|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 7:59:42   
Sulfinija
Sulfinije .

LP Mojca


_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 8:00:14   
Pikapolonica_
Bumerang, moram rečti, da so zasaditve tele Ruth čudovite. Res je lahko ponosna na to, kaj ustvari. Meni je ravno, v nasprotju z Gino lepo to, da je ogromno zelenja, tudi barvastih trav, na koncu pa zgolj ena roža, cvetoča. Sem se že odločila, da bom te million bells zasadila na terasi, v korita, najprej zgolj visoke trave, nekaj visečega in zelenega in na koncu million bells. To bi lepo zgledalo, samo lepe visoke trave moram še najti, se bom še danes malo poglobila v njen blog ali pa si šla sposodit njeno knjigo. 

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 8:23:00   
muška
te trave so trajnice ne? Ni slaba ideja, niti malo ne user posted image

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 14:50:44   
bumerang
Sulfinija, niso sulfinije ampak surfinije.

Pikapolonica, če nisi še nikoli imela milijon zvončkov, jih raje prvič ne daj v mešano korito, da ne boš ostala z luknjo na sredini. Izberi raje kaj manj zahtevnega.
Aja, pa še nekaj zelo pomembnega. Kadar sadiš toliko rož v enem koritu, moraš obvezno imeti dobro metrsko korito z vodno rezervo. Rože se ponavadi sadi v dveh linijah na cik - cak, tako kot solato na gredicah. user posted image

Muška, te trave povečini niso trajnice ampak enoletnice.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 15:04:36   
Pikapolonica_
Ja, korita imam namen dat velika, nekaj kamnitega - morava z mojim še malo v izvidnico, kje se najde kaj zanimivega.  Bi imela pa čimdaljša korita in vsaj 50cm visoka. V to pa potem ne bi dajala plastična korita, bi kar direktno sadila, ker mi ne zgleda lepo, da so v ta korita položena plastična (razen če plastična potem še zasuješ z zemljo, ampak ne vidim potem bistvene razlike med direktnim sajenjem in plastičnim koritom v koritu). Moram seveda priti do ene vredu vrtnarije, da mi bodo razložili, kako ta korita pripravit.
Sem pa lani na vikendu imela ene čudovite rože (niti ne vem, kako se jim reče, ker jaz v vrtnariji kupujem zgolj na ogled in tisto palčko not zatakjeno, ki nakaže, kako bo roža zgledalauser posted image ), viseče, precej zelenja in vsake toliko so razvile (na nekaj par centimetrov, nič pretirano skupaj) šiljaste cvetove v temno vijola barvi. Cvetove so imele kot nekakšna planinska roža, vendar bolj drobne, 2-3 cm velike. Potrebovale pa so strašno veliko vode in potem so bile čudovite. Ko bom ugotovila, kaj je to bilo, jih bom kombinirala tudi doma.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 15:52:04   
AnciM
Vidim, da se ene ful spoznate na tele rožce. Jaz sem šele lani sadila svoje prve in po domače povedano nimam pojma o njih. Lani sem imela surfinije in so bile ful lepe dokler sem bila noseča user posted image . Potem sem pa malega dobila in je kar zmanjkalo časa za zalivanje, konec avgusta. Letos ga bo verjetno še manj user posted image . Mi lahko svetujete kake bujne, cvetoče in zelene (surfinije so bile kar malo premalo zelene), ki ne potrebujejo toliko zalivanja kot surfinije. Na balkonu je pa sonce od zjutraj pa tja do 12-13h, če je to tudi pomembno.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 16:09:21   
Pikapolonica_
Se vidi, da danes nimam otroka doma, da ga je babica zaplenila in imam kar preveč časa.
Sem naredila ožji izbor v koritih na oknih, za teraso, za del vrta. Zaenkrat sem uspela izbrskat zgolj cvetlice, ki jih moram še pametno dopolnit z zelenjem.
Sprva je bil namen mi posadit bele kale za hišo, pa sem se raje odločila, da jih nadomestim z belo lilijo (Reinesse) in lukovsko lilijo, oboje bom dala v korita, vsako na svoj konec. Sta pa obe lepi.user posted image Za hišo je prijetna senca, in pa dopoldansko sonce, nikoli pripeka.
Na teraso sem naredila ožji izbor in sicer terasni jasmin (diši božansko), ven se seli tudi limonovec (tega imam že na hodniku in eno limono goruser posted image , malo je pobrkljal vse skupajuser posted image ), v korita pa bom dala okrasni kristavec (barva purple), bele in vijola pasijonke. Sedaj moram najti še kakšno pametno spletno stran, kjer bi si lahko ogledala viseče zelenje in visokorastle trave. Se bom kar osredotočila na zeleno in ne barvno.
Na vrt bom letos zopet posadila slamnik (barvni) in artičoke (zelo lepo cvetijo), dodala pa bom še ameriški slamnik. user posted image


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 17:53:31   
bumerang
Anci, gor begonije dragon wing, obstajajo bele, roza in rdeče. Teh ne uspeš fentat. Dol pa mogoče kar batate pa kak abutilion. Pa na sredino korita eno rdečo perjanko.

