|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 14:27:02   
kalbo
Mah eni komplicirajo za znoret. Naša tamala ma tud krče, pa kaj nej, a nej jo u skafander zavijem. Viroz žal ne moreš preprečit, pa če bi še tako rad. Ne ostane nam drugega, kot da jo merkamo, da ne skuha. Pa mi verjemte, da tole pišem s cmokom v grlu, po enem tednu življenja s toplomerom in sredstvi za zbijanje vročine. Če bi jo pa zdej mel pet let u sterilnem okolju, da nebi slučajno fasala vročine, bi jo pa ob vstopu v svet virusov in bakterij zvilo ob vstopu v šolo.

Noric se žal ne da preprečit in če obstaja kje kdo, ki jim je ušel do poznih zrelih let se jih mora zdaj prekleto bat in bi dal najbrš kak del telesa za to, da bi mu pisalo v kartoteki..."prebolel v otroštvu". Ko sta moja dva fasala norice sem bil kar malo pomirjen in z grenkim priokusom, ki ga seveda maš, ko ti zboli otrok, ampak vseeno. Moja mati so pri 25 letih skoraj umrli.  Če zaide virus noric v igralnico jih bodo definitivno fasali skoraj vsi, pa če vzgojiteljica paničari, al pa ne.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 15:01:01   
nanč
Me pa zanima, če so na svetu starejši ljudje, ki noric niso nikoli imeli.

Moj jih baje ni imel,zato se bojimo kaj bo,če jih res ni prebolel?!Ker zna nit hudo!


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu lysa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 18:55:18   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

Me pa zanima, če so na svetu starejši ljudje, ki noric niso nikoli imeli.

Moj jih baje ni imel,zato se bojimo kaj bo,če jih res ni prebolel?!Ker zna nit hudo!



Ja pa kaj, a to kar vijete roke in se bojite, kaj bo, če bo dobil norice?! Maa! ZAKAJ SE PA NE GRE CEPIT?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 19:44:29   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: lysa

Meni se z bolniškimi na srečo ni treba ubadati, ker sem stay-at-home mama, lahko pa povem, da bi moja sestra lahko dobila bolniško za ves čas, ko je njena hči imela (no, še vedno jih ima) norice oziroma dokler ne izginejo izpuščaji, ker je pediatrinja rekla, da mora do takrat tudi biti doma oziroma ne sme v vrtec. Ampak moja sestra bolniške ni vzela, ker jo je že pred tem imela zase, pa pred tem za malo, ko je imela virozo, tako da je bila skoraj en mesec na bolniški, pa so jo v službi že malo pogrešali.

IZVIRNO SPOROČILO: nanč
Njen komentar;naj jih dobijo še ostali,prej jih bodo dobili boljše je,ker jih itak vsak dobi.

Po eni strani se trudijo, da bi otroške bolezni izkoreninili, po drugi strani pa ... Je pa res, da če jih že moraš kdaj v življenju dobiti, je bolje to preboleti v otroški dobi kot pa v odrasli. Me pa zanima, če so na svetu starejši ljudje, ki noric niso nikoli imeli.



Proti večini otroškim boleznim smo bili in so naši otroci še cepljeni, proti noricam pa ne......meni so razložili, da zato ne, ker je to najmanj komplicirana otroška bolezen, ki ne pušča posledic in jo 90 % otrok preboli dokaj zgodaj.....no, jaz noric nisem prebolela (niti takrat ne, ko jih je imel moj brat), sem jih pa nekje fasala v 10 tednu nosečnosti.......in takrat mi je prebolevanje noric bila praktično zadjna stvar, ki mi je rojila po glavi.......

Kar se pa tiče uvodnega posta......res je, da imamo svoje otroke radi, vendar včasih tako radi stvari zakompliciramo......saj jih vendar ne moremo postaviti v karanteno, da se ja ne bodo česa nalezli.....in tistemu otroku pri zobarju je verjetno zdravnica rekla, da otrok lahko že gre med druge otroke.....po drugi strani pa tudi ne moremo jemati bolniške in izolirati otroka samo zato, ker otrok tri krat na dan zakašlja in ker mu včasih kak smrkelj priteče iz nosu......


