|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 16:43:16   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: babylove

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Delam v Franciji.
Bolniška za otroka ne obstaja. Ali vzameš dopust ali pa plačaš varuško.
Bolniška za delavca prve 3 dni ni plačana.


Koliko je pa povprecna placa v Franciji? 400 ali 500 EUR neto?


A ti veš, da so zmeraj na eni strani plače, na drugi pa življenjski stroški in da se oboje praviloma dviga premosorazmerno?
Ali si mislila povedat, da imajo v tujini višje plače in manjše stroške?

V Franciji prodajalka zasluži 700€, če že hočeš vedeti.
Šteka marlbora stane 50€.
Ob sredah so vrtci in šole zaprti (službe pa ne).
Zdravnika plačaš vnaprej in ti zavarovalnica čez dober mesec vrne del denarja.
Porodniška je bila šele pred kratkim podaljšana s 3 mesecev na 6.
Jaslic praktično ni.
In še mnogo nerelevantnih informacij bi lahko naštela, pa žal nimam časa.

V Sloveniji je sociala prav fletno urejena.






Kok stane šteka čikov je pa sploh izredno pomemben podatek.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 18:37:54   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: babylove

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Delam v Franciji.
Bolniška za otroka ne obstaja. Ali vzameš dopust ali pa plačaš varuško.
Bolniška za delavca prve 3 dni ni plačana.


Koliko je pa povprecna placa v Franciji? 400 ali 500 EUR neto?


A ti veš, da so zmeraj na eni strani plače, na drugi pa življenjski stroški in da se oboje praviloma dviga premosorazmerno?
Ali si mislila povedat, da imajo v tujini višje plače in manjše stroške?

V Franciji prodajalka zasluži 700€, če že hočeš vedeti.
Šteka marlbora stane 50€.
Ob sredah so vrtci in šole zaprti (službe pa ne).
Zdravnika plačaš vnaprej in ti zavarovalnica čez dober mesec vrne del denarja.
Porodniška je bila šele pred kratkim podaljšana s 3 mesecev na 6.
Jaslic praktično ni.
In še mnogo nerelevantnih informacij bi lahko naštela, pa žal nimam časa.

V Sloveniji je sociala prav fletno urejena.






Kok stane šteka čikov je pa sploh izredno pomemben podatek.



Ja, če kadiš, verjetno jeuser posted image

Se pa čisto strinjam, da se slovencem sanja ne, kako je drugje. Vrtci so - otroka lahko pripeljes 3x na teden po 4ure, ali pa je en dan na teden vrtec obvezno fraj. Tak vrtec te pride nekje 300,400€ na mesec. Toliko plačaš, ja. Porodniška v povprečju traja 10 ali 12 tednov. Koliko že pri nas? Kaj je to bolniška? Kaj to pomeni, da greš k zdravniku, pa razen dodatnega zavarovanja ne plačaš nič? Da ne bi o tem, kako se folk buni, ko mora doplačat 5€ za določeno zdravilo? Da ne bi o tem, da je Slovenija prepojena s hipohondri, ki mislijo, da morajo za vsak mušji drekec, ki ga preberejo, k zdravniku?
Koliko stane varuška v tujini? Koliko so najemnine v tujini? Če je hrana cenejša in če so plače večje ne pomeni, da živijo večji luksuz kot pa mi. Koliko od vas pa ima na strani 3 ali 4 povprečne slovenske plače, da si bi lahko v vsakem trenutku zagotovil zdravnika?


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 19:21:34   
kalbo
Sam zunaj si lahko privoščijo življenje z eno samo plačo in ostane eden od staršev doma. Pri nas je to žal neizvedljivo, dokler se plače ne dvignejo.

Drugače je pa men jasno, da ni v tujini z rožicmi postlano. Sam zakaj za hudiča se mormo primerjat glih v teh stvareh s tujino.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 19:41:06   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Sam zakaj za hudiča se mormo primerjat glih v teh stvareh s tujino.




ja s čim bi se ti pa rad primerjal?
ti bi visoke plače in nizke prispevke... recimo, 300eur za zdr. zavarovanje na letni ravni-kaj za hudiča si v zdravstvu lahko s tem privoščiš?
mene bolj sekirajo pesticidi v hrani, ki nas zastupljajo, država SLO pa pravi, da je preplah odvečuser posted image user posted image user posted image  user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 19:50:06   
kalbo
Če se že primerjamo, se dajmo v vsem. Naši bi se pa sam pri pravicah primerjal, pri plačah pa ne.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 19:51:26   
yellowcrystalstar
men tud ni jasno to zagovarjanje vedno večje bede. se mi zdi, da eni prav uživajo v tej škodeželjnosti. pa tud ne moreš delat nekih takih primerjav na ta način, da mimogrede navržeš podatek ali dva in potem naj bi to bila neka verodostojna primerjava. slej ko prej se lahko vsak znajde v situaciji, da dobi raka ali podobno hudo bolezen. zato se raje vgriznite v jezike, preden take stvari zagovarjate.


