|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:22:12   
Ancy
IZVIRNO SPOROČILO: ninocka



Ja, res? Verjetno za zlatenico, ki je posledica dojenja še nisi slišala?




sem napisala že zgoraj, da tudi takšna obstaja ja. Ampak do nje ponavadi pride po 1.tednu, ko so vsi otroci že doma (večina no), tko da so v bistvu vsi na istem, ker morajo vsi v porodnišnico nazaj.

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:22:22   
Volga
Romkinje v Nm porodnišnici gredo vse po porodu domov. Verjetno zaradi tega ne umirajo, z otroci so pa itak non stop pri zdravniku, čeprav se morda zdi da so romski otroci bolj zdravi kot civili.

Če se ti tako zdi, pa pojdi domov.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:26:08   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: christy

Jst bi pa z veseljem še ostala kak dan v porodnišnici,ker sem po cr bila čist adijo in ko so me poslali domov po 5.dneh,sem bila še nepokretna skoraj..za naravni porod pa če bi se dobro počutila bi šla,ker je osebje v celjski porodnišnici katastrofalno..


Jaz sem tudi imela CR in ravno zato bi šla rada prej domov, da bi mi doma kdo kaj pomagal. Ker da te tam nadirajo, ker si nisi sam dal tistih nogavic proti krčnim žilam gor, ki si jih sam pač ne moreš dat, pa čakaš ves nestrpen mamo, da bo prišla na obisk še pred medicinsko sestro in ti bo pomagala. Pa da te nadirajo, ker se dovolj hitro na bok ne obrneš, da ti dajo otroka za dojit. V bistvu te ponižujejo, namesto da bi ti pomagali.
Ma ne vem, jaz še po 7 letih ne morem vsega tega pozabit.


Ti si pa naletela na orto tečne sestre kaj, zakaj pa pol nisi šla domov?



Saj sem šla, takoj ko sem lahko. Se točno spomnim, kako mi je šlo na jok, ko so nekaj komplicirali, da ne vedo, če bi že šla lahko tisti dan ali pa mogoče še nasednji.
Pa ko prvič rodiš, je saj veš kako ... nimaš ne vemkoliko pojma o tem. Pa če te še vsi ponižujejo, ti samozavest totalno pade in v bistvu le še jočeš lahko. Ni takrat, da bi se pa kar nekaj na svojo pest odločal. Že itak ti dajo jasno vedeti, da si pa totalen aberveznik.
Če pa bi še enkrat bila na istem, bi pa pač že bolje vedela, kako in kaj.


ja no res nič kaj zavidljivo in te razumem ja, prvič itak nimaš pojma in pol te jahajo z vseh strani, no mene niso, ker res nisem mela nobenih problemov, le mal grdo so gledale ko sem mela pokrvavljeno posteljo, mater če je pa kr tekl od mene ampak noben ni neki ful težil. Po kolkih dneh si pa pol šla domov?


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:27:56   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Romkinje v Nm porodnišnici gredo vse po porodu domov. Verjetno zaradi tega ne umirajo, z otroci so pa itak non stop pri zdravniku, čeprav se morda zdi da so romski otroci bolj zdravi kot civili.

Če se ti tako zdi, pa pojdi domov.


No ena romkinja ki je zravn mene bila v sobi ni šla domov je pa res da sem komi čakala da gre, ker se ni nič umivala user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:30:00   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: puncica
Po kolkih dneh si pa pol šla domov?


Ma ne vem, po 9 ali koliko že. Pa že pred porodom sem bila 3 dni not, tako da je bilo kar dolgo mučenje.
No, samo po CR res ne moreš kar oditi, ker ti morajo prej še šive ven pobrat, da vidijo, če se v redu celi rana in to.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:33:41   
Taanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: puncica
Po kolkih dneh si pa pol šla domov?


Ma ne vem, po 9 ali koliko že. Pa že pred porodom sem bila 3 dni not, tako da je bilo kar dolgo mučenje.
No, samo po CR res ne moreš kar oditi, ker ti morajo prej še šive ven pobrat, da vidijo, če se v redu celi rana in to.




meni niso v P šive ven pobrali,meni je pol osebni zdravnik pobral šive čez en tedenuser posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:34:52   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: christy

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: puncica
Po kolkih dneh si pa pol šla domov?


