|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dvojčki 2009
10.3.2009 23:56:09   
4pikice
Aja, v album sem dodala še nekaj slikic.

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Dvojčki 2009
11.3.2009 7:27:54   
nokes
4pikice, si pridna za tipkanje, maš pa tajming user posted image ! to, da si imela tako super zdravnika in babico je zelo lepo, kje pa si rodila?? no, da je bil na koncu potreben CR, je res škoda a saj veš, naredijo, kar je najboljše za naše otroke! lepo, da sta tvoji punci tako pridni in spita ponoči. mi smo danes tudi kar drnjohali, jedli smo ob 23.00, pa potem ob 3.00, pa zjutraj ob 6.00. super, samo da ni bilo vmesnih šokov! aja je bila včeraj polna luna, pa smo mogoče zato imeli tako ponoči user posted image

z mojim sva hotela malo spremeniti ritem hranjenja, da bi jedla večje količine, pa manj hranjenj dnevno (od 7 na vsaj 6). ha-ha, ja itak, zdaj jesta vsaj 7 al pa 8 krat na dan, porcije pa take, da smo že na tavelikih flašah. toliko o načrtu!

hedi, takoj nove fotke v album, pa napisat, kdo je kdo!!! mislim, ene imamo roza, pa modre dekice, da se ve kdo leži spodaj! ne pa rumene in zelene!user posted image user posted image  

glede vozička še to: zaenkrat ročne zavore še ne pogrešam (žulimo asfalt okoli blokauser posted image ), verjamem pa, da jo bom! bom pač imela samo tisti trak okoli zapestja, pa mal bom nazaj vlekla... trde košare pa sem prepričana, da ne gredo enostavno dol z vozička, tako da za prenašanje po moje niso primerne, ali pač? kaj pa narediš takrat, ko hočeš na izlet? kako spraviš v avto voziček, 2 košari, dva otroka, odrasla, psa, ..., no, to se je meni zdel problem.

_____________________________

nokes

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Dvojčki 2009
11.3.2009 8:20:07   
nokes

user posted image


 Svoja zakladka dobile v letu 2009:

4pikice PDP 10.12.2008 ; rodila 4.12.2008
user posted image  ANA 2755g, 49 cm in user posted image  LINA 3015g, 51 cm 


Pikica5 PDP 22.2.2009 ; rodila 28.12.2008, CR
user posted image TAJ 2005g, 43,5cm in user posted image MAJ 2045g, 44cm
 
 
Persida PDP 11.3.2009 ; rodila 7.1.2009 
 user posted image TOMAŽ 1550g, 41cm in user posted image ANŽE 1840g, 43,5cm

 
Thula PDP 7.2.2009 ; rodila 24.1.2009, CR  
 user posted image KIAN 3140g, ??cm in user posted image TAJA 2400g, ??cm


Nokes PDP 9.3.2009 rodila 1.2.2009
user posted image  IVANA 2040g, 46cm in user posted image  VITAN 2450g, 49cm


Hedviga PDP 2.3.2009 rodila 9.2.2009
user posted image   ŠPELA 2140g, 47cm in user posted image   MIHA 2700g, 48cm 


Skorpija PDP 14.3.2009 rodila 17.2.2009 
user posted image   TILEN 2690g, 47cm in user posted image DOMEN 2510 g, 48cm


RM Maja PDP 25.4.2009 rodila 18.2.2009 
user posted image    FRAN 1205g, 40cm in user posted image DANE 1640g, 41,5cm



_____________________________

nokes

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Dvojčki 2009
11.3.2009 8:24:14   
mlinčka
IZVIRNO SPOROČILO: Skorpija

...ja no, je pač malo pojokal, sem mu razlagala, da življenje ni piknik in naj malo dlesni stisne (zob itak še nima).


Skorpija, zdejle sem se pa prov od srca nasmejala user posted image ...ja prov luštne ste, človek kar malo manj prestrašen za vami caplja, ko vidi, kako ste sproščene in obvladujete položaj user posted image !

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Dvojčki 2009
11.3.2009 10:55:54   
4pikice
Evo spet mene!