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 19:58:12   
BUŠICA
ne vem o čem govoriš? napiši prosim o katerih pravicah govoriš! koliko plačaš toliko dobiš! katere pravice tebi manjkajo????

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 19:58:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Sam zunaj si lahko privoščijo življenje z eno samo plačo in ostane eden od staršev doma. Pri nas je to žal neizvedljivo, dokler se plače ne dvignejo.

Drugače je pa men jasno, da ni v tujini z rožicmi postlano. Sam zakaj za hudiča se mormo primerjat glih v teh stvareh s tujino.



Je izvedljivo tudi pri nas....samo skromnejše je potrebno živeti......imam pač tak sistem socialnih transferjev, ki to omogočajo.....

Si pa pri nas nekateri tudi izračunajo, da se "ne splača" mami delati.....ker če gre v službo so manjše doklade, vrtec je dražji, socialne pomoči ni......običajno se jezimo na cigane, da to izkoriščajo, je pa tudi čedalje več "belih ciganov" tako prebrisanih, da vedo, kratkoročno sicer, kako in kaj prinesti državo okrog......

kolegica mojih staršev, ki je v ZDA je bila tudi doma dokler otroci niso končali osnovne šole.....vendar je dodala, da so takrat živeli bistveno bolj skromno kot sedaj, ko dela....ni bilo potovanj, dopusta, večerij v restavracijah, v trgovini je vedno gledala, da ne preseže tedenskega budžeta.......



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 19:58:57   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: babylove

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: babylove

Delam v Franciji.
Bolniška za otroka ne obstaja. Ali vzameš dopust ali pa plačaš varuško.
Bolniška za delavca prve 3 dni ni plačana.


Koliko je pa povprecna placa v Franciji? 400 ali 500 EUR neto?


A ti veš, da so zmeraj na eni strani plače, na drugi pa življenjski stroški in da se oboje praviloma dviga premosorazmerno?
Ali si mislila povedat, da imajo v tujini višje plače in manjše stroške?

V Franciji prodajalka zasluži 700€, če že hočeš vedeti.
Šteka marlbora stane 50€.
Ob sredah so vrtci in šole zaprti (službe pa ne).
Zdravnika plačaš vnaprej in ti zavarovalnica čez dober mesec vrne del denarja.
Porodniška je bila šele pred kratkim podaljšana s 3 mesecev na 6.
Jaslic praktično ni.
In še mnogo nerelevantnih informacij bi lahko naštela, pa žal nimam časa.

V Sloveniji je sociala prav fletno urejena.






Mene sam en info zanima...kje maš otroka ob sredah in kako si pol plačuješ varuško, pa zdravnika, pa stanovanje, pa čike, pa hrano s 700 euri na mesec. To me zanima.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:01:47   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Sam zunaj si lahko privoščijo življenje z eno samo plačo in ostane eden od staršev doma. Pri nas je to žal neizvedljivo, dokler se plače ne dvignejo.

Drugače je pa men jasno, da ni v tujini z rožicmi postlano. Sam zakaj za hudiča se mormo primerjat glih v teh stvareh s tujino.



Je izvedljivo tudi pri nas....samo skromnejše je potrebno živeti......imam pač tak sistem socialnih transferjev, ki to omogočajo.....

Si pa pri nas nekateri tudi izračunajo, da se "ne splača" mami delati.....ker če gre v službo so manjše doklade, vrtec je dražji, socialne pomoči ni......običajno se jezimo na cigane, da to izkoriščajo, je pa tudi čedalje več "belih ciganov" tako prebrisanih, da vedo, kratkoročno sicer, kako in kaj prinesti državo okrog......

kolegica mojih staršev, ki je v ZDA je bila tudi doma dokler otroci niso končali osnovne šole.....vendar je dodala, da so takrat živeli bistveno bolj skromno kot sedaj, ko dela....ni bilo potovanj, dopusta, večerij v restavracijah, v trgovini je vedno gledala, da ne preseže tedenskega budžeta.......