Pikapolonica, sem poskusila poiskat kako stran, kjer bi bile vse trave, pa jih ne najdem, bo treba po Ruthini strani pobrskat, vem, da jih ima polno poslikanih.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 18:16:07   
AnciM
bumerang tole se pa zelo lepo sliši. Te smem vprašat še, koliko jih posadim v eno korito? Balkon je dolg dobrih 10m, imam pa 11 koritov po 80 cm.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 18:22:41   
bumerang
11 korit.

Verjetno navadnih, ne z vodno rezervo?

Mhm... mogoče takole:
Izmenično po koritih:
vsako neparno korito: zelena batata, rdeča begonija dragon wing, zelena batata
vsako parno korito: rdeča begonija dragon wing , rdeč abutilion za njim rdeča perjanka, rdeča begonija dragon wing

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 18:53:25   
Anitka
IZVIRNO SPOROČILO: muška

ula3 begonije pri meni odpadejo, čeprav so mi prečudovite, imam balkon na žgočem soncu.  Bumerang za tvojo kombinacijo oz. rože pa prvič slišim. A je to viseče, stoječe, prenese žgoče celodnevno sonce?


Begonije - zmajeva krila so za žgoče sonce in so enkratne. Mi smo jih imeli zdaj dve leti in so res zelo lepe in hvaležne rožice.


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 18:57:18   
marjetica23
mi bomo imeli begonije

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 21:36:37   
AnciM
bumerang, najlepša hvala! Sporočim kako je uspelo. user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 22:41:12   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_
Sem naredila ožji izbor v koritih na oknih, za teraso, za del vrta. Zaenkrat sem uspela izbrskat zgolj cvetlice, ki jih moram še pametno dopolnit z zelenjem.
Sprva je bil namen mi posadit bele kale za hišo, pa sem se raje odločila, da jih nadomestim z belo lilijo (Reinesse) in lukovsko lilijo, oboje bom dala v korita, vsako na svoj konec. Sta pa obe lepi.user posted image Za hišo je prijetna senca, in pa dopoldansko sonce, nikoli pripeka.
Na teraso sem naredila ožji izbor in sicer terasni jasmin (diši božansko), ven se seli tudi limonovec (tega imam že na hodniku in eno limono goruser posted image , malo je pobrkljal vse skupajuser posted image ), v korita pa bom dala okrasni kristavec (barva purple), bele in vijola pasijonke. Sedaj moram najti še kakšno pametno spletno stran, kjer bi si lahko ogledala viseče zelenje in visokorastle trave. Se bom kar osredotočila na zeleno in ne barvno.
Na vrt bom letos zopet posadila slamnik (barvni) in artičoke (zelo lepo cvetijo), dodala pa bom še ameriški slamnik. user posted image



Ja, jaz imam tudi nekaj od tega v koritih. Še več pa kar zunaj na vrtu. Lilije so mi ene najlepših rož. Težava je v tem, da cvetijo kaj pa vem najbrž 14 dni, potem je pa konec za tisto sezono. POleg tega moraš pazit, da jih dovolj globoko posadiš. So pa trajnice, lahko jih pustiš v zemlji in delajo vskao leto.

Kateri jasmin je terasni ne vem. Najbrž tisti, ki ne sme biti zunaj čez zimo, pa res izredno lepo diši. Tak bel, a ne. Tistega bi tudi jaz imela, če bi ga imela kam dati čez zimo, ne da bi mi šel proč.

Kristavci so nekateri strupeni. Pazi če imaš otroke, da jih kakšen ne da v usta, sploh semena.

Paijonke so res krasne rože. Ful so mi všeč. Na celini pa je z njimi včasih težava, če poletje ni res zelo vroče in sončno. Pa tudi s preživetjem pozimi nimam pojma kako je. To so tropske rastline v bistvu. Če živiš na primorskem bodo zihr lepo delale, če si pa nekje bolj visoko doma, pa zna biti mal krize.  