(odgovor članu lysa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 19:51:09   
Boni3
Dejstvo je,da se z bolnim otrokom ne hodi okrog in pika. Naša dva sta imela decembra oba norice. Mala še ni stara 2 leti in je imela mogoče 20 pikic pa skoraj nič vročine. Ta večji je star 5 in je imel več kot teden dni 40 vročine pikast je pa še danes,ker je bil tak kot da je gobav. Pediatrinja nam je rekla,da sta kužna,dokler imata na telesu še kak svež mehurček (tak,ki še vsebuje tekočino). Se pa strinjam,da otroka ne zavijat v vato,slej ko prej se bo moral prekužit,tu ne pomaga nič. Samo res pa ne morem mimo tega,da nekateri starši vlačijo bolne otroke povsod. Smo imeli primer,ko smo domov povabili obiske in vprašamo prej ,če so zdravi,če pridejo (zjutraj po telefonu),ja smo seveda. Čez 3-4 ure pridejo z otrokom 39 vročine,ki najprej ko pride reče,da ne bo torte jedel,da bi šel pa mal ležat,ker je utrujen. To meni dvigne pritisk,žal. Drugače pa  želim vsem veliko zdravja!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 19:56:29   
Boni3
Aja pa še neki,Kalbo,glede na to,da si napisal,da je imela mala vroč. krče me zanima,do kdaj so vama rekli,da imate stesolid na rezervi,do katerega leta. Naš tavelik ji je tudi imel,pa so najprej rekli,do 3. leta,potem do 5.,zdej že do 6.,tako,da še malo počakam,pa bodo rekli,ko se bo ženil bo že dobro!user posted image  Sori za smetke.

(odgovor članu Boni3)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 19:58:00   
nanč

Ja pa kaj, a to kar vijete roke in se bojite, kaj bo, če bo dobil norice?! Maa! ZAKAJ SE PA NE GRE CEPIT?

Zato ker ni ziher.če jih je imel al ne,oz.nj.mama pravi,da jih ni imel.Lahko pa tudi preboliš to bolezen z enim samim mehurčkom in še ta je na lasišču,pa tega ne veš.
In zdaj,če nas je tega strah,je to tvoj problem,da se ubadaš s tem?user posted image
Verjetno še nisi slišala,kako neprijetno zna bit in nevarno,če jih dobi starejši človek.Mah...


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 20:18:14   
Ribica **
Kar takoj v momentu se pa tudi ne nalezes, no. Al je pa samo otrok od mojega fanta tako cuden, da je bil ze ene 5x v stiku z otroci z noricami (tudi v vrtcu so ze vsaj 3x razsajale), pa jih se ni dobil.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 20:25:20   
muška
Tudi kar takoj ali kar tako se jih da nalest. Odvisno je od imunskega sistema, dovzetnosti in še in še. Če pa se mali ni nalezel , ma ne vem, mogoče pa se še bo, ali pa tudi ne  user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 20:33:21   
Naja31
IZVIRNO SPOROČILO: nanč


Ja pa kaj, a to kar vijete roke in se bojite, kaj bo, če bo dobil norice?! Maa! ZAKAJ SE PA NE GRE CEPIT?

Zato ker ni ziher.če jih je imel al ne,oz.nj.mama pravi,da jih ni imel.Lahko pa tudi preboliš to bolezen z enim samim mehurčkom in še ta je na lasišču,pa tega ne veš.
In zdaj,če nas je tega strah,je to tvoj problem,da se ubadaš s tem?user posted image
Verjetno še nisi slišala,kako neprijetno zna bit in nevarno,če jih dobi starejši človek.Mah...



Pa se greš testirat če imaš protitelesa v krvi. In če jih nimaš se cepiš.
A ni to bolj enostavno,kot da živite v strahu?

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 20:38:16   
nanč

Pa se greš testirat če imaš protitelesa v krvi. In če jih nimaš se cepiš.
A ni to bolj enostavno,kot da živite v strahu?

To je res ja...kolko mojega poznam to ne bo naredil.Če jih bo dobil,jih pač bo.1 x jih bo,če jih že niuser posted image .


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 20:48:13   
kaya2007
ne vem, meni se ne zdi ok, da z noricami tekajo naokoli, kaj pa če jih kakšna nosečnica stakne? koliko vem, to ni najbolj luštno.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Z noricami naokoli
20.1.2009 20:55:53   
liliana
Sigurno ni ok, da se z bolanim otrokom teka na okoli.......ko pa so izpuščaji noric že posušeni pa se že lahko.....meni so zadnji izpuščaji izginili po mesecu ali dveh......in po dveh tednih mi je zdravnik dejal, da nisem več kužna, izpuščaje pa sem še imela......najbolj je pa otrok itak kužen tista dva dni pred nastopom izpuščajev in to zgolj zato, ker nihče še ne ve, da ima norice, ker ko se izpuščaji že pojavijo običajno matere ne tekajo s takimi otroki naokrog......

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Z noricami naokoli
21.1.2009 7:04:06   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: lysa
Me pa zanima, če so na svetu starejši ljudje, ki noric niso nikoli imeli.


