|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
30.1.2009 7:40:38   
metuljčica1
Mi smo bili 4 še do pred kratkim v garsonjeri, pa nam ni nič manjkalo.So kdaj ljudje tudi spraševali kako moremo tako, ampak sem jim povedala da nam je prav lušno.Zdaj smo v 3sobnem stanovanju samo večino časa še zmeraj tičimo skupaj, edino spimo zdaj ločeno.Tako da ti se sploh ne obremenjuj važno je da se imate radi.

(odgovor članu Zala1978)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
30.1.2009 7:44:24   
bodoča
IZVIRNO SPOROČILO: Zala1978

user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: PIRANJA

Viledka samo nekaj ti bom povedala. Poznam primer, ko je družina živela v razkošni hiši in se je vsak skrival v svojem cimru. Rezultat; otroci težko navezujejo stike.
Poznam družino ki je z dvema otrokoma pa živela v veliko manjšem prostoru kot vi, pa so otroci zelo razgledani, veliko prijateljev in nobenih težav. Pri njih ( v manjšem stanovanju) je bilo vedno po par otrok tudi frocki ki so prihajali iz velikih hiš. Zakaj?  ker je pri njih bilo toplo. Upam, da si me razumela?? Odnosi so važni ljudje, odnosi in naš odnos do otrok!! Bližina pa lahko povezuje ali pa oddaljuje!


user posted image user posted image user posted image   AMEN user posted image user posted image user posted image
pod to se pa podpišem, lep danuser posted image


To je že res in verjetno tudi čist fajn funkcionira dokler so otroci še manjši. Si pa sploh ne znam predstavljat kako je, ko so otroci že v srednji šoli pa še spijo skupaj s straši v eni sobi, tako kot je ena zgoraj napisala.

Če vas ne moti gužva in se imate lepo (v kar ne dvomim) ostanite v tem stanovanju.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Zala1978)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
4.2.2009 15:59:51   
Kaštrun
mi imamo eno sobno stanovanje oz. 48 m2. imamo pa veliko srečo, da imamo super razporeditev in smo lahko naredili dve dodatni (z drsnimi vrati) pregrajeni sobi, ki sta ravno prav veliki, da nista "natrpani".

tavelika bo stara 2 leti, najmlajša pa je 3 mes. tavelika spi v pregrajeni svoji sobi, v svoji postelji, kjer ima vse kar potrebuje (razen pisalne mize). midva z možem spiva v spalnici, kjer je tudi otroška posteljica za najmlajšo. tudi spalnica je pregrajena (z drsnimi vrati) in meji na dnevno. če so vrata odprta je dnevna soba večja, če so zaprta je manjša.

lahko rečem, da tako lepo kot se imamo zdaj, nam v hiši s starši sigurno ne bi bilo. jaz imam stanovanje pospravljeno v roku dveh ur na tip-top, poleti imamo svojo teraso (smo v pritličju), ne obremenjujemo se z ničemer razen z NAŠIMI problemi... res pa je, da imamo kar dobro organizacijo, kar pomeni, da "sčistimo" stanovanje dvakrat letno. kar ne uporabljamo gre stran, kar ne nosimo damo stran, kar ne potrebujemo podarimo, pa tudi pohištva nimamo veliko, razen v hodniku.

meni je največje priznanje to, da mi je veliko, ampak res veliko ljudi, ki so prišli k nam na obisk ali pa s katerimi se konstantno družimo, reklo, da se tako prijetno pri malokomu počutijo in da je naše stanovanje "domače". mogoče smo zato tako radi vsi v dnevni na tleh.

edino prednost, če bi šla živeti k staršem, vidim v tem, da bi mi kdaj pa kdaj pomerkali otroke, če bi hotela z možem zvečer kam iti (tega pač zdaj ni). edino to. tudi manj kvadratov bi imela, samo da ima SVOJ mir.

aja, je pa res, da ko so pa otroci enkrat najstniki, pa zna biti problem.

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
4.2.2009 17:40:06   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: PIRANJA

Poznam družino ki je z dvema otrokoma pa živela v veliko manjšem prostoru kot vi, 


Kaj je pa še lahko manjše od ene sobice? Pol sobice?



Ne vem, jaz vas občudujem, viledka. Odkrito povedano, bi se mi najbrž počasi začelo trgat biti večno v enem in istem prostoru. Pa še natrpanem povrh. Upam, da boste lahko kmalu šli na večje user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
4.2.2009 21:41:51   
lenca1
Kaj je pa še lahko manjše od ene sobice? Pol sobice?

Si že slišala za izraz garsonjera? Ne boš verjela, ljudje prodajajo stanovanja, ki imajo borih 17m2 in tudi manj, pa morajo včasih žal v takšnih razmerah velikokrat živeti tudi družine z majhnimi otroki. Odraščala sem v stanovanju velikem 32m2, kjer je bilo vse zelo majhno. Z bratom sem si delila pregrajeno sobico, starša sta spala v dnevni. Tako je bilo 25 let, dokler nisem šla na svoje -v svojih 40kvadratov, ki mi pomenijo kot nekomu 400user posted image !!! imam 14m hčerko, moža in načrtujemo povečanje družine. Cilj je seveda večje stanovanje, na žalost so finance problem, moram pa reči, da mi je bilo doma zelo lepo, čeprav smo bili na tesnem. sedaj je enako. Glavno mi je, da s svojo družinico neizmerno uživam in da se imamo zelo lepo.

