|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: November2009
22.8.2009 14:36:13   
tassika
V brezi centru, če greš tam k je vhod v špar je takoj na voglu, tak majčken butikec imajo pa notri tudi zadeve za nosečnice od lavie pa svoje obleke.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 4851
   RE: November2009
22.8.2009 15:20:54   
nogavicka80
Tole vreme danes ubija. Počutim se user posted image user posted image user posted image , pritisk mi je padel na 94/56...huh. A se samo meni meni to dogaja ali se tudi ve slabše danes počutite???

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4852
   RE: November2009
22.8.2009 15:29:23   
tassika
Jaz sem ko cunja, vroče in še enkrat vroče in brez energijeuser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu nogavicka80)
Neposredna povezava do sporočila: 4853
   RE: November2009
22.8.2009 16:59:57   
mashy
tudi jaz sem čist adijo od vremena. Zjutraj, ko sem bila malo po trgovinah, me je skoraj skupaj vrglo od pritiska. Obliva me pot in kar teče iz mene, in počutim se ressss grozno user posted image  Kje je dež in ohladitve, ki so jih napovedovali user posted image

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4854
   RE: November2009
22.8.2009 17:17:56   
Metuljcica77
Dan souser posted image ,

se javljam po zelo, zelo dolgem času, bla na dopustu, bi šla kr nazaj ... Se moram pohvalit, sva učeraj uredila že prvo papirologijo na CSD, bodoči očka se je kr grebel da čimhitreje potpiše papirje o priznanju očetovstva user posted image  se mi je zdelo prou lepo.

Imam par vprašanj:
- naslednji teden dobim inekcijo ker sem Rh-, ali jo je že katera od vas dobila, kam te pa špiknejo?
- danes sem malo shopingirala, še vedno neodločene glede vozička ( Quinny/Jane) ali katera pozna kakšne slabosti Quinny freestilerja?
- žačela kupoveti oblekice za našo user posted image , kako se oblačijo novorojenčki? dvojno? dvojne hlačke, dvojne majčke?

Pazite nase v tej vročini in lepo božajte svoje migajoče trebuščkeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mashy)
Neposredna povezava do sporočila: 4855
   RE: November2009
22.8.2009 17:53:36   
Menta
Jaz sem danes tudi kot cunja. Po kosilu sem spala več kot eno uro, potem sem se pa vsa prepotena zbudila. Groza, nič se ni ohladilo. Prav mučno je.

Zvečer greva pa z možem v kino user posted image . Lepo, ne?

(odgovor članu Metuljcica77)
Neposredna povezava do sporočila: 4856
   RE: November2009
22.8.2009 18:06:11   
giotti
IZVIRNO SPOROČILO: Metuljcica77

sva učeraj uredila že prvo papirologijo na CSD,




A mi poveš prosim, kdaj imaš PDP. Si urejala na CSD tudi papirje za porodniško in to mogoče več kot 60 dni prej? Če ja, so kaj komplicirali? Si potrebovala potrdilo od G, kdaj imaš PDP ali si imela samo materinsko knjižico?

(odgovor članu Metuljcica77)
Neposredna povezava do sporočila: 4857
   RE: November2009
22.8.2009 18:24:12   
giotti
Žal mi je za vse, ki vam je vroče No, tako "grozno" je meni vse ostale mesece, samo kontra, ko me nonstop zebe preostanek leta, ki pa traja kar 9 mesecev. Upam, da vam kaj pomaga lahka hrana in pogosto tuširanje z mlačno vodo. Jaz pa upam, da bo še vroče, ker grem čez en teden na morje, komaj čakam user posted image

Drugače pa vas občudujem, kako pridno nakupujete za dojenčka ter urejate sobice. Jaz sploh ne vem, kako se naj spravim v ta opravila, tako zelo se mi ne da s tem ukvarjati. Najraje bi, da mi vse nekdo nakupi in prinese domov in razloži, kaj je za kaj in kdaj in kako bom kaj rabila. Jaz se namesto tega neprestano ukvarjam s tem, kako in kje bom rodila, pa kako se bom najbolje pripravila na porod - začela sem intenzivno čepeti, ker upam, da mi bo tako najbolje pasalo iztisniti otročka user posted image V kaj ga bom pa potem oblekla, ko ga bom nesla iz porodnišnice domov, pa nimam pojma user posted image No, saj so dali v materinski nek seznam... In zdaj sem čisto zgubljena, kje in kako rodit, da bo babica takšna, ki bo z mano sodelovala na najboljši možen način.

