|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 20:49:55   
Anonimen
Čudno, pol pa bi že vedla, kaj je spinalnauser posted image user posted image user posted image .............


A to se ti med spanjem prikaze user posted image ?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 20:54:12   
benika
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ja fak, no, ve ste še bolj trčene kot jaz.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 21:15:30   
felix7
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Včeraj je ena "rojevala na forumu....mislim, da marčevk ali februark" in je napisala po sms-ju "lačnaaaaaaaaaaaaaaaa".

A med porodom se po ta novem SMS-E pise user posted image
A ti se oglašaš k si spala MED porodom?? Jao.  
Saj zato me pa zanima, ker sem zgleda zamudila glavni del user posted image .

Jap, SMS-anje. user posted image  


Misliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.
Toliko pametnih reci se tukaj gor prebere in mi tega kapitalnega podatka nihce ni povedal PRED porodom.
Zenske, nic vec vam ni za verjet user posted image .


Oh, jaz sem telefonarila ves čas, se mi ni dalo SMS-jev pisat. No, dokler me niso nockautirali.


ne vidim nič posebnega v pisanju smsjev iz porodne - punci pač odteče voda, popadkov pa nima, sama leži v porodni in se dolgočasi. Big deal...

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 21:29:18   
Anonimen
No, da se še jst oglasim, ki sem postavila to vprašanje.
Najlepše se zahvalim ZGOLJ tistim, ki ste mi dale ustrezne odgovore (brez sarkastičnih in nezrelih komentarjev) na moja vprašanja.

To sem vas tudi prosila na začetku in nekatere ste to z zrelostjo odgovorile. Še enkat najlepša vam hvala.

Za ostale nezrele komentarje se pa jst osebno v vašem imenu sramujem, ker dejansko ne spadajo nikamor. Če se imate za zrele osebe se raje zamislite, zakaj vse povprek napadate in se norčujete.

Sedaj sem na lastni koži ugotovila, zakaj je bolje biti ANONIMNA. Zakaj? Ker potem pljuvate na vse možne načine po osebi, ki je zastavila, čisto preprosto vprašanje in je prosila samo preprost odgovor nanje.

Lepo je pljuvati in se norčevati iz drugih in se delati pametne, kot bi vse vedele in bile nezmotljive.

Forum naj bi bil zato, da si med seboj pomagamo in svetujemo tistim, ki za pomoč prosijo. Ne pa za to, da se smejite in norčujete. Verjamem, da ste tudi vi postavili kakšno vprašanje in si želeli le odgovora na to. Zakaj se potem tako nezrelo obnašate.

Upam, da se boste malček spametovale. Lahko komot še pljuvate po tem postu in se norčujete iz mene in ostalih, ki postavljajo vprašanja. Ni mi več mar za vas, ker vidim, da mi ne segate niti do gležnjev.

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 21:39:01   
Anonimen
Aja, še to. Se niste norčevali samo iz mojega vprašanja ampak še zaradi sms-ov med porodnico in prijetnimi osebami ne tem forumu.

Prosim, opravičite se vsem zainteresiranim zaradi vaše nezrelosti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 22:02:31   
petea
Draga anonimka, še moj odgovor na tvoje vprašanje:

Prakse po porodnišnicah so ful različne, zato je čisto dobro, da se pred porodom informiraš, kako in kaj, da te potem ne morejo med porodom preveč okrog prenašati, češ, da so takšni postopki povsod enaki.

Jaz sem že 2x rodila v MB porodnišnici, kjer npr. NE naredijo klistirja (meni je to čisto ustrezalo) (pa se vsi otroci vseenos rodijo, večinoma brez težav ;) ). Piješ lahko, kolikor ti paše, babice te spodbujajo k temu (seveda piješ malo po malo), tudi ješ lahko, če želiš. Je pa pri meni bilo tako, da mi ni bilo do hrane, voda pa mi je zelo prijala, četudi sem jo kasneje večino izbruhala.
Sicer sem imela dva hitra jutranja poroda, prigrizke in pijačo sem si prinesla s seboj. Kar nisem zaužila med porodom, sem pač kasneje, v naslednjih dneh. 

