|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 18:42:29   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: barika

Jaz razmišljam takole, če sta kreditno sposobna pojdita v nakup stanovanja, drugače tako ali tako ne bo šlo. Midva sma na svojem (lastno stanovanje) in plačujema mesečno kredita toliko kot nekateri dajo za najemnino. Pa bo kmalu stanovanje odplačano in bo najino.


my point excatly...

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 18:49:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

IZVIRNO SPOROČILO: barika

Jaz razmišljam takole, če sta kreditno sposobna pojdita v nakup stanovanja, drugače tako ali tako ne bo šlo. Midva sma na svojem (lastno stanovanje) in plačujema mesečno kredita toliko kot nekateri dajo za najemnino. Pa bo kmalu stanovanje odplačano in bo najino.


my point excatly...


Ne razumem tvojga "pointa"user posted image

Kdo ti bo dal 600€ obroka mesečno kredita?
Kdo ti bo sploh dal kredit na minimalc(banki dol visi kolk ti popoldne zaslužiš).
Kako misliš s 1300€ pokrit 600€ kredita, še ene 200-300€ stroškov, še dva življenjska zavarovanja in zavarovanje stanovanja(še ene 100€), s čem imaš namen kupiti opremo za stanovanje....user posted image
Kaj se bo zgodilo ko tvoj ostane brez statusa, pa recimo še ne bo imel službe? Kaj se bo zgodilo če ti ostaneš brez popoldanskega zaslužka?....
Mislm saj men so ful všeč optimisti. Sam to ni optimistično. To je samomorilsko.

Pa spet....v ljubljani ni stanovanja z najemnino manj kot 600€?
Ne ga srat.


< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 6.2.2009 18:50:06 >

(odgovor članu mojca345)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 18:50:45   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: lotoska

IZVIRNO SPOROČILO: tintin

ni res...če bi vzela kredit zdaj ga toliko preplačava kot če vrževa vsak mesec 400 evrov direkt v smeti nadaljne 3 leta. Bova raje počakala in potem imela manj kredita in za krajše obdobje.



Zanimiva razlaga. Če plačuješ najemnino se ti pa denar nabira na računu ali kako?


400€ je verjetno razlika med najemnino in obrokom kredita. Predvidevam. In toliko verjetno varčujeta. Edino pametno.
Trenutno pa če ni glih ne vem kakšna nuja res ni inteligentno z minimalnimi dohodki rinit v kredit in v stanovanja za katera se ne ve kakšno ceno bodo dosegala čez tri leta recimo.



Na banki se ti itak samo nasmejejo, če maš manjši dohodek od 1000€. V današnjih časih seveda.



to ni res...a ti veš da ima večina folka manj k 1000 plače ??? ja kje p oni živjo ??? za kredit rabiš najmanj 700 eur plače. 400 eur ti mora po njihovem ostati za življenje...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 18:52:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: lotoska

IZVIRNO SPOROČILO: tintin

ni res...če bi vzela kredit zdaj ga toliko preplačava kot če vrževa vsak mesec 400 evrov direkt v smeti nadaljne 3 leta. Bova raje počakala in potem imela manj kredita in za krajše obdobje.



Zanimiva razlaga. Če plačuješ najemnino se ti pa denar nabira na računu ali kako?


400€ je verjetno razlika med najemnino in obrokom kredita. Predvidevam. In toliko verjetno varčujeta. Edino pametno.
Trenutno pa če ni glih ne vem kakšna nuja res ni inteligentno z minimalnimi dohodki rinit v kredit in v stanovanja za katera se ne ve kakšno ceno bodo dosegala čez tri leta recimo.



Na banki se ti itak samo nasmejejo, če maš manjši dohodek od 1000€. V današnjih časih seveda.



to ni res...a ti veš da ima večina folka manj k 1000 plače ??? ja kje p oni živjo ??? za kredit rabiš najmanj 700 eur plače. 400 eur ti mora po njihovem ostati za življenje...




