|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Izbira carskega
25.2.2009 21:09:59   
mayflower
Kar se tiče zapletov z dihanjem po CR: to je bilo v tistem članku od tega tujega porodničarja, ki je spljuval naš sistem. Jst zadnje čase dosti mamice sprašujem o njihovih izkušnjah. In povsod, kjer so bile te težave, se je zakompliciralo v zadnji fazi naravnega poroda, ker je otroček zadihal prej kot je prišel ven iz porodnega kanala. In je posledično popil plodovnico. To pa ni mačji kašelj.
Ma najbolje je, da se ne preveč obremenjujemo ne s CR ne z naravnim porodom. V ponedeljek sem čakala pri G 4 ure, pa sem slišala težke osebne zgodbe o obeh načinih. pa so se na koncu vsi srečno iztekli. In samo to je važno


_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Izbira carskega
26.2.2009 7:50:29   
matcar
Tega pa nisem vedla,da je to posledica lahko. Jaz sem imela težavi z dihanjem po prvem CR,semo sem mislila,da je to posledica anastezij,ker sem jih že kar nekaj imela pred CR. Spet vem nekaj novega.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Izbira carskega
13.3.2009 10:27:33   
mickaa
No da še jaz povem svojo izkušnjo. Prvič sem imela carski rez in drugič ga bom obvezno zahtevala, ker me ne bodo več tako nategovali kot so me prvič. Prvič sem bila tiho, ker sem si mislila da sem premlada, da bi jim pamet solila, drugič me pa ne bodo več okoli prinesli.Ginekolog mi je 14 dni pred rokom rekel, da bom imela obvezno CR, ker je otrok prevelik in da raje ne bodo tvegali, da bi se kaj izpahnilo ( 58 cm in skoraj 5 kg), zato mi če se strinjam predlaga CR. Strinjala sem se in določil mi je datum sprejema v bolnišnico. Prišla sem v prepričanju da bom naslednji dan že na operacijski mizi. Pa ni bilo tako. Ker pač ginekologi zagovarjajo naravni porod, so ga nagovorili naj vseeno proba naravno. In tako so me najprej šopali s tabletami 3 dni - ni delovalo. 4 dan so mi sami predrli mehur in sprožili porod. začelo se je ob 9 zjutraj. do 5 popoldne so čakali, če bo kaj naravnih popadkov,  potem so me začeli šopati z umetnimi popadki. Tudi po tem se nisem odprla. Do pol 11 zvečer so me matrali z umetnimi popadki. Mimo so hodile babice in sestre govorile ginekologom kaj se grejo, da tok časa matrajo, pa noben ni upošteval njihovega mnenja. Na koncu se me je ob pol 11 le usmilila ginekologinja in me operirala, pa še to me ne bi, če ne bi pol mojih sorodnikov delalo v tej isti bolnišnici in bi po moje čakal do 9 zjutrej naslednji dan (ker morjo 24 urah otroka ven spravit, če že začnejo) Pol stvari sploh ne bi zvedela če se ne bi ginekologinja in mami poznali. Otroka so umetni popadki tako zmešali da je rinil v napačno smer in si ovil popkovino okoli vratu. Če bi se slučajo po čudežu odprla in rodila naravno bi se otrok zadušil. To je povedala ginekologinja sama.  Ko sem to slišla sem se odločila, da naslednjič zahtevam CR brez pardona. In kdo bi bil kriv če bi se otrok zadušil...Tako da jaz osebno bi tisti nosečnici, katera ve da bo otrok velik in težak priporočala da zahteva CR. To je moje mnenje :D
Drugače pa blagor se tistim, ki rodijo brez zapletov in rezanja naravno. Meni bi kar malo manjkalo, da ne bi otročička slišala ko je prvič zajokal.Čeprav jaz sem jo slišala, ker sem se zbudila iz popolne narkoze med operacijo ravno takrat, ko so jo ven potegnili in sem še slišala reči babico: o kako debela punčka :D Potem sem pa nazaj zaspala:D
Saj ne da 100% zagovarjam CR, ampak včasih res predolgo odlašajo z njim. Potem ni pa nihče kriv.
A slučajo katera ve koliko ur največ dovoljeno dajati umetne popadke?