Glede urgentnih CR - če je urgenten, je urgenten. Morajo ti ga narediti, pa če si pred tem vola pojedel. Vse ostalo pa je čisti sadizem. Malo se je pa treba postaviti zase in poskrbet za svojo rit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
22.2.2009 22:33:37   
mama_milchy
IZVIRNO SPOROČILO: felix7

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Včeraj je ena "rojevala na forumu....mislim, da marčevk ali februark" in je napisala po sms-ju "lačnaaaaaaaaaaaaaaaa".

A med porodom se po ta novem SMS-E pise user posted image
A ti se oglašaš k si spala MED porodom?? Jao.  
Saj zato me pa zanima, ker sem zgleda zamudila glavni del user posted image .

Jap, SMS-anje. user posted image  


Misliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.
Toliko pametnih reci se tukaj gor prebere in mi tega kapitalnega podatka nihce ni povedal PRED porodom.
Zenske, nic vec vam ni za verjet user posted image .


Oh, jaz sem telefonarila ves čas, se mi ni dalo SMS-jev pisat. No, dokler me niso nockautirali.


ne vidim nič posebnega v pisanju smsjev iz porodne - punci pač odteče voda, popadkov pa nima, sama leži v porodni in se dolgočasi. Big deal...


felix; niti nima smisla kometirat, ker očitno ne razumejo da nekateri so malce dlje v porodni in to SAMI....naša jjasna je bla dolgo noter, sama, z ekipo babic, ki so v sosednji sobi jedle krofe in pico, njo pa tam brez požirka vode pustile cel dan....tudi jaz sem pisarla kolegici sms-e vse dokler se ni začelo zaprav....

no comment ste pa nekatere tukaj gor

(odgovor članu felix7)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 6:55:39   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Upam, da se boste malček spametovale. Lahko komot še pljuvate po tem postu in se norčujete iz mene in ostalih, ki postavljajo vprašanja. Ni mi več mar za vas, ker vidim, da mi ne segate niti do gležnjev.

Lepo da si spregledala. Zdaj se pa umikam iz te plodne in zrele debate. Malo se sprosti(te) in srečno v porodni.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 7:18:47   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Včeraj je ena "rojevala na forumu....mislim, da marčevk ali februark" in je napisala po sms-ju "lačnaaaaaaaaaaaaaaaa".


A med porodom se po ta novem SMS-E pise user posted image


jAZ Sicer nisem pisala sms-ov, ker se mi ne da klanfat po mobiju, sem se pa pogovarjala med porodom...jasno da ne med potiskanjem.
Imela sem epiduralno, zraven pa infuzijo, pa sem kljub temu  bila tako žejna, da se mi je rahlo že bledlo. Dobila sem samo mokro gazo za močenje ustnic. Pa tudi lačna sem bila, da bi pojedla vola pa pol...
in kako ne bi bila lačna, če je od prihoda v P do rojstva naše pupe trajalo 17ur. Jedla nisem nič, pit pa nisem smela 7ur(uradno trajanje poroda)+3ure po porodu. Ko sem prišla na oddelek sem  exala čaj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 7:39:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Anonimna, da ne boš preveč presenečena, tudi pila ne boš v porodni, kaj šele jedla. Na voljo imaš cca. 2dl tekočine.


to pa ni res. jst sem pila kolker mi je duša dalauser posted image sem mela s sabo dve pollitrski vodi in sem skor celi spila, pa sm bla sam eno uro v porodniuser posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 7:53:17   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Anonimna, da ne boš preveč presenečena, tudi pila ne boš v porodni, kaj šele jedla. Na voljo imaš cca. 2dl tekočine.