Danes je ta glavno že za mano. Budilko sem imela naštimano na 5.45, a je sploh ne bi potebovala, saj sta se ta mali tri minute pred zvonenjem sami zbudili, ker sta bili lačni. Ja, od pol devetih zvečer pa do šestih zjutraj je kar dolga. Zakaj tako zgodno vstanajne? Na ultrazvok smo bile naročene že ob 7h!! Zbudila sem še ta veliki hčerki, ta starejša danes prazuje rojstni dan, tako, da sem ji zapela vse najboljše. Ob 6.35 smo štartale od doma, med potjo odložila šolarki in bila začuda 10 minut prej pri zdravniku kot sem računala. Sedaj pa najpomembnejše. Ta mali imata super kolke! Vse je v redu, hvala Bogu. Po porodu je bilo v porodnišnici rečeno, da moram 3 mesece nujno na široko povijati, ker kolki niso bili ravno najboljši. Patronažna babica pa je na izvide dejala, da ni potrebno. In res nisem. Mislila sem si, da počakam do ponovnega ultrazvoka, ki je bil 7.1. potem boma pa videla. In na tem pregledu so bili kolki že Ia, razen pri Lini je bil en kolk skoraj Ia, kar je bilo že bolje kot v porodnišnici. Takrat mi je zdravnica rekla, da jih ni več potebno na široko previjati, razan ponoči. Tega nisem upoštevala, ker se mi je zdelo, da gre na bolje tudi brez tega. In res, danes je bil izvid zelo dober in to popolnoma brez povijanja na široko. Ta starejših tudi nisem povijala na široko, čeprav v Kranju tega niti takrat niso kaj preveč prakticirali. Vska porodnišnica ima pač svoj prav. No, ko sem pa že pri porodnišnicah, ti pa povem kje sem rodilauser posted image . Nikoli si ne bi mislila, da bom tam rodila. V Trbovljah, kar je 50 km od mojega doma. Ni kaj, tja sem odšla izključno zaradi zdravnika, ker sem se ob nejm počutila zelo varno. Za prva dva poroda se sploh nisem nič sekirala, vseeno mi je bilo kje rodim, ne kdo bo moj porodničar pa sem obakrat čisto po naklučju na istega naletela. No, tudi on je bil super. Na koncu se ja ta zravnik poročil s svakinjino sestro, tako, da sva sedaj skoraj v žlahti in mi tudi pri nejmu ne bi bilo panika roditi, a gotovo mi ne bi sam sprožil poroda kar tako, ker je sedaj skoraj povsod praksa, da se čim dlje počaka, če je le vse v redu. In pri meni je bilo, razen, da sem se jaz slabo počutila, ker sta bili zelo težki. Prvič in drugič  sem rodila v Kranju tudi zato, ker sem imela drugega ginekologa, zamenjala sem ga pred petimi leti. Še mesec pred porodom nisem točno vedela, kje naj rodim. Trbovlje mi sploh niso bile všeč in prav bežala sem od te misli. Tuhtala sem 100/h. V mislih sem imela tudi Kranj, ker sem bila tam pred leti zelo zadovoljna pa še porodničarja bi poznala, ker sem si mislila, da bo "žlahtnik" zraven. A je ta misel mesec dni pred porodom zblinila, saj ko sem srečala, tega "mojga kranjskega dohtaraja", je povedal, da ga ravno ta čas ne bo v službi, ker da gresta z ženo na dopust v tople kraje. Takrat sem vedela, da bosta naši user posted image Trbovljčanki. Saj je Tanja Ribič tudi pa ji nič ne fali, nasprotno, prov fejst ženska je.

Ta mali sta bili danes  na pregledu zelo pridni, še smejali sta se. Sedaj še vedno spita, sem ju kar pustila oblečeni v lupinci, ko sem ju prinesla iz avta. Vsak čas se bosta zbudili, saj morata jest vendar. No super, Ana se že počasi prebuja in ravno končujem s pisanjem.



S svojimi sončki preživite lep sončen dan!!

Ja, ja Lina saj grem!!!  V minuto sta zadeli!   Hvala Lina, hvala Ana, da mislita na mamico!

< Sporočilo je popravil 4pikice -- 11.3.2009 10:59:12 >

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Dvojčki 2009
12.3.2009 12:56:02   
taškica
4 pikice - imam eno vprašanje zate, mogoče bo neumno ampak....

Berem da imaš 4 punce doma, je res - 4 otroke? Dvojčka na dva podlage? Tudi meni se obeta isto; imam dva fanta in dva fanta pričakujem (sem 30t 4/7).  Dej mi mal napiši kako to zgleda - moja dva sta stara 5 in 7 let, ne vem kakšne starosti so tvoje dve. Ti kaj lahko pomagata? Imaš čas za njih? Kako sploh zmoreš ob dveh ta malih še pocrkljat dva večja otroka? Je kakšno ljubosumje?

Sem šla pogledat punčki, krasni sta, prava cukra.

Noki, tudi tvoja dva dvojčka precej rasteta. Se jima vidi, zaobljena sta kot dva krofka.

_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Dvojčki 2009
12.3.2009 15:12:13   
Pikica5
Hey mamice dvojnih sončkov,

kako ste kaj? Mi pridno rastemo in se redimo zdaj že imamo Taj 3850g in Maj 3860g. Naš dan poteka večinomo hranjenje, previjanje, sprehod, zračenje... Hranimo se na vsake 3 ure, saj zelo slabo jesta in potem nista ne pokakana in ne polulana, ju moremo kar malo silt, zato vedno potrebujem dodaten par rok, da jih uspemo, v uri pa pol nahranit. Kako pa poteka kaj vaš dan?

user posted image
Naša dva fanta :)

Želim vam lep dan

_____________________________

Vse ceste, ki vodijo do želje človekovega srca, so dolge. Joseph CONRAD

Mi imamo pa tri sončke, dvojčka Taja & Maja ter malo Lano :)

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Dvojčki 2009
13.3.2009 10:03:58   
4pikice
Taškica pozdravljena!