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Izbira carskega
13.3.2009 12:48:10   
matcar
Ja,pri meni so pri drugi nosečnosti paničarli,češ da je premalo poldne vode. Je pa je bilo dovolj,samo bolj gosta je bila. Na konto tega so mi hoteli sprožit porod,pa seveda ni bilo haska,ker svojih popadkov nisem imela,na umetne pa se me priklopli ob 14-ih popoldan,pa do 19-ih ni bilo nič. Potem je prišel ginekolog,me pregledal,se prijel za lavo,ker so nekam silili brez veze,me odklopo in sem šla na oddelek. Maks se je rodil šele 10 dni po tem. Kako dolgo pa so lahko umetni popadki, pa ne vem. Jaz sem jih imela dobrih 5ur neprekinjeno. Mogoče sem ti vsaj malo odgovorila.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu mickaa)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Izbira carskega
13.3.2009 13:01:57   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: mickaa
A slučajo katera ve koliko ur največ dovoljeno dajati umetne popadke?


Zdaj čisto točno, kako gre s temi umetnimi, ne vem. Meni so jih dali zjutraj ob 7. uri (po 2 dneh predhodnega dajanja svečk za mehanje materničnega vratu), enkrat pozneje so mi predrli mehur, potem sem se očitno nekako počasi malo vendarle odpirala ali kako, ker ob 13. uri sem bila 3 cm odprta. No, potem sem se očitno nehala odpirati, ker je zdravnica ob pol štirih rekla, da bo pol ure še počakala, ker če se 3 ure nič več ne odpiraš, je to indic za sprožitev CR. Ker pač en razlog mora imeti. Tako je rekla.
Torej to vem, da če se nehaš odpirat in se potem 3 ure ne, najbrž rečejo, da porod ne napreduje ali kaj takega, da lahko naredijo CR.

(odgovor članu mickaa)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Izbira carskega
13.3.2009 13:03:28   
Splišni
Aja, sicer pa sem nekje slišala, da v bistvu ni fora v urah, ko ti dajejo umetne popadke, ampak v količini, ki ti jih dajo. Mislim, da ti lahko dajo 2 stelenici, nekaj takega. Ampak tega ne vem točno, to sem samo "nekje slišala".

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Izbira carskega
13.3.2009 17:32:17   
salcka
drugod je porod osebna odločitev.
CR ali vaginalno,... odločitev vsake posameznice. kar je tudi prav!
če bi katerakoli metoda bila tako nevarna za otroka ali mamo, bodite prepričane, da je ne bi dali na izbiro.
je pa seveda za CR potreben tudi kakšen zdravnik več, da o anestezistih sploh ne govorimo... itak jih že ni, ko jih potrebuješ za epiduralno.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Izbira carskega
13.3.2009 18:54:22   
Lenck
Kolikor sem jaz seznanjena (res je, da sem o tem več vedela par let nazaj), carskega reza ne moreš zahtevati, je lahko le zdravstveno indiciran zaradi ogroženosti otroka in ženske. Vsaj pri nas. Res je tudi, da ga ponekod po svetu lahko, in res je tudi, da so ga (sedaj ga ne več toliko) ponekod, posebno v ZDA, na veliko prakticirali - bilo je obdobje, ko je več kot pol žensk rojevalo tako. Dandanes pa se tudi zaradi raziskav, ki kažejo, da carski rez vseeno ni povsem enak vaginalnemu v smislu določenih procesov, ki nastopijo v ženskem telesu in telesu otroka in ki so koristni (mislim, da gre za neke hormone, ki se začnejo bolj sproščati ob vaginalnem porodu, in podobno, pa več ne vem), zanj odločajo le, če je to potrebno. Ne, daje nevaren, ampak je vaginalen koristnejši za oba.
Kar seveda ne pomeni, da je slabše ali manjvredno, če ženska rodi s carskim rezom, da je zato kaj slabša mati ali karkoli podobnega - ne, pomeni le to, da če je možno, porodničarji težijo k vaginalnemu porodu.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Izbira carskega
14.3.2009 7:14:35   
matcar
Mislim,da je res tako. CR ne moreš zahtevat. Vsaj v MB ne. Kako je drugje,ne vem. Sploh prvič ni variante,da imaš določenega,razen če je kaj narobe z nosečnico oz, otrokom.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Izbira carskega
14.3.2009 8:57:33   
salcka
IZVIRNO SPOROČILO: Lenck