to pa ni res. jst sem pila kolker mi je duša dalauser posted image sem mela s sabo dve pollitrski vodi in sem skor celi spila, pa sm bla sam eno uro v porodniuser posted image



in zakaj ne bi bilo resuser posted image , a zato ker so tebi dovolili spiti liter vode. Meni namreč niso.
še dva deci vode nisem imela na voljo. V porodnišnicah pač nimajo iste prakse.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 8:34:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Včeraj je ena "rojevala na forumu....mislim, da marčevk ali februark" in je napisala po sms-ju "lačnaaaaaaaaaaaaaaaa".


A med porodom se po ta novem SMS-E pise user posted image


Joj, Mič, a ne veš, da je potrebno vse sporočit. Verjetno je bila vmes na facebookuuser posted image



in kaj to tebe briga??? kaj res nimate svojega življenja??? nizkotno od nizkotnega ste, ki se delate norce...

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 9:05:24   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Anonimna, da ne boš preveč presenečena, tudi pila ne boš v porodni, kaj šele jedla. Na voljo imaš cca. 2dl tekočine.


to pa ni res. jst sem pila kolker mi je duša dalauser posted image sem mela s sabo dve pollitrski vodi in sem skor celi spila, pa sm bla sam eno uro v porodniuser posted image



in zakaj ne bi bilo resuser posted image , a zato ker so tebi dovolili spiti liter vode. Meni namreč niso.
še dva deci vode nisem imela na voljo. V porodnišnicah pač nimajo iste prakse.


Ja, to je res, da se vsaj ponekod ne sme piti. meni niso dali nič, no, tudi nisem nič vprašala, mi na kraj pameti ni prišlo, ampak moja priajteljica si je pa ful želela pit, ji je pa mož lahko samo ustnice močil.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 9:07:05   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: mama_milchy

IZVIRNO SPOROČILO: felix7

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Včeraj je ena "rojevala na forumu....mislim, da marčevk ali februark" in je napisala po sms-ju "lačnaaaaaaaaaaaaaaaa".

A med porodom se po ta novem SMS-E pise user posted image
A ti se oglašaš k si spala MED porodom?? Jao.  
Saj zato me pa zanima, ker sem zgleda zamudila glavni del user posted image .

Jap, SMS-anje. user posted image  


Misliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.
Toliko pametnih reci se tukaj gor prebere in mi tega kapitalnega podatka nihce ni povedal PRED porodom.
Zenske, nic vec vam ni za verjet user posted image .


Oh, jaz sem telefonarila ves čas, se mi ni dalo SMS-jev pisat. No, dokler me niso nockautirali.


ne vidim nič posebnega v pisanju smsjev iz porodne - punci pač odteče voda, popadkov pa nima, sama leži v porodni in se dolgočasi. Big deal...


felix; niti nima smisla kometirat, ker očitno ne razumejo da nekateri so malce dlje v porodni in to SAMI....

no comment ste pa nekatere tukaj gor


Vse O.K., samo ne mene sem notri mešat, ker jaz sem res telefonarila med popadki. Sem imela GSM ves čas pod povštrom, šele potem, ko so me v operacijso odpeljali, so mi ga vzeli.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 9:45:25   
lilka
Hej, hoj..

Ja jaz sem pa ena tistih, ki je pa bila zelo zelo lačna....

