|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 16:42:09   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Ne. Se raje ukvarjam z ustvarjanjem € kot s tem kje jih zagonim.


A na Finskem delaš? Menda ja ne ponarejaš, no.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 16:42:13   
CatJa
Ne. Itak imam vse v glavi.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 16:42:47   
Anonimen
ja vsak mesec si zapišem stroške, ne malenkosti ampak tiste večje stvari, pa kr prešparam ne velik ampak mal pauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 16:44:46   
Pika Zoja
Drugače pa - odgovor na vprašanje - tavelike stroške zapisujeva, si sprintam tabelco, pa kar not pišem, zraven dam račune pa garancije (kar spnem v mapo), pa plačane račune za stroške. To je to. Da bi si pa vsako kavico pisala, to pa nikakor ne. 

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 18:05:52   
želva
zapisujem si ne, imam pa vedno že v naprej razdeljen denar za stalne stroške, malenost si pustim za zapravit kar tja v en dan, točno določen znesek pa šparam vsak mesec. uglavnem  v naprej vse točno vem kam bo šel denar in s koliko razpolagam 

_____________________________

Vedno več nas je!

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 18:06:51   
yellowcrystalstar
ne in tudi ne mislim.

_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 18:09:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj
A si kaj pišete, koliko porabite na mesec in za kaj?

Samo osnove (večje in okvirne zneske). Detajlno sem poskusila in obupala po nekaj dnevih. user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 19:02:45   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: Florina

Ne,ker mi itak nebi nič pomagalo kupimo kar moramo.Ostane pa tak nič.


enakouser posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 19:43:03   
blaža
Uh! Niti slučajno. Ne vem zakaj bi se obremenjevala v nulo. Itak kupujem vse kontrolirano in vem kolko imam na računu jaz pa mož za vsak dan sproti.

Edino od nafte šparamo račune, da vemo kolko se je kurlo na sezono. Položnice so pa itak približno vsak mesec iste.

če bi pa imela denarja glih za glih, al pa bi mi ga celo zmanjkalo proti koncu meseca, bi pa seštevala in preračunavala, da bi kej prišparala.

Zdej živimo normalno, ne pa luksuzno. Kar prišparamo, nam odtrgajo pri plači, smo si tako uredili, da ne dajamo na stran in tega ni. Tako uspemo prišparat in to je to, za čez par let za večje nakupe in investicije. Da bi pa kej našparali s tem, da bi seštevali kavice,..., pa ne bi dosti nardili.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 20:01:18   
hrchy
Jaz sem si kar nekaj let zapisovala stroske po kategorijah v Excel (no vsaj tisto, kar sem placala s kartico). Kar je bilo pa gotovine, sem dala skupaj pod eno kategorijo.
Zdaj si pa ne vec.


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 20:39:57   
bamoocham
Moj si piše vse, še vsako stanje na bankomatu-če je sprememba..

Js pa si pišem samo glavne stroške za stanovanje in kake večje nakupe-kavice ipd., tega pa ne. Itak mi pri taki slabi plači nič ne ostaneuser posted image

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 20:41:55   
BAMBINA_
Ne! Pa ne zato, ker se mi ne ljubi, ampak, ker se mi zdi potrata časa. Toliko samokontrole pa že imam, da sproti vem kaj in koliko si lahko privoščim. Pa tudi, če si privoščim kaj več, nisem toliko skupška do sebe, da bi si konec meseca delala neke bilance in si razbijala glavo, kaj mi je bilo treba tiste kavice ali hlač ipduser posted image Tako, da ne vidim poante v tem samonadzoru. Da je namen samemu sebi? Mesečno tudi brez teh tabel privarčujem dovolj, da se vsake toliko nabere za kakšen večji nakup.

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu hrchy)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 21:00:17   
ZmajTolovaj
No, vidiš, jaz pa ne privarčujem nič, je tudi res, da sva še v kreditih za stanovanje, in bi rada začela mal varčevat, in tole mi je fajn način, da vidim, kje bi se dalo. Saj ko kaj rabim si valda privoščim, ampak pri polni omari cunj res ne rabim še ene majčke. Tako nekak.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 21:08:53   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

No, vidiš, jaz pa ne privarčujem nič, je tudi res, da sva še v kreditih za stanovanje, in bi rada začela mal varčevat, in tole mi je fajn način, da vidim, kje bi se dalo. Saj ko kaj rabim si valda privoščim, ampak pri polni omari cunj res ne rabim še ene majčke. Tako nekak.

Ja, in kaj ti tista tabela rabi pri tem? Mislim, a je ne kupiš zato, da ti ne bo treba tega zapisat v tabelo ali zato, ker je ne rabiš in tako malo privarčuješ? Kaj pa vem, no... Meni se zdi, da če imaš pošlihtano v glavi za kaj in koliko lahko zapraviš, ne rabiš nobenih tabel, ki bi te odvrnile od morebitnega nepotrebnega nakupa.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 21:38:13   
ZmajTolovaj
Meni je pač fajn, da mam konec meseca pregled, kam je kaj šlo. Ni lih, da mi zdej excel diktira življenje, sam mal bolj se organiziram še na finančnem področju, ker sicer mam dost pošlihtano vse, tega pa prej pač ni blo.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 21:59:55   
mayflower
Jst sem si par let vse zapisovala, potem sem rodila in ni bilo časa. Ampak sem se ene tri mesece nazaj spet lotila, ker samo tako vidim, kam gre denar. Prva dva meseca sem bila kar presenečena, koliko gre za hrano. Sedaj vem, koliko stane liter mleka, prej priznam pa nisem.

