|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 10:49:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mulan


Punce, spet ste zašle, pa čeprav vas je anonimna prosila, da ne...


pravzaprav smo ji povedale še več, kot je potrebno, česa ji bo primanjkovalo v P user posted image

(odgovor članu mulan)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 10:50:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: mulan


Punce, spet ste zašle, pa čeprav vas je anonimna prosila, da ne...


pravzaprav smo ji povedale še več, kot je potrebno, česa ji bo primanjkovalo v P user posted image


Ves kako dolg je lahko porod in kaj vse se lahko zgodi, poleg lakote user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 10:57:34   
piamaria
ja ste res zauser posted image polulat s temi izjavamiuser posted image
V lj, sem dvakrat rodila.
Lačna nisem bila, zakaj se ne je med rojevanjemuser posted image ...piše na straneh ginekologije in porodništva....a lačne ste tam?
Jaz se nisem imela časa spomnit na hrano, sem pa dobila za pit.
Osebje prijazno, mož je dobil sok, ventilacijo so mi priklople, sedet so me dale, ker mi ni bilo za ležat...itd.
Zakaj pa kdo piše sms je, ko rojeva...ker ima čas, če gre počasi...itak si na CTG prikloplena in vidiš kaj se dogaja. V LJ je tako.

Potem: plenice, srajce, milo, vse je bilo tudi vložki, čeprav sem jaz imela svoje.
ponoči sem prosila za glukozo...sem jo dobila, flaško...tudi, dete so previli, ko sem želela novo plenico( v tistih treh dneh), sem jo pa dobila!.

Je pa res odvisno: če ste nervozne, delate po svoje, ne poslušate babice in na koncu, če ji solite še pamet, verjamem, da gre nna kavo!.
jaz bi tudi šlauser posted image user posted image

Drugače pa, moj ni imel časa drugič parkirat AVTA ...NITI PLAČAT, pa je vse uredil kasneje.....lune ni bilo mlaja pa tudi ne!?

Mnenje: tretjič grem rodit v LJ, pa nisem od tam....
Razlog: vsi pogoji in posluh za lep in še lepši dan, bolečina izgine, ko je štručka v naročju.


Pa nasvet: bodite strpne, poslušne in ubogljive, potem vam strežejo od zadaj in spredaj.....

posebnost, da boste mal komentireale: jaz sem si zaželela savinjski želodec in kozarec penine...JA!!!!!!! pa mi je mož prineselin.....BREZ pripomb, ker ni niti vprašal, sem jo pa spila na svojo odgovornost!
 
mMMMMMMMMMMmmmmmmmpa suhi želodec...sem spala, kot angel, mali pa tudi!
 
ADIJO MRHE!!!!!!!user posted image
 

_____________________________

Imejmo se radi- živimo za jutri :)

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 11:54:35   
2.2.
kak zanimiva tema je ratala.....ponekod ti dajo tudi šampanjec za pit ko rodiš kao da imaš več mleka.

(odgovor članu piamaria)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 11:57:30   
Primoza
Prehranjevanje med časom, ko obstoji verjetnost kakršnegakoli operativnega posega ni dovoljeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 12:15:13   
benika
Punce, spet ste zašle, pa čeprav vas je anonimna prosila, da ne...


Nič nismo zašle, smo ji čist realno odgovorile kako in kaj je na stvari.

Ampak jaz še vedno čakam odgovor, v kateri slo. P škrtarijo s plenicami za novorojenčke. In če kmalu ne dobim odgovora, bom odprla temo na Porodnišnici. Matr, še spat ne bom mogla, če me ne razsvetli anonimka z odgovoromuser posted image

(odgovor članu mulan)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 12:29:32   
poli*
V Šempetrski porodnišnici moraš imeti s sabo pleničke za dojenčka- ko ga oni preoblačijo že dajo bolnišnične pleničke, ko ga pa ti, pa moraš imeti svoje.

Jesti seveda ne smeš zaradi možnega urgentnega cr.
Sicer ima vsaka svoje izkušnje s porodom, ampak jaz lahko povem, da sem bila zelo lačna, ker nisem jedela več kot endan, rojevala sem 10 ur in mi je pobralo ogromno energije. Drugače so pa v p. dajali velike obroke- jaz še pol nisem mogla pojesti, ker niti nisem imela apetita... enim je bilo pa premalo.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 12:33:21   
Anonimen
jaz sem rojevala osem ur, pa verjemi mi ni prišlo na isel da bi kaj jedla, no pol se je pa še zakompliciralo in imela sem CR.

glede previjanja novorojenčka v LJ. P. nič ne komplicirajo, svoje planice moraš imeti samo takrat ko greš domv vmes ti pa oni dajo pleničkeuser posted image user posted image

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 12:48:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Punce, spet ste zašle, pa čeprav vas je anonimna prosila, da ne...


Nič nismo zašle, smo ji čist realno odgovorile kako in kaj je na stvari.