Že mesec prej sem imela neslano dieto, v bonico sem šla v soboto zjutraj in potem tudi tam dobila neslano hrano in nisem mogla prav nič pojest, tako je blo ogabno, pol sem bla pa v nedeljo zjutraj takooo lačna, da mi je blo slabo, glava me je bolela in krulilo mi je čisto sem bla brez moči, pa sem mela od prejšnjega dneva zjutraj že popadke. Pol sem pa rekla ginekologu zjutraj na viziti, da sem tako lačna, da bom omedlela, da nimam nič moči, da naj mi pove a mi bdodo dali  umetne popadke al nekaj pač, da bom rodila, al pa naj mi nekaj za jest prinesejo, se je ful nasmejal in pol sem čez eno uro res dobila umetne popadke in popldne rodila, v porodni sem pol takoooo jedla, ko so mi prinesliuser posted image Tako da jaz sem bila lačna in to zelo.

no to je moja zgodba, da malo umilim.....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 9:54:51   
mika
priajteljica si je pa ful želela pit, ji je pa mož lahko samo ustnice močil
 
Mišni, tako je bilo tudi pri meni. Ustnice so mi v tistih urah tako popokale, da jih do pomladi nisem 'spravila k sebi'(rodila sem konec decembra). Non stop sem si jih mogla mazat, ker so se mi prav lupile.
Aja, pa vmes sem bruhala in enkrat potem ko sem rodila....za pit pa od nikoder

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 10:07:31   
Deja
Jaz sem na dan poroda jedla samo zajtrk okoli 8h, potem so me spravli v porodno, ob 20.30 se je rodil moj sine, potem pa so me v porodni pustili še do 23.30. Tako da sem bila zamudila in kosilo in večerjo.
S tem da sem okoli 17,18ure prosila, če lahko vsaj eno frutabelo pojem, pa so mi strogo zabičali da ne. zaradi morebitnih komplikacij...
Ko pa so me okoli polnoči pripeljali v sobo sem (čeprav nebi smela) pojedla par keksov in frutabello - ker jaz lačna ne morem spati.

Aja glede pitja. V teh urah ko sem bila v porodni sem spila 1,5dl vode. In ko so mi med porodom vstavili kateter - ni priteklo nič. Šele drugi dan sem lahko šla na stranišče - tam nekje okoli kosila- prej ni nič priteklo. Sem bila čisto dehidrirana.

< Sporočilo je popravil Deja -- 23.2.2009 10:10:35 >


_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 10:38:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

No, da se še jst oglasim, ki sem postavila to vprašanje.
Najlepše se zahvalim ZGOLJ tistim, ki ste mi dale ustrezne odgovore (brez sarkastičnih in nezrelih komentarjev) na moja vprašanja.

To sem vas tudi prosila na začetku in nekatere ste to z zrelostjo odgovorile. Še enkat najlepša vam hvala.

Za ostale nezrele komentarje se pa jst osebno v vašem imenu sramujem, ker dejansko ne spadajo nikamor. Če se imate za zrele osebe se raje zamislite, zakaj vse povprek napadate in se norčujete.

Sedaj sem na lastni koži ugotovila, zakaj je bolje biti ANONIMNA. Zakaj? Ker potem pljuvate na vse možne načine po osebi, ki je zastavila, čisto preprosto vprašanje in je prosila samo preprost odgovor nanje.

Lepo je pljuvati in se norčevati iz drugih in se delati pametne, kot bi vse vedele in bile nezmotljive.

Forum naj bi bil zato, da si med seboj pomagamo in svetujemo tistim, ki za pomoč prosijo. Ne pa za to, da se smejite in norčujete. Verjamem, da ste tudi vi postavili kakšno vprašanje in si želeli le odgovora na to. Zakaj se potem tako nezrelo obnašate.

Upam, da se boste malček spametovale. Lahko komot še pljuvate po tem postu in se norčujete iz mene in ostalih, ki postavljajo vprašanja. Ni mi več mar za vas, ker vidim, da mi ne segate niti do gležnjev.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bravooooooooooooooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dobro si jih

Zgleda, da jim je kanlo v možgane, da se ne oglašajo več......HB

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 10:45:11   
benika
Za ostale nezrele komentarje se pa jst osebno v vašem imenu sramujem, ker dejansko ne spadajo nikamor. Če se imate za zrele osebe se raje zamislite, zakaj vse povprek napadate in se norčujete.