Sva pa vseeno zadnjič v Šiški zavila v Baby Center pogledat vozičke, pa nama nič ni bilo všeč. Vse nekaj samo s tremi kolesi ali pa z majhnimi kolesi, če so 4. Želiva pa samo "normalen", stabilen voziček na 4 velika kolesa in kjer je košara normalno vpeta na štirih koncih in ne samo dveh, ker je potem vse majavo. Vsa ta nekvalitena in majava plastika mi gre na bruhanje, pa grozljiva klima v trgovini še bolj, tako da sva se spokala po 15 ih minutah vsa razočarana ven. Kje so dobri stari, stabilni, preprosti vozički user posted image

No, danes sem pa še celo sama neki slabovoljna zgleda. Grem se spravit malo na grozdje (čeprav se nekontrolirano redim od tega sadja), potem pa na sprehod, pa bo boljše ...

Aja, nekaj ste o strijah govorile. To je medna vse zato, ker se prehitro zredimo, torej če zelo pazimo, da se počasi redimo, potem tudi strij ne bo. Tako je povedala v materinski šoli, zveni pa nekako logično.

Vsem en velik user posted image , pa da vas ne mučijo preveč nosečniške težave.

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 4858
   RE: November2009
22.8.2009 18:43:58   
nogavicka80
Jaz sem se s soljo malo spravila k sebi (sol naj bi namreč pomagala, če imaš prenizek tlak), a še vedno me stiska od jajčnikov do prsnice...Vroče pa mi k sreči ni - naša hiša je mrzla poleti user posted image  in pozimi user posted image .

Giotti - si kaj pogledala tudi peg perego vozičke? Mene zelo spominjajo na stare klasične vozičke...mi2 imava čisto navadna 4 kolesa in košaro, ki je stabilna. Je pa nestabilen voziček, ker mu manjka spodnja "štanga" (ne vem, kaj so delali prej s tem vozičkomuser posted image ?) in jo moreva dat  vgradit user posted image .

Kar pa se tiče nakupov in opreme - imava midve "rukerje". Trenutno je pavza. Ampak v septembru sva pa rekla akcija - sobo bom verjetno prepleskala v modrih tonih in narisala morske motive. Če pa ne bo več dobrega počutja, bodo pač nalepke. JE kje katera videla foto (realne) nalepke z delfini ipd.??? Za posteljico v kombinaciji s previjalno pa sva poslala ponudbo enemu mizarju in upava, da bo normalna cena, če ne pač...šoping na Madžarsko :). Cotke pa nekaj sva že kupila, nekaj še bova. Za v porodnišnico (oz. iz nje) še nimam nič, razen škorenjčkov za naše dete.

Nezy si mogoče kaj zvedela glede tega pohištva?


(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 4859
   RE: November2009
22.8.2009 19:13:09   
Metuljcica77
Giotti

na CSD sva uredila le zapisnik o očetovstvu, s seboj sva potrebovala prinesti le veljavna osebna dokumenta in povedati sem morala PDP ki je 11.11.2009 in kje imam namen roditi ( ne bo nič narobe če si premislim in rodim drugje).
Ostale dokumente lahko začneš urejat 60 dni pred PDP.

Pozdravček

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 4860
   RE: November2009
22.8.2009 19:13:47   
Nezy85
Sem vprašala. in ga ima v 5 različnih barvah,pride 250€ dobavljivo je pa v max. 2 tednih, samo moraš iti gor in naročiti ne da se preko maila!

_____________________________

Dobili smo najlepše darilo:
Sinčeka Patrika: 3850kg;52cm
1mesec-4400kg;54cm
2mesca-5470kg;58cm
3meseci-6500kg,61cm

(odgovor članu nogavicka80)
Neposredna povezava do sporočila: 4861
   RE: November2009
22.8.2009 19:26:21   
nogavicka80
Nezy - Se pravi, točno ta posteljica, katere je slikca malo višje, je 250 evrov in jo dobim v Lentiju? Ali ena tej podobna? In hvaaaaala, ker si vprašala!!!!!user posted image

(odgovor članu Nezy85)
Neposredna povezava do sporočila: 4862
   RE: November2009
22.8.2009 21:38:52   
Nezy85
Podobna tisti ki je na prejšni strani, tole ko ima v butiku nima predalov, ampak samo poličke, torej je bol odprta, ja na Lentiju jo ima,splača se iti pogledat!