Kolikor sem jaz seznanjena (res je, da sem o tem več vedela par let nazaj), carskega reza ne moreš zahtevati, je lahko le zdravstveno indiciran zaradi ogroženosti otroka in ženske. Vsaj pri nas. Res je tudi, da ga ponekod po svetu lahko, in res je tudi, da so ga (sedaj ga ne več toliko) ponekod, posebno v ZDA, na veliko prakticirali - bilo je obdobje, ko je več kot pol žensk rojevalo tako. Dandanes pa se tudi zaradi raziskav, ki kažejo, da carski rez vseeno ni povsem enak vaginalnemu v smislu določenih procesov, ki nastopijo v ženskem telesu in telesu otroka in ki so koristni (mislim, da gre za neke hormone, ki se začnejo bolj sproščati ob vaginalnem porodu, in podobno, pa več ne vem), zanj odločajo le, če je to potrebno. Ne, daje nevaren, ampak je vaginalen koristnejši za oba.
Kar seveda ne pomeni, da je slabše ali manjvredno, če ženska rodi s carskim rezom, da je zato kaj slabša mati ali karkoli podobnega - ne, pomeni le to, da če je možno, porodničarji težijo k vaginalnemu porodu.



Naj mi nekdo pove, zakaj koristnejši?

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Izbira carskega
14.3.2009 9:07:31   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: matcar

Mislim,da je res tako. CR ne moreš zahtevat. Vsaj v MB ne. Kako je drugje,ne vem. Sploh prvič ni variante,da imaš določenega,razen če je kaj narobe z nosečnico oz, otrokom.


Kolikor sem jaz razumela, avtorica sprašuje, v katerih primerih pa LAHKO zahtevaš CR, v smislu, kakšni so indici, zaradi katerih se pa po naših pravilih lahko naredi CR. Za enega od njih jaz vem, sme ga napisa, anamreč, da 3 ure porod ne napreduje. Tako so meni rekli in zato so meni naredili CR.

Ker je pa veliko tudi takih porodov, kjer zdravniki "na silo" zagovarjajo porod po naravni poti in gre velikokrat ali ravno za las, ali pa so posledice pri otroku prav zaradi tega "naravnega" poroda. Jih poznam nekaj.
Tako da moje mnejnje je: ja, naravno, dokler ni ogroženo zdravje ali mame ali otroka. To pa velikokrat je. Ne gre vedno naravnmo, hvala bogu, da je medicina toliko napredovala, da ni treba vedno vse po naravni poti. Ker po naravni poti ji je včasih veliko umrlo.

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Izbira carskega
14.3.2009 9:47:04   
salcka
user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Izbira carskega
14.3.2009 10:20:11   
Najaa
Mislim, da v nobenem primeru ne moreš TI zahtevat CR. In HB, da je tako. Ženska, ki še ni rodila in sploh ne ve, kakšna je porodna bolečina, ne bi smela zahtevat CR. Pa nima veze, nekaj drugega sem hotla napisat. In sicer to, da je danes ravno 5 tednov od mojega CR. Bil je urgenten in mi je zelo žal, da je prišlo do tega. Imam še eno starejšo hčerko, ki je bila rojena po naravni poti in vem, kakšna je razlika med obema porodoma. CR precej bolj boli kot naraven porod. V tistem trenutku res ne, na daljši rok pa. Prvič sem bila v treh tednih že čisto dobra, polna energije... tokrat pa sem še vedno povožena, rana me boli, če kaj preveč delam ali preveč hodim... in to je ful grda bolečina. Poleg vsega pa kar je najpomembneje, nimaš prvega stika z otrokom. Ok, če rodiš z epiduralno. Če si pa v splošni anesteziji, pa ne. In ta prvi stik je zelo pomemben, ne samo z vidika dojenja, tudi s prihološkega vidka. Pa ne bom več bluzila, hotla sem sam povedat da upam, da čim dalj časa ne bo možnosti izbire.