Ah nikar se ne sramuj, veš. In tudi me se ne sramujemo. Ker če na vseh 4. straneh najdeš en, samo en žaljiv komentar, ki je bil namenjen tebi, bom jaz prva, ki se ti bo opravičila! Če ne drugega, se me ne skrivamo za masko anonimnosti ampak svoja mnenja povemo odkrito.

Poleg tega se nimamo tudi nikomur opravičevat za SMS-anje. Sama si to vrgla na forum in me imamo pravico komentirat. Me nismo izpostavile nobenega konkretnega imena in debata je tekla na splošno.

Pa še nekaj, to je JAVNI forum, v katerem ima vsak pravico izraziti svoje mnenje, pa če ti je to všeč ali ne.

Odgovore, in to realne, na svoje vprašanje si pa tudi dobila. KAj ti sedaj ni všečuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 11:06:47   
prvikoraki
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Za ostale nezrele komentarje se pa jst osebno v vašem imenu sramujem, ker dejansko ne spadajo nikamor. Če se imate za zrele osebe se raje zamislite, zakaj vse povprek napadate in se norčujete.


Ah nikar se ne sramuj, veš. In tudi me se ne sramujemo. Ker če na vseh 4. straneh najdeš en, samo en žaljiv komentar, ki je bil namenjen tebi, bom jaz prva, ki se ti bo opravičila! Če ne drugega, se me ne skrivamo za masko anonimnosti ampak svoja mnenja povemo odkrito.

Poleg tega se nimamo tudi nikomur opravičevat za SMS-anje. Sama si to vrgla na forum in me imamo pravico komentirat. Me nismo izpostavile nobenega konkretnega imena in debata je tekla na splošno.

Pa še nekaj, to je JAVNI forum, v katerem ima vsak pravico izraziti svoje mnenje, pa če ti je to všeč ali ne.

Odgovore, in to realne, na svoje vprašanje si pa tudi dobila. KAj ti sedaj ni všečuser posted image


Jst se tudi z anonimno strinjam, da napadate in se norčujete vse vprek pa še hihitate zraven. Iz enega enostavega vprašanja je nastala posmehujoča debata še posebej na te sms-e.
No, nekatere med popadki imajo čas za pisat...zakaj pa ne? Že tak dolgčas je v porodnišnicah in zakaj bi si ga ne krajšale. Če ve niste imele časa za pisat in ste rodile v parih urah.....HB, ene pač rojevajo po 6 in več ur....in kaj bi delale med popadki, če ne to, da si krajšajo čas.
Tudi jst ko sem rodila, je bila taka tuga še posebej zato, ker nisem imela nobenega zraven (mož na službenem potovanju, ker me je porod prehitel) pa še na žalost nisem imela GSM-ja za sabo. Za kakšen sms, igrico ali klic. Rojevala pa sem 13,30 ur. Kaj bi ve počela ta čas?

Benika, zgleda da ti je všeč zgolj ta odstavek. Ostali se ti ne dopadejo, ker je imela anonimna prav. Odgovorila pa ti je tudi zakaj je anonimna in ne ne razkrije.....samo zaradi takih kot ste ve....norčevalke.

Ja odgovore je dobila, a če pogledaš čez celotno temo....koliko je pametnih odgovorov.....in koliko je takih s posmehovanji za hrano ali sms-e? Vem, da lahko poda vsak svoje mnenje, a žal posmehovanje zame nima nič skupnega z mnenji.user posted image user posted image

Aha, še to....anonimna ni dala na forum to, da si je nekdo, ki je rojeval dopisoval preko sms-ov, z namenom posmehovanja, ampak je samo napisala, da so tudi v porodnišnici lačni. Ve ste pa to zapele in oblajale ne samo anonimno, ampak tudi tisto osebo, ki je rojevala. Seveda, če niste uporabljale nobenega imena, še ne pomeni, da ste tako zrele in na splošno govorite...ne...se posmehujete drugim.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 11:27:33   
annya
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Prehranjevanje med časom, ko obstoji verjetnost kakršnegakoli operativnega posega ni dovoljeno.