Je tebe tudi presenetilo, da po dveh, šeuser posted image . Mene je na 1. pregledu kar dobro šokiralo, oz. "na rt vrgl" po domače rečeno. No, sedaj ne bi spremenila niti za pikico. Prav lepo se rihtamo. Ta veliki imam res nekoliko starejši, 7 in pol ter 9 let, vendar se mi zdi, da bo tudi pri vas lepo steklo. Preberi si malo, kaj sem že do sedaj napisala, saj ni veliko, ker pišem šele nekaj dni. Če se bo dalo, poskrbi najprej za sebe. Torej le spočita in zadovoljna sama s seboj boš lahko dobro funkcionirala. Ne vem, kako bo pri tebi, samo ne se sekirat!!! Pri meni ni bilo dojenja oz. zelo malo, kar mi je prihranilo ogromno časa. Potem, ta mali lepo jesta, ena sicer bolje kot druga, vendar dovolj, da ponoči obe lepo spita.Ne vem, morda tvoja ne bosta pa tudi pri meni se še lahko obrne. Po filingu deli pa bo, zapomni si, malo jih pa lahko tudi pustiš jokati, naj ti jok  ne seže preveč do srca. Če veš, da je otrok previt in sit, ne more biti nič prav hudega. No, pa saj imaš že dva za sabo. Npr. naša Lina se bo skoraj vedno full drla, predno bo zaspala. Tako jo pač pustim, ker se na ta način ona bori s spancem. Ko se tako recimo 5 minut dere (kar je veliko za poslušat), u hipu zaspi. Če bi se takrat z njo preveč ukvarjala, ji prigovarjala, bi se samo še bolj drla. Na začetku, se mi zdi se je še bolj drla in se je s časoma ta timeing manjšal. Ana je pa osvojila dudo, ki ji pomaga za zaspat. Sej Lini tudi še poskušam podtakniti dudo, morda jo bo pa še vzljubila. Od sestrične sinček jo je začel vleči šele v 5mesecu. Lina je bolj za to, da daje rokice v usta, kar pa tudi ni prav in ji dajem zato rokavičke gor, da ne bo začela slučajno cuzat palčka.

S ta velikima nimam skoraj nič več dela, razn zjutraj, ker težko vstaneta za šolo. Sta zelo samostojni. Sami se zrihtata, stuširata, si pripravita za jest. Že prej sem zelo veliko dala na to, da je otrok čim prej samostojen. Sedaj se mi to samo obrestuje.

Glede ljubosumja pri nas pa lahko rečem, da ga zaradi prihoda najmlajših ni prav nič. Ta veliki mi pomagata, tudi že previjeta. Včasih sta prav nadležni, ker kar naprej rineta v ta mali. Imata ju zelo radi. Imam večji problem, ker se ta veliki med seboj preveč kregata.Sam prihoduser posted image je ta problem nekoliko omilil. Ker se bolj posvečata ta malima, se je čas za kreganje zmanjšal. V šoli sta pa tudi obe zelo pridni, tako, da se doma bolj igramo, ker že v šoli naredita nalogo. Sedaj, ko se bližajo lepi dnevi (mislim na vreme)bo pa še toliko bolje. Ta veliki bosta v glavnem na dvorišču.

Samo, da bo zdravje pa bo vse dobro! Upam, da si zadovoljna z odgovorom. Če pa te še kaj zanima pa kar z besedo na plan!

Lepo se imej

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Dvojčki 2009
13.3.2009 10:14:04   
4pikice
Pikica5

Super napredujete!

Koliko je bilo meni prihranjenega, ker sem rodila tako težki babnci. Me je pa skoraj do konca nosečnosti spremljal strah, da ne bom prekmalu rodila, ker je to pri user posted image pač pogosto.

Ta male dva sta full fletna! A sta enojajčna?

(odgovor članu Pikica5)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Dvojčki 2009
13.3.2009 16:39:10   
pikatara
Punce lepo vas je brat. Še malo pa se vam pridružim in bom z veseljem svoje zgodbe in težave z vami delila. Še desetni, oziroma največ do konca meseca. Ve pa veliko pišite, ker nam vsaka izkušnja prav pride.

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Dvojčki 2009
13.3.2009 17:06:24   
taškica
4 pikice - hvala za odgovor - ja za nazaj sem vse prebrala, pa saj podzavestno itak vem, da nam bo ratalo. Samo da donosim tako kot ti in rodim dva zdrava dojenčka. Se ju tako veselim, kot bi bil moj prvi. In tudi oba fanta se ju veselita, mislim pa da mi bo ta starejši 7 letnik - moral že krepko pomagati in če ne drugega, mi bo eden držal flašo, drug bo pa recimo cincal v ležalniku....