Ma ne vem, po 9 ali koliko že. Pa že pred porodom sem bila 3 dni not, tako da je bilo kar dolgo mučenje.
No, samo po CR res ne moreš kar oditi, ker ti morajo prej še šive ven pobrat, da vidijo, če se v redu celi rana in to.




meni niso v P šive ven pobrali,meni je pol osebni zdravnik pobral šive čez en tedenuser posted image


Mogoče še nisi imela dobro zaceljeno ali kaj takega. Koliko časa si pa bila v porodnišnici?
No, saj mene niti niso šivali, mene so kar sklamfali skupaj.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:37:41   
ninocka
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: christy

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: puncica
Po kolkih dneh si pa pol šla domov?


Ma ne vem, po 9 ali koliko že. Pa že pred porodom sem bila 3 dni not, tako da je bilo kar dolgo mučenje.
No, samo po CR res ne moreš kar oditi, ker ti morajo prej še šive ven pobrat, da vidijo, če se v redu celi rana in to.




meni niso v P šive ven pobrali,meni je pol osebni zdravnik pobral šive čez en tedenuser posted image


Mogoče še nisi imela dobro zaceljeno ali kaj takega. Koliko časa si pa bila v porodnišnici?
No, saj mene niti niso šivali, mene so kar sklamfali skupaj.user posted image


Men tudi niso šivov nič ven pobirali, sem mela take, ki so sami razpadli.

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:38:30   
Taanikaa
sklamfali??uuuu...vse skupaj sem buila 16 dni v bolnici,pred porodom 11 in po cr 5.dan domov..zdej se mi pa še zmerom tak rdeče pozna,je pa zoprno ko je šiv ravno tam,ko imam pas pri kavbojkah ali od spodnjic rob in je tko mal zoprno..

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:40:16   
Anonimen
zelo redke romkinje gredo domov.vse večinoma ostanejo v porodnišnici ;)

Tiste,ki pa že MORAJO it ,ja prav si prebrala morajo pa gredo zaradi moža,ker ona že ne bo ležala tam in počivala

(odgovor članu Taanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 10:45:06   
Vrtnica79
Uh, kako klobaso ste spisaleuser posted image ..............


Skuštrana, karkoli se boš odločila je tvoja stvar. Sama zase najbolj veš kaj je pravuser posted image . Jaz sicer nimam "jajc" da bi to naredila, čeprav mi v bolnici ni bilo ravno hudo. Ampak vseeno je lepše doma in imaš mir pred vsemi.Vso srečo in poročaj kako je bilo.



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 12:41:23   
Anonimen
Očitno si že odločena iti domov po porodu.

Na tvojem mestu bi kljub preteklim "šolskim" porodom ostala v porodnišnici tiste 3 ušive dni. Zakaj?
Če te moti hrup ostalih porodnic si plačaj nadstandard in boš sama v sobi. Jaz sem se v treh dneh naspala za cel teden pa še svojo kopalnico imaš, da si popolnoma neodvisen od ostalih.

Najbrž veš, da se po porodu ni dobro preveč gibati. Ne po stopnicah, ne letat po kuhinji, ne predolgo stat na splošno. Že tako so tisti trije dnevi nič proti času ki bi ga dejansko morale odležat.

Kar jaz ne razumem pri vsem tem je dejstvo, da imaš doma že dva otroka in pričakuješ mir ko se vrneš iz porodnišnice?


