|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:19:44   
Ancy
Ah ne, jih je kar nekaj no..... za večino lahko rečem, da ni bilo težav. Zlatenica je itak ful odvisna od dojenja npr. in če ženska slabše doji v bolnišnici ker ma določene psihične prepreke je bolje, da je doma, kjer bo lažje dojila, novorojenček pa bo s tem izločal več bilirubina - pa ITAK more priti 3.dan nazaj v porodnišnico, tako da novorojenčka ŠE ENKRAT pregledajo kot VSE OSTALE, tako da kar se tega tiče ni nobenih skrbi. So pa še druge stvari, ki se lahko pripetijo in jih mogoče če ostaneš na oddelku kdo od zaposlenih opazi, ker se zdijo nenavadne in potem posvetijo temu več pozornosti, ki je recimo mama ne bi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:21:19   
skuštrana
Punčica, a moram res še ne vem kolikotič napisat - če bo vse ok z otrokom in menoj...user posted image


Je pa seveda tu milijon enih kaj pa če...
Ampak ti kaj pa če so lahko tu in tam.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:24:17   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: christy

Jst bi pa z veseljem še ostala kak dan v porodnišnici,ker sem po cr bila čist adijo in ko so me poslali domov po 5.dneh,sem bila še nepokretna skoraj..za naravni porod pa če bi se dobro počutila bi šla,ker je osebje v celjski porodnišnici katastrofalno..


jaz bi pa z veseljem ostala še par dni, mogoče kar cel tedenuser posted image , sestre v celjski porodnišnici so bile pa super, ne vem, kaj se je tebitak zasralouser posted image

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:24:35   
skuštrana
Moja cimra je v trenutku zakrvavela, par minut in je bla luža pod njo. Če bi bila doma 3 dan po porodu (takrat se je to zgodilo), bi bila pomoč lahko prekasna.


Moja prijateljica je doma preživljala še en mini porod, ker je v njej ostal košček posteljice. In ja, bila je 3 dni v porodnišnici, ampak tam je bilo vse ok. Tako da merila res ni.
Vam bom pa sporočila po porodu kako je bilo user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:28:04   
angel_rebelde
Lahko da bo OK, lahko da se bo kaj zgodilo... in CE se kaj zgodi, kaj bos naredila, ko ne bos imela pomoci blizu? Sicer, ce bos sla takoj domov, je tvoja odlocitev, na katero mi nimamo vpliva... vso sreco.

_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:29:31   
benika
A dej no anonimna, ne seri. Ambulantni porod je v tujini stalna praksa in vse več mamic se ga tudi poslužuje. In jaz v tem ne vidim nič slabega. Meni se zdi precej odgovorno, da gre rodit v P, kjer bodo poskrbeli zanjo in za otročka in če je potem z njima vse ok, ne vidim razloga, da ne bi po nekaj urah odšla domov.

Sicer pa so to njene želje, njena odgovornost in ona bo odgovarjala za morebitne posledice.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:30:27   
benika
Zlatenica je itak ful odvisna od dojenja


Kje si pa to sedaj našla?user posted image

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:32:44   
Ancy
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Zlatenica je itak ful odvisna od dojenja


Kje si pa to sedaj našla?user posted image



Dejstvo je, da je z dobrim (čim boljšim) dojenjem dobra (boljša) tudi prebava dojenčka, bilirubin pa se izloča z blatom in urinom. Obstaja seveda tudi zlatenica, ki je posledica dojenja, vendar se pojavi kasneje, torej imajo vsi enake možnosti za pomoč, ker so vsi že doma in ne več v P.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:34:06   
Anonimen
Brezveze komentirat, ker že itak skuštrana ve, kaj bo naredila

Ne vem zakaj je vprašala za mnenje, ker potem tolče po vseh nahaj, ki niso istega mnenja.

Rekla je, da prebere in spoštuje vsa mnenja in nato naredi po svoje. Dam ji v tem smislu prav, vendar:
1. če si že prepričan v to kaj boš naredil, ne niti vprašat, še posebej
2. če tolčaš vsevprek po tistih, ki so drugega mnenja.

Drugič se raje vzdrži al podat vprašanje, ali komentirat vsak tebi neprimeren odgovor.