Ne govori o šoku - jaz sem jokala tri dni in tri noči nisem nič spala. Sploh nikoli nisem pomislila o dvojčkih, enega bi še shendlali - 4 otroke pa ne. Preseliti se, pa novo stanovanje, pa nov avto - saj sama veš...je bil šok, da ga ni bilo večjega.
Zdaj pa komaj čakam in se ju veselim in prav všeč mi je in uživam v nosečnosti.

Ja, spočita mama - to je najpomembnejše - samo mene vsak porod kar malo vrže iz tira....

Vso srečo tebi, resnično, pa še kaj napiši kako se rihtate, saj vas me, ki prihajamo za vami beremo non stop. Moj rok je 17. maj, ampak aprila se sigurno slišimo (beremo). Prej ne!!!!!!!!!!!!


_____________________________

Doma imam vsak dan predstavo mojih 5moskih.com! Če to ni sreča....

(odgovor članu pikatara)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Dvojčki 2009
13.3.2009 19:30:00   
nokes
dobro, pa da še jaz pomislim, kako poteka naš razburljiv vsakdan user posted image !

hranjenje: tudi mi smo ob prihodu iz bolnice zaradi nizke teže morali jesti na 3 ure. a za razliko od porodnišnice, kjer sem jima hrano dobesedno vlivala v usta, da sta sploh kaj pojedla, in posledično sta zato bruhala,user posted image  sta doma jedla kot velika, z apetitom in užitkom! potem sva z mojim poskušala večat porcije, da bi jedla na 4 ure (6x na dan), pa se je zgodilo, da pojedla sta že več, a prav tako pogosto, tako smo zdaj na 700-800 ml dnevno, jesta pa tudi na 2 uri, pa malo klunček pomočita, potem pa malo zaspita, pa spet huronska lakota user posted image . torej, treba bo naredit en sistem, ker cel dan pa ne mislim s flašami okoli laufat. danes sva zato kupila drugo hrano, ki bi naj bila bolj nasitna, bomo videli, če res, predvsem pa, ali jima bo ustrezala. aja, začeli smo z Beba pre start, zdaj smo kupili Beba 1. (ta hrana je bila v bolnici in sem s tem nadaljevala doma, lepo sta se poredila, zato smo jo obdržali).

dojenje: sem že pisala o tem, da nista vlekla, ker sta bila brez refleksa. oziroma: sesala je Ivana in njo sem dojila, Vitan pa se je cartal. zdaj pa dilema, vredna salomonove rešitve: ali dojiti, če lahko dojiš samo enega? ivana sita od mojega mleka ni bila, sem pa imela občutek, da jo uporabljam kot sredstvo za ohranjanje mleka, no, teže ni pridobivala, izgubljala pa tudi ne user posted image , Vitan pa je, ko je toliko dozorel, da je skužil sesanje, tako hlastal, da ni bilo nič od dojenja. no, on je itak ena posebna histerija od otroka user posted image , da vidite to, kako cucle vleče dol s flaše, ko zagrabi!!! dilema je bila "rešena", ko je zdravnica "zagrozila" z sondo, pa smo ju začeli dobesedno pitat, jaz pa sem si črpala mleko, ki je potem počasi začelo usihat. doma se je to samo še stopnjevalo (preutrujenost!!!) in sem se po kakšnem tednu, dveh odločila, da preneham s tem mučnim črpanjem.

lulanje, kakanje, krčki, vetrovi: vse normalno, srednje do zmerno pogostouser posted image , obvladljivo! sem pa brala, da se začnejo kolike nekje okoli 2 tedna in trajajo do 3-4 meseca, pa sva mislila, da smo jo dobro odnesli. ne, ne, pri nedonošenčkih se baje začnejo 2 tedna po njihovem PDP-ju!!! torej čakamo, kaj bouser posted image

kopanje, oblačenje, nega: ivana uživa in je nasploh najbolj potpežljiv otrok, kar sem jih videla, nič ne cmiha, samo okice ima na široko odprte in opazuje in posluša in sploh je ful zanimivo vse skupaj, no Vitan, mamin polhek, pa je druga pesem, ko ga kopamo, se dere vun s pleniceuser posted image , mislim, takšen palček malček, pa takšen glas user posted image user posted image , jao, to je enega dretja, nič ne naredim dovolj hitro in tako kot on hočeuser posted image

do zdaj sva kar dobro uspela porihtat najina otročka, kako bo od naslednjega tedna naprej, ko gre moj v službo, pa ne vem. na pomoč sem poklicala mojo mamo, a bom videla, kako dolgo bova zdržali druga ob drugi user posted image .

no, zaenkrat takle mamo... naslednji teden imam spet kontrolo teže (ne moje). upam, da bosta rastla in se lepo debelila, pa da ne bo kolik, da bosta zdrava...

aja, danes sem prvič sčistila noska s fiziološko, jooooj, sem skoraj vitana utopila, je revež špukal vodo user posted image user posted image .

no, šibam, o organizaciji kopanja, hranjenja, spanja pa kdaj kasneje...