No preden blekneš takle sestavek, pomisli, da pri nas živi po receptu tvoje kolegice več kot pol Slovencev s tem, da delata oba. Če ukinejo bolniške, porodniške padejo ti ljudje čez rob preživetja. Sam tega se take čveke ne zavedajo. Eni mamo še rezerve, samo veliko jih pa rezerve nima več.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:02:53   
liliana
Verjetno težje kot v Sloveniji........user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:03:25   
Anonimen
Ni škoda živčkov se jezit tule na netu in bla bla saj ne bomo nič dosegli.Tule ne.Vsi čisto vsi bi mogli iti pred parlament z bakljami pa koli pa motikami kot je rekel Kalbo "revolucija" mogoče tudi oktoberska.
No malo se hecam ampak res,če se pogovarjamo debatiramo o tem nam samo pritisk naraste zaradi koga?
Ma škoda bo trebalo it po tablete za pritisk pa bo spet ZZZS oškodovan.user posted image

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:05:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Sam zunaj si lahko privoščijo življenje z eno samo plačo in ostane eden od staršev doma. Pri nas je to žal neizvedljivo, dokler se plače ne dvignejo.

Drugače je pa men jasno, da ni v tujini z rožicmi postlano. Sam zakaj za hudiča se mormo primerjat glih v teh stvareh s tujino.



Je izvedljivo tudi pri nas....samo skromnejše je potrebno živeti......imam pač tak sistem socialnih transferjev, ki to omogočajo.....

Si pa pri nas nekateri tudi izračunajo, da se "ne splača" mami delati.....ker če gre v službo so manjše doklade, vrtec je dražji, socialne pomoči ni......običajno se jezimo na cigane, da to izkoriščajo, je pa tudi čedalje več "belih ciganov" tako prebrisanih, da vedo, kratkoročno sicer, kako in kaj prinesti državo okrog......

kolegica mojih staršev, ki je v ZDA je bila tudi doma dokler otroci niso končali osnovne šole.....vendar je dodala, da so takrat živeli bistveno bolj skromno kot sedaj, ko dela....ni bilo potovanj, dopusta, večerij v restavracijah, v trgovini je vedno gledala, da ne preseže tedenskega budžeta.......





No preden blekneš takle sestavek, pomisli, da pri nas živi po receptu tvoje kolegice več kot pol Slovencev s tem, da delata oba. Če ukinejo bolniške, porodniške padejo ti ljudje čez rob preživetja. Sam tega se take čveke ne zavedajo. Eni mamo še rezerve, samo veliko jih pa rezerve nima več.



Kdo pa ukinja bolniško?! Kdo pa ukinja porodniško?!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:07:44   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


No preden blekneš takle sestavek, pomisli, da pri nas živi po receptu tvoje kolegice več kot pol Slovencev s tem, da delata oba. Če ukinejo bolniške, porodniške padejo ti ljudje čez rob preživetja. Sam tega se take čveke ne zavedajo. Eni mamo še rezerve, samo veliko jih pa rezerve nima več.




pa kalbo, kalbo...če bo nekoga vrglo čez rob to da se 3 dni bolniške ne plačuje....če je pa nekdo nezmožen za delo, obstaja invalidna pokojnina.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:09:36   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

ne vem o čem govoriš? napiši prosim o katerih pravicah govoriš! koliko plačaš toliko dobiš! katere pravice tebi manjkajo????

Ta hip mi ne manjka nobena, samo kot kaže ne bo dolgo tako.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:10:55   
kalbo
Kdo pa ukinja bolniško?! Kdo pa ukinja porodniško?!


Ja očem se pa menimo? O Smrkcih?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:12:28   
kalbo
pa kalbo, kalbo...če bo nekoga vrglo čez rob to da se 3 dni bolniške ne plačuje....če je pa nekdo nezmožen za delo, obstaja invalidna pokojnina.


S polno ritjo ni problem srat.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:14:24   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

pa kalbo, kalbo...če bo nekoga vrglo čez rob to da se 3 dni bolniške ne plačuje....če je pa nekdo nezmožen za delo, obstaja invalidna pokojnina.


S polno ritjo ni problem srat.




ja sej takih nas je največ!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:15:15   
Anonimen
Invalidna pokojnina ja ki je 200 evrov potem pa naj živijo s tem.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:17:57   
kalbo
Ja, na tej temi smo taki ki nimamo nikoli prazne riti. Sam mormo se zavedat, da jih je veliko s prazno ritjo in prekleto tanko piskajo. Mojih rezerv je pa tud vsako leto manj, tko da mi ni jasno, kako nekateri preživijo.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 5.2.2009 20:19:23 >

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:22:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ja, na tej temi smo taki ki nimamo nikoli prazne riti. Sam mormo se zavedat, da jih je veliko s prazno ritjo in prekleto tanko piskamo. Mojih rezerv je pa tud vsako leto manj, tko da mi ni jasno, kako nekateri preživijo.