_____________________________

Dobili smo najlepše darilo:
Sinčeka Patrika: 3850kg;52cm
1mesec-4400kg;54cm
2mesca-5470kg;58cm
3meseci-6500kg,61cm

(odgovor članu nogavicka80)
Neposredna povezava do sporočila: 4863
   RE: November2009
22.8.2009 21:55:04   
nogavicka80
HVALA NEZY!!!!!!! Bova verjetno šla malo na MAdžarsko enkrat pogledat, ko bova šla obiskat za zdaj še bodočo mamico, sicer pa mislim, da si je tale kar fino maržo nabila - če bi znala m. jezik, bi šla po ono za 180€, tak pa :)...morda najdeva kake drobnarije kar na Lentiju.

(odgovor članu Nezy85)
Neposredna povezava do sporočila: 4864
   RE: November2009
23.8.2009 13:03:35   
petkapet
Oj, Nogavička, jaz imam tudi vseskozi tak nizek pritisk okoli 93/62. Sem se že navadila, da ko vstanem malo počakam, da se mi malo odvrti user posted image , potem pa odkorakam user posted image .

Ravno pripravljam kosilce, eno tako mix lazanjo z mesekom pa bučkami in pečenim pršutkom in sirom, pa še kaj...

Upam,da se mate danes fajn, ki je malo osvežilo, čeprav na našem koncu dežja ni bilo. Uživajte!

(odgovor članu nogavicka80)
Neposredna povezava do sporočila: 4865
   RE: November2009
23.8.2009 14:45:08   
Nezy85
nogavička80 brez problema , to so pa res min. stvari ki si jih lahko med seboj pomagamo!!!

_____________________________

Dobili smo najlepše darilo:
Sinčeka Patrika: 3850kg;52cm
1mesec-4400kg;54cm
2mesca-5470kg;58cm
3meseci-6500kg,61cm

(odgovor članu petkapet)
Neposredna povezava do sporočila: 4866
   RE: November2009
23.8.2009 20:22:34   
pi82ka
Ojla ,
a ma še katera težave z dihanjem...mene v prsih tok boli, da mislem da kr ne bom mogla zadihat in bom kr dol padla?
Jutri imam pregled, komaj čakam da vidim čebelico...pa povedala ji bom za vse težave in upam, da se me usmili in me da na bolniško.

grem počivat, ker sem kot da bi me vlak povozil.

lp,

(odgovor članu Nezy85)
Neposredna povezava do sporočila: 4867
   RE: November2009
24.8.2009 9:22:46   
tassika
user posted image

Kje pa ste vseuser posted image

Pi82ka tudi jaz včasih težko diham, posebej na hrbtu, baje je to čisto normalno, tudi na hrbtu ne morem več veliko ležat ker me začne boleti križ in tako sem se včeraj spravila na tla in naredila vaje iz materinske knjižice, je pomagalo, če ne drugače sem se psihično bolje počutila, ker sem nekaj naredila zase in za bibo.

Metuljčica77, mogoče bom pihnila mimo, ker sama nisem RH- mislim pa da te špiknejo v ritouser posted image .
Glede oblačenja sem se pa jaz odločila nekaj v tem smislu, spodnji bombažni bodi pa tiste hlačke zraven tudi bombažne, čez plišast pajacek - to za doma, za vn bom imela še en kombinezonček. In pa glede oblačenja doma bom tudi še videla, ker sem v bloku in meni je vsakjo zimo blazno vroče, če bo tako bo imela biba potem navaden pajacek.