Moja teta je norice fasala pri 72 letih. Bilo je tako hudo, da nismo vedeli ali si bo sploh opomogla. Pa se dolgo casa je cutila posledice. Skratka - cista grozljivka.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu lysa)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Z noricami naokoli
21.1.2009 7:45:02   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Boni3

Aja pa še neki,Kalbo,glede na to,da si napisal,da je imela mala vroč. krče me zanima,do kdaj so vama rekli,da imate stesolid na rezervi,do katerega leta. Naš tavelik ji je tudi imel,pa so najprej rekli,do 3. leta,potem do 5.,zdej že do 6.,tako,da še malo počakam,pa bodo rekli,ko se bo ženil bo že dobro!user posted image  Sori za smetke.


Ja rekli so da nekje do tretjega leta. Pojavljajo se pa krči med 6 mesecem in 6 letom starosti, najpogosteje pa od leta pa pol pa tja do tretjega leta. To je statistika. Ziher pa kak otrok faše krč pri sedmih letih. Kaj pa vem, mi bomo mel to na zalogi, računam in upam pa itak, da nam tega ne bo treba več doživet.

(odgovor članu Boni3)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Z noricami naokoli
21.1.2009 7:53:28   
rija
torej krči so najpogostejši do 3 leta...pogosti do 5 leta....potem bi naj bil nekaj časa mir.....ponovijo pa se lahko zopet okrog 15. leta oz. v pozni puberteti.user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Z noricami naokoli
21.1.2009 8:36:35   
ninocka
Joj, samo ene pa res paničarite s temi noricami. Pa ponavadi lih tiste, katerih otroci jih niti preboleli niso.
Poleti sta mela od kolegice mala dva norice, pa smo se vseeno družili in jih naša dva nista dobila, pa kasnje jih je imela še od ene druge kolegice micena, pa jih tud mi nismo dobili.

Potem sva šla pa s tamalim za njegov RD v Spar po hrano, se jih je pa tam nalezel. In ker traja inkubacijska doba od 14-21 dni, seveda nisem mogla tega vedet (tud nisem vidla nobenega otroka z noricami tam) in je bil cela 2 tedna v vrtcu. O groza, kaksšna neogovorna mati sem a ne user posted image . In ko je dobil izbruh noric, je ostal doma. Kljub temu, da je bil kužen v vrtcu vsaj 3 dni preden je dobil pikice, se je okužila samo 1 punčka. Ta je bila pa s pikicami v vrtcu tud ene par dni (mamica je mislila, da ima glivice), pa zlomka ni okužila nobenega. Starejši, ki jih dobil za malim, pa tudi ni okužil nobenega v vrtcu.
Pa tudi nečakinji, ki sta bili na obisku 1 dan, preden je mali dobil norice in sta ga lupčkali, se ni nobena okužila.
Samo zato, ker gre otrok z noricami mimo vašega, se ne bo okužil. Bi se mogla prej oreng "polizat" za to.


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Z noricami naokoli
21.1.2009 9:34:39   
Akil
A niste malo preveč panične kar se teh otroških bolezni tiče?
Mene pa prav jezi, ker jih naš še ni imel. Pravzaprav ni imel še nobene otroške bolezni, kar je verjetno posledica tega, da je doma in ne v vrtcu. Se mi zdi, da je te bolezni najlepše preboleti, ko si še majhen (verjetno jih zato imenujejo otroške bolezni user posted image ).  Saj smo jih (večinoma) vsi preboleli, pa nam nič ni!

Se pa strinjam, da bolan otrok nima kaj početi drugje, kot pa doma!!! Pa naj ima norice ali pa angino!!user posted image   Moja sestra je taka, da vlači svoje otroke povsod tudi takrat, ko so bolani. Me raz*izdi, ko pridejo, tamala ima pa 39vročineuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Z noricami naokoli
21.1.2009 9:38:58   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Akil

Moja sestra je taka, da vlači svoje otroke povsod tudi takrat, ko so bolani. Me raz*izdi, ko pridejo, tamala ima pa 39vročineuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




tukaj podpišem mojo svakinjouser posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Z noricami naokoli
21.1.2009 10:38:14   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: nanč


Ja pa kaj, a to kar vijete roke in se bojite, kaj bo, če bo dobil norice?! Maa! ZAKAJ SE PA NE GRE CEPIT?

Zato ker ni ziher.če jih je imel al ne,oz.nj.mama pravi,da jih ni imel.Lahko pa tudi preboliš to bolezen z enim samim mehurčkom in še ta je na lasišču,pa tega ne veš.
In zdaj,če nas je tega strah,je to tvoj problem,da se ubadaš s tem?user posted image
Verjetno še nisi slišala,kako neprijetno zna bit in nevarno,če jih dobi starejši človek.Mah...



Ja, sem, zelo nazorno, saj zato mi pa ni jasno, zakaj sedaj doma sedite in vijete roke, ko pa lahko naredite tako,d a jih ne bo dobil. Obstajajo tudi testiranja za to, da se ugotovi, če je nekdo prebolel norice ali ne. Saj se da tudi malo pozanimat in ne samo roke vit

Sicer pares to ni moj problem, vi lepo kar vijte roke naprej..

