|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 18:34:40   
skuštrana
Metulj, mogoče so ti pa narobe račun poslali? Ker je res full visok. 

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
18.1.2009 21:48:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rj1808)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 22:03:04   
rj1808
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: rj1808

hrvaško zz ne krije stroške poroda v tujini..user posted image


rj1808 - potem je verjetno najbolje, kot je malaMravljica napisala - pred porodom si uredi zdr. zav. v SLO, samoplacnisko oz. preracunaj, ce se ti morda bolj ne splaca placat (vprasaj v P za ceno).

jz sm SLO drzavljanka, ki zivim v Karlovcu in sem zavarovana preko moza (imam status brezposelne osebe) - zavarovanje velja v SLO. ce bi zelela imeti urejeno zavarovanje na Hrvaskem, bi si ga tud morala placevati (in ni poceni...). no, jz sm obdrzala svoje zdravnike v LJ in tud rodila sm v LJ - a imas ti moznost roditi kje na Hrvaskem?


Ja..ampak bi raje tu rodila,partner je SLO državljan,tu sva si začela urejat življenje..Dok nisva poročena si ne morem uredit zdravstveno v Sloveniji razen na kaki komercijalni zavarovalnici,le te pa nočejo zavarovat nosečnic...najbližja opcija mi je Zagreb,no glede na to da bo to moj drugi porod me je malo strah ker je daleč..pa še vsak dan bi se mogel vozit uro pa pol da naju z otrokom sploh vidi..tu pa mam od doma do porodnišnice 2min..user posted image Ne vem še kaj bom naredila,vseeno pa vam hvala za vse odgovore!!user posted image

< Sporočilo je popravil rj1808 -- 18.1.2009 22:04:54 >


_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 22:11:48   
Jančika_
V tem primeru bi se pa jaz šla po moje prefučkat na matični urad. Rečeta ja, pa imata problem zavarovanja rešen. 

(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 22:13:10   
hrchy
intermezzo - samo moram:
S cenika, ki ga je poslala skustrana:
S0011 - Sobivanje partnerja v nadstandardni sobi (one bad room) - 3.594,60.....

revez bogiuser posted image




(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 22:13:24   
skuštrana
Če si v Mb ti je bližje rodilište v Zaboku (Krapina).

Jaz tudi živim na Hr, pa sem šla rodit v Postojno, potem pa je mož uredil dokumente ne njihovi ambasadi in smo šli takoj po odpustu dan nazaj na Hr.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 22:16:06   
skuštrana
rj1808, kako pa si dobila dovoljenje za bivanje, če nimaš rešenega zavarovanja?



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 22:32:29   
rj1808

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

rj1808, kako pa si dobila dovoljenje za bivanje, če nimaš rešenega zavarovanja?




Sej ga še nimam..Tu sem "turistično"..Smešno je-dovoljenje za začasno bivanje bom dobila na podlagi tega da bom tu rodila,oz.zaradi združevanja družine..Seveda moram prej rešit zdravstveno,ampak ga NE MOREM ker sem noseča in me nobena zavarovalnica noče zavarovat..na uradu za tujce mi tudi niso znali svetovat,prav smešno je bilo..user posted image Tak da bom očitno mogla počakat da rodim..

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 22:40:46   
rj1808

IZVIRNO SPOROČILO: hrchy

intermezzo - samo moram:
S cenika, ki ga je poslala skustrana:
S0011 - Sobivanje partnerja v nadstandardni sobi (one bad room) - 3.594,60.....

revez bogiuser posted image






Hahaha..user posted image

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
18.1.2009 22:45:47   
skuštrana
Najboljša rešitev v tvojem primeru je da se poročita...Lahko boš rodila v Slo, pa še papirje za bivanje boš veliko lažje uredila.

Kdaj imaš rok, ker papirji za bivanje se tudi čakajo nekaj časa. Vem, ker sva midva šla skozi to. Pa so ti rekli, da boš sigurno dobila dovoljenje za bivanje samo na podlagi rojstva otroka, so kar strogi. Naju so preverjali kot da sva kriminalca pa sva bila poročena in imela 2 letnicouser posted image No, potem ko je pa mož dobil dovoljenje smo se pa nazaj na Hr seliliuser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
19.1.2009 8:06:36   
abi
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

metulj, a si ti še dlje bivala v P oz. imela ful zapleten porod?


ma kaki, v pon pop rodila brez komplikacij (v 1h), v cet sla domov...


To mi je pa ful čudno ... jaz sem bila pa najprej 4 dni sama not (previsok pritisk), pol so mi sprožli, pol pa še 5 dni s tamalo not, ker je imela zlatenco, pa je na našem računu skor 1000€ manj user posted image . A so se z novim letom ful podražili al kako?



Tudi jaz sem bila en dan v 4 nadstr. potem pa še 5 dni po porodu  + lučka ( zlatenica) pa je cena popolnoma ista kot pri metulj333. Bila sem pa še v letu 2008 (od 29.12.08 do 4.01.2009 ) Ne vem kakšne normative imajo ?