A veš kolk kredita dobiš če maš obrok mesečno 300€user posted image
Kaj bosta pa kupila....garažouser posted image
Pa....ti trdiš da imaš minimalca. 700€ neto plača pa ni minimalcuser posted image

(odgovor članu mojca345)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 18:53:37   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

IZVIRNO SPOROČILO: barika

Jaz razmišljam takole, če sta kreditno sposobna pojdita v nakup stanovanja, drugače tako ali tako ne bo šlo. Midva sma na svojem (lastno stanovanje) in plačujema mesečno kredita toliko kot nekateri dajo za najemnino. Pa bo kmalu stanovanje odplačano in bo najino.


my point excatly...


Ne razumem tvojga "pointa"user posted image

Kdo ti bo dal 600€ obroka mesečno kredita?
Kdo ti bo sploh dal kredit na minimalc(banki dol visi kolk ti popoldne zaslužiš).
Kako misliš s 1300€ pokrit 600€ kredita, še ene 200-300€ stroškov, še dva življenjska zavarovanja in zavarovanje stanovanja(še ene 100€), s čem imaš namen kupiti opremo za stanovanje....user posted image
Kaj se bo zgodilo ko tvoj ostane brez statusa, pa recimo še ne bo imel službe? Kaj se bo zgodilo če ti ostaneš brez popoldanskega zaslužka?....
Mislm saj men so ful všeč optimisti. Sam to ni optimistično. To je samomorilsko.

Pa spet....v ljubljani ni stanovanja z najemnino manj kot 600€?
Ne ga srat.



zdravo, glej..vsega nisem povedala, ker nimam za kej. tisti ostali del govorim samo na bankiuser posted image ...ne tok razmišljat o moji situaciji... mene je zanimal kako je stanje pri drugih in kako se drugi znajdejo...to je vse...ne se tok razburjat...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 18:55:00   
Anonimen
Sej se ne razburjam. Sam finančno nepismeni ljudje mi gredo na ****. Ker jih morem pol kle gor brat jamranje kolk nimajo za plenice za mulce pa za kruh, ker majo tolk kredita.

Če maš keš pač kupi stanvanje. Ne vem kaj pol kle nabijaš o minimalcu.
Pametni ljudje se recimo maksimalno za tretjino dohodkov zapufajo za stanovanje. Pametni po mojem merilu. Tisti k si pa pustijo 400€ za živet, pa so zame finančno nepismeni. Kaj boš počel z 400€ mesečno? Jah....v Svojem stanovanju suh kruh glodal, namest v najemniški luknji za recimo 300€ kkšn šnicl peku, pa še šparal zravn.


< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 6.2.2009 18:57:11 >

(odgovor članu mojca345)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 18:56:58   
mojca345
user posted image user posted image user posted image ......sej bo...folk mora mal po jamrat a veš...drgače imaš pa v desnem okencu un križec in klikneš in zapreš...

"mus" je samo umret....
tvoja misel: "no brain no brain tumor" je cist pravilna ;)

< Sporočilo je popravil mojca345 -- 6.2.2009 18:59:24 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 19:00:46   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

IZVIRNO SPOROČILO: barika

Jaz razmišljam takole, če sta kreditno sposobna pojdita v nakup stanovanja, drugače tako ali tako ne bo šlo. Midva sma na svojem (lastno stanovanje) in plačujema mesečno kredita toliko kot nekateri dajo za najemnino. Pa bo kmalu stanovanje odplačano in bo najino.


my point excatly...


Ne razumem tvojga "pointa"user posted image

Kdo ti bo dal 600€ obroka mesečno kredita?
Kdo ti bo sploh dal kredit na minimalc(banki dol visi kolk ti popoldne zaslužiš).
Kako misliš s 1300€ pokrit 600€ kredita, še ene 200-300€ stroškov, še dva življenjska zavarovanja in zavarovanje stanovanja(še ene 100€), s čem imaš namen kupiti opremo za stanovanje....user posted image
Kaj se bo zgodilo ko tvoj ostane brez statusa, pa recimo še ne bo imel službe? Kaj se bo zgodilo če ti ostaneš brez popoldanskega zaslužka?....
Mislm saj men so ful všeč optimisti. Sam to ni optimistično. To je samomorilsko.

