne pomaga nič.  Sem probala že miljon in en način. Prej začnem bruhat kot pa s****. Pa sem probala Verolax tableti pa je bilo tudi bolj za en k***.
Dva dni po dve tableti pa se spucam. Zej mi je pa ena znanka prinesla čaj, ki ga je dobila v domu ostarelih (po učinkih sodeč ga imajo namesto klestirja). Pa si ga ponavadi skuham v petek zvečer. Sam ne me vprašat, kot bi človk rojeval tolk me zvija pol ponoč. V soboto me zvije skoraj do onemoglisti pa se potem spucam. Mi kar trebuh splahne. Vem, da to ni zdravo ampak kaj. Zbiram pa pogum, da obiščem zdravnika in se malo o tem pogovorim, saj to ni čisto normalno.

In a si ti že kej pogruntala?

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Slaba prebava
29.1.2009 9:02:34   
Lalica1
No, jaz sem na istem. Nič ne pomaga pri "izločanju". Tudi ko sem 1. rodila je bil to problem in sva se z med. sestro dogovorili, da zlaževa, ker me drugače sploh ne bi spustili domov. Mi je dajala neke svečke, pa donat pa pojma nimam kaj še... Jaz pa nič. Je pa mama potem zriktala en sirup (se mi zdi Portalax ali nekaj podobnega) in potem je šlo, čeprav ima okus po olju.
Kaj pa če nimaš dobro urejene prehrane? Meni se je stanje izboljšalo, ko sem začela redno jesti (večkrat na dan) in sem se šla malo hujšanja. Sem pa sedaj spet na istem. Ampak se več ne sekiram, ker zdravniki pravijo, da je za ene ljudi pač normalno da gredo vsak dan, za druge pa da gredo na 3-4 dni. To pa je normalno v kolikor ne prihaja do nihanj in je vedno približno enako.


(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Slaba prebava
30.1.2009 9:55:00   
robinzon
Hčerka je imela enake težave, pomaga ji, če zjutraj poje skodelico čokolešnika. To prakticira približno en mesec in ne more verjet, da tako z lahkoto odvaja po večletnem preizkušanju raznih drugih pomagal. Drugače je pa dober sirup portalak, dobi se v lekarni brez recepta.

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Slaba prebava
31.1.2009 17:35:34   
s.
Pomaga pitje grenčice z artičoko, sok aloe, sirotka in redno pitje 3 dl tople vode na tešče.

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Slaba prebava
31.1.2009 18:48:03   
dragana1
Jaz imam pa iste težave. Zadnje čase mi pa pomaga če pojem vsak dan ovsene kosmiče. 

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Slaba prebava
10.2.2009 17:28:01   
Abbott
Prebava je en velik klinac lahko. Pokusi z gibanjem, pa z Algeo (zelo pohvalijo). Pa čim manj sladkega...

(odgovor članu dragana1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Slaba prebava
23.5.2009 1:09:07   
medacka
Prebavo si lahko urediš tudi tako, da si prej razkisaš in raztrupiš telo. Nezdrava hrana zakisa, pojavi se slaba prebava, celulit in še marsikaj. Jaz jemljem klorofil,oz. super chlorophyll, ki je antioksidant in sem si merila zakisanost telesa ( v sanolaborju se kupijo lističi), sem bila cela zakisana od toksinov. Sedaj sem si z chlorophyllom uredila prebavo, nisem več napihnjena, trgovka pa mi je rekla, da moram raztrupljati telo najmanj 3-6 mesecev.
Skratka počutje je super.

(odgovor članu Abbott)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Slaba prebava
24.5.2009 10:43:29   
punci
jaz si zvečer naredim:
v starem mlinčku za kavo si 2 velike žlice lanenega semena malo zavrtim, ne da ga razdrobim ampak da se na semenu samo odpre skorjjica, si ga stresem v 1 katerikoli jogurt (ponavadi kar neko poceni verzijo iz hoferja) pa pojem. Sicer na hitrco in z zaprtimi očmi, ker mi je ogaben okus in za vidit ampak pomaga pa mi. Zjutraj spijem 2 požirka kave in lahko grem na WC. Brez semen zvečer pa lahko zjutraj dobesedno požrem liter najbolj močne kave pa ni šans da se mi odpre.
Sem pa en čas prakticirala tudi da sem suhe slive zvečer namočila v kozarec vode pa zjutraj vse skupaj pojedla oz.popila samo mi ni tak pomagalo. Se mi zdi da je laneno seme boljše.

(odgovor članu medacka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?