Hvala.

(odgovor članu angel_rebelde)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:34:42   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Zlatenica je itak ful odvisna od dojenja


Kje si pa to sedaj našla?user posted image



to tudi mene zanimauser posted image , jaz se imela v P. ful mleka, mali je bil skoz pristavljen, pa je imel zlatenico, tako da sma bila v P. 5 dni.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:37:20   
Lalica1
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

nisem šla, bi pa šla , če bi še enkrat rodila. Tiste dneve po rojstvu malega imam v spominu kot eno samo mučenje user posted image


Tako je! Mala je bila čisto v redu in sva bili v bolnici zaradi mene. Jaz sem pa bila bolna zaradi bolnice in njihovega arogantnega nastopaštva. Doma sem veliko hitreje okrevala. Če bo sedaj z otrokom prav tako vse v redu, bom šla domov takoj ko bo jasno, da z user posted image ne bo več nič narobe. Sicer ne prvi dan, ampak tretji pa sigurno!!!

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:37:44   
Ancy
Beri zgoraj. Pot izločanja bilirubina je skozi blato in urin, je pa odvisno od otroka do otroka, načeloma je dojenje zelo dobro za zmanjšanje začetne zlatenice, čeprav je večji procent dojenih otrok imelo težave zaradi zlatenice tudi kasneje. Je pa odvisno od spola, gestacijske starosti, metabolizma pa še česa, niso si vsi enaki user posted image  

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:38:13   
skuštrana
Ne vem zakaj je vprašala za mnenje,


Preberi moj prvi post, tule sem spraševla za dejanske izkušnje user posted image in ne za mnenja.No, so pa tudi dobrodošla.user posted image

Od moji 2 ni nobeden imel zlatenice, hvala bogu.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:42:47   
TomTaylor
Jz pa raje ostanem kolikor je treba, ker otročka tiste dni chekirajo (zlatenica, rast/padec teže, kolki, kri,..). Se mi ne bi potem ljubilo takoj po porodu z otrokom vsak dan potem skakat do zdravnika in nazaj, da ga preverjajo. Pa boljše mi je, da pride žlahta v porodnišnico dojenčka pogledat, pa da imam potem doma mir z dojenčkom, ne pa da si potem žlahta 3 mesece non stop kljuko od domačih vrat iz rok v roke podaja. Pa prve tri dni sem raje non stop z dojenčkom pa da me s kuhanjem obrokov kar v bolnici pocrkljajo (B Jesenice ima odlično hrano). Ampak max. 3 dni bi še zdržala, več pa ne user posted image

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:49:18   
Anonimen
Če bi imela doma tako oskrbo (iz strokovne plati gledano) kot v P, potem bi jaz hotela iz porodne direktno domov ... ker še danes mislim, da bi nama dojenje steklo, če me sestre na oddelku nebi tako napsihirale in tretirale kot drugorazredno mamo, ker nisem koj mleka dobila, pa ker tamala ni znala koj lepo vlečt. Pa tut ta urnik njihov mi je bil res grozen ... naprimer po pol ure matranja, je tamala končno pravilno zagrabila bradavico in v tistem pridejo strežnice z večerjo ... ok, itak nisem tamale odklopila in skočila za mizo, ampak sem jo pustila naj je in je cuzala in cuzala in čez pol ure pride strežnica nazaj in jaz valjda še nisem pojedla in mi zabrusi, da tako pa to ne gre, da povsod drugot so pa že pladnje pospravili ... ja so fuc**** what!!!
Tak da meni se je potem ko sva še dodatna 2 dni zaradi tamaline zlatence dobili, skoraj odpeljalo, ker sem res samo domou hotela ... smo tut če bi mi kdo rekel, da greva lahko domou, nišans da grem ... zame mi je bilo skor vseeno, samo za tamalo pa doma ni 24 ur na dan razpoložljivega dravnika, ki bi bil v primeru da bi bilo kaj narobe v parih minutah pri njej ... tak da kljub temu, da je bila moja izkušnja s P po porodu slaba, jaz prej ne bi domou hodila.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:54:24   
Taanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: barika