Pa spet....v ljubljani ni stanovanja z najemnino manj kot 600€?
Ne ga srat.



zdravo, glej..vsega nisem povedala, ker nimam za kej. tisti ostali del govorim samo na bankiuser posted image ...ne tok razmišljat o moji situaciji... mene je zanimal kako je stanje pri drugih in kako se drugi znajdejo...to je vse...ne se tok razburjat...


Zakaj pa ne greš na banko? Če nekje predstaviš nek problem, neko situacijo, verjetno pričakuješ, da nekdo razmišlja o tvoji situaciji. Verjetno si mogla pričakovat tudi, da ne razmišlja zgolj: o, lej jo punco, kolk fino razmišlja, ja, najbolje, da gre kar stanovanje kupit, koga briga kolk zasluži. Ja, kaj pa boš? s temi besedami šla na banko. '' Dober dan, jaz sem pa Mojca, pa so mi rekli na Ringaraji, da tako pametno razmišljam in sem se odločila, da bi imela tko enih 75.000€ kredita za eno stanovanje v Ljubljani. Veste, dandanes so najemnine res zasoljene, da bi se pa vozila ene 30km v eno smer, kajne, to nima smisla. Kako se bomo sedaj zmenili?''

In se strinjam z eno izmed predhodnic, ki je rekla - če nimaš našparano vsaj za pol stanovanja na tako plačo, ni šans. Tako da, šparat.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 19:24:50   
naja17
Nisem vsega brala, povem samo kaj imava midva v načrtu...

Kupiti misliva stanovanje do max. 105.000 € - starega in večjega, ker za večjega in novega pa ne bi šlo...

Zadnji informativni izračun je bil cca. 550 € na 20. let (hipoteka itak). Moja plača gre za kredit, njegova ostane (cca. 1000 € neto). Aja, kredita pa vzameva 80% vrednosti nepremičnine.

Obnavljala bova sicer počasi, ampak verjameva, da bo šlo...

Oba pa se voziva več k 30 km v eno smer v službo, pa ne zapraviva tolk za bencin user posted image

Najemnina? Ok bi šla tud, če ne bi šlo skoz to, kar imava v načrtu....

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 19:57:20   
Anonimen
Ja, lepo je biti v oblakih, ampak brisačkarca je lepo napisala. Ostat ti mora dovolj za položnice in še hrano.Ne vem zakaj razmišljate v smeri, da gre ena plača za kredit...to itak ne bo šlo skozi. Pa nisem pametna, ampak sem bila v tem tik pred zaprtjem pipce za kredite, tak da vem o čem pišem. In nekaj na netu ringaraja napisano ali spletni strani banke je čisto nekaj drugega kot sestanek z bančnim uslužbencem. Je brez veze razvijat tukaj jaro kačo o tem kako bo šlo, če bo šlo, pa kako bo potem ko bo....nima smisla, verjemte.
Sej punca je v prvotnem postu lepo obrazložila situacijo, napisana so mnenja...večina mnenja so tistih, ki preživljajo življenje s kreditom in ta mnenja so najbolj sprejemljiva. Ker so dejanska in premišljena.
Punce, ne it z glavo skozi zid, ker se vam bodo na banki smejali v glavo po domače povedano.

In ja, najlepše je bilo kupit stanovanja par let nazaj, to pa je dandanez še skor riziko. Če nimaš službe za ndč čas, minimalno 1000€ prihodka in seveda še nekaj denarja prišparanega za adaptacijo, bolje da se ne prikažeš na banko. če pa kupujete novo stanovanje pa so seveda krediti toliko večji, logično, saj je stanovanje brezhibno (lahko upaš, kot so na obali, ko imajo kanalizacijo po kletehuser posted image ).