< Sporočilo je popravil abi -- 19.1.2009 8:09:05 >


_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
19.1.2009 10:26:20   
benika
intermezzo - samo moram:
S cenika, ki ga je poslala skustrana:
S0011 - Sobivanje partnerja v nadstandardni sobi (one bad room) - 3.594,60.....

revez bogi



Lepo te prosim, če že nekaj kopiraš, potem dosledno kopiraj. To je cena v SIT in ne v €! Ne zavajaj samoplačnikovuser posted image

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
19.1.2009 16:55:08   
daisyb
živjo,

mislim, da evropska kartica ti nič ne koristi, če nimaš zavarovanja v slo. jaz mam podobno situacijo, sam, da grem v italijo pa sem pr nas zavarovana. na zavodu za zavarovanje so mi odgovorili, da ne morem roditi v italiji (razen, če plačam), ker porod ni nekaj kar se ti zgodi kot nesreča, da bi lahko uveljavljal evropsko kartico. gre za načrtovan dogodek...zato ti tuja zavarovalnica ne bo plačala, če rodiš pri nas. (razen, če pride kaj vmes in moraš nujno v bolnišnico in moraš tako roditi prej..pol pa ti bodo plačali).

tako, da..sem se odločila, da pridem roditi v slovenijo

lp,

daisy

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
19.1.2009 18:06:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu daisyb)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
21.1.2009 16:58:34   
daisyb
oj,

začasno bivanje si lahko zrihtaš tudi brez poroke (greš na upravno enoto, poveš, da greš začasno v tujino...pšol pa se tam prijaviš v občini kjer živiš)....glede poroda pa se strinjam....če se le da je bolje roditi pri nas, čeprav greš, kot jaz pol takoj v tujino. iz matične knjige baje dobiš že v nekaj sneh izpisek, da lahko urejaš vse potrebno za otroka v tujini.

lp,

daisyb

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
21.1.2009 18:38:16   
tosja
April 08, porodnišnica Maribor

CR+7 dni bivanja+5 dni intenzivne nege-3260 evr


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
21.1.2009 18:40:19   
skuštrana
daisy, če država ni članica EU potem je bolj komplicirano in ni vse tako na easy....user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
21.1.2009 19:04:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
21.1.2009 19:38:17   
skuštrana
jz sm pri obeh precej presedela na telefonu, da so zrihtal rojstni list v 4 dneh, na podlagi katerega smo zaprosili za enkratni potni list, da smo lahko sli domov (iz LJ v KA)


Mi smo pa v porodnišnici dobili potrdilo, da je otrok rojen in je šel mož s tem na matični urad v Postojno (tam sem rodila) in je še isti dan dobil rojstni list...user posted image Samo potem so komplicirali, ker bi morala it jaz tudi na ambasado podpisat, jaz pa v porodnišnici...No, mož je potem vse zrihtal, da je pa komplicirano - uh, jeuser posted image user posted image Če bom naslednjega rodila v Slo bom drugače naredila - dvignila rojstni list in po slovensko osebno po hitrem postopku....
Je pa moja kolegica (no, otroka imamo skupaj v vrtcu), ki ima tudi slo državljanstvo in dovoljenje za začasno bivanje brez problema rodila na Hr. user posted image Jo moram vprašat kako ima urejeno zavarovanje??? Plačuje si ne, to vem...user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   [Brisano sporočilo]
23.1.2009 17:46:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
24.1.2009 13:22:19   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

hej skustrana, kje si pa ti locirana? user posted image


Ta jadranska sol ...user posted image Mi smo na Rekiuser posted image Predvidevam da si ti v Karlovcu (Karlo...user posted image )


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
24.1.2009 22:39:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
25.1.2009 9:39:20   
malaMravljica
malo sem se pozanimala kako je s tem zavarovanjem. V bistvu bo res problem, da te kdo zavaruje v tvojem primeru. V tujini je mozno da ti zavarovalnica casti porod zunaj, samo to naredijo le dolocene zavarovalnice, pa se vsaj 9 mesecev prej moras to dodatno palcevat, zadnji mesec pred porodom tega ne mores vec uveljavit, v Slo bo pa verjetno se tezje, ker ni neke hude konkurence med zavarovalnicami.
Zdi se mi, da bo res se najbolje samopacnisko ali pa rodit na Hrvaskem. Kako si se odlocila?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
25.1.2009 11:36:03   
rj1808
Evo me..Ni druge možnosti kot da plačam porod če želim rodit v Mb,hrvaško zavarovanje mi ne bo krilo stroške..Nisva pa se še odločila,imam se kak mesec časuser posted image ..Hvala za vse odgovore..


_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Porod v Sloveniji-samoplačniški!!
25.1.2009 21:49:34   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Predvidevam da si ti v Karlovcu (Karlo...user posted image )


jep - ni prostora za celo ime... user posted image  pa nas je neki Slovenk prebezalo cez mejo... slabe patriotke, bi reku Jelincic! user posted image

no, tebi je vsaj topleje...


Pripelji se na kavo user posted image




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?