_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 22:00:20   
marcela
Vse izdatke vnašam v pc že 15 let. Vsako vrečo cementa,ko smo še zidali, vse igrače in plenice sem,tudi kavice. Vse zneske iz računov prepišem. Res je zelo zanimivo, pa tudi žalostno gledati za nazaj kako so stvari pridobile na ceni.

_____________________________

Počni kar ti je volja, le poskrbi , da s svojimi dejanji ne prizadaneš drugih

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
10.3.2009 22:02:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 22:08:06   
ZmajTolovaj
Od xxx ur, kolikor jih na dan preživim na računalniku, ali delovno ali privat, bi se tistim 4 sekundam, kolikor rabim za natipkat, težko reklo potrata časa user posted image user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
10.3.2009 22:53:12   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Ne! Pa ne zato, ker se mi ne ljubi, ampak, ker se mi zdi potrata časa. Toliko samokontrole pa že imam, da sproti vem kaj in koliko si lahko privoščim. Pa tudi, če si privoščim kaj več, nisem toliko skupška do sebe, da bi si konec meseca delala neke bilance in si razbijala glavo, kaj mi je bilo treba tiste kavice ali hlač ipduser posted image Tako, da ne vidim poante v tem samonadzoru. Da je namen samemu sebi? Mesečno tudi brez teh tabel privarčujem dovolj, da se vsake toliko nabere za kakšen večji nakup.


Tudi jaz tako razmišljam. Tako ali tako imam premalo časa še za pomembnješe stvari.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
11.3.2009 6:24:02   
Ronči
Meni to ne gre, sem si pa zdanji izpisek pogledala (kar tudi nikoli ne n aredim) in bom primerjala z naslednjim.

ja, največ gre za račune, nato hrano, nato otroka, kokr sem si mislila, o zneskih pa raje ne bi ......







_____________________________

You can't fix stupid.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
11.3.2009 11:35:12   
Rožica I
Jaz sem to počela cca. 2-3 mesece.
1. mesec- nič sprememb. user posted image
2. mesec- sem pa začela razmišljat ali stvar res rabimo?! Račun je bil nižji za cca. 50€.
3. račun za kartico je bil za cca. 100€ nižji user posted image !

Pa nasplošno nisem nek zapravljivec, ampak sem kupovala stvari recimo, ker so bile recimo v akciji in prav pridejo. Sploh cunje in hrano.
Beleženje dejansko pripomore k manjšem zapravljanju, (ko vpisuješ dnevno zneske), ker imaš dnevni pregled in kontrolo nad financami (in bremzo v denarnici user posted image ). Drugače včasih kaj kupiš kar tako, pa gre tule 15, pa tam 25...

Se bom spet lotila beleženja- sem se prepričala user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
12.3.2009 10:38:48   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Vse si zapisujem. Za gradnjo, za hrano, bencin, položnice...... Morda kakšen € spustim, drugače pa si zapisujem že leta.


Isto. Še celo kavice, pijačke ... čisto vse.


Jaz sem si tudi, do pred kratkim, ko sva vzela kredo. Ki ga 70 % odplačujem jaz. To pomeni, da ves razpoložljivi denar gre bay - bayuser posted image   Tako da si ne pišem več. Plačam državi, kar ji moram, Tušmobilu in zavarovalnicam, kredo, pa čao. Ni kaj filozofirati.
Potem, ko pa je - minus ) prevelik, pa prenakazujem ke$ iz fantovega racuna nazaj na mojega.... user posted image  
K sreci on dobiva plači 5. v mesecu, jaz pa nekje 18. ali še kasneje, tako nekako vozimo...




(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
12.3.2009 15:00:49   
Abbey
jaz tudi ne razumem da se kaj manj zapravi če se stvari zapiše. NE štekam. Če se odločiš da ne boš kupila tiste majčke pa tadragega pršuta ju pač ne kupiš. Ni mi treba tega zapisati da potem ugotovim, da je bolje da tega ne kupujem ali kako...

In potem za nazaj te cene prebirate ali se vam da, meni se zdi to izguba časa.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: A si zapisujete mesečne stroške?
12.3.2009 15:16:07   
AnciM
Abbey samo stvar res deluje. user posted image Še posebno pri tistih, ki jim konec meseca ni jasno kam je izginil denar. Sama že od nekdaj spremljam bančne izpiske. Od kar pa sem poročena pa zapisujem kar gre za hrano. In nikoli nisem imela problemov z denarjem. Pa ne zato, ker se kopam v kešu. Samo spremljam kam ga dam.

Sem v to naštimala še brata, ki je bil vedno brez njega. Si sedaj že par let zapisuje vsak kofe in je lepo ustvaril skromen domek za svojo družinico.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Abbey)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?