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 20:28:15   
ajataja
joj,ko tole berem sem kar srečna da živim na koroškem ,kjer sva pred dvema letoma za 80kvadratov dala 50.ooo e in nimamo tako zasoljenih cen.Najemnine so pa tud okrok150-250e za stanovanja.Ja,kar na koroško pridi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 20:34:57   
Anonimen
Kaj se splača in kaj ne jaz sicer ne vem ... bi pa pokomentirala samo tole ... stanovanje kupovat v Ljubljani samo za to, da bo fant lahko šel vsak dan na fax je en bul šit oz. preseravanje al kako bi temu rekla ... jaz (in tut vsi ostali študentje in nekateri dijaki iz Kamnika) sem se cel faks vsakodnevno vozila v Ljubljano (okoli 30 km) pa sem čist vredu skoz prišla ... mesečka za vlak + avtobus + trolo znese okoli 80€ in to je to. Tak da če je to problem, da mora on vsak dan v Ljubljano ti pa velikokrat v Koper in da bi rada glede prevoza čim ceneje prišla skoz, bi jaz razmišljala o najemu nekje okrog Postojne ... po tv-ju je zdaj reklama ko Batagel tam daje v najem stanovanja, ki jih kasneje lahko tudi odkupiš ... ideja pač. 

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 20:46:19   
tintin

Barika, ni tako enostavno kot se ti zdi. Jaz bi lahko začela šparat takoj ko sem kaj zaslužila pa zdajle še zmer ne bi imela stanovanja....Stanovanja v Lj. in okolici so draga, pa če povem po pravici mi ni, da bi živela kot je navedla Brisačkarica...šparala na orto, da bom vse vrgla v 4 stene.

Oh ja lotoska malo preračunaj kredite. Npr. če grem zdaj kupit stanovanje bi mogla dat skoraj naslednjih 15 let za kredit.
Če ga kupim čez 3 leta bo kredit 460 evr za 12 let. In to bo manj kot četrtina najinih dohodkov.

Ma nevem jaz sem načela, da raje živim na easy, pač v najemu, zraven šparamo mesečno za vrednosti dveh najemnin, si privoščimo malo življenja (kako potovanje, 14 dnevne počitnice...). Ok lahko bi tudi životarila in mela svoje stanovanje pri 40 bi se pa vprašala kaj sem imela od tega....!?
Res ni vse tako enostavno.


(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
6.2.2009 21:11:02   
Anonimen
kako ste ve reševale prvi stanovanjski problem ?

se vam zdi bolje najeti kot kupiti ???


Nisem ga resevala, dokler sem bila student. Takrat sem zivela v statusu primernem bivaliscu in o najemu sploh razmisljala nisem. Ne toliko zaradi financ kot zaradi tega, ker mi je bilo v casu studija pomembno vse drugo, samo beton ne. Skratka, bolj stvar duha kot denarja.

Prvo stanovanje sem kupila takoj, ko sem imela placo dovolj veliko, da sem lahko vzela razumno visino kredita, ki sem jo sposobna odplacevati in zaradi katere me ne boli glava, predvsem pa, da sem ob tem normalno zivela in uzila tudi vse tisto, prvim letom v sluzbi primerno in se nauzila tistega, kar mi je pomembno, potovanj, knjig, zdrave prehrane in vsega tistega, kar me veseli. Ker se vedno, nekje moras ziveti, ampak beton mi ni prvi. Skratka, se vedno zivim kot student user posted image .

Do pologa do stanovanje sem prisla tako, da nisem imela avta. Ampak pazi, sedem mesecev zapored niti en vikend nisem bila doma (da ne bos rekla, da se brez avta ne da zivet). Ne da sem vodila evidenco, ampak nekega zgodnjega jesenskega jutra sem si zazela mirnega vikenda doma...in ugotovila, da ga ni bilo ze sedem mesecev. Tako da vse se da, ce se hoce. Ko si bos nekaj dovolj zelela, bos tudi nekaj naredila, da do tega prides. Odpovej se necemu in sparaj.

Naslednje stanovanje bom kupila s prihranki in s kreditom na maximalno 60 mesecev.
Krediti se dajejo in se bodo dajali, bodo pa obrestne marze spet v mejah normale. Za nekaj let je verjetno dumpinga pri obrestih konec.
In tudi potem planiram ziveti kot student user posted image . To pomeni toliko financne svobode, da me kredit ne omejuje.