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Izbira carskega
14.3.2009 22:28:50   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Mislim, da v nobenem primeru ne moreš TI zahtevat CR. In HB, da je tako. Ženska, ki še ni rodila in sploh ne ve, kakšna je porodna bolečina, ne bi smela zahtevat CR.


Pa saj ne gre za izbiro zaradi bolečine. Gre za indice, za napisana pravila, KDAJ naj bi naredili CR. O tem govorimo.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Izbira carskega
14.3.2009 22:43:53   
Raho
Po 12 urah umetnih popadkov, odprta 10 cm, zato, ker je bila glavica prevelika, pristanem na CR. Čakali pa so še 3 ure od tistega, ko bi morala bila roditi, po tistem pa je moja G., ki je vodila porod odločila, da je konec z.a.j.e.b........ V glavnem, jaz sem si noro želela naravni vaginalni porod in še danes imam na trenutke slabo vest, da sem tik pred koncem odpovedala.
V drugo se je G. odločila za CR - brez ugovorauser posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Izbira carskega
15.3.2009 17:49:59   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: tackoracko

punce imam se eno vprasanje-ali katera ve ali je kje v Sloveniji mozna izbira carskega reza?Namrec imam tako nizek prag bolecine,strah pred porodom...No sicer bom itak vzela EA!!!


Splišni ne vem no, vprašanje je bilo zaradi nizkega praga bolečine. user posted image

(odgovor članu tackoracko)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Izbira carskega
15.3.2009 18:00:27   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: tackoracko

punce imam se eno vprasanje-ali katera ve ali je kje v Sloveniji mozna izbira carskega reza?Namrec imam tako nizek prag bolecine,strah pred porodom...No sicer bom itak vzela EA!!!


Splišni ne vem no, vprašanje je bilo zaradi nizkega praga bolečine. user posted image



O pa resuser posted image , zdaj sem sploh šele videla 1. post. Ne vem, ali sem potem prej na 2. strani začela brat ali kaj. user posted image  Ena je spraševala o tem, kdaj se pa lahko zahteva CR. No, jaz sem uni odgovarjala, sem mislila, da je bil to 1. post.

Drugače pa je lahko tudi pretiran strah pred porodom indic za CR. To se pa prav spomnim, da so nam v materinski šoli povedali. Sam najbrž so prej potrebni kakšni pogovori s psihologom ali kako. Kako se pa do tja pride, pa ne vem. Najbrž te G pošlje.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Izbira carskega
15.3.2009 18:04:13   
Najaa
Ja, G te pošlje h psihiatru. Sam preden se za to res odločijo sam zaradi strahu, moraš na ful enih razgovorov...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Izbira carskega
16.3.2009 7:42:22   
salcka
sem za svobodno izbiro - CR ali vaginalni porod! naj se vsaka sama odloči...
sploh naši "pocarji", ki te najprej 12 ur mučijo, prerežejo, ... potem pa le uvidijo, da ne gre drugače. ni čudno, da je potem okrevanje tako dolgotrajno. ne poznam še nobene, ki bi takoj imela CR, da bi tako dolgo in boleče okrevala. tudi to s čustveno navezo je malo tak... če je želja po otroku tako močna, kot vse pravite, ti en CR tega ne more vzeti.
seveda pa dobiš napotnico za CR, če imaš veze (prijateljstvo, sorodstvo,...). in to od strokovnjakov na tem področju. če bi bilo tako "mimo", bi CR sigurno odsvetovali in ne bi pisali napotnic...

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Izbira carskega
16.3.2009 12:59:51   
matcar
Se podpišem pod to!user posted image

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Izbira carskega
17.3.2009 14:00:41   
matcar
Ojla!
Naj vam povem,da kljub dvema CR,lahko rodim naravno,za kar sem se tudi odločila.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Izbira carskega
17.3.2009 14:20:42   
hijenca

IZVIRNO SPOROČILO: salcka

sem za svobodno izbiro - CR ali vaginalni porod! naj se vsaka sama odloči...
sploh naši "pocarji", ki te najprej 12 ur mučijo, prerežejo, ... potem pa le uvidijo, da ne gre drugače. ni čudno, da je potem okrevanje tako dolgotrajno. ne poznam še nobene, ki bi takoj imela CR, da bi tako dolgo in boleče okrevala. tudi to s čustveno navezo je malo tak... če je želja po otroku tako močna, kot vse pravite, ti en CR tega ne more vzeti.
seveda pa dobiš napotnico za CR, če imaš veze (prijateljstvo, sorodstvo,...). in to od strokovnjakov na tem področju. če bi bilo tako "mimo", bi CR sigurno odsvetovali in ne bi pisali napotnic...