IZVIRNO SPOROČILO: christy

Jst bi pa z veseljem še ostala kak dan v porodnišnici,ker sem po cr bila čist adijo in ko so me poslali domov po 5.dneh,sem bila še nepokretna skoraj..za naravni porod pa če bi se dobro počutila bi šla,ker je osebje v celjski porodnišnici katastrofalno..


jaz bi pa z veseljem ostala še par dni, mogoče kar cel tedenuser posted image , sestre v celjski porodnišnici so bile pa super, ne vem, kaj se je tebitak zasralouser posted image



bila sem 16 dni v porodnišnici-1.nadstropje-ginek1 super sestre,spodnje nadstropje,ko pa rodiš,katasrofa..po cr sem ležala nepokretna,nobena mi ni ne pokazala nege,previjanje in osnovnih stvari...zadnji dan,ko sem šla domov,ko sem nekako komaj hodila,sem sama iskala sestre,da bi mi vsaj katera kaj povedala,pokazala...in ker sem bila prve dni bolj boga so me gledale kotr da sem kaka pošast,ker nisem sama šla po otroka,ker so mi ga one morale devat na posteljo da sem dojila in pol ko nama dojenje ni steklo,pol je šele bil user posted image ...ja celjska porodnišnica je res znana po tem njihovem osebju,med tem,ko je npr.moja cimra rodila pred mano in je imela naraven porod,kar pomeni da je lahko brez problema hodila,sama šla na wc...po otroka...so jo imele sestre pa čisto lepo...
no če imaš lepe spomine na sestre tam ,si lahko srečna,jst jih nimam in če bi bila bolj pri moči bi vsako z veseljem poslala v tri krasne..ostala bi tam samo zaradi sebe več časa,ker sem bila nepokretna in ker se mi je stanje doma še poslabšalo,če nebi imela preklampsije v nosečnosti in beljakovine in proteine v urinu,nebi bila po cr tko fuč,pa bi blo verjetn drugačna slika..nevem..

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:55:34   
bodoča
Moja sestra je rodila pozno zvečer in drugo jutro je odšla domov, res pa je da je rodila v tujini in da tam to ni bilo nič nenavadnega.

Jaz sem po porodu mislila, da se mi bo skegljalo v bolnici. Komaj potolažiš svojega (če ga sploh uspeš), že se oglasi od cimre dojenček, pol ti pridejo ob 5.30 vročino merit user posted image , pol že čistilka laufa okol, pa praktikanti, pa obiski,....

Ma, sem 100% da bi se bolj spočila doma, ko bi imela tudi pomoč družine in vsaj malo mira, takrat ko bi user posted image  spal.

Drugo pa je, če je po porodu zdravstveno stanje mamice ali dojenčka takšno, da je bolje, da sta v bolnici.


_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:57:16   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: christy

Jst bi pa z veseljem še ostala kak dan v porodnišnici,ker sem po cr bila čist adijo in ko so me poslali domov po 5.dneh,sem bila še nepokretna skoraj..za naravni porod pa če bi se dobro počutila bi šla,ker je osebje v celjski porodnišnici katastrofalno..


Jaz sem tudi imela CR in ravno zato bi šla rada prej domov, da bi mi doma kdo kaj pomagal. Ker da te tam nadirajo, ker si nisi sam dal tistih nogavic proti krčnim žilam gor, ki si jih sam pač ne moreš dat, pa čakaš ves nestrpen mamo, da bo prišla na obisk še pred medicinsko sestro in ti bo pomagala. Pa da te nadirajo, ker se dovolj hitro na bok ne obrneš, da ti dajo otroka za dojit. V bistvu te ponižujejo, namesto da bi ti pomagali.
Ma ne vem, jaz še po 7 letih ne morem vsega tega pozabit.


Ti si pa naletela na orto tečne sestre kaj, zakaj pa pol nisi šla domov?