(odgovor članu mojca345)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
7.2.2009 5:32:38   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

joj,ko tole berem sem kar srečna da živim na koroškem ,kjer sva pred dvema letoma za 80kvadratov dala 50.ooo e in nimamo tako zasoljenih cen.Najemnine so pa tud okrok150-250e za stanovanja.Ja,kar na koroško pridi.


da ne bi mislila...sva že razmišljala o tem. sicer da bi se v mb preselila, in prepisala faks tja...tle je sam ena caka....v Mb ne bova dobila službe...in če že ne bo taka plača...tko, da si spet revež kokerkoli obrneš...

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
7.2.2009 5:35:56   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Nisem vsega brala, povem samo kaj imava midva v načrtu...

Kupiti misliva stanovanje do max. 105.000 € - starega in večjega, ker za večjega in novega pa ne bi šlo...

Zadnji informativni izračun je bil cca. 550 € na 20. let (hipoteka itak). Moja plača gre za kredit, njegova ostane (cca. 1000 € neto). Aja, kredita pa vzameva 80% vrednosti nepremičnine.

Obnavljala bova sicer počasi, ampak verjameva, da bo šlo...

Oba pa se voziva več k 30 km v eno smer v službo, pa ne zapraviva tolk za bencin user posted image

Najemnina? Ok bi šla tud, če ne bi šlo skoz to, kar imava v načrtu....


naja to ni slabo....mesečna obveznost...nama so rekli 1000 eur ali 1400 eur...stanovanje ista vrednost...oz. nama je ko sva prišla gledat takoj za 5 % spustu...to se pravi 99000 eur nama da...stanovanje pa novo. v nulo izolirano, zvočno in toplotno... midva sva samo gledala...53 kvadaratov...

pr kateri banki sta bila ?

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
7.2.2009 5:38:24   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

IZVIRNO SPOROČILO: barika

Jaz razmišljam takole, če sta kreditno sposobna pojdita v nakup stanovanja, drugače tako ali tako ne bo šlo. Midva sma na svojem (lastno stanovanje) in plačujema mesečno kredita toliko kot nekateri dajo za najemnino. Pa bo kmalu stanovanje odplačano in bo najino.


my point excatly...


Ne razumem tvojga "pointa"user posted image

Kdo ti bo dal 600€ obroka mesečno kredita?
Kdo ti bo sploh dal kredit na minimalc(banki dol visi kolk ti popoldne zaslužiš).
Kako misliš s 1300€ pokrit 600€ kredita, še ene 200-300€ stroškov, še dva življenjska zavarovanja in zavarovanje stanovanja(še ene 100€), s čem imaš namen kupiti opremo za stanovanje....user posted image
Kaj se bo zgodilo ko tvoj ostane brez statusa, pa recimo še ne bo imel službe? Kaj se bo zgodilo če ti ostaneš brez popoldanskega zaslužka?....
Mislm saj men so ful všeč optimisti. Sam to ni optimistično. To je samomorilsko.

Pa spet....v ljubljani ni stanovanja z najemnino manj kot 600€?
Ne ga srat.



zdravo, glej..vsega nisem povedala, ker nimam za kej. tisti ostali del govorim samo na bankiuser posted image ...ne tok razmišljat o moji situaciji... mene je zanimal kako je stanje pri drugih in kako se drugi znajdejo...to je vse...ne se tok razburjat...


Zakaj pa ne greš na banko? Če nekje predstaviš nek problem, neko situacijo, verjetno pričakuješ, da nekdo razmišlja o tvoji situaciji. Verjetno si mogla pričakovat tudi, da ne razmišlja zgolj: o, lej jo punco, kolk fino razmišlja, ja, najbolje, da gre kar stanovanje kupit, koga briga kolk zasluži. Ja, kaj pa boš? s temi besedami šla na banko. '' Dober dan, jaz sem pa Mojca, pa so mi rekli na Ringaraji, da tako pametno razmišljam in sem se odločila, da bi imela tko enih 75.000€ kredita za eno stanovanje v Ljubljani. Veste, dandanes so najemnine res zasoljene, da bi se pa vozila ene 30km v eno smer, kajne, to nima smisla. Kako se bomo sedaj zmenili?''