_____________________________

nokes

(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Dvojčki 2009
13.3.2009 21:23:10   
4pikice
Nokes danes si se pa razpisala, jest pa nasmejala!

Tud naše imata BEBE 1 in se mi zdi najboljša hrana do sedaj. Začela sem z Aptamilom, nato sem prešaltala na Milumil, ker sem slišala, da baje najbolj nasiti, sedaj pa sem že 1 mesec na BEBE 1 , s katerim sem najbolj zadovoljna, ta mali pa tudi, saj sta mi po tej hrani začele še dlje spat.

Glede pomoči si pa omenila, da ti bo mami pomagala. Jest k se full dobro razumem z mojo, pa  je ne bi gledala, da mi pomaga rihtat.Meni bi bla moja v napoto, pa jo imam zelo rada. Vso srečo ti želim, čeprav verjamem, da bi ti sama lažje sfolgala in si bi sama veliko lažje našla ritem. No, boš povedala, me prav zanima. Sej veš kaj pravjo; VEČ BABIC, KILAVO DETE


< Sporočilo je popravil 4pikice -- 13.3.2009 21:33:46 >

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Dvojčki 2009
13.3.2009 22:26:35   
4pikice
Taškica

Zakaj pa do aprila? Do maja!  Držim pesti, da boš rodila dva krepka, zdrava fantiča! Ti zadnjič sem slišala za neko mamico, ki je dvojčka (par) rodila čez rok. Oba sta imela okoli 3kg in pol. Od moje kolegice sestrična pa je lani rodila user posted image , ki sta ob rojstvu tehtali skoraj 4kg (vsaka zase)!!!



(odgovor članu taškica)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Dvojčki 2009
13.3.2009 22:45:26   
4pikice
Nokes in ostale!

Kaj je pa narobe s tvojo težo, ker si napisala (ne moje). A je kakšna kila še ostala? Ravno to sem včeraj pisala na temo Teža ne ger dol, vam kopiram pa si preberite:

Tudi jest se pridružujem, vam, borkam s kilogrami. Med nosečnostjo sem se prvih 6 mesecev normalno redila, vse samo v trebuh, nič v rit in nič v stegna.Vsega skupaj sem do takrat pridobila 7kg. Ker sem nosila , sem se ves čas pošteno bala, kaj bo z mojimi kg. Za sabo sem imela do takrat že dva poroda in po obeh sem prišla brez težav nazaj na isto kilažo , s tem, da sem se obakrat  zredila 15 kg. Torej sedaj, pri tretji nosečnosti pa je bila zadeva popolnoma drugačna. Po 6 mesecu se mi je začela teža full dvigovati. V 6,7,8 mesecu nekako po 4 kg gor, zadnji mesec pa šok, vsak teden točno po 2kg. S tem, da sem celo nosečnost popolnoma normalno jedla od začetka do konca. Tako, da sem imela na koncu 90kg (moje predporodne mere 63kg, 174cm)!!! Ker sem nosila , ki sta ob porodu skupaj tehtali 5770g, je bila moja "odpustna teža" 80kg. V dveh mesecih se mi je brez težav spustila na 73kg, od tu dalje, sedaj, ko je preteklo že tri mesece od poroda, nikakor ne gre več dol. Sedaj sem se začela zavedati, da bodo brez pomoči kake dijete, kg zagotovo ostali. Moja naloga: izberi sebi primerno dijeto, kar je zame čisto nekaj novega.

Please, napišite kake predloge in uspehe. Npr. koliko kg po tej in tej shujševalni vam je šlo dol in v kolikem času ali pa, če koga poznate, ki je že shujšal po točno določeni kuri, v kolikem času in koliko kg. Jest bi potrebovala 10kg v 3 mesecih. Sproti bi vam javljala, kako mi bo šlo.

Se še kakšna javi, da bi se na tem forumu obveščale, kako nam gre z izgubljanjem teže? S tem pa bi se tudi vzpodbujale.


(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Dvojčki 2009
13.3.2009 23:20:21   
4pikice
Jest pa res nimam nobenga dela, bi mogla imet toliko otrok kot Dodi, 4 je premalo!

Poglejte kaj sem našla! Vredno ogleda! Kadar ti vse narobe gre al pa tud ne pritisni:


http://www.youtube.com/watch?v=nqsclH7jVaE

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Dvojčki 2009
14.3.2009 6:50:58   
mlinčka
Dobro jutro!