Sem pa našla na strani RR seznam kaj za v porodnišnico in kakšno opremo kupit.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu pi82ka)
Neposredna povezava do sporočila: 4868
   RE: November2009
24.8.2009 9:23:49   
spelap1
živjo, neki me zanima, a ima mogoče katera izkušnje s temi pralnimi plenicami (racman) ali pa jih ima namen uporabljat? jaz sem zelo za naravne stvari in da bi varovala naravo pred odpadki, ampak slišim da pravijo da se ne splača, drugi pa pravijo da se, zelo sem v dvomih pa mislim da mi bo počas začelo časa zmankovati.

lep pozdrav

(odgovor članu pi82ka)
Neposredna povezava do sporočila: 4869
   RE: November2009
24.8.2009 9:33:31   
tassika
Jaz sem se odločila za pleničke za 1x uporabo, razen če bo kaj narobe, preobčutljiva ritka,... potem pristanem na te, se mi pa zdi da ni ravno ne vem koliko okoljevarstveno, če primerjamo, da jih je treba prat, po možnosti na 95 s praškom,.. ne vem mogoče je rs nekaj cenovnega prihranka. Sem pa dobila informacijo, da so otročki, katerih mame so uporabljale pralne pleničke bili hitreje suhi, ker imajo v njih vseeno malce več občutka vlažnosti kot v plenicah za 1x uporabo.

Naj pove svoje mnenje katera, ki jih je res uporabljala, da bomo videle primerjavo.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu spelap1)
Neposredna povezava do sporočila: 4870
   RE: November2009
24.8.2009 9:37:33   
spelap1
mi že nekaj časa ne peremo z praškom ampak z pralnimi kroglicami in potem samo neko olje za odišavo namesto mehčalca. mogoče se opere s praškom če so oblačila res zelo zelo omazana. tudi jaz sem slišala da se otrok prej odvadi plenic.
nimam pojma kaj bi naredila 

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4871
   RE: November2009
24.8.2009 9:47:55   
murkica
Najprej en lep pozravček od mene. Zadnje čase ves čas nekaj počnem in potem resnično težko najdem čas, da bi kaj napisala.  No danes moram počakati, da mi nekaj pripeljejo in sem lahko vse obnovila za nazaj kaj ste napisale, zdaj pa lahko še na hito malo pokomentiram.

IZVIRNO SPOROČILO: tassika

Murkica glede 3d sem imela jaz tudi tako smolo, sam imam vseeno par lepih slikc profila, sicer ne celega obrazka mam pa vsaj polovico. Je mala imela pred sabo nogice, rokice in še popkovino, je faca a ne, imam eno slikco prav z nogico pred obrazomuser posted image . No pa dobila sem datum za UZ kontrole rasti in sicer 19.9. še 4 tedne, bom ravno nekje med 30 in 31t, kako se mi to že hecno sliši, moj trebuh je pa že zdaj ko ena žogica, če ležim ga prav lahk objamem z obema rokama, kot žogouser posted image


Ma sej se v bistvu ne sekiram. Vesela sem, da sem po dolgem času spet videla žabico in da je z njo vse tipitopi. To je meni glavnouser posted image user posted image user posted image
Sem pa pričakovala, da bo tako. Ampak čez leta, ko ji bom kazala slikce ji bom pač rekla, da je sama kriva da je takouser posted image , kaj se je pa hecala z nama :)))=

Meni še nič niso dali datuma UZ-ja za kontorlo rasti. Zdaj nam baje pripadata po zakonu samo 2 UZ-ja in naj bi bilo dejansko odvisno od napšig G, če nam naredijo kakšnega več, ker zavarovalnica krije pač dva (potrditev nosčenosti in morfologijo), mislim svonjarija za moje pojme.


IZVIRNO SPOROČILO: nina7

Murkica a vi ste že tolk veliki? Vauuuuuuuu, moj pomoje še ene kile nimauser posted image . Boš pomoje med prvimi rodila.




Ja če bo šlo še naprej tako bo to čista resnica :)))

Mayamaya- moja kolegica je dobila nosečniško sladkorno. Doma si je pač morala meriti sladkor. Pa seveda potrebno je prilagoditi prehrano. Pač nič skladkarij, paziti  pri sadju, vedno polnozrnat kruh in podobno. Ampak skoraj vedno sladkorna, ki se pojavi v nosečnosti izgine, ko je le te konec. Sploh pa se ne sekiraj, verjamem, da bo test z glukozo pokazal, da je vse ok !!!!!


IZVIRNO SPOROČILO: Metuljcica77

- naslednji teden dobim inekcijo ker sem Rh-, ali jo je že katera od vas dobila, kam te pa špiknejo?
- žačela kupoveti oblekice za našo user posted image , kako se oblačijo novorojenčki? dvojno? dvojne hlačke, dvojne majčke?