(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 13:06:51   
nuala
Jaz sem drugega rodila v noci iz petka na soboto, sla domov v ponedeljek zjutraj in se to mi je komaj uspelo, sem morala malo pogoljufat in se pokregat. Bi pa sla domov ze v soboto, ce bi se dalo.
Cisto takoj po porodu nebi sla, ampak naslednji dan ( ko pogledajo otroka in tebe, ter ko ves, da ti spet vse normalno funkcionira ) pa. Poskusi, ne vem, kako bi to uspelo v praksi.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 13:31:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ninocka
Sploh pa če te doma čakata že 2 sončka, mi je čist jasno, zakaj se ti tolk blazno mudi domov. Men se bo tudi...user posted image


Ko sem bila jaz not, je bila zraven mene v sobi ena, ki je prišla ta šestega rodit in so jo po 2h dneh vprašali, če hoče it prej domov, ker da je ful gužva, ona pa ima že itak ful prakse ... pa jih je milo prosila, če je lahko še vsaj en dan not, če ne kar dva, da ima sedaj vsaj mir, ker doma ga ne bo imela ... pa so ji potem pustili šeen dan user posted image .

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 15:20:13   
glen
Govorim za Izolsko porodnišnico.
Pred tremi leti je prijateljica imela enako željo(doma je imela 1,5 letno punčko)in so ji dovolili da odide prej, ampak je morala biti vseeno min. dva dni not(mislim da eno noč,ker je zg. zjutraj rodila) in pred odhodom je morala podpisati izjavo, da odhaja predčasno domov na lastno odgovornost in da porodnišnica ne odgovarja za nadaljne možne zaplete pri njej in otroku.

Kolkr vem velja za Izolsko porodnišnico: za prvo rodke da si not 5 dni oz . 4 nočitve, za drugorodke pa 4 dni oz. 3 nočitve,minimum,če je vse o.k.,z materjo inuser posted image .In za normalen vaginalni porod


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 15:22:38   
Anonimen
Skuštrana - imaš ZS! user posted image

(odgovor članu glen)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 15:48:24   
skuštrana
AnjaPH, hvala za tvojo skrb, ampak zame bo po porodu (doma) lepo poskrbljeno in mi ne bo potrebno takoj vzeti metle v roke user posted image In, ja, rajši bi se doma cartala z mojimi mladički kot pa ležala v porodnišnici user posted image pa nadstandard gor ali dol...

Jasna, hvala ti,user posted image sem že kontaktirala. Upam, da dobim odgovor user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 15:49:01   
skuštrana
pa jih je milo prosila, če je lahko še vsaj en dan not, če ne kar dva, da ima sedaj vsaj mir, ker doma ga ne bo imela ... pa so ji potem pustili šeen dan user posted image .


user posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 15:54:32   
rija
skuštrana, ambulantni porod je v tujini nekaj čisto običajnega....pač porodiš in če je vse ok, greš domov.

je zraven mene rodila ena, ki je želela tak porod, vendar je potem mali takoj porumenel in sta pač ostala v porodnišnici.

če se ti počutiš dovolj varno in je z otrokom vse ok, ti želim krasno cartanje v objemu tvoje družine....ampak a bo M. poleti domauser posted image

jaz bi bila po prvem porodu hin, če bi me poslali takoj domovuser posted image  jaz sem pač tak tip, da imam rada vse na dohvat rukeuser posted image  in zato tudi raje ostanem dan ali dva več v bolnišnici....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 15:56:11   
skuštrana
ampak a bo M. poleti domauser posted image


Rodila bom v Sloveniji, tako da bom v polnem penzionu pri mami user posted image Vsaj prvi mesec, potem bom pa videla...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 15:58:22   
skuštrana
Eh, to je to v tujini normalno tako ali tako vem. Kot tudi porod doma. Imam en kontakt iz babice iz Graza, ki pride na porod na dom tudi v Slo in na Hr, samo tega se jaz ne bi šla...Ambulantni porod mi je pa pisan na kožo user posted image  

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 17:10:58   
Lenck
Zanimivo je tole branje.

Me pa strašansko moti nekaj. Logično je, da imamo različna mnenja, izkušnje, prepričanja in posledično različno odreagiramo, prepričana pa sem, da vsaka v veri, da dela najboljše. In zoprno je brati odzive tistih, ki ti trkajo na vest, kakšno škodo da delaš otroku, če se ne odločiš tako kot one, da je to neodgovorno in nevemkajševse. Hvalabogu, da smo ljudje različni, ampak tole o neodgovornosti pa se mi zdi zelo trapasto.

