|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
7.2.2009 20:52:38   
benika
ronči ti tako govori za svojega otorka in ne za tuje ;)


Pa kaj takoj sikneš, sej ti noben nič nočeuser posted image . Če ne sprejmeš drugačnih mnenj od tvojih, potem ne beri foruma. In tudi jaz se močno in nepreklicno strinjam z Ronči-otrok ne rabi hrane ponoči, navajen je tega. Zvečer mu dajte dovolj hranljiv obrok, pa bo tudi ponoči spal.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
7.2.2009 21:01:18   
ElaM
Naša ima skoraj 14m in še vedno poje eno flašo mleka ponoči. In vem, da je navada, samo glede na to, da se bolj slabo redi, ji ga z veseljem pripravim.
najbrž ni pravila, otroci so različni. Naša tavelika je nočni obrok skenslala tam pri 6-ih mesecih, brez odvajanja.

_____________________________

:)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
7.2.2009 21:20:05   
benika
ElaM, seveda ji ga z veseljem pripraviš, sploh če se slabo redi. Govora je le v tem ali je nočno hranjenje navada ali potreba, da ne bo kakšne pomote.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
7.2.2009 23:19:43   
Petr_a
no benika ker si zelo pametna mi ti povej po čem sklepaš da ni potreba?da ni lačen?
lepo prosim...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
8.2.2009 13:45:02   
benika
Dej Petr_a, dejstvo je, da pri enem letu hranjenje ponoči ni življenskega pomena, ampak je sama navada. In če mamica želi miren spanec, bo nekako morala otroka odvaditi tega. In nobena stvar ne gre zlahka. Tako kot je moj otrok navajen na dudo, je tudi npr. tvoj navajen na flašo in jo bo najbrž zahteval tud čez kako leto. Ga boš potem še hranila ponoči? Dej no...

Pa še vedno trdim, če otrok dobi dovolj hranljiv obrok zvečer, se ponoči nima kaj hranit.

Očitno je, da midve tule skup ne bova prišle, zato tule zaključujem debato s tabo, ker se mi ne da kregat.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
8.2.2009 14:12:31   
zmajaz
To je isto kot pri odraslih - če si recimo navajen jesti zvečer, boš vsak večer lačen in ti bo nekaj manjkalo, če si pa navajen, da recimo po 18. uri več ne ješ, pa tudi potrebe po tem nimaš. Isto je pa pri otroku potem, ko je večji, to še samo stvar navade.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
8.2.2009 15:46:36   
viv_
Pri enem letu je nočni obrok povsem nepotreben. Poleg tega je tudi škodljivo za zobke.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
8.2.2009 19:37:33   
Ana08
Punce, da vam še jaz poročam, kako smo preživeli vikend BREZ nočnega mleka. V soboto je bil najprej huronski jok, potem jo je malo potolažil čaj, ampak se je nekajkrat zbudila in cmevkala. Zjutraj mi je bilo kar nerodno srečati sosede, ko smo tak hrup zganjali ponoči. Sva se z možem medsebojno spodbujala, da sva vztrajala in ji ne dala mleka. Danes ponoči je bilo že bolje. Popila je čaj iz lončka ob polnoči (očitno je bila zelo žejna - vedno sem mislila, da je lačna??) in spala mirno do jutra user posted image . Upam, da bomo danes (ali pa vsaj zelo kmalu) spali prvič po enem letu celo noč (ha,ha, si kar ne predstavljam, kako to zgleda). Hvala vam za vaše izkušnje in spodbude. Sem pa prepričana, da vsaj naša mucka ponoči ni jedla iz kakšne velike lakote ampak zaradi navade.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
8.2.2009 20:32:24   
benika
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ana, sej bo šlo, samo vztrajat je treba in nikakor se sedaj ne vračajte nazaj.

(odgovor članu Ana08)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
9.2.2009 11:42:06   
Taddy78
Mi smo nehali ponoči jesti pri 1.mesecu. No sicer je res da sva se dojila samo 3. tedne, pa vseeno....pri 1 letu gre res samo za razvado in če vas ne moti da se morate ponoči vstajat, zakaj pa ne...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
9.2.2009 11:59:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Oh ja neža,ti že veš,da otrok ne more biti lačen user posted image


Misliš da ne vem nič?
Torej si se ti že rodila z vsemi iskušnjami.
Medtem ko si ti bila še v plenicah, sem jaz že nabirala izkušnje.Nikoli se nisem petelinila, tako kot ti, vsak nasvet mi je prav prišel, prikrojila sem si ga po svoje.
Menda je celo moja prva hči starejša od tebe, hmmm, sin je tam tam tvojih let,
Hm ja no, najmlajša ne bom štela, aja, vnuček je mal starejiš od tvojega.otroka.In pri vseh teh številnih otrocih, naj ne bi nič vedela?