Ampak jaz še vedno čakam odgovor, v kateri slo. P škrtarijo s plenicami za novorojenčke. In če kmalu ne dobim odgovora, bom odprla temo na Porodnišnici. Matr, še spat ne bom mogla, če me ne razsvetli anonimka z odgovoromuser posted image



V Šempeterski porodnišnici. No, si končno dočakala odgovor....zdaj pa pejt spat....bo boljšeuser posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 13:15:57   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Punce, spet ste zašle, pa čeprav vas je anonimna prosila, da ne...


Nič nismo zašle, smo ji čist realno odgovorile kako in kaj je na stvari.

Ampak jaz še vedno čakam odgovor, v kateri slo. P škrtarijo s plenicami za novorojenčke. In če kmalu ne dobim odgovora, bom odprla temo na Porodnišnici. Matr, še spat ne bom mogla, če me ne razsvetli anonimka z odgovoromuser posted image



V Šempeterski porodnišnici. No, si končno dočakala odgovor....zdaj pa pejt spat....bo boljšeuser posted image



No, no, umiri se no...boš predčasno rodilauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 13:16:22   
mateyka
to je moja 1.user posted image in sem v 38 tednu. Berem in berem in me zanima zakaj v porodnišnicah ne dajo nič za jest, če porod traja in traja ure in ure. S tem ne mislim, da bi se ga napokala, da ne bi morala dihat, ampak vsaj to, da človek ni sestradan. Vem, da ob porodu ženske tudi včasih bruhajo od samega napora. Je pa tudi res, da kakšen kos kruha ali kaj podobnega ne bi škodilo nosečnici ko rojeva ure in ure.
Saj ni to vprašanje za hrano po porodu, ampak med samim porodom. Poleg tega verjamem, če gre hitro porod par ur to tudi ni problem. Ampak če porod traja 6 in več ur?


ja, meni je tud to čist mimo. na Švedskem ti dajo za jest in pit. mene so celo silili, da sem pojedla en tak energy bomb sadni milkshake, da sem dobila moči za končni del poroda.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 13:16:29   
piamaria
2.2 ne ne....mož mi ga je privošču...fajn ne... narobe berešuser posted image  ...in ne ponekod, sem napisala da v LJ...si fuš a, hahauser posted image

Mleko pa....ni problem....zdaj grem gledat, če sem blond....anonimka....ti pa se ne obremenjuj zaradi pleničk.... nesi jih s seboj pa je.

Lep p*

_____________________________

Imejmo se radi- živimo za jutri :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 13:19:10   
benika
2.2 ne ne....mož mi ga je privošču...fajn ne... narobe berešuser posted image ...in ne ponekod, sem napisala da v LJ...si fuš a, haha


Sej njen post ni letel nate osebno, draga moja. V Nemčiji vem da se velikokrat prakticira, da mamica in ostali prisotni spijejo po rojstvu kozarček penine.

(odgovor članu piamaria)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 14:35:10   
anabanana1981
ja končno ena...
Jaz sem bla fuuuulll lačna!Predvsem zato ,ker sem bla celo noč pokonc zarad popadkov,pol zjutri sm pa sam čakala da bom šla končno lahko na kak sendvič in na kavo.Kje pa !moj dragi se je nabutu loh vsega jaz sm mogla bit pa tešča...halo sploh ne razumem kako greš lahko skoz tak "fitnes" na prazen želodec.Sploh pa mi je blo potem sam še slabo ,ker te na prazen želodec nafilajo s tistimi protibolečinskimi zadevami.Jaz še zdej pravim,da bi prej rodila in bolš prtiskala če bi bla mal podkrepljenauser posted image user posted image user posted image  res! je pa čist od ženske do ženske odvisen...
Sam vem da ko je blo konc vsega,me je sestra šele v sobi vprašala če bom kej pila,in če bom  sladkan ali nesladkan čaj...Jaz pa SLADAKAN...prosim ja!!!
Itak pa vem ja da morš bit tešč zarad tega če se kej zakomplicera ,da ti dajo lohka anestezijo in nevem kaj še,ampak vseenuser posted image  saj kak multivitamski sok bi mi takrat super prou pršuuser posted image
papa

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 15:30:06   
barika
Jaz sem 1 uro preden sem šla v porodno jedla ... in sem tako bruhala, da so komaj menjavale tiste "ledvičke" .. verjetno zato ne smeš jest ... vsaj meni bi bilo logično, da mi zato en dajo jesti.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 16:05:42   
glen
Čeprav sem bila v porodni lačna,(bolj švoh kot lačna) ker sem bila tešča od prejšnjega dneva od kosila mi ni pasala in nisem pomislila na hrano.
Me je pa presenetlo,ko sem ob 15.30 šla na oddelek v sobo, mi je sestra prinesla pogreto kosilo in pol ob 18 normalno večerja.
Vem da je bilo dosti govora, da če prideš v sobo po kosilu do večerje ne dobiš ničesar,no za Izolsko porodnišnico to ne drži