Sama recimo podpiram avtorico teme, ki bi rada šla domov - če je to njena želja, in če verjame, da ji bo to koristilo (in posledično tudi njenemu otroku), hvalabogu, če ji uspe. Hkrati nimam nič proti nobeni, ki želi ostati dlje v porodnišnici, ker ji pač tam bolj paše. Super, da ima to možnost. Da pa začne kdo koga obkladati, da je to neodgovorno do otroka in koliko škode lahko s tem narediš, pa me kar razjezi. Prvič, ker kljub vsemu ni ravno tako zelo strokovno, kot bi vsi radi prikazali (verjetno ne bi šla domov nobena, katere otrok ima težave! - če pa jih ni, pa se lahko pojavijo ravno dan po "rednem" odpustu, to je pač ruleta) in ker je poleg vsega to, vsaj zame, nizkotno. Kajti tudi, če se samo na stroko obrnemo, so mnenja deljena, in dokler so taka, ni nobena stran upravičena do obkladanja druge z neodgovornostjo. Zatorej - še sreča, da imamo možnost izbire. Le ne sodimo drugih le zato, ker se odločijo drugače, če nimamo dokazov, da se res odločijo v škodo otroka.

P. S. O škodi otroka... če je mati v porodnišnici nesproščena, živčna, utrujena... to škodi tudi otroku. Če doma taka ni in otrok ne potrebuje zdravniške nege, kaj je torej ravnanje v škodo otroka???

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 19:56:45   
rj1808

IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

Zanimivo je tole branje.

Me pa strašansko moti nekaj. Logično je, da imamo različna mnenja, izkušnje, prepričanja in posledično različno odreagiramo, prepričana pa sem, da vsaka v veri, da dela najboljše. In zoprno je brati odzive tistih, ki ti trkajo na vest, kakšno škodo da delaš otroku, če se ne odločiš tako kot one, da je to neodgovorno in nevemkajševse. Hvalabogu, da smo ljudje različni, ampak tole o neodgovornosti pa se mi zdi zelo trapasto.

Sama recimo podpiram avtorico teme, ki bi rada šla domov - če je to njena želja, in če verjame, da ji bo to koristilo (in posledično tudi njenemu otroku), hvalabogu, če ji uspe. Hkrati nimam nič proti nobeni, ki želi ostati dlje v porodnišnici, ker ji pač tam bolj paše. Super, da ima to možnost. Da pa začne kdo koga obkladati, da je to neodgovorno do otroka in koliko škode lahko s tem narediš, pa me kar razjezi. Prvič, ker kljub vsemu ni ravno tako zelo strokovno, kot bi vsi radi prikazali (verjetno ne bi šla domov nobena, katere otrok ima težave! - če pa jih ni, pa se lahko pojavijo ravno dan po "rednem" odpustu, to je pač ruleta) in ker je poleg vsega to, vsaj zame, nizkotno. Kajti tudi, če se samo na stroko obrnemo, so mnenja deljena, in dokler so taka, ni nobena stran upravičena do obkladanja druge z neodgovornostjo. Zatorej - še sreča, da imamo možnost izbire. Le ne sodimo drugih le zato, ker se odločijo drugače, če nimamo dokazov, da se res odločijo v škodo otroka.

P. S. O škodi otroka... če je mati v porodnišnici nesproščena, živčna, utrujena... to škodi tudi otroku. Če doma taka ni in otrok ne potrebuje zdravniške nege, kaj je torej ravnanje v škodo otroka???

user posted image








_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Takoj po porodu domov?
10.2.2009 19:58:38   
čipka
Ja, če bi se ok počutila in bi bil dojenček uredu zakaj pa ne.. 

_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Takoj po porodu domov?
11.2.2009 9:19:19   
annya
Da je z mano in z otročičkom vse ok, jaz pa bi mogla bit not 3,4 dni ali celo več?...meni se zmeša!!!Če je vse ok, takoj domov, razen če so seveda kakšni zapleti. Če pa bi bilo kaj slučajno narobe, pa tudi imam tistih 10min do zdravnika, ali pa 15 do bolnice!

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?