In se strinjam z eno izmed predhodnic, ki je rekla - če nimaš našparano vsaj za pol stanovanja na tako plačo, ni šans. Tako da, šparat.



ja imaš prav..kriminalno je odpret temo o tem in se pogovarjat o tem in poslušat druge kako so reševali ta problem...


(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
7.2.2009 5:58:35   
mojca345
IZVIRNO SPOROČILO: tintin


Barika, ni tako enostavno kot se ti zdi. Jaz bi lahko začela šparat takoj ko sem kaj zaslužila pa zdajle še zmer ne bi imela stanovanja....Stanovanja v Lj. in okolici so draga, pa če povem po pravici mi ni, da bi živela kot je navedla Brisačkarica...šparala na orto, da bom vse vrgla v 4 stene.

Oh ja lotoska malo preračunaj kredite. Npr. če grem zdaj kupit stanovanje bi mogla dat skoraj naslednjih 15 let za kredit.
Če ga kupim čez 3 leta bo kredit 460 evr za 12 let. In to bo manj kot četrtina najinih dohodkov.

Ma nevem jaz sem načela, da raje živim na easy, pač v najemu, zraven šparamo mesečno za vrednosti dveh najemnin, si privoščimo malo življenja (kako potovanje, 14 dnevne počitnice...). Ok lahko bi tudi životarila in mela svoje stanovanje pri 40 bi se pa vprašala kaj sem imela od tega....!?
Res ni vse tako enostavno.




tut o tem sva razmišljala...samo fora je v tem, da če bi imela v Lj ali v okolici znesek npr 400 eur na mesec za najem in stroške skupaj...pol bi res tako razmišljala...fora pa je v tem, da za 400 eur lahko živiš na 20 kvadratih....lseveda iščeš in obračaš strani, sprašuješ ko nor, da bi dobil večjo kvadraturo ( normalno kvadraturo za dva ) za isti denar...a zelo hitro si na 500 eur + stroški pa te pridejo 200 eur. življenje pozimi 700 eur...in potem se vprašaš : a ne bi bilo bolje, če bi imela kredit in plačevala teh 700 eur ali 500 eur za kredit, pa še najino bi bilo ???

seveda pa ko prideš do banke, ti reče krdit bi znašal 1400 eur na 10 let...za stan. vrednost 125.000 EUR. dvsobno pr Igu... aha, si misliš....user posted image potem pa se vprašaš : kdaj bom imel otroka ? čez 15 let ? takrat še zanosit ne bom mogla več. ko bo otrok šel v šolo, bo obvezno moral imeti svojo sobo, da se uči tam lahko. saj jaz si ne predstavljam drugače...

ko gledaš samo na sebe, je težko ( za 2 osebi )....ko pa moraš gledat v prihodnost, ko boš imel otroke, pa je še 3 krat težje...

do takrat, ko boš odplačal kredit, bodo otroci ( kolikor jih že človek ima ), najstniki in če ne uspeš dobit veččje stanovanje in sobo za njih do njihoevag 10 leta, potem ko je najstnik obvezno moraš. ker drugače znoriš ti, partner, pa še otroci z svojimi hormoni...

saj tako midva gledava na to...seveda pa ljudje živijo v dvosobnih stanovanjih z dvemi otroci in svaka jim čast...če se primerjam, lahko rečem, da sem v svojih željah razvajena. doma sem živela v bajti 200 kvadratov, na parceli 1500 kvadratov...pa se ne važim...samo mi je težko, ker vidim, da v teh cajtih, bo to skoraj nedosegljivo...najine sanje so hiška z vrtom...eni pa radi živijo v bloku...vsak ima svoje želje...

skratka, z temo sem hotela vaše izkušnje. če bi imela toliko denarja, ne bi tukaj odpirala teme ampak bi gledala nepremičnine in šla gledat, ter kupla....kjer bi mi pasalo...

