|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 15:50:13   
špelin@
Evo, mail poslan, čakam na odgovor.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 16:31:28   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Mene je moj hotel zavarovati preko sebe, ker sem trenutno brezposelna, pa ni šlo, ker morava biti najmanj 2 leti prijavljena na skupnem naslovu. To pa bo avgusta in do takrat si moram plačevati sama (če bi bila "samohranilka, bi pa mi to plačala občina). Na ZZZS ni nihče nič rekel o kakšnem novem zakonu, samo naj avgusta pošljeva obrazce in bom zavarovana preko partnerja.


Meni pa tole v oklepajih ni jasno. Ker sama nisem bila samohranilka, pa mi je občina plačevala zavarovanje. user posted image  Očitno je spet od občine do občine drugače ali kaj?user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 16:54:46   
Kerensa*
Jaz sem bila brezposelna in v izvenzakonski skupnosti, pa sem imela na izbiro obe možnosti: zavarovanje po zaposlenem partnerju (s katerim nisva imela istega stalnega bivališča) ali samostojno zavarovanje kot občanka. Takrat sem izbrala slednje in sem istočasno preko sebe zavarovala tudi oba otroka (čeprav bi mlajšega lahko preko sebe zavaroval moj partner). Plačala nisem nič.
Sedaj, ko sva oba zaposlena, imava vsak svoje zavarovanje, otroka pa sta zavarovana po meni.

Če si zavarovan kot občan, ti OZZ ni potrebno plačevati - to krije ZZZS. Po novem zakonu pa prejemnikom DSP pripada tudi brezplačno DZZ.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 17:13:50   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Jaz sem bila brezposelna in v izvenzakonski skupnosti, pa sem imela na izbiro obe možnosti: zavarovanje po zaposlenem partnerju (s katerim nisva imela istega stalnega bivališča) ali samostojno zavarovanje kot občanka. Takrat sem izbrala slednje in sem istočasno preko sebe zavarovala tudi oba otroka (čeprav bi mlajšega lahko preko sebe zavaroval moj partner). Plačala nisem nič.
Sedaj, ko sva oba zaposlena, imava vsak svoje zavarovanje, otroka pa sta zavarovana po meni.

Če si zavarovan kot občan, ti OZZ ni potrebno plačevati - to krije ZZZS. Po novem zakonu pa prejemnikom DSP pripada tudi brezplačno DZZ.

Porkaduš, zafrknila sem pri izrazih: govorim o samoplačevanju OZZ (kot fizična oseba), ne kot da ti občina krije. Ker ima recimo partner toliko (blazno veliko user posted image ) dohodka, da presegaš cenzus, po njem pa po novem ne smeš več biti zavarovan.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 17:15:18   
Kerensa*
Nisem čisto prepričana, da se tukaj gleda izključno na dohodek partnerja (oz. družine kot celote, torej na družinskega člana). Lahko, da se motim, ampak mislim, da je pomembna tudi višina premoženja. Od mene so npr. zahtevali potrdilo o katastrskem dohodku (če me spomin ne vara - po nekaj sem zihr šla na DURS).

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Zavarovanje po partnerju
22.1.2009 17:19:01   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nisem čisto prepričana, da se tukaj gleda izključno na dohodek partnerja (oz. družine kot celote, torej na družinskega člana). Lahko, da se motim, ampak mislim, da je pomembna tudi višina premoženja. Od mene so npr. zahtevali potrdilo o katastrskem dohodku (če me spomin ne vara - po nekaj sem zihr šla na DURS).


"Državljane iz te točke v obvezno zavarovanje prijavi občina stalnega prebivališča, če nimajo nobenih dohodkov oziroma če, kadar živijo sami, njihovi povprečni mesečni dohodki v zadnjih treh mesecih ne dosegajo 50% minimalne plače, oziroma če, kadar živijo z ožjimi ali širšimi družinskimi člani v skupnem gospodinjstvu, njihovi povprečni mesečni dohodki na družinskega člana v zadnjih treh mesecih ne dosegajo 25% minimalne plače, razen kadar ima sam ali njegovi ožji ali širši družinski člani prihranke oziroma premoženje, ki dosega ali presega višino 60 osnovnih zneskov minimalnega dohodka";