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Z noricami naokoli
21.1.2009 12:02:14   
ZARA
Meni je bilo pa vseeno, če jih tamala naleze. HB jih je prebolela pred kratkim. Enkrat jih itak morajo dat čez, tako da to skrivanje pred noricami je meni nesmiselno. Zastonj se jim ne reče otroška bolezen. Je pa zanimivo, da je v vrtcu zbolela samo Zara in en fantič kakšen mesec kasneje.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Z noricami naokoli
21.1.2009 12:13:35   
HuAnita
lysa - jaz te štekam, kaj hočeš povedat - otroka si imela 1m doma, pomeni to verjetno prece bolniške zate, pa vsa logistika skupaj, sploh če imaš več otrok - pa te je strah, da spet česa ne faše - po nepotrebnem! - ker je dete oslabljeno, ker te grdo v službi gledajo itd.
Štekam. In tudi jaz sem pred meseci kar pobuljila, ko ena mamica pripelje vidno bolnega otročka - treklene očke, vse črno pod očmi, nerazpoložen - v skupino, in reče: ponoči je imel 39 vročine, pa je dobil svečko, zdajle sem mu dala pa Calpol?!?! Mislim, to si še pa jaz vzamem bolniško, če je otrok bolan, ene pa kar na izi - gre delat za 4 ure, da ji v službi ne težijo, jo pokličejo, da je otrok zakuhal, gre ponj, potem pa itak mora biti doma z njimuser posted image user posted image user posted image   Pa do tu me boli, ampak v vrtec pripeljati otroka z zvijačo, pa bodo drugi mogoče fasali, to mi je pa mimo...

(odgovor članu lysa)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Z noricami naokoli
21.1.2009 12:17:34   
kalbo
Čaki sam eno je vozit otroka okoli z 39 vročine in na kalpolu, drugo je pa hodit okol z otrokom ki je pred kratkim prebolel norice. Eni so nori, kot ta mama v tvojem primeru, drugi pa paničarijo za brez veze, kot tale ki je zagnala paniko zarad noric. Sicer je pa napisala, da je doma in zanjo pol bolniška ni problem.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Z noricami naokoli
21.1.2009 20:44:49   
RAKICA1
no če popravici povem okužiš lahko preden dobiš norice drugega ko pa maš enkrat norice takrat pa več nisi okužen in tudi vsak zdravnik ti bo povedal da lahko greš z otrokom ven na zrak in da lahko otroka kopaš
Iysa jaz če bi bila na tvojem mestu bi bila vesela da bi jih otrok čim prej dobiu ker lažje proboli ko je manjši kakor starejši pa še nekaj ko je majhen otrok neve in jih nebo šlatu in tudi prasku ne kar pomeni da nebo ostal nobeden flek pri meni jih je nečakinja imela sedaj in jaz upam da jih bo moja hčerkica tudi dobila ki je stara eno leto in pol ker dobro vem da jih bo lažje prebolela mam pa starejše otroke tudi ki so imeli in ki so jih spraskali sedaj majo pa po obrazu luknice od njih zato bodi vesela če ti jih otrok dobi čim prej

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Z noricami naokoli
22.1.2009 9:51:07   
zaspanka
lysa

Po eni strani se trudijo, da bi otroške bolezni izkoreninili, po drugi strani pa ... Je pa res, da če jih že moraš kdaj v življenju dobiti, je bolje to preboleti v otroški dobi kot pa v odrasli. Me pa zanima, če so na svetu starejši ljudje, ki noric niso nikoli imeli.


ta je pa res bosa! da bi se kdo trudil, da bi izkoreninil virusno otroško bolezen kot so norice. to pa res ne vem kje si slišala...

nanč ti pa najprej sama jamraš kako vas je strah in je nevarno in se jih bojite, ker zna bit hudo, potem ti nekdo svetuje cepljenje (da vam ne bi bilo hudo) in ga napadeš 'Verjetno še nisi slišala,kako neprijetno zna bit in nevarno,če jih dobi starejši človek.Mah...'
očitno vam ni nič hudo in se vam sploh ne zdi nevarno ampak se tukaj samo bogo delaš. ker drugače bi pozitivno sprejela pameten nasvet!


se mi pa zdi, da res pretiravate s temi noricami. ali jih bo dobil danes pri zobozdravniku ali jutri ko bo šel v trgovino ali pojutrišnjem v vrtcu ali pa drug teden, ko bo kdo prišel na obisk. saj je vseeno kdaj in kje. ali pa ga imejte 24 ur zaprtega doma, da slučajno ne dobi kakšne viroze!
seveda bi vam bilo pa najbolj všeč, če jih otrok sploh ne bi imel. za to obstaja rešitev: CEPLJENJE!
drugače pa ne jamrajte!


(odgovor članu vesna_14)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?