gledala sem : http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=139726

pa sem se smejala....user posted image ...ker je v resnici zelo žalostna situacijauser posted image ... lansko leto je bilo koker 300 eur na družinskega člana. to se pravi 900 eur ( z enim otrokom ) in to dobiš enkrat na leto ?? user posted image ...ne moreš reči, da ni nič, ker nekaj je...samo v primerjavi z 100.000 eur kredita ni nič...user posted image

groza ! pol pa govorijo, da je premalo otrok. v vrctih jih nimajo kje sprejet...stanovanja gradijo prepočasi in zaračunajo strašne EUR po kvadraturi...user posted image user posted image user posted image ....

brez podpore staršev ne moreš niti dihati....in starši, ko mislijo, da imajo mir...pa se lahko spet na njih obračaš in prosiš za pomoč...seveda, če imajo od kje vzet...eni imajo pa ne dajo...eni nimajo pa se zakreditirajo..ah ja vsak svojega boga moli...


(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
7.2.2009 8:02:29   
skuštrana
Mi2 sva šla v nakup. Pred 5 leti, super investicija (takrat smo dali 70 000e, sedaj je ta ista stvar vredna vsaj 150 000e). Imela sva 45 000e v kešu ostalo kredit na 15 let user posted image

Kupila pa sva starejšo hiško, malo ven iz mesta (ni Lj, je pa mesto s podobnimi cenami kot Lj, ker je ob morju), ki je trenutno v fazi renovacije, selitev nazaj v hiško predvidevamo do konca leta. Trenutno imava dvojne stroške, ker živimo v najemniškem stanovanju, ampak še vedno se nama je tale nakup splačal user posted image

Je pa pri nas zaposlen samo mož, jaz sem doma, imava pa 2 otroka in tretjega na poti. Pa nam nič ne manjka, kljub kreditu.

Je pa bilo pred 5 leti veliko lažje dobit kredit, kot danes...Če bi isto stvar morala nardeit danes, sumom da bi sploh dobili kredituser posted image Lahko rečem samo, da smo imeli srečo...




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
7.2.2009 11:07:48   
Spiria
A nekateri res mislite, da je življenje mogoče samo v Ljubljani? Le kako potem živimo na drugih koncih Slovenije? Pri nas je bila brezposelnost vedno med najnižjimi (SZ Slovenije), midva imava oba v redu službi s cca. 1000 € dohodka, jaz se ravno tako vozim 2x tedensko  popoldne v LJ na faks, kar se mi ne zdi ni groznega, vozim pa dizla s smešno nizko porabo, podjetje mi mesečno plačuje nadomestilo za prevoz na delo, ki več kot zadošča za  nafto, ki jo porabim tudi zdaj, ko se vozim v LJ, kaj šele prej, ko se nisem;
hočem samo povedat, da se da tudi drugje čist super živet in seveda ti podjetja plačajo prevoz na delo - moj dobi več kot  300 € (plačano po km), sva pa oba zaposlena v gospodarstvu.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
7.2.2009 11:17:56   
Anonimen
Če si želita hiško mi pa sploh ni jasno kaj .... mislm....
Počakta par let da bosta mela mal bl kulturne dohodke, pa si takrat kupta kkšno starej hiško ven iz ljubljane. Problem rešen. BO ista cena k dvosobno v ljubljani.

Pa se strinjam s Spiria. Midva se bova sedaj oba v ljubljano vozila k je moj službo menjal. Skupaj bova dobila560€ sam prevoza. Bencin poraba 200-250€ mesečno. Računaj.
Vzame mi pa recimo vožnja v službo ravnotoliko kot šefu k živi na drugem koncu ljubljane napram kje je firma.

(odgovor članu Spiria)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
7.2.2009 15:20:48   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Nisem vsega brala, povem samo kaj imava midva v načrtu...

Kupiti misliva stanovanje do max. 105.000 € - starega in večjega, ker za večjega in novega pa ne bi šlo...

Zadnji informativni izračun je bil cca. 550 € na 20. let (hipoteka itak). Moja plača gre za kredit, njegova ostane (cca. 1000 € neto). Aja, kredita pa vzameva 80% vrednosti nepremičnine.

Obnavljala bova sicer počasi, ampak verjameva, da bo šlo...

Oba pa se voziva več k 30 km v eno smer v službo, pa ne zapraviva tolk za bencin user posted image

Najemnina? Ok bi šla tud, če ne bi šlo skoz to, kar imava v načrtu....


naja to ni slabo....mesečna obveznost...nama so rekli 1000 eur ali 1400 eur...stanovanje ista vrednost...oz. nama je ko sva prišla gledat takoj za 5 % spustu...to se pravi 99000 eur nama da...stanovanje pa novo. v nulo izolirano, zvočno in toplotno... midva sva samo gledala...53 kvadaratov...

pr kateri banki sta bila ?


Bila sva na vseh možnih bankah, da sva lahko primerjala, pa sva se odločla, da bova zbirala med unicredit ali sparkasse. Sej banka tako gleda, da te bremeni maximalno kar lahko in da ti ostane ne vem kolk % točno za "žvet". Pojdita tja s plačilnimi listami in vprašejta kolk kredita dobita max in pol se po tem zgledujta kaj si lahko privoščita....

(odgovor članu mojca345)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
7.2.2009 17:24:00   
josephine27
živjo!

Jaz  bi v takem primeru ostala v najemu dokler si vsaj eden ne zviša mal plače. Midva z možem sva tud bila najemnika, no zdaj sva že dve leti na svojem. Sva se pa odselila iz naše ljube LJ k sva ful dnarja za najemnine porabla. Takrat sem tudi jez še študirala tako da nam ni bilo lahko - ja tud z 300 euri na mesec se da živet ( za tiste k ne veste).Saj ne rečem če bi mela bajno plačo pol bi verjetno tam ostala ampak za minimalne dohodke pa lahko službo tudi kje drugje v Sloveniji najdeš. Midva sva si najprej počasi službo najdla pa se potem preselila. Jaz se sicer malo dalj vozim v službo ampak mi potne stroške povrnejo, mož ma pa blizu. Če ne druzga smo vsaj na svežem zraku.Razmisli o selitvi.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
7.2.2009 21:43:57   
Barbara_L
Uf, tale debat je pa kar konkretna. Mojca, ko bojo prilivi ok, bojo tudi na bankah ok, če bojo tvoje želje ok. Trenutno niso, ker so nerealne. Vse naenkrat-delo, stanovanje, kredit, faks, morebitna nosečnost...lej-preveč stvari si želiš na hitro in naenkrat. Kje v vsej tej divji igri pa je tvoj fant?
Pa še tole-ko hodite po bankah in iščete najugodnejše-najugodnejši kredit je tisti, ki ga ni. Bodite pozorne na razne njihove finte, ki jih pri svojih bankah niste vajene.
Pa da ne bo kdo mislil, da butam v prazno-s fantom imava kredit, ampak bova kmalu na svojem. Obnova mal starejše hiške se že bliža koncu. Kupila sva pač tisto, kar sva si lahko privoščila.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Stanovanje - najem ali nakup
11.3.2009 11:18:03   
mimi81
V nakup stanovanja na kredit morš bit kolkrtok zihr, da ga boš lahko plačeval toliko časa. Pomisli, če bi ti dovolj ostalo za življenje, potem pa premisli možnosti, kaj če nekdo od vaju ostane brez službe ... Če imasta kako "zaledje", da lahko rečeta, da bi nekako že šlo, pa tudi če bi nekdo ostal brez službe, potem sem jaz prva,  ki podpira nakup, saj so pri najemu same težave, pa še drago je. Če se odločiš za najem, je še toliko teže priti do stanovanja, saj še našparat ne morš več (če si prej lahko). Jaz podpiram šparanje, da imaš vsaj nekaj svojega, potem pa ostalo kredit. Ne predstavljam pa si kupit stanovanja, ga plačevat nekaj let, potem ti ga pa na koncu vzamejo, če izgubiš službo. No, pa tudi če tako na hitro pogledam, te ta varianta lahko stane isto, kot bi bila ves ta čas v najemu, plačevala, na koncu ko bi šla pa ven (recimo ostaneš brez službe), bi pa itak ostala brez stanovanja, saj je bil le najet za ta denar :)

Srečno! Če imata še pomoč staršev, pa bi vama zneslo - v nakup!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?