Kalbo iz meseca v mesec tolk,da plačamo položnice in mamo vsak dan nekaj za jest.Pač ni za drage parfume drage znamke oblačil kupujemo pač v kiku da nismo goli kar rabimo,ne hodimo v bifeje na kavo ne privoščimo si dopusta raje kupimo olje,da nas čez zimo ne zebe...na računu konc meseca ne ostane res nič ampak še gre dokler bo šlo nevem.user posted image
In ni me sram priznati tega sem pač ena izmed mnogih mogoče tudi tukaj gori.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:38:33   
kalbo
Mislil sem sebe, pa še teli dve, ki sta pametni. Drugače pa vem kako je, sem živel kot otrok mame samohranilke.
Mi se spucamo na nulo vsak mesec. Sam vem, da če bi šlo za golo preživetje so še rezerve, ker za dopust še spacamo vsako leto. Je šlo pa tud že bolje, če se bo pa še zaostrilo pa ne vem kako bo. Sam očitno bi eni radi to.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 20:42:36   
Anonimen
Nevem ampak zdi se mi dokler smo meli še tolarje je bilo dosti lažje ni bilo tako tesno kot zdaj naenkrat.Ali se je res vse tako zelo podražilo pojma nimam pa saj ne pojemo in spijemo več kot smo nekoč še manj se mi zdi smo se odvadili večernega grickana kikirikijev pa čipsa in takih stvari.
Odkar so evri je vse v ****u.Takrat smo šli na dopust si kupili olje za zimo zdaj še tolk ne moremo kupit zaloge,da nam zmanjka in treba kupovat zraven.Ne gre več enostavno kot je šlo nekoč.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: kaj dela država!
5.2.2009 22:57:42   
babylove
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mene sam en info zanima...kje maš otroka ob sredah in kako si pol plačuješ varuško, pa zdravnika, pa stanovanje, pa čike, pa hrano s 700 euri na mesec. To me zanima.



Ne vem, zakaj imam občutek, da mi ne verjameš.  

kje maš otroka ob sredah
V plačanem varstvu imam otroka ob sredah, kakor tudi ob sobotah. Pa tudi od 11h20 do 13h20 in od 16h20 do 20h30. Ker takrat ni vrtca.

in kako si pol plačuješ varuško, pa zdravnika, pa stanovanje, pa čike
Z denarjem, kajne. Zato pa hodim v službo in dajem otroka v varstvo, da lahko vse to plačam. Kadim pa ne. Na dopustu sem bila  v petih letih 2x, pa še to v Slo.

pa hrano
pa hrano kupujem v Lidlu kot tudi vse moje sodelavke in ogromno drugih ljudi, za katere diskontne trgovine že dolgo niso več sramota, temveč realnost, mimo katere ne morejo in na forumih ne postavljajo vprašanj v stilu 'slučajno smo zavili v Lidl, kaj mislite o tej trgovini'.  


Če te še kaj zanima, pa kar vprašaj. Oglasila sem se pa samo zato, ker je avtorica posta zagnala urnebes zaradi predloga, da naj bi 3 dni bolniške bilo neplačane, pa sem hotela povedati, da to pač v fr obstaja in da je drugje morda ureditev dotičnega področja slabša kot v Slo. Moj namen ni bil debatirati o mojem načinu življenja in primerjati vseh mogočih faktorjev med državama, ker se mi iskreno povedano ne da. Nakar me je ena potegnila za jezik, češ da imam večjo plačo. Ja in? Če imam večjo plačo, ali to pomeni, da si lahko privoščim biti vsake toliko časa zastonj doma, ker je otrok bolan in bolniške za otroka ni? Kako plačam varstvo za bolnega otroka? Od plače menda, saj mi drugega ne preostane. Lahko pa ostanem doma in tvegam odpoved, ker zaradi bolezni otroka sem po kolektivni pogodbi lahko doma na neplačanem dopustu 3 dni letno. Tri dni na leto? Blagor staršem, čigar otrok je bolan samo 3 dni v letu!