Injekcijo dobiš v ritko. Mene so cepili dober teden nazaj. Nič ne boli, tako da naj te ne bo nič strah. :))

Drugače pa se dojenčki oblačijo dvojno. Pač vedno te podmajčke in kakšne žabice, potem pa zgoraj še pajacek ali kakšen kompletek.


Za ovčko se jaz še nisem odločila. Namreč tudi sama imam pomisleke glede pršic in podobnega, ki se mi zdijo, da se tukaj še bolj zažrejo notri. Po drugi strani bom pa spodaj imela dekico, ki se bo ravno "vpila"vse stvari, ki niso ravno ok za bebico. Bom še malo razmislila. Saj imamo košaro, pa sem pač mislila meti notri dekico spodaj, pa še tako ali tako bo v kombinizončku, tako da mislim, da ji nebi smelo biti hudega.


No zdej pa šibam, bodite lepo in pazite nase in na svoje pikice.

LP

Murkica

< Sporočilo je popravil murkica -- 24.8.2009 9:58:16 >


_____________________________

Moj dragi pravi: "Ni važno kaj bo, važno je, da je fant zdrav".

Že sedaj mi pomeniš največ na svetu :)

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4872
   RE: November2009
24.8.2009 10:01:04   
tassika
Murkica UZ kontrole rasti je samoplačniški, meni ga tudi ni omenila, dokler nisem sama vprašala, je pa rekla, da mi ga lahko naredi ona, tako kot mini morfologijo ponovno ali pa da grem kam drugam, da ne bo nič huda in sem se odločila, da grem k dr.Strahovi.

Evo ti dam slikco moje bibe gor, boš vidla kako izgleda, če si še noge tlačiš pred obrazuser posted image  Sem pa poštudirala, da te 3d da bolj od daleč kot jo gledaš lepše se vidi.

user posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu murkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4873
   RE: November2009
24.8.2009 10:44:17   
mayamaya
dober dan user posted image

murkica
hvala za vzpodbudne besede. no sej prehrana je itak ta še bolj zdrava, samo navadit se je treba. sicer pa itak ni še nič potrjeno, dokler ne naredim še tega trojnega testa... potem bomo videli dalje. najbrž bom šla enkrat konec tedna delat ta test. pa držite pesti, da bo vse o.k. user posted image

sva pa midva preživela en prav lep vikend v Čatežkih. ni bilo nobene gužve, pa sem se lepo naplavala, ampak samo v olimpijskem bazenu, ki je najbolj hladen, pa takoj po plavanju sem se preoblekla in je vse v redu  user posted image . moj je pa prav užival na vseh unih toboganih. nama je prav pasalo malo oddiha stran od doma.

lep dan


_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 4874
   RE: November2009
24.8.2009 10:53:12   
rožica13
IZVIRNO SPOROČILO: spelap1

živjo, neki me zanima, a ima mogoče katera izkušnje s temi pralnimi plenicami (racman) ali pa jih ima namen uporabljat? jaz sem zelo za naravne stvari in da bi varovala naravo pred odpadki, ampak slišim da pravijo da se ne splača, drugi pa pravijo da se, zelo sem v dvomih pa mislim da mi bo počas začelo časa zmankovati.

lep pozdrav




Jaz bom uporabljala plenice Racman. Zdi se mi da tisti ki so proti pralnim plenicam so samo zato, ker se jim ne da ukvarjati z dodatnim pranjem plenic. Jaz pa mislim, da če še pred 20 leti niso poznali plenic za enkratno uporabo, da tudi mene ne bo pobralo od pranja teh sedaj, ki so konstruirane veliko bolje kot povijanje s tetra plenicami.
Jaz najprej nisem vedela da imajo že to tako vse naštudirano in da bi res mogla povijat tako kot so včasih, potem pa mi je kolegica poslala link s plenicami Racman in sem videla, da je v bistvu čisto enostavno, veliko bolj ekološko in veliko ceneje.
Sicer pa se da namesto praška in mehčalca uporabljati npr. čisti kis z eteričnim oljem ali kaj takega kot so te pralne kroglice in privarčuješ še veliko več, ker meni tej praški in mehčalci res niso, saj je v njih sama kemija.

(odgovor članu spelap1)
Neposredna povezava do sporočila: 4875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?