Me zanima keri dohter tumasti se je tega spomnil....če bi hoteli da je črevo čist prazno in ne vem kaj, bi se porodnica morala cel teden (ali več)postit in zraven vsak dan klistirat, da bi šlo vse ven...pa še te ne, to da moreš bit tešč je en sam larifari...klistir tud sam tisto "tazadno" blato ven spere, ne vsega, tako da ne razumem zakaj se potem ne bi smelo jest in pit, sploh po x urah rojevanja, ko je telo že čist izčrpano in potrebuje hrano in seveda tekočino!!!Sam je res v slo zdravstvo čist zastarelo....user posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 11:43:23   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: annya

IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Prehranjevanje med časom, ko obstoji verjetnost kakršnegakoli operativnega posega ni dovoljeno.


Me zanima keri dohter tumasti se je tega spomnil....če bi hoteli da je črevo čist prazno in ne vem kaj, bi se porodnica morala cel teden (ali več)postit in zraven vsak dan klistirat, da bi šlo vse ven...pa še te ne, to da moreš bit tešč je en sam larifari...klistir tud sam tisto "tazadno" blato ven spere, ne vsega, tako da ne razumem zakaj se potem ne bi smelo jest in pit, sploh po x urah rojevanja, ko je telo že čist izčrpano in potrebuje hrano in seveda tekočino!!!Sam je res v slo zdravstvo čist zastarelo....user posted image



pit in jest naj ne bi smel zaradi splošne anestezije, ker bi ti lahko bilo slabo in bi bruhala verjetno med posegomuser posted image .Moji prijateljici so ob treh zjutraj črpali želodec predno je šla na CR-ni bilo dogovorjeno, urgentno pa tudi ne, le otrok je bil v medenični vstavi.
Se je pa porodničar  jezil, ker so jo tako mučili.

(odgovor članu annya)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   [Brisano sporočilo]
23.2.2009 11:48:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu annya)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 11:55:28   
benika
pa saj dobiš v žilo malo glukoze, da imaš dovolj moči za porod/ iztis.
Se mi zdi, da bi nekaterim na tej temi morali dati v žilo še kakšno substanco za dviganje tolerance in zaupanja.


Ne žali, lukra, ne žaliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Lakota v porodnišnicah ???
23.2.2009 12:06:58   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Živjo,

to je moja 1.user posted image in sem v 38 tednu. Berem in berem in me zanima zakaj v porodnišnicah ne dajo nič za jest, če porod traja in traja ure in ure. S tem ne mislim, da bi se ga napokala, da ne bi morala dihat, ampak vsaj to, da človek ni sestradan. Vem, da ob porodu ženske tudi včasih bruhajo od samega napora. Je pa tudi res, da kakšen kos kruha ali kaj podobnega ne bi škodilo nosečnici ko rojeva ure in ure.
Saj ni to vprašanje za hrano po porodu, ampak med samim porodom. Poleg tega verjamem, če gre hitro porod par ur to tudi ni problem. Ampak če porod traja 6 in več ur?

Mi lahko ve, ki ste že rodile, kako je bilo s tem?

Hvala za odgovore.


Meni so porod sprožili v petek ob desetih dopoldan, s tem da prej nisem nič zajtrkovala. Rodila pa sem naslednji dan ob dvanajsth z urgentnim CR. V 26-ih urah v porodnišnici nisem dobila ne za jesti ne za piti. Zvečer sem bila tako lačna, da mi je dragi prinesel eno žemljo in vodo, kar je dovolila babica ki porod vodila.

V porodni sem imela tudi mobitel in pisala SMS-e ter brala revijo. Mi je čas veliko hitreje minil.

Lep in hiter porod ti želim!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?