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
4.2.2009 21:51:46   
CatJa
Daj ne pametuj, prosim. Veš, da še v življenju nisem slišala za garsonjero user posted image

Piranja napihuje, kako je 4članska družina živela v veliko manjšem prostoru... se sliši ravno tako, kot da ima viledka najmanj 40 kvadratov veliko sobo. Verjetno potem ne bi jamrala, da bojo morali kinderpet dobesedno stišat v zadnjo luknjo.

Kje in kako kdo živi in kako se pri tem znajde, je pa druga debata. Sem izrazila občudovanje, a ne?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
5.2.2009 15:18:30   
PIRANJA
CatJa mislim da sem Viledko zelo dobro razumela in razumeli so me tudi drugi. Samo ti žal nisi razumela, ampak to je tvoj problem, ne moj.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
5.2.2009 15:24:46   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: PIRANJA

hiši in se je vsak skrival v svojem cimru. Rezultat; otroci težko navezujejo stike.



mislim,da ne gre posploševatiuser posted image  
moj malček ultra lahko navezuje stike, pa imamo kar precej kvadratovuser posted image  po moje špila karakter tu večjo vlogo kot pa velikost stanovanja...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
5.2.2009 15:30:11   
PIRANJA
se strinjam s teboj Rija, da ne gre posploševat. Se mi pa zdi da tudi v karakterju ni vse. Odvisno je tudi od staršev, načina vzgoje in organizacije v manjšem stanovanju. Ampak jaz imam še vedno svoje mišljenje in pogled na vso zadevo...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
5.2.2009 15:39:11   
babylove
Ostanite na svojem.

Poskusi dvignit zakonsko posteljo, v Ikei sem videla fine rešitve za to in pridobiš veliko prostora.

_____________________________






(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
5.2.2009 15:43:27   
PIRANJA
user posted image Babylove. Mislim da veliko ljudi ne ve, kaj pomeni tudi tistih nekaj kvadratov. Samo da si na svojem!

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
5.2.2009 17:15:36   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: PIRANJA

CatJa mislim da sem Viledko zelo dobro razumela in razumeli so me tudi drugi. Samo ti žal nisi razumela, ampak to je tvoj problem, ne moj.



Kateri drugi? A ploskajoči misliš? Ja, res, saj si lepo, srce parajoče, napisala. Se strinjam, da so odnosi pomembni, ampak pretiravanje, da lahko živi štiričlanska družina še na manjšem kot eni sobi, je pa tak mal, no. Jaz povprečno sobo vsekakor ne razumem večjo od 20 kvadratov, recimo. In si niti ne niti si nočem predstavljat, da toliko ljudi živi še na manjšem. Ker se mi smilijo. Pa če se imajo še tako radi. Res. Ampak, ja, to je moj problem.



_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
5.2.2009 17:20:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Ostanite na svojem.

Poskusi dvignit zakonsko posteljo, v Ikei sem videla fine rešitve za to in pridobiš veliko prostora.


Se strinjam s to idejo. Eni naši žlahtovci tud živijo na ta način, jih je 5 na 30 kvadratih. Sicer njih rešuje 2,5 visok strop, tak da so si uštimali ležišče tik pod stropom, spodaj pa je taka mala fletna sedežna, pa računalniški kotiček. Sicer so veliko pri starših čez dan, tak da praktično samo spijo doma.

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
6.2.2009 9:21:34   
viledka
zanimive debate.... Jah, saj to si ljudje res ne znajo predstavljati, kam vse stvari. Moramo pa priznati, da v stanovanju prezivimo zelo malo casa - veliko smo zunaj na igralih, na otroških prireditvah.... radi pohajamo po mestu. Pač preživljaš čas na drugačen način in ne le med štirimi stenami.
Vsekakor nameravamo enkrat iti na večje, ampak kaki 2 leti nam sigurno ne bo uspelo. Z povprčnimi plačami ne moreš kar tako do večjega stanovanja - zato smo pač šli potopoma - najprej majhno, potem pa bomo probali naprej. Leta pa vseeno bežijo in biološka ura tudi - pa smo se kljub prostorski stiski raje odločili še za kakega otroka, kot da naš malček ostane sam. Ko pa gremo na večje, pa jih bomo mogoče imeli še kakega, če bo še čas. ....
Saj nam ne gre slabo, ampak za stanovanje pa ne privarčuješ tako hitro - ali pač nekaterim to uspe ..... Imamo službe in povprečne plače - pol pa izpadeš iz vseh razpisov za stanovanjske sklade in varčuješ za normalno (tržno)  stanovanje - glede na to, da smo že iz 2 razpisov izpadli, kaže da je še veliko družin, ki so na slabšem in smo lahko veseli, da imamo streho nad glavo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: 2 otroka in enosobno stanovanje
6.2.2009 14:01:40   
PIRANJA
Catja, želim ti, da nikoli ne veš oz. občutiš, v kakšnjih pogojih živijo še kakšne družine pri nas! Si že slišala, da je kdo v podnajemniškem stanovanju - v bodi sobici, kopalnico WC in kuhinjo si pa deli še z kakima dvema družinama?? Ne tega ti nisi še nikoli slišala, še manj pa od blizu kdaj videla. Pa so, draga moja. Pa živijo, pa so ravno tako srečni, ker imajo upanje in cilje, biti nekoč na svojem. Zato prosim te lepo, BODI RAJE TIHO!

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?