Ameriški slamnik je trajnica, ki se zelo lepo razraste. Kateri je pa tale tvoj drugi slamnik pa ne vem.

Stran od Ruth, včasih je pisala blog gor, zdaj se mi zdi pa da ne več, ampak slikce so še:

http://www.misti.si/ruth/labels/ginko.html


(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
14.2.2009 22:43:40   
Gina
Še to pikapolonica, če nimaš korit z vodno rezervo, ne moreš toliko rož dati v eno samo korito. Sistem je drug.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
15.2.2009 7:36:50   
Pikapolonica_
Gina, imam korita z vodno rezervo. Sicer smo v celini, ampak pasijonke bom posadila v korita na oknih na terasi, ki je delno pod streho in na močni sončni legi. Moram poizkusit, ker so čudovite. Ja, to stran od Ruth sem tudi sama našla, je pa res, da rabim malo časa, da pregledam vse. 

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
15.2.2009 8:28:26   
Pikapolonica_
Aja, korita z vodno rezervo imam zgolj tista za na okno. Pa da dam 3 sadike v eno korito, ni ravno veliko, ker bom vsako cvetlico kombinirala z nekaj zelenja.

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
15.2.2009 8:54:29   
Pikapolonica_
Evo o nečem takšnem razmišljam, vendar brez rumene barve - tukaj.

Tudi moja željena barvna kombinacija - tukaj.

Čudovita kombinacije za teraso (vse od Ruth) :
tukaj
tukaj

Ženska je neverjetna, kaj vse izbrska - jaz sem zaljubljena:

Vilin/škrat user posted image ; Škratje tako ali drugače - čudoviti: tukaj, tukaj, tukaj.
Jaz bi kar taprvegauser posted image .

Tele ančice so tudi lepe: ančice.

Spet malo mojih barv: tukaj.



_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
15.2.2009 9:33:05   
Pikapolonica_
Jaz sem čisto not padla. Bumerang, hvala za tole stran, komaj čakam na jutri, da si grem njeno knjigo kupit!
Še nekaj prekrasnih stvari:

Milijonski zvončki v kombinaciji z nežnimi bodalnicami

Tole je bumerang mislim, da že prilepila: lepo, lepo -> tukaj.

Trobentovka - wau.

Tale kombinacija mi je tudi ekstremno všeč - tukaj.




_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
15.2.2009 11:06:02   
Pikapolonica_
Veliko trav na kupu: http://www.trajnice.com/ceniktrave.htm

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
15.2.2009 13:47:24   
bumerang
Pikapolonica, te trave so trajnice, tiste, ki se jih daje na grede. Trave, ki so za v lonce, so večinoma enoletnice, razen redkih.

Knjig ima pa Ruth kar nekaj, ne samo eno, in pravkar je v tisku nova. Komaj čakam!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
18.2.2009 21:17:16   
Nea_teja_
Nič ostal mi je en korit jagod če bo kej druzga pa nič ker gre vse k vragu.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
6.3.2009 21:29:05   
Mele
en nasvet, ki sem ga dobila od ene starejše gospe, ki ima na svojih okenskih policah vedno prekrasne in nikoli ušive sulfinije, nekje v bližini sulfinij posadi sivko. tudi vrtnice so rade ušive in tako sem jaz v njihovi bližino posadila sivko in uši ni bilo. mi je ta ista gospa tudi dala nasvet, da tam kjer rastejo jagode, zelje, solata kamor pač radi gredo polži posadi ognjič ta jim zelo smrdi in jih odganja.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
7.3.2009 10:16:57   
hrchy
Joooj, ko vas berem, se mene prime, da bi tudi jaz kar nekaj studirala in planirala zasaditve, gledala rozice... ceprav bo samo izguba casa...

Lani sva imela neverjetno zasaditev, ki pa je na zalost prisla prec sredi poletja... je pac stanovanje na taki legi, da se je vse od vrocine scvrlo, usi so pa potem dokoncale... Ampak v barvah od bele preko oranzne, roznate do skrlatne, v kombinaciji s travami...

Letos ne bom imela pa nic user posted image en tulipan cakam, da mi bo pognal, to je pa to.

Vam pa vsem zelim, da bi uspele najti cimboljse sadike in da bi vam rozice lepo delale!!!



(odgovor članu Mele)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: katere rože boste letos imele na balkonu?
9.3.2009 9:20:14   
zaljubljena23
Zaenkrat se ponovno nagibam zmajevim begonijam v kombinaciji s sladkim krompirjem

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?