Jaz sem rodila s CR, bila sem res pri zavesti, ker sem imela spinalno anastezijo, pa nisma z user posted image nič manj čustveno navezana. Sem ga slišala, videla takoj, pa drugi dan po CR sem že letala po bolnici. Če bom še kdaj noseča, takoj še en CR.

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Izbira carskega
17.3.2009 14:24:11   
hijenca

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Mislim, da v nobenem primeru ne moreš TI zahtevat CR. In HB, da je tako. Ženska, ki še ni rodila in sploh ne ve, kakšna je porodna bolečina, ne bi smela zahtevat CR.


Pa saj ne gre za izbiro zaradi bolečine. Gre za indice, za napisana pravila, KDAJ naj bi naredili CR. O tem govorimo.


KDAJ, po mojem, TAKOJ ko ne gre porod nikamor, ne pa da reve matrajo do onemoglosti, potem so ženske čisto fertig, prestrašene, ko so prepuščene na nemilost porodničarjem. Morali bi uvest možnost, da se ženske same odločijo, kako bodo rodile.

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Izbira carskega
17.3.2009 18:16:58   
anny1
salcka-koristnejši naj bi bil ker se proces poroda-faza nosečnosti s tem tudi zaključi,res pa je da pač nekatere nimajo te sreče in je nuno potrebno zlo po CR, katerega vsekakor ne moraš zahtevati lahko pa ti ga G priporoči zaradi bolezni,velikosti otoka, placente premije, zastoj poroda- pa je ena faza za katerega se odloči ginekolog dr.ki je navzoč ob porodu- itd razlogi za cr,
skratka
mickaa- kolikor jaz vem so ometni popadki dovoljeni v nekje dveh enotah-tiste steklenice, in kot ti opisuješ da je bilo user posted image  je res bilo v tvojem primeru, meni so v 1user posted image  začeli popadki sami in ker sem se odprla samo 2cm čez noč v porodni so mi predrli mehur okoli 10h- ob 6h pa sem prišla v porodno sobo, in ker so bili moji popadki prešibki so mi dali umetne po dveh infuijah-popadki pod 1min sem bila po 9h urah od predrtja mehurja odprta komaj 5-6cm ker mi popadkov niso smeli več povečti o še dajati in ker je bilo že riično za user posted image  saj mora v 6h urah od oteka plodovnice na svet-kasneje so možne okužbe in tudi stanje user posted image je že lahko kritično so se odločili za cr...
no ker sem sama izkusila oba načina poroda naj povem da je lepši in manj boleč vaginlni porod kot pa CR-mislim v štartu ne karneje pa je, saj te šivi ne zategujejo tako hudo kot po CR
skratka če ne gre drugače ja je CR vsekakor user posted image  če pa je situacija normalna in je vse ok potlej pa punce pogumno na vaginalni porod


_____________________________

Sreča moja so moji sončki, ki sto po čudežu prišli v moje življenje....Čeprav je mami biti težko je to najlepša naloga, ki jo ena ženska lahko ima...

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Izbira carskega
17.3.2009 19:27:22   
Neža7
Ali si lahko odločiš za CR, če si ga že 1x imel?

Ena mi je to povedala, da je naredila pri ta 2. user posted image  ker ga je imela tudi pri ta 1. user posted image  Mislite, da to je res?


Jaz sem morala prvič rodi prek CR in hvala bogu nisem imela nobenih težav. Bolečine so bile ampak sem bila tako vesela z mojo pužiko, da sem s ful dobro držala user posted image

Dan po CR sem šla mojo punčko obiskat na INT user posted image

EVO SLIKICO PONOSNO MAMICO 24ur PO CR user posted image

user posted image


_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu anny1)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?