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:58:38   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Punčica, a moram res še ne vem kolikotič napisat - če bo vse ok z otrokom in menoj...user posted image



In kako boš ti vedla da je z otrokom vse ok takoj po porodu ko bi šla domov, a se ne dobi  zlatenca kak dan al pa ur po porodu? Ne vem ker je mojadva nista imela. Tako da jaz se tega ziher ne bi šla že zarad te zlatence.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 9:59:39   
Taanikaa
..ja bi bilašla če nebi bila kr neki priklopljena na neke infuzije in vrtelo se mi je,komaj sem hodila..pridem pa domov pa še enkrat huje-padec ravnotežja so mi pol diagnosticiral in sem se res bala otroka v roke prijet,ker sem komaj stala,pa še vrtelo se mi je tko....uuuu grdi spomini res,se kr naježim..doma pa saj mi je mož pomagal,sam pri otroku se ni ravno veliko znajdel na začetku pol je pa lepo steklo..

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:03:38   
Ancy
Sej ubistvu takoj po porodu nemorš domov, se mi zdi da morš bit vsaj 24ur tam.

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:08:48   
AnciM
Jaz sicer ne bi šla takoj domov po porodu, bi pa šla prej kot po 3 dneh. Razlog: V porodni je rekla, da je mali popolnoma zdrav in mu nič ni. Naslednji dan pa se je pokazalo, da ima šum na srčki, ki ga moramo sedaj hodit kontrolirat v LJ. Marsikaj se lahko namreč pokaže pri otroku naslednji dan, ko se prvo šok od poroda mina.

Prej bi bi pa šla, ker mi so mi otroka 2 dan odpeljali, mene pa zadržali še en dan. user posted image Bog si ga vedi zakaj. Verjetno zato, ker je politika P, da so ženske notri 3 dni po porodu.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:15:53   
rj1808
Kaj se bo javla katera ki je dejansko šla domov???Jaz bi tudi šla!!skuštrana-user posted image

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:17:07   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: christy

Jst bi pa z veseljem še ostala kak dan v porodnišnici,ker sem po cr bila čist adijo in ko so me poslali domov po 5.dneh,sem bila še nepokretna skoraj..za naravni porod pa če bi se dobro počutila bi šla,ker je osebje v celjski porodnišnici katastrofalno..


Jaz sem tudi imela CR in ravno zato bi šla rada prej domov, da bi mi doma kdo kaj pomagal. Ker da te tam nadirajo, ker si nisi sam dal tistih nogavic proti krčnim žilam gor, ki si jih sam pač ne moreš dat, pa čakaš ves nestrpen mamo, da bo prišla na obisk še pred medicinsko sestro in ti bo pomagala. Pa da te nadirajo, ker se dovolj hitro na bok ne obrneš, da ti dajo otroka za dojit. V bistvu te ponižujejo, namesto da bi ti pomagali.
Ma ne vem, jaz še po 7 letih ne morem vsega tega pozabit.


Ti si pa naletela na orto tečne sestre kaj, zakaj pa pol nisi šla domov?



Saj sem šla, takoj ko sem lahko. Se točno spomnim, kako mi je šlo na jok, ko so nekaj komplicirali, da ne vedo, če bi že šla lahko tisti dan ali pa mogoče še nasednji.
Pa ko prvič rodiš, je saj veš kako ... nimaš ne vemkoliko pojma o tem. Pa če te še vsi ponižujejo, ti samozavest totalno pade in v bistvu le še jočeš lahko. Ni takrat, da bi se pa kar nekaj na svojo pest odločal. Že itak ti dajo jasno vedeti, da si pa totalen aberveznik.
Če pa bi še enkrat bila na istem, bi pa pač že bolje vedela, kako in kaj.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:18:50   
ninocka
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Zlatenica je itak ful odvisna od dojenja


Kje si pa to sedaj našla?user posted image



Ja, res? Verjetno za zlatenico, ki je posledica dojenja še nisi slišala?

Skuštrana, če se ti in otrok počutita OK in je z vama vse v redu, se zmeni za predčasen odhod. Če se ti kaj zgodi, se ti lahko zgodi doma ali v bolnici.
Jst sem po 2 porodu odšla 1 dn prej (mela sem CR), pa sem šla 1 teden kasnje na urgenco, ker sem mela čist krvavo prevezo. Na koncu ni bilo nič oz. mi je šiv počil že v porodnišnici, ampak mi je tist dan, ko sem bila prej doma veliko pomenil.


Sploh pa če te doma čakata že 2 sončka, mi je čist jasno, zakaj se ti tolk blazno mudi domov. Men se bo tudi...user posted image

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?