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 17:39:20   
roberta
ja, tudi meni bi pasalo kaj prigriznit... seveda ne čisto na koncu, ko so bolečine največje, ampak preden se vse skupaj dobro začne, pa gotovo. meni pri mojem prvem porodu (letnik 2005) niso pustili niti jesti, niti piti, ker kao "če bi bila potrebna anestezija, moraš biti tešča"... kot da me bo par požirkov ubilo ali pripomoglo k moji neteščosti. telo bi itak z veseljem posrkalo in takoj uporabilo vsako vodo... poleg tega bi po mojem mmenju lažje in hitreje rodila, ker ne bi bila vsa dehidrinana kot sem bila. no pri 2 porodu (2008) pa so mi celo dali kozarec vode zraven in sem lahko pila cez cel porod po požirkih user posted image

sicer pa hrane ne sme biti nič. čeprav tudi tu pravim, da te npr. prepotrebni košček čokolade ne bi spravil ob teščost.

ah, pa kdo bi razumel.

jaz se držim tega načela, da se najem (ne napokam, najem) preden grem v porodnišnico. pa je potem vsaj nekaj ur ok, potem pa že itak rojevaš in ti ni več toliko do hrane.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 17:52:55   
bumerang
Jah, spet slovensko zdravstvo sto let za kačami. Naj se že enkrat CR spravijo spinalno delat pa bodo ljudje lahko jedli in pili.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   [Brisano sporočilo]
22.2.2009 17:53:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 20:34:22   
Taula
Če bom še kdaj šla roditi, bom za sabo vzela sendvič. Resnouser posted image  V porodno sem prišla ob 2h zjutraj, ven so me peljali ob 14.30h, večerjo sem dobila ob 18h. In ja lačna sem bila ko vol, ker ti kosila ne dajo v porodni, tudi če si že rodil in čakaš da te peljejo ven.  Ko sem rojevala nisem bila lačna, ampka pol ko je bilo konec in sem čakala bi pa snedla en sendvičuser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 20:35:28   
Anonimen
Oh ja... najlažje je bit pameten za druge in se smejat...

Naj povem še mojo stran lakote...

21.3. sem bila naročena v sprejemni v P, da mi bodo sprožili porod. Zvečer okoli 18 ure zadnjič jem, potem se grem stuširat, umit lase, obrit... Ponoči pa se zbidim s popadki, ob 3-eh zjutraj so že redni na 5 minut. Hodim po stanovanju gor in dol, predihavam popadke... nisem takoj šla v P, ker so rekli, da naj bom raje doma dokler bom lahko, ker te v P dobesedno trpinčijo z vsemi pregledi. Pa sem ob 5,6-ih zjutraj zbudila moža. Potem sprerjem v P, klistir,... Ob 8.30 sem bila že v porodni sobi. Okoli 9 ure mi predrejo mehur. Plodovna voda je bila svetlo zelene brave, kar pomeni da je pred kratkim tudi kakal notri. Popadki so se stopnjevali, ampak se nisem čisto nič bolj odpirala. Mojega so okoli 12 ure poslali na kosilo. In veselo pride nazaj z razlago kaj je jedel - full dobre muffine z velikimi koščki čokolade. Revež je bil tolk zmeden kako mi pomagat, da ni našel bolj pametnega pogovora. Rodila sem ob 16uri, v sobo so me pripeljali ob 19uri, torej po večerji. Se pravi, da nisem jedla že 24 ur, spala mogoče 2 uri, vmes pa še rodila. Vrtelo se mi je, da sem sestro prosila, da naj bo tam, da grem na wc, če slučajno ne pridem nazaj. Pa prosim nekaj za pojest, ker sem bila čist fertik - imajo le prepečenec in ograbno sladek čaj. Pa mi reče naj pokličem moža, da mi prinese kaj bolj konkretnega - in mi tudi je. Še dobro. Celo urco je tamal spal, potem pa še celo noč treniral glasike. Zaspal je šele ob 6 uri zjutraj (in ja, je zamenjal noč in dan in smo imeli kar borbe, da je junak spoznal, da ga ponoči ne serjemo, ampak spimo). Ne predstvaljam si kako bi s samo prepečencem vsa neprespana dočakala jutro.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 20:36:42   
Anonimen
Jah, spet slovensko zdravstvo sto let za kačami. Naj se že enkrat CR spravijo spinalno delat pa bodo ljudje lahko jedli in pili.


Kako bi pa to zgledalo user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 20:44:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Jah, spet slovensko zdravstvo sto let za kačami. Naj se že enkrat CR spravijo spinalno delat pa bodo ljudje lahko jedli in pili.


Kako bi pa to zgledalo user posted image


Kaj ne veš kako to zgleda? Prej pa si pametovala s to prehrano 100 na urouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 20:45:22   
Anonimen
Kaj ne veš kako to zgleda? Prej pa si pametovala s to prehrano 100 na urouser posted image


Ne, ne vem, sem spala nmed porodom user posted image .
Sicer sem se pa smejala SMS-om, draga anonimna.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 20:47:36   
Anonimen
Zgleda, da si res. Pa jst nisem tista anonimnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Čudno, pol pa bi že vedla, kaj je spinalnauser posted image user posted image user posted image .............


Pametni se delat na račun drugih je lepo, ko pa v temo sam padeš je pauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?