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Zavarovanje po partnerju
23.1.2009 3:59:01   
Kerensa*
Zanimivo. Kot dokaz, da sem brezposelna, sem jim morala prinesti potrdilo o prijavi v evidenco aktivnih iskalcev zaposlitve na RZZ, kot dokaz, da nimam premoženja (očitno je tukaj mišljeno izključno nepremično premoženje) pa potrdilo o katastrskem dohodku. Nihče me ni prosil za potrdilo s KDD-ja o morebitnih delnicah (ki bi bile lahko vrednejše od 60-ih minimalnih plač), nihče me ni prosil za izpiske prometa oz. stanja na mojih TRR-jih in nikogar ni zanimalo, ali morda vozim Ferrari-ja (ki tudi ni vreden ravno za tri minimalne plače). Za njih je bilo to, da sem brezposelna in brez nepremičnine, dovolj dober dokaz, da sem takšen revež, da si ne morem plačati OZZ. Bullshit.

A ni tole (bilo) "malo" skregano z logiko? A so to že kaj spremenili od takrat (zdaj nič ne vem o tem, ker sem zaposlena)?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Zavarovanje po partnerju
28.1.2009 8:24:38   
ksenija12
PREVERJENO ŠE ENKRAT PRI PRISTOJNIH NA ZZZS: Zavarovanje po partnerju ni več mogoče po 1.1.2009 (če je oseba državljan rs s stalnim prebivališčem).
Tiste, ki pa so zavarovane na ta način in  so to zavarovanje sklenili pred tem datumom, jim ta pravica NE bo odvzeta in bodo ostale zavarovane še naprej do nadaljnega.
Če pa recimo se bo pri njih kaj spremenilo - se pravi, če bi njihov partner zamenjal službo, potem ne bi mogel spet zavarovat žene preko sebe, ampak bo tudi zanje veljal nov pravilnik.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Zavarovanje po partnerju
28.1.2009 13:17:01   
karin412
Jaz sem si včeraj zrihtala in sem res bila začudena-res se moraš sam zavarovat na ZZZS in stane 14evrov, jaz si bom še pokojnino plačevala in znaša 57 evrov. Tako mi je rekla, da edino če si socialen problem-dohodek na člana manj kot 147 evrov, potem ti zavarovanje plača občina.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Zavarovanje po partnerju
5.2.2009 21:37:46   
špelin@
Evo, odgovor s strani ZZZS - pazljivo berite!!!

Spoštovani,                                     Štev.: 099-4/2009-LJ/85   prejeli smo vaše vprašanje, ki se nanaša na zavarovanje družinskih članov zakoncev in posredujemo vam naslednje pojasnilo:   V zvezi s spremembami Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju, ki so se začele uporabljati s 01.01.2009 je Zavod za zdravstveno zavarovanje večkrat zaprosil Ministrstvo za zdravje za jasno tolmačenje, ali se oseba lahko  vključi v zavarovanje kot družinski član, ne glede na na to, da sama izpolnjuje pogoje za vključitev v zavarovanje in bi torej morala biti sama zavarovanec. Šele včeraj smo prejeli pisno stališče ministrstva, da je to dopustno, kar pomeni, da se oseba lahko vključi v zavarovanje kot družinski član,  tako kot je to veljalo pred 01.01.2009 oziroma pred spremembami zakona. Torej obstoječa zavarovanja družinskih članov ostanejo nespremenjena in možna so tudi nova zavarovanja družinskih članov zakoncev. V kolikor je bila v mesecu januarju s strani našega zavoda odklonjena prijava v zavarovanje kot družinskega člana zakonca se to lahko spremeni, le zavezanec naj ponovno predloži prijavo v zavarovanje kot družinskega člana (z izpolnjeno in podpisano izjavo) in stornirali bomo prijavo v zavarovanje kot samostojnega zavezanca.   Lep pozdrav!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Zavarovanje po partnerju
19.3.2009 9:37:01   
Ylenia
tukaj pise o zavarovanju druzinskih clanov - zakoncev. kaj pa zunajzakonska skupnost? a to pa ne velja?


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?