(odgovor članu Petr_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
9.2.2009 12:01:32   
lunca2
Naš pri enem letu oz. že prej ni več jedel ponoči. Zbuja se ponoči le če je žejen. Star je 19 mesecev.

_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
9.2.2009 12:03:19   
Mišni
Ma po mojem ni to dobro, da se toliko je ponoči. Zdaj se mora prebava pač že malo uredit in organizem mora ponoči počivat. Prav tako zobje. Po jedi jih je treba umit. Pa še noč je za spanje ponavadi, ne vem, no.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu lunca2)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
9.2.2009 12:46:22   
poka1
Juhu...še ena debata, da se krega...juhu. Imam občutek, da nekatere sam čakate, da kira kej reče, da se napadate. Ma kaj nimate nič boljšega za delat??????????

Moj mali je star 13 mesecev in neki drobižauser posted image user posted image . Vse do 1 leta je imel ponoči se flaško... enkrat mleko in enkrat čaj. zdej pa ima čaj 2-3krat na noč. če je otrok lačen ponoči ja al ne..ne bom govorila, ker enostavno nimam pojma. Je pa tako, da naš drugače ne zaspi kot pa da ima flaško..in me ne moti...ko bo dovlj velik, da mu bom lahko lepo razložila zdej pa boš ninal brez flaške bo enostavno ninal brez flaške. Jaz se ne bi dosti sekirala.

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
9.2.2009 16:27:38   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Ana08

Punce, da vam še jaz poročam, kako smo preživeli vikend BREZ nočnega mleka. V soboto je bil najprej huronski jok, potem jo je malo potolažil čaj, ampak se je nekajkrat zbudila in cmevkala. Zjutraj mi je bilo kar nerodno srečati sosede, ko smo tak hrup zganjali ponoči. Sva se z možem medsebojno spodbujala, da sva vztrajala in ji ne dala mleka. Danes ponoči je bilo že bolje. Popila je čaj iz lončka ob polnoči (očitno je bila zelo žejna - vedno sem mislila, da je lačna??) in spala mirno do jutra user posted image . Upam, da bomo danes (ali pa vsaj zelo kmalu) spali prvič po enem letu celo noč (ha,ha, si kar ne predstavljam, kako to zgleda). Hvala vam za vaše izkušnje in spodbude. Sem pa prepričana, da vsaj naša mucka ponoči ni jedla iz kakšne velike lakote ampak zaradi navade.



če smem samo pripomniti oz. svetovati: če jo že odvajaš od hranjenja ponoči, potem hranjenje ne zamenjuj z navajanjem na pitje ponoči. Noč je, da se spi. Torej brez hranjenje in brez pitja. Če že misliš, da je žejen otrok, potem mu daj ponoč vodo na kozarček nikakor pa ne hranjenja zamenjevati s čajem, ker boš čez leto dni spet spraševala kako jo ponoči odvaditi od čaja, ko bo imela črne zobke. PA spet potem stres otroka.
Predlagam, da zdaj vzameš vse in jo naučiš kako drugače zaspati torej tako, kot misliš, da je najlažje za vse skupaj in tako kot hočeš, da bo tudi še čez dve leti hodila spat.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 9.2.2009 16:28:52 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Ana08)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
9.2.2009 16:38:26   
Paštetka
""ko bo dovlj velik, da mu bom lahko lepo razložila zdej pa boš ninal brez flaške bo enostavno ninal brez flaške. Jaz se ne bi dosti sekirala. "
poka1, tukaj, bi pa samo pripomnila, da starejši je otrok, težje ga je odvaditi od določene navade. Moj je star malo čez 3 leta in močno dvomim, da bi ti uspelo mojega prepričati tako na lep način kot si zgoraj opisala, da opusti določeno navado. user posted image  Uf....
Pri enoletnici pa lahko povem, da se da zelo hitro jih odvaditi na določene navade oz. jih navaditi/naučiti na druge.


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu poka1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
12.2.2009 22:03:43   
bodoča
Naj še jaz napišem, da mali po novem že tri dni ne je ponoči. Ne vem zakaj nisem že prej pisla na RR, da ponoči pije flašo, bi mogoče že prej nehal user posted image .

Sicer se enih da do tri krat zbudi, samo ne skočim kar k njemu, ga pustim par minutk, da godrnja in pol zaspi nazaj. Moram kar potrkat, da ne bo ravno danes drugače user posted image .

Se pa drugače strinjam s tem, da je večjega otroka težje odvadit določenih navad/razvad. Jaz se zdaj trudim mojege odvadit pitja vode lai čaja iz flaške (podnevi), sem mu kupila en navadni lonček in enega s slamico, pa slabo pije. Prej je iz flaške spil okoli 700 - 750 ml na dan, zdaj iz lončka pa mogoče enih 200 ml. Mi je žal, da ga nisem že prej začela navajat na lonček.