Samo kavico postrežem...

user posted image

_____________________________

In vendarle so bile štorklje...

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Dvojčki 2009
14.3.2009 8:02:23   
nokes
hvala, mlinči, je nujno potrebna, ker drugače ne odgovarjam za svoja dejanja user posted image

poročilo današnje noči in kako se je obneslo novo mleko: user posted image !!! hranila sva ju 3x, ivana je bruhala, vitan pa drl... tak da ata zdaj globoko spi, jaz pa hodim po prstih, da ne zbudim nikogar... bom vztrajala, ker je 4pikice pohvalila mleko, pa tudi prebrala sem, da so s to hrano vse mamice ful zadovoljne.

drugače pa hranjenje pri nas poteka takole: zavremo vodo in jo nalijemo v termosko (2litra), ki je vedno polna! drži temperaturo okoli 40-50 stopinj, kar je ravno prav za pripravo hrane. s kuhinjskim termometrom preverim temperaturo vode, ki jo nalijem v stekleničko, saj mora biti ok. 40 stopinj. (patronažna je opozorila, da se moramo držati navodil, ker se baje samo pri tej temperaturi topijo vse snovi, ki so v hrani), dodam hrano v prahu, ohladim flaško pod tekočo hladno na pribl. 35 stopinj in laufam k sestradani deci user posted image . za zdaj uporabljamo še male stekleničke (125 ml) a bomo kmalu prešli na večje (200 ml), zato je bil nakup malih flašk za samo en mesec uporabe zgrešen. sva pa nabavila 4 male in 4 velike steklene steklenice, ker se steklene pri vsakodnevni uporabi lepše čistijo (v primerjavi s plastičnimi) aja, cuclje sva kupila gumijaste in tu mislim, da je bil problem porodnišničnega hranjenja, ker imajo tam silikonske. plastične flaške (velike) bom kupila 2 in sicer jih bom uporabljala za na sprehode, ker so lažje in se ne zlomijo.

aha, uporabljam filter za vodo in sicer zato, da se ne nabira kamen na flaškah in na posodi, kjer grejemo vodo. flaške sem na začetku prekuhavala (sterilizirala) za vsako uporabo, potem pa sem to opustila, ker smo imeli v stanovanju že tropsko klimo user posted image , zdaj jih čistim samo z vročo vodo in steriliziram (v navadnem piskru) vsak dan, pa še to bomo počasi opustili...

hrano vedno pripravljam sproti, nikoli je ne pogrevam že pripravljene iz hladilnika (bi mi vzelo isto časa, kot priprava). sem pa že tudi vitanu dala ostanek, ki ga je pustila ivana in to z istim cucljem! no, da vidim, kako (če) se bo name vsul plaz očitkov glede higiene user posted image user posted image

k hranjenju spada tudi podiranje kupčka, vse skupaj pa mi, še s previjanjem, vzame vsaj pol ure po glavi user posted image , torej v najboljšem primeru urca za oba (če sta lačna). kupček VEDNO poderemo, ker rada oba polivata in sta tudi že orng bruhala (v loku). takle zgleda pri nas, raznih grelcev, pa dozirnikov, pa sterilizatorjev, pa hladilničkov, pa.... nisem kupovala, in zaenkrat kaže, da tega ne bom rabila. kar je odebeljeno, sva kupila ali si sposodila.

no, jedci so budni, upam, da tudi lačni, ker danes kuham (mal za spremembo)  ... mlekeca user posted image

aja, 4pikice, vpr. glede hrane BEBA 1: a se tebi zdi, da je ta hrana tako gosta, da je luknjica na cuclju premala?? na naših cucljih je ful mala odprtina, pa se mi zdi, da bi morda morala biti večja??? user posted image user posted image



_____________________________

nokes

(odgovor članu mlinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Dvojčki 2009
14.3.2009 20:03:23   
suncicica
zdaj ravno sem sla gledat vse vase albume, kako srckane soncke imate.user posted image user posted image user posted image

cisto sem postala mehka zraven. zdaj se mi ga bo bolj metalo ker tadva tako dolgo hodita ven.....


_____________________________

Stella in Pia

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Dvojčki 2009
14.3.2009 23:31:09   
4pikice
Nokes
Glede cuclja in mleka BEBE1. Mleko se mi zdi res nekoliko bolj gosto, imam pa Aventove flaške, cucelj št. 2.(ima 2 majhni luknjici). Začela sem s cucljem št.1, vendar je bila kamlu luknjica premajha in je zelo slabo teklo, z dvojko pa kar teče, ampak ravno prav, se ne davita. Na zadnjem pregledu je zdravnica rekla, da lahko popijeta že malo čajčka, na to debato pa je naneslo, ker Lina slabo kaka (na 2-3 dni). Sedaj dam Lini 2x po 50ml otroškega čaja. Ne kaka sicer vsak dan, ampak vska drugi, drekec je pa mehkejši.No, s čajem  pa je pri tem cuclju druga pesem, ker je čaj bolj redek in še hitreje teče. Tako, da se je Lina na začetku,  pri prvem pitju kar malo lovila, ker ni pričakovala, da mora tako hiteti požirati, no, pa se hitro navadila. Z Ano pa je drugače. Ona pa ne more piti čaja na 2 luknjici ampak le na eno.