Da ne bo ta razlaga napačno razumljena, niti najmanj se ne pritožujem, čeprav ni lahko. Sama sem zavestno zapustila Slo. Me pa razjezi, ko mi (marsi)kdo reče: tebi je lahko, ti delaš v tujini. Ja šmentana reč, če je tako, zakaj pa potem ta marsikdo ne gre v tujino, da bo tudi njemu lahko? Z jezikom je pač najlažje opletat.




_____________________________






(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: kaj dela država!
6.2.2009 7:34:44   
malecka_mateja
IZVIRNO SPOROČILO: babylove

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Mene sam en info zanima...kje maš otroka ob sredah in kako si pol plačuješ varuško, pa zdravnika, pa stanovanje, pa čike, pa hrano s 700 euri na mesec. To me zanima.



Ne vem, zakaj imam občutek, da mi ne verjameš.  

kje maš otroka ob sredah
V plačanem varstvu imam otroka ob sredah, kakor tudi ob sobotah. Pa tudi od 11h20 do 13h20 in od 16h20 do 20h30. Ker takrat ni vrtca.

in kako si pol plačuješ varuško, pa zdravnika, pa stanovanje, pa čike
Z denarjem, kajne. Zato pa hodim v službo in dajem otroka v varstvo, da lahko vse to plačam. Kadim pa ne. Na dopustu sem bila  v petih letih 2x, pa še to v Slo.

pa hrano
pa hrano kupujem v Lidlu kot tudi vse moje sodelavke in ogromno drugih ljudi, za katere diskontne trgovine že dolgo niso več sramota, temveč realnost, mimo katere ne morejo in na forumih ne postavljajo vprašanj v stilu 'slučajno smo zavili v Lidl, kaj mislite o tej trgovini'.  


Če te še kaj zanima, pa kar vprašaj. Oglasila sem se pa samo zato, ker je avtorica posta zagnala urnebes zaradi predloga, da naj bi 3 dni bolniške bilo neplačane, pa sem hotela povedati, da to pač v fr obstaja in da je drugje morda ureditev dotičnega področja slabša kot v Slo. Moj namen ni bil debatirati o mojem načinu življenja in primerjati vseh mogočih faktorjev med državama, ker se mi iskreno povedano ne da. Nakar me je ena potegnila za jezik, češ da imam večjo plačo. Ja in? Če imam večjo plačo, ali to pomeni, da si lahko privoščim biti vsake toliko časa zastonj doma, ker je otrok bolan in bolniške za otroka ni? Kako plačam varstvo za bolnega otroka? Od plače menda, saj mi drugega ne preostane. Lahko pa ostanem doma in tvegam odpoved, ker zaradi bolezni otroka sem po kolektivni pogodbi lahko doma na neplačanem dopustu 3 dni letno. Tri dni na leto? Blagor staršem, čigar otrok je bolan samo 3 dni v letu!

Da ne bo ta razlaga napačno razumljena, niti najmanj se ne pritožujem, čeprav ni lahko. Sama sem zavestno zapustila Slo. Me pa razjezi, ko mi (marsi)kdo reče: tebi je lahko, ti delaš v tujini. Ja šmentana reč, če je tako, zakaj pa potem ta marsikdo ne gre v tujino, da bo tudi njemu lahko? Z jezikom je pač najlažje opletat.





oprosti sploh nisem zagnala urnebes zardi teh tri bolniške, splom moj namen ni bil tak. šlo se je zato da vedno začnejo šparati pri delavcih namesto da si si najprej oni plače krepko znižali, pa bi videli da itak že komaj preživimo pa nam še kr bek jemlejo. pač ker je zdaj afera teh tri dni sem to napisala.

kalbo midva pa sva itak v isti valovni dolžini in se strinjam s tabo.

pa še nekaj nehajte se primerjat z drugimi državami ker potem se lahko tudi z afriko primerjamo pa se nemoremo.


ja določene stvari res imamo zelo dobro pošlihtane, zelo veliko pa je takih ko jih nimamo.
sama mam sorodnike v ameriki in vem kako je njim tam žeko in sem vesela da živim v slo vseeno pa je še veliko problemov pri nas ki bi se jih moglo rešit, pa ne na način da tri dni bolniške ne bodo plačane.

pa še nekaj ena je napisala da se da z eno plačo živet amapk skromno. pri nama to ne gre, kako že , če je tu najemnina....ja če imaš stanovanje ki je tvojo ali si pri starši v skupni hiši...da ni najemnjine ali kredita gre drugače pa nevem kako plačo bi moral mož imet da bi z eno preživeli sam imava samo stroškov z najemnino 700 evrov???halooo.

itak je brezveze se kregat, hotela sem samo debato in razmišljanja ne pa kreganja.


_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?