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
13.2.2009 5:07:41   
bodoča
Ah, je bilo prelepo, da bi trajalo. Z malim se že 1 uro dajema, ker on ne bi pil vode, ne bi imel dude, ampak hoče flaško.

Saj ne vem, sem razdvojena zdaj med tem, da je pa mogoče res lačen in med tem, da je pač to samo zato, ker je navajen jest ponoči.



_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
16.2.2009 17:21:03   
Nejch
Jst se tut ne bi kregala o tem al je otrok lačen al ne..... Moja se je nehala dojit ponoči pri osmem mesecu. Potem smo bile 4 mesece na čaju. In natp sem upoštevala nasvet P, ko mi je rekla naj iz tega čaja preidem na nesladkane kamilice - kar je blo bljak . Od takrat ne pijemo več čaja ponoči in spimo celo noč. Razen (vedno je nek razen user posted image ) takrat ko kaj zboli in je vsa boga ji dam za pit kakšen čaj.
Anao8 tudi mi smo probali z metodo joka ampak se ni obnesel. Nesladkane kamilce probaj.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
17.2.2009 13:50:40   
mateyka
naša če se zbudi ponoči in zahteva piti, ji dam vedno samo vodo. če se ful zbudi in zahteva verbalno mleko, jo probam pregovorit. če to ne dela in ne zaspi nazaj, ji dam mleko. samo to z mlekom je redko kakor sem že prej rekla (zato ji pa dam, ker ni neka navada). dajem pa notri vedno še kašice, da je bolj nasitno.

(odgovor članu Nejch)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
17.2.2009 22:01:48   
ursulina
mislim da gre predvsem za začaran krog... če otrok spije eno ali dve flaškli mleka ponoči, potem čez dan poje manj in -spet lakota ponoči... vsaj tako je bilo pri nas...

okoli desetega meseca sem začela dajat po žličo manj um. mleka v vodo, dokler ni pil samo 200 ml vode in eno žlico um. mleka in je sam zavrnil flaško ponoči, čez dan pa je očitno povečal količino obroka in se je uredilo. prespali pa smo noč pri enem letu. nočno hranjenje smo pri nas tako ukinili brez joka in kakšnih posebnih "težkokategornih metod"... user posted image

ne dajem mu za piti ponoči, ker se strinjam, da je noč za spanje... če pa ga že žeja, kar lahko kdaj tudi odraslega, a ne?, bo jokal, dokler ne dobi za piti vode in potem zaspi...

_____________________________

Moj januarski sonček 2008 je navihanček Lenart.
Februarja 2010 je dobil še ljubko sestrico Karlino.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
17.2.2009 22:31:27   
barika
Naš je celo noč prespal pri 1,5 mesecu, ko seje nehal dojiti. Sedaj je star 14 mesecev in še vedno spije zvečer pred spanjem in zjutraj med 6 in 7 uro (ponočiuser posted image ) flašo mleka in spi naprej nekje do devetih dopoldan.
Je imel pa "poskok v rasti" in se je zbudil nekje okoli enih zjutraj ker je bil lačen, ko je spil malo mleka je normalno spal naprej, sedaj po enem tednu tega ni več.

Neva, a je to res, da imajo otroci poskok v rasti, ali je to samo kakšna "fora".

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
17.2.2009 22:40:17   
benika
Neva, a je to res, da imajo otroci poskok v rasti, ali je to samo kakšna "fora".


Ne, ni fora, res je. Našemu tavelikmemu se je točno videlo kdaj ima preskok v rasti. Takrat je jedel ko da bi ga stradali en mesec. Drugače pa je totalno neješče dete, poje toliko kot naš enoletnik, ali pa še celo manj.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
17.2.2009 22:47:10   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Neva, a je to res, da imajo otroci poskok v rasti, ali je to samo kakšna "fora".


Ne, ni fora, res je. Našemu tavelikmemu se je točno videlo kdaj ima preskok v rasti. Takrat je jedel ko da bi ga stradali en mesec. Drugače pa je totalno neješče dete, poje toliko kot naš enoletnik, ali pa še celo manj.



hvala za hiter odgovor... potem je res, ker je tudi prejšnji teden oz. dobrih 14 dni nazaj moj jedel, kot da že eno leto ne bi hrane videluser posted image user posted image , je pa moj te dni izjavil, da se mu zdi, da je ful zrasteluser posted image  (eh, tak  hit pa to ne greuser posted image )

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Nočno hranjenje enoletnikov
18.2.2009 11:35:49   
Ana08
Za spodbudo za tiste mamice, ki še vedno ponoči vstajate. Naša user posted image spi kot polhek celo noč in se ne zbuja več. Po treh dneh smo ukinili še čaj (hvala Paštetka) in od takrat spimo. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?