Glede temperature vode in priprave hrane pa je stvar naslednja. Pravtako zavrem vodo (v grelniku za vodo), nato včasih malo počakam ali dam pa vodo kar vrelo v termovko. Potem pa imam v hladilniku prevreto mrzlo vodo in kombiniram. Delam vse po občutku, brez termometra. Termometer sem uporabila samo prvič, da sem dobila občutek, koliko naj bi bilo potrebno,potem pa ne več. In sploh ni panike več. Najprej dam vročo, nato malo mrzle, potem mleko v prahu in na koncu še malo mrzle in jed je  je gotova.

No, ko semo pa ravno pri mleku. Ženske, ne morem verjet, kaj sem včeraj slišala!!! Klicala sem mamico, s katero sva bili skupaj v porodnišnici. Vprašala sem jo, kako se s sinčkom kaj rihtata. Pa je rekla, da dobro, da ni nobenih problemov, ter da ga hrani z !!!Alpskim mlekom!!!, češ, da jih to veliko počne. Rekla sem ji, da to ni dobro za otroka in da naj ga ne serje. Povedala sem ji, da je mleko homogenizirano, nima dodanih mineralov in vitaminov,....in če bo to počela še naprej, se lahko zgodi, da bo otrok dobil alergije, ne sedaj, ampak po vsej verjetnosti, ko bo starejši. Čisto sem bila paf.




Nokes, ko si omenjala, da daš včasih mleko enemu in nato še drugemu, kar ostane prvemu, se mi ne zdi prav hudo narobe. Tudi sama sem nekajkrat to storila. Vsaj dokler sta obe zdravi, se mi ne zdi to prav nič narobe, tako za včasih. Flaške sem pa zelo malo prekuhavala. Sprva sem mislila, da bom več, pa mi je patronažna rekla, da ni potebno. Flaška naj se po vsekem obroku temeljito opere pod vročo vodo z malo detergenta, odcedi in obriše s čisto krpo, lahko tudi s papirnato brisačo in to tudi počnem.

Pa še nekj besed o današnjem dnevu. Danes sem bila 1. s ta malima v šopingu v nakupovanem centru.  Ta starejša hči je v njem praznovala rojstni dan (trajalo je 4h). Plan je bil sicer drugačen, ker sem mislila odit k prijateljici za ta čas ali pa nazaj domov. S seboj sem imela vse potrebno (termovko, mleko..., plenice...)no saj veste kaj poterbuješ, ko kam greš za dlje časa. Tam sem srečala še eno kolegico, ki ima hčerko staro 1 leto in je imela plan, da gre za ta čas malo na sprehod in po trgovinah. Pridružila sem se ji. Lina in Ana ste se doma seveda prej dobro najedli, potem pa sta v vozičku skoraj ves čas spali. Šli sva tudi na pijačo in ravno v tem času se je Ana zbudila za jest. Nahranila sem jo. Potem smo se šle še malo vozit. Ko pa sem odšla po slavljenko in njeno sestro, sem zbudila še Lino , da je  pojedla svoj obrok. Ju moram pohvalit, da se v 4 urah  nista nič jokali, razen Ana je bila včasih nekoliko nemirana (potem, ko je že pojedla), ko sem se z vozičkom ustavila pa še to le za zelo kratek čas.

Aja pa še novica. Lina  že dva dni vleče dudo oz. včeraj zvečer jo je zagrabila za zaspat! Po mojem je bila danes tudi zaradi nje toliko bolj mirna, ker je vlekla 100/h.

Suncicica
Ti pa tudi lepo nosiš. Še dva tedna, jupi!! Ti je že kaj težko? A veš morda, koliko sta kej težka otrokca?


Mlinčka
Hvala za kavico! Kljub večeru mi je dobro dela! Dobro se drži!

Kje ste pa kej ostale mamice? Upam, da se dobro rihtate.
user posted image

(odgovor članu nokes)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Dvojčki 2009
14.3.2009 23:43:24   
suncicica
NOSIM JU ZE ZELO TEZKO........... in kot lahko vidis ne morem spati.komaj ze cakam da prilezeta venuser posted image .

v zacetku  37t  sta imela 2830g in 2230g.  se mi zdi kar lepo.


_____________________________

Stella in Pia

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Dvojčki 2009
14.3.2009 23:46:32   
suncicica
sem komaj zdaj videla da si ju ti tudi dolgo nosila. in imeli sta zelo lepo tezouser posted image user posted image user posted image user posted image .

si imela naporno nosecnost?


_____________________________

Stella in Pia

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Dvojčki 2009
15.3.2009 0:02:03   
4pikice
Uboga mami! Ampak težice sta pa super, ni kej! Veliko boš imela prihranjenega, kar se hranjenja tiče. Jest sem teden pred odhodom v porodnišnico imale UZ in je zdravnik nameril okoli 2400g in 2700g. Čez en teden sta imeli po UZ sodeč že 2700g in 3000g, zdelo se mi je zelo veliko. Zdravnik je zelo dobro zadel kot vidiš.Ostalo zgodbo pa gotovo že veš. Če boš zdražala do konca, boš imela oba čez tri kile. BRAVO!

Vidim ja , da si prisotna. Jest tudi še ne spim, imam od pol desetih tako tišino in uživam v njej. Spanca potebujem pa le ene 7 ur , mam čez glavo. Zdejle bom ta mali kar zbudila, jima dala jest, da bom imela do jutra mir. Lina je nazadnje jedla pred 6urami in bo gotovo vse pojedla. Ani sem pa dala  jesti predno je zaspala pa je bila preutrujena in je kar polovico pustila. Jim bom pa še malo naredila, da me ponoči ne bo budila.





(odgovor članu suncicica)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Dvojčki 2009
15.3.2009 0:12:34   
suncicica
imas pa poslihtan tajming. si sploh ne zamisljam kako uspevas s 4 otrocki.

verjetno si res vsa blazena ko zvecer vse utihne. jaz sem se veselila ze ko so mi povedali da sta oba presegla 2000g, vse kar je vec pa je itak super. tvoji sta v enem tednu dobili 300g,to je ful dosti se mi zdi. me res zanima koliko sta nabrala mojauser posted image user posted image v teh dveh slabih tednih.kontrolo imam pa komaj v petekuser posted image . me bo se en cas dajala radovednostuser posted image .

zdaj pa grem poskusit malo spat. vi pa se lepo napapcajte in potem spanckat do jutra.


_____________________________

Stella in Pia

(odgovor članu 4pikice)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Dvojčki 2009
15.3.2009 0:35:31   
4pikice
Mam kar štorijo. Začetek je biu super. Z gine. sva se zmenila za cerkljažo. En dan pred cerkljažo sem imela prometno nesrečo. Sama sem se peljala v avtu, nasproti mi je pripeljal avto, ki sem se mu na srečo izognila, vendar zapeljala na bankino. Ko sem hotela zaviti nazaj na cesto, ni šlo. Avto je drsel postrani, čez nasprotni pas, kjer HB ni bilo nikogar in v 6m globok jarek, ter končala na strehi. Vsi air-bagi so se vključili (8). To je samo pokalo. Ko sem letela dol, sem samo mižala in molila Oče naš. Odprla sem šipo, zlezla ven,klicala 112, v zmedi sem pritiskala celo 911 he,he (zdaj se lahko smejem). Ful sem se ustrašla, da mi bo med nogami pritekla kri, ker me je močno prerukal. Bila sem v 17 tednu. Pa že tako sem imela kratek materični vrat (okoli 3,5cm), nizko sem nosila, skratka primerno za cerkljažo. Na Urgenci je bilo vse kul. Problem je bil samo ta, da ko je pregledal gine. na Urgenci, mi je rekel, da je cerkljaža čisto brez veze, pa čeprav me sploh ni natančno pregledal pa še zelo nesramen je bil do svojega kolega (mojega zravnika). Zelo grdo je govoril o nejm, češ da nima pojma , da je že prestar,..Čisto sem bila zmedena. Ko sem prišla še isti dan domov, sem se z mojim gine. pogovarjala po telefonu. Vse sem mu povedala, on pa mi je dejal, da stoji za svojo besedo, odločim pa naj se sama. Ker je on res kul dohtar, sem poslušala njega. Pred cerkljažo mi je še enkrat naredil UZ, kjer mi je zmeril materični vrat, ki je pa takrat meril že samo 2,5cm, kar je že pod nujno za cerkljažo. Na Urgenci mi te meritve gine. sploh ni opravil. Po moje sem zato tudi tako dogo nosila pa še bi, če ne bi imela vsega "poun kufer". Od tiste neseče dalje, sem sicer še bolj pazila, več počivala ampak ne pretirano. Avto sem vozila čisto do konca. No, edino v porodnišnico se nisem peljala sama. Spala se pa od 5meseca zelo slabo. Lulat pa preobračat v postelji, to je bil zame en  velik mater. Najlažje sem hodila, počasi sicer, to mi je najbolj pasalo. V album bom dala sliko od avta, kaj je ostalo od njega pa si poglej. Pol grem pa hranit user posted image pa spat.

Lepo se imej in miren spanec ti želim!

< Sporočilo je popravil 4pikice -- 15.3.2009 0:38:29 